Jump to content

Dost Uzaylılar

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar

Son zamanlarda forumda tartışılan,yeşil yaratıkların binlerce yılı kapsayan periyodik ziyaretlerinden birine daha yaklaştığımız

izlenimi uyandırılmaya çalışılıyor.

Zamanı belli ziyaretin sonucları olarak ne hikmetse hep yıkım ve felakete ulaşan düşünceler konunun ortak noktası.

Beyni sulandırma gerçeklerden ve sorgulanmasından kaçış noktasında süper öyküler.

Benim itiraz ettiğim şey öykülerin sonu neden yıkım ve felaketle sonuçlanıyor? neden değişim ve uygarlık için düşünce geliştirilmiyor.

Örneğin ben bugün bir barış sever olarak filimlerdeki gibi bir uzaylıyla karşılaşsam ilk yapacağım şey teknolojilerini tanımak olacaktır,

onlardan bir şeyler kapıp insan kardeşlerimize sunmak isterdim,vs vs vs uzar gider.

Olsun en azından anlatılanlarda bilim kurguya yer var.

işte bende bu derin boşluk ve arayışım içinde kendi yaptığım özel iletişim aygıtıyla söz konusu

varlıklarla daha onlar gelmeden iletişim kurmayı becerdim,tartışmalarımızın birinde kablosuz enerji transferi üzerine

bir şeyler anlattılar bende denilenlere uygun basit kendin pişir kendin ye tarzı derme çatma bir düzenek hazırladım

düzeneğe ait görüntüleri ve sonuçlarını inanmayan olursa gösterebilirim,bakış açınızı biraz değitirebilmek açısından

bu konuda fikri olan varmı?

Sitelerde Paylaş

öncelikle ki konuyu kavrayamamışsın , forumda gündeme getirilen düşünce sadece insanın

yazgısı...yani tarih sahnesinde yaşanan olagan dışı yer kabuğu hareketleri ve buna bağlı

olarak eski zaman insanının astronomi kayıtları.Kaldı ki eski zaman insanının astronomi

bilgisine bilim daha yeni ulaşmıştır , ama orda herşey yazmaktadır.

Sitelerde Paylaş
öncelikle ki konuyu kavrayamamışsın , forumda gündeme getirilen düşünce sadece insanın

yazgısı...yani tarih sahnesinde yaşanan olagan dışı yer kabuğu hareketleri ve buna bağlı

olarak eski zaman insanının astronomi kayıtları.Kaldı ki eski zaman insanının astronomi

bilgisine bilim daha yeni ulaşmıştır , ama orda herşey yazmaktadır.

Onca felaket ve yıkımın ardından insanlar elbette kimi işaretler imler bırakacaktır,bırakmış.

Anlaya bildikleri kadarıyla belki geleceğe mesaj geçiyorlardı.kehanetlerdeki öngörülen yıkım ve felaketler

tüm gezegen düzeyinde olsa gam yemem hak ettik derim,doğa bizi yeryüzünden siliyor derim

ama öyle olmadığını olamayacağını anlayınca benzeri gerçek anlatımları sorgulasam ne olacak.

Felaketlerin en büyüklerini daha yeni atlattık,karadeniz kabarsa istanbul ve diğer tüm sahil kentlerini

su altında bıraksa bu karadenizin bilinçli olduğunumu gösterir.

Neden olağan üstü yer hareketi neden yeni bir teknoloji değilde ne bileyim barış ve değişim değilde

ilede felaket illede felaket,madem felaket öngörüyorsun ne diye hayata tutunucaz o zaman,niye uğraşıyoruz

didinyoruz,salarız kendimizi umursamaz duyarsız oluruz şurda 4 yıl kalmış zaten büyük buluşmaya

ortaya önemli bilgiler sunduğunu idda ediyorsun fakat nasıl bir tavır takınılacağını hep es geçiyorsun

