Jump to content

Muhammed Gerçeği

Recommended Posts

onu bunu bilmem ama birşeye eminimki, muhammed bugün yaşasaydı, müslümanların islamiyet yüzünden yaşadığı bağnazlıkları ,cehaletlikleri geri kalmışlığı görüp ,ey müslümanlar islam diye bir din yoktur bu din benim uydurmamdır haydi serbestsiniz derdi.

İslamın müslümanları bukadar geri bırakacağını bilseydi,müslümanların islama bağlılıklarından dolayı en geri kalmış ülkeler olacağını görebilseydi,müslümanların dünyayı kendileri için cehenneme çevireceklerini bilseydi ,ne kendi çıkarı ne de arap toplumunun çıkarı için islamiyetin doğmasına izin vermezdi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

onu bunu bilmem ama birşeye eminimki, muhammed bugün yaşasaydı, müslümanların islamiyet yüzünden yaşadığı bağnazlıkları ,cehaletlikleri geri kalmışlığı görüp ,ey müslümanlar islam diye bir din yoktur bu din benim uydurmamdır haydi serbestsiniz derdi.

İslamın müslümanları bukadar geri bırakacağını bilseydi,müslümanların islama bağlılıklarından dolayı en geri kalmış ülkeler olacağını görebilseydi,müslümanların dünyayı kendileri için cehenneme çevireceklerini bilseydi ,ne kendi çıkarı ne de arap toplumunun çıkarı için islamiyetin doğmasına izin vermezdi.

Hadiyaaa, neye dayanarak öyle emin oldun ?

Sitelerde Paylaş

Hadiyaaa, neye dayanarak öyle emin oldun ?

Bu analiz, Muhammed'in insanlığa hizmet amacıyla dini kurduğu varsayımına dayanır ki eksiktir. Muhammed'in ideallerini doğru tespit etmek gerekir, şimdi bu durumu görseydi ne yapardı? sorusunu doğru yanıtlayabilmek için.

Acaba ölüm döşeğinde kağıt-kalem istemesinin nedeni gerçekleri mi açıklamaktı?

Yoksa kendinden sonra yapılması gerekenleri mi yazmaktı?

Muhammed, Kur'an'da ölümü halinde geri dönülmemesini yazmıştır:

Ali İmran/ 144. Muhammed ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler geçmişti. Ölür veya öldürülürse geriye mi döneceksiniz? Geriye dönen, Allah'a hiçbir zarar vermez. Allah şükredenlerin mükafatını verecektir.

Muhammed'in ideali bir din devrimi yapmak ve bir din devleti kurmaktı.

Bunu başardı.

Elbette idealinde kurduğu bu devletin ve dinin dünyaya hakim olması da vardır.

Hatta bunu kendi sağlığında isterdi ki adının şanını görsün, bundan haz alsın, mutlu olsun. Yani ideali içinde her büyük adam olmak isteyenler gibi "namım yürüsün" emeli de vardır. Hem namları, şanları olmasını isterler, hem de kurdukları dinin, devletin başarılı olmasını. Hatta dünyada düzenin, huzurun, adaletin olmasını da..

Ama kurucusu olduğu dinin bugünkü durumunu görüp te beğenmediğinde gerçeği açıklayıp "ben uydurdum" diyeceğini sanmam. Herhalde yeni taktikler, stratejiler verirdi. Verirdi de kimse de onun o Muhammed olduğuna inanmazdı. :)

Sitelerde Paylaş

İblis diyorki neye dayanarak söylüyorsun bunu.

Muhammed islamı arap toplumuna getirdi. Bunu ne amaçla yaptığını bilemiyorum ama büyük bir ihtimalle iktidar meselesi.. Bu iktidarı afganistan tipi bir islamiyetle koruması mümkün olmazdı. mutlaka ve mutlaka avrupa ve abd gibi bilimle ilerleme yoluna girecekdi aksi takdirde sonu saddam yada taliban gibi olurdu. Bilime girmenin tek yolu ise islamın ilahi bir din olmadığının kabulu şeklinde olabilirdi. çünkü bilim ilerledikçe kurandaki hipotezlerin nasıl yanlış olduğu ortaya çıkıyor.eskiden uydumu vardı dünyanın yuvarlak olduğu bilinsin? muhammed kuranda güneşin nereye battığını söyleyerek dünyanın düz olduğu tezini öne sürüyordu.ama bugün biliyoruzki dünya yuvarlak.

sizce bu tip çelişkileri nasıl ortadan kaldırabilirdi? yada hangi bir çelişkiyi ortadan kaldıracakdı ?bilimle akılla çelişen okadar çok ayet varki. Arap toplumunun önünü ancak dinin ilahi olmadığını söyleyerek açabilirdi. arap toplumunun yeryüzünden silinmemesi zırt pırt abd işgaline uğramaması bilimle ilerlemesi için bundan başka bir yol yok.

haa bunlar 2008 yılında kılıçla kalkanla kuveyti işgal ederdi tüm dünya da bunlara seyirci kalırdı diyorsanız iyibir hayal perest olduğunuzu söylemeliyim.

demek istediğim oki nasıl harun yahya sitemizde dindar nikiyle bilimsel yazılar yazıp, evrimi alt etmek için bilimden başka bir yoldan gidemiyorsa muhammed de toplumunu üst toplum yapmak için aynı yoldan giderdi.ama bir farkla muhammed arap toplumunun ilerlemesi uğruna tüm gerçekleri söylerdi. muhammede itiraz edenler olmazmıydı? olurdu da kıyametmi kopardı? hiçbişeycikler olmazdı.kuran oluşurken de çelişkili ayetleri yüzünden kendine birçok itiraz yapılmıştı ama peygamberliği elden bırakmadıki. hatta okadar çelişkili ayetlerden sonra Nisa 82 ile aslında kuranı kendisinin yazdığını itiraf etti bile de kimse gıkını çıkarmadı.

Güç sende olduktan sonra istediğin kadar dön kim neyapabilir sana?

Sitelerde Paylaş

Pante narsistliğin tanımını vermişin ve bu özellikler görülebiliyor ancak senin daha evvel Muhammed'in Kuran'a inandığını söylediğini hatırlar gibi oldum...Ben de Muhammed'in gerçekten Al-lah'la konuştuğuna ve Kuran dediği sözleri de ondan aldığına inandığına inanıyorum..yalnızca narsist davranışların olması demek başka bir rahatsızlık olmayacağı anlamına gelmeyeceği gibi bu belirtiler başka rahatsızlıklarla ortak belirtiler de olabilir diye düşünüyorum.Mesela kendisini napolyon sanan kişi tiplemeleri ile,bazı mizah programlarında karşılaşmışınızdır sanırım :)

Sitelerde Paylaş
İblis diyorki neye dayanarak söylüyorsun bunu.

Bak arkadaşım en azından bari muhatabının sorusunu çarpıtma.Dürüstllüğün gereğidir bu.

Ölmüş birisi sana ititraz edemez niye benim hakkımda böyle düşünüyorsun diye ama ben hala yaşıyorum.

Ben sana, bunu neye dayanarak söylüyorsun demedim,neye dayanarak eminsin diye sordum. Sen istediğin kadar öyle düşünebilir, fantazı üretebilrisin beni ilgilendirmez.Ancak düşünmek ile emin olmak farklı şeyler.

tarihinde dinsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen kuranın allah tarafından yazılmadığına eminmisin? eminsin...

Soru-1)Bunu neye dayanarak söylüyorsun ?

Soru-2)Buna neye dayanarak eminsin?

şu 2 soruyu yanıtla ama yanıtlar arasında hiçbir bağ olmasın... iki yanıt, birbiriyle aynı sebep sonuç düzleminde olmasın..

Demekki demogoji yapmak sadece müslümanlara ait bir özellik değilmiş..

Sitelerde Paylaş
Pante narsistliğin tanımını vermişin ve bu özellikler görülebiliyor ancak senin daha evvel Muhammed'in Kuran'a inandığını söylediğini hatırlar gibi oldum...Ben de Muhammed'in gerçekten Al-lah'la konuştuğuna ve Kuran dediği sözleri de ondan aldığına inandığına inanıyorum..yalnızca narsist davranışların olması demek başka bir rahatsızlık olmayacağı anlamına gelmeyeceği gibi bu belirtiler başka rahatsızlıklarla ortak belirtiler de olabilir diye düşünüyorum.Mesela kendisini napolyon sanan kişi tiplemeleri ile,bazı mizah programlarında karşılaşmışınızdır sanırım

Muhammed'in kur'an'a ve Allah'a inandığı en güçlü olasılıklardan biri.