bizim teknolojik soruda arada kaynamasın

Sitelerde Paylaş

burda söz konusu olan sadece insanın tarihsel yazgısı.yoksa kimse savaşın dünyanın sonu yaklaştı gibi bir düşünceden bahsetmez.ama ortada bir gerçek vardır ki buda insanın yazgısının bilinçli olarak saklandığıdır.Belki bunu kaos ortamı çıkmasınlar diye yapıyorlar ama bana göre insan geçmişi bilmeli , tarihin isanın çarmıh'a gerildiğinden değil çok daha eskiden ve geçmiş insanının oldukça yüksek uygarlık seviyesine ulaştığı ve bunun birden bire yok olduğunun araştırılması ve buna göre insanlığın bilinçlendirilmesi.eski zaman insanını ilkel olarak gösterip ,insanlığa sanki herşey yeni oluşuyormuş gibi göstermenin altında bir kasıt arıyorum kaldıki eski zaman insanı ve ulaştığı bilgi seviyesine ben ulaşabiliyorsam dünyayı yönetenlerin bilmemesi imkansız gibi bir şey.Ama yapılanlar sadece görmezden gelmek.Bilim adamlarını en çok kızdıran düşüncelerden biri göksel çarpışmalardır.Bu konuyu duydukları anda oldukça sinirlenirler ama bir çok inceleme bu tür olayların olduğu yönde olup , venüs bunun için izler taşır.

Dünyada acaba insanın gerçek tarihi evrim süreci ilemi yoksa ilahi tek bir yaratan tarafındanmı

başlamıştır.Tüm sistem bunun üzerine kuruludur ve asla birbirini yıkmaz.Hiç bir bilim kurumsal

anlamda dinlerin varlığını red etmez.Ben gerek darwinci evrimi gerekse dincilere şüphe ile

bakıyorum çünkü ikiside yalan söylüyor.Tarih sahnesinde bir çok eski bilgi sistematik bir

biçimde yok edildi.Ama bu yok edilen bilgilerin kalıntıları var.Bu kalıntıları iki kutbun birden

görmemezlikten gelmesi benim şüphelerimin çıkış noktasıdır.Bilim görmediği şeyleri pek yazmak istemez ama 360 yılda bir gördüğümüz kuyruklu yıldızı görmeseydik yok mu diyecektik.Ama

var.Burda gezegen X olarak geçeçek ve eski insanın oldukça hassas hesaplamalarında var olan

bu gezegenle ilgili bilimin takındığı tavır beni oldukça şüphelendirir.2012 olarak kodlanan bu

gezegende önemli bir sorunsal dnyanın yaşanan tarihinin değiştirildiği iddiası vardır, 300 yıl

oynanarak bu bilginin yanlış çıkması hakkında dünya çapında bir düşünce dönmektedir. Bu konu hakkında suan kesin bir bilgimiz yok.Diğer bir konu uzaylılarla tanışmanın nasıl ne şekilde olacağını sadece varsayım olarak değerlendirebiliriz.Bununla ilgili her türlü düşünce kişiselliği

kapsar.

Sitelerde Paylaş

"300 yıl

oynanarak bu bilginin yanlış çıkması hakkında dünya çapında bir düşünce dönmektedir."

tamam işte ne güzel söylemişsin akhenaton mayalar mezopotamyalılar vs yanlış hesaplama yapmış 300 yıl hata yapılmış

2012 değil 2312 o tarihler bu daha iyi değilmi bu en azından 5-6 kuşak yapar belki nüfus planlaması ve çevre sorunlarını

belli düzene sokarsak gezegen hiç gelmez ziyaret etmez vs.sende istemezmisin 300 yıl daha uzatmak belki gerçek tarihimizide

açığa çıkarabiliriz belki dinler yeryüzünden kalkar bunu kim bilebilir ama 2012 çok yakın bir tarih....... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Yau bu uzaylılar, kıyamet filan 2000 yılında olmayacak mıydı?

Hatta dijital kıyamet diye bi yaygara vardı.

Ne oluyor yau?

2012 yılında gökyüzünde bir cisim belirecek, dünyanın ebesini ...

Bundan üçbinküsur yıl evvelde geldiydiymiş bu amcalar dikivermişler piramitleri gitmişler.

Falan filan fasa fiso.

2000 yılında kıyamet kopmadı

2012 yılında uzaydan bişey gelmeyecek

Ama bizler öyleymiş gibi yapıp eğlenebiliriz.

Bir iki açmazı akhenaton cevaplar diye düşünüyorum.

Eğer bu uzaylı amcalar 3000 küsur senede bir geliyorlarsa...

İnsanlar niye bilimsel teknolojik patlamaları son yüzyıllarda yaşıyor?

Biliyoruz ki bir kaç onbin yıldır insan beyni (ve zekası) pek bir gelişme göstermemiş.

Onbin yıl evvel doğmuş bir cocuğu günümüze getirsek ve büyütsek ihtimaldir ki bizden hiç bir farkı olmayacak.

Öyleyse niye Sümerler abidik gubudik efsanelerden öteye gidememişler?

Eminim gezegenler / yıldızlar / galaksiler arası göç edebilecek kadar ileri bir medeniyetten öğreneceğimiz/çalacağımız yığınla bilgi ve teknoloji vardır.

Ne yani 3000 yıldan evvel doğanlar salak mı? İdiot mu? Öküz mü? Maymun mu? Nedir?

Hörmetle.

Sitelerde Paylaş

önelikle 2000 yeni bin yılın başlaması olarak lanse edildi kimse kıyamet gibi bir kavramdan

söz etmedi.

eğer ki tarih sahnesinde insanlığa Judeocu düşüncenin sunduğu tarihte bir oynama yoksa

2012 de olacakları din kitaplarına kolajlı ve oldukça abartılı bir biçimde Tufan olarak yansımış

olayları Tufan adlı forumda yazdım.yörünge geçişi 3000 yıl değildir.

bugün piramitlerin yapımında blok taşların nasıl kesildiğini bilim hala tespit edememiştir.

süleymanın mabedinden sonra yazılan tarih içerisinde medeniyet zaten olmayacaktır, eskiye

ait tüm bilgi zaman içerisinde sistemli olarak yok edilmiştir.

bugün hala maya ve babillilerin kulanmış olduğu zaman ve sayı biçimlerini kullanmaktadır

insanoğlu.mayaların ve babillilerin ulaşmış oldukları ve tabletlerde yazılı olan kozmoloji bilgi

sine bilim saha yeni ulaşmıştır.bilimin 20 yıl önce bulmuş olduğu ozon tabakasındaki bozulma

altın partekülleri ile düzeleceğini sümerlerin tabletlerine yazması sence tesadüfmüdür.buna

tesadüf demek insanlığı salak yerine koymaktan başka bir şey değildir.çıplak gözle görüneme

yecek gezegenleri ve yörünge uçuşlarının mesafelerine kadar yazan sümerliler sence bunu

zaman makinesiyle günümüze gelipmi öğrenmişlerdir.sen sümer yazılarının sadece efsane

kısımlarını biliyorsun demekki.

280pxnamamachinedanticytf9.jpg

1900 yılında Girit yakınlarında Antikythera adasında İsa’dan yaklaşık yüz yıl öncesinden kalma bir bilgisayar bulunmuştur. Antikythera mekanizması olarak bilinen bu alet bir tür diferansiyel sistemi içermektedir ve bu sistem 16 yy kadar bilinmiyordu.

lütfen konuya hakim olmadan ve eski zaman insanının ulaştığı bilgileri bilmeden

yorumlamayalım.Ben boşuna demiyorum ATEİZM 4.Dindir diye.Amaç eski zaman

insanının bilgilerini saklamaktır gerek tanrılı gerek tanrısız.Judeo/Hristiyan dünya sistemi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...