Bunun karşısındaki olasılık ise Muhammed'in ateist olması.

Muhammed'in Kur'an'a ve Allah'a inanmasını ise açıklamıştım sanıyorum. O yazımı nerde, hangi başlıkta yazdığımı hatırlamasam da. Şöyle ki;

Muhammed, çocukluğundan itibaren büyük adamlığa, kutsallığa, peygamberliğe şartlanmıştı. Gençliğinde de Haniflerden tek tanrıcılığı benimsemişti.

Sara rahatsızlığı, şizofreni vs. iddialarına katılmasam da, din konularına kendini aşırı derecede kaptırdığını sanıyorum. Gördüğü rüyaları ilahi olarak yorumlaması, halüsilasyonlar görmesi, gaipten sesler duyması vs. olaylarla kendini seçkinlerden biri olarak görmeye başlamış olabilir.

Aklına gelenleri Allah'tan gelmiş, düşüncelerini Allah'tan esinlenme olarak yorumlamış olabilir. Kendisini Arap kavmine, Mekke ve çevresine bir peygamber olarak yakıştırabilir.

Bu düşünceler de narsisizm ile örtüşen düşüncelerdir.

Onu bu konulardaki düşünce ve inançlarından dolayı pohpohlayanlar, teşvik etmiş olanlar olabilir. En başta da ilk eşi Hatice.

Bir de karaını verip çevresine "Ben şöyle birşey gördüm, bana rüyamda şu söylendi, Hira dağında şöyle oldu" dedikten sonra ok yaydan çıkmıştır ve artık o Allah'ın görevlendirdiği bir elçidir.

Bundan sonra artık kendisi de bir ilham geldiğinde bunun Allah'tan olduğuna inanmaya başlar. Kendini buna kaptırır ve artık güncel olaylara ait her düşündüğü, yazdığı ayete Allah'tan vahiy olarak inanır, bu vahiylere çevresinin de inanması için vahiy anlarını allayıp, pullar, zilli vahiyler oluşturur.

Başarısı arttıkça ve güçlendikçe Allah'ın daima yanında olduğunu, ona yardımcı olduğunu, kendisinin Allah'ın hoşuna giden işler yaptığını düşünür.

Kur'an'da bu duygu yükünü görürüz. Kendisini bu denli kaptırmayan birisi, örneğin ateist olduğu halde inanan görünen birisi bu derece doğal ve inandırıcı olamazdı.

Sitelerde Paylaş

Pante narsistlikte sanırım narsist kişi yaptığı bazı şeylerin yanlışlığını bildiği halde çıkarına uygun olaması halinde yine de bunu tercih ediyor,şizofrenide ise bu rahatsızlığın bulunduğu kişi gaipten sesler geldiğine de ,düşündüklerine de diğer insanlara göre ne kadar saçma gelsede gerçekten inanıyorlar,haliyle de iman ettikleri için savunuyorlar :) ben şizofreni tanımı üzerinde bu yüzden duruyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
Pante narsistlikte sanırım narsist kişi yaptığı bazı şeylerin yanlışlığını bildiği halde çıkarına uygun olaması halinde yine de bunu tercih ediyor,şizofrenide ise bu rahatsızlığın bulunduğu kişi gaipten sesler geldiğine de ,düşündüklerine de diğer insanlara göre ne kadar saçma gelsede gerçekten inanıyorlar,haliyle de iman ettikleri için savunuyorlar :) ben şizofreni tanımı üzerinde bu yüzden duruyorum.

Muhammed'in gaipten aldığı sesler 114 sure ve 6236 ayetse ve bugün dahi yazdıklarının etkisi devam ediyorsa bu şizofrenik bir kişiliğin ürünü olamaz. Gaipten ses alması vs. şizofrenliğinden değil, kendini vahiy senaryosuna öylesine kaptırmasındandır ki bir olay, bir soru, bir sorun konusunda düşünüp, aklına geleni Allah'tan vahiy olarak sunmuştur. Yazdırdığı ayetleri, gördüğü rüyaları Allah'ın gönderdiğine kendi de inanır olmuştur. Kendini öyle yüce görmektedir ki Allah onu korumakta, kollamakta, yardımcı olmaktadır. Tabi ona salat ve selavat da getirmektedir, melekler de öyle.

Yüceliğini zirveye taşır ve inananları kendisinin kulları olarak görmeye başlar ve öyle de hitap eder. Kimse de "Biz senin değil, Allah'ın kullarıyız" demez, bugün dahi.

Zümer/ 10. Kul ya ıbadillezıne amenütteku rabbeküm lillezıne ahsenu fı hazihid dünya haseneh ve erdullahi vasiah innema yüveffes sabirune ecrahüm bi ğayri hısab

De ki: 'Ey iman eden kullarım, Rabbinizden sakının. Bu dünyada iyilik edenler için bir iyilik vardır. Allah'ın arz'ı geniştir. Ancak sabredenlere ecirleri hesapsızca ödenir.'

İman edenler Allah'ın kulu mu? Yoksa Muhammed'in kulu mu?

Diyanet bu çelişkiyi gördüğü için tahrifatını yapmış:

(Ey Muhammed! Bizim adımıza de ki:) “Ey iman eden kullarım! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Bu dünyada iyilik yapanlar için (ahirette) bir iyilik vardır. Allah’ın yeryüzü geniştir. Sabredenlere mükâfatları elbette hesapsız olarak verilir.”

Sitelerde Paylaş

,turan dursun senin kafan güzel galiba.islamiyet başarısız bir din miki peygamber böyle desin.1.5 milyar müslümanıyla bugün çok güçlüdür.bence ateistler artık terketmelisiniz ateizmi.eski ateistler dirilselerdi bugünki başarısızlığı görüp size ateizmin yalan olduğunu söylerlerdi.

Sitelerde Paylaş
Pante sana bir şey sçyleyeyim Kuran-ı Kerim hariç her gördüğüne inanma....

Ben de öyle yapıyorum. Kur'an dahil her gördüğüme inanmıyorum.

Sadece ulu Tanrıya inanıyorum.

Şu ayeti anlayamadım yalnız. Allah diyor ki Kur'an'da:

Şura/ 10. Ve mahteleftüm fıhi min şey'in fe hukmühu ilellah zalikümüllahü rabbı aleyhi tevekkeltü ve ileyhi ünıb

Hakkında ayrılığa düştüğünüz herhangi bir şeyin hükmü Allah'a aittir. İşte bu, Rabbim Allah'tır. Yalnız O'na tevekkül ettim ve ancak O'na yöneliyorum.

Peki ama Allah kendisine neden "rabbim" diyor?

Sitelerde Paylaş
Ben de öyle yapıyorum. Kur'an dahil her gördüğüme inanmıyorum.

Sadece ulu Tanrıya inanıyorum.

Şu ayeti anlayamadım yalnız. Allah diyor ki Kur'an'da:

Şura/ 10. Ve mahteleftüm fıhi min şey'in fe hukmühu ilellah zalikümüllahü rabbı aleyhi tevekkeltü ve ileyhi ünıb

Hakkında ayrılığa düştüğünüz herhangi bir şeyin hükmü Allah'a aittir. İşte bu, Rabbim Allah'tır. Yalnız O'na tevekkül ettim ve ancak O'na yöneliyorum.

Peki ama Allah kendisine neden "rabbim" diyor?

kuranın bi özelliğide peygaöber ve müslümanlar adına konuşmasıdır.edebi özellik filan diyolar sanırım buna tefsirciler.kafan takılan ayetlerde elmalı tefsirlerini incele

Sitelerde Paylaş
yavaş yavaş doğru yolu bulup müslüman olacaksın.

Ben hızlı hızlı bulmak istiyorum Tatar Ramazan.

Yardımcı olursanız tabi.

Mesela;

Kıyametin ne zaman kopacağına ait bilgi sadece Allah'a mı aittir yoksa ona başkaları tarafından havale mi edilir?

Cevaplarsan sevinirim.

Sitelerde Paylaş
kuranın bi özelliğide peygaöber ve müslümanlar adına konuşmasıdır.edebi özellik filan diyolar sanırım buna tefsirciler.kafan takılan ayetlerde elmalı tefsirlerini incele

Hayır, ona "gaf" diyorlar literatürde.

Bu gafı kamufle etmek için de ayette yazmadığı halde bazı mealciler

parantez içinde "De ki" eki koyuyor.

Edebi özellik olsaydı, atıyorum 500 ayette "Kul" diyen Allah, neden 4-5 ayette edebiyata yeltensin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...