Jump to content

Dünya Kadınlar Günü bizim kadınların neyine

Recommended Posts

Özdemir İnce'den, Dünya Kadınlar Günü (6 Mart) ile ilgili:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/111609...d=72&gid=61

Konuyla ilgili bir başka kaynak:

Uluslararası Dünya Kadınlar Günü Web Sitesi

Evet arkadaşlar bu siteye gittim ve Türkiye'de Dünya Kadınlar Günü ile ilgili bir etkinlik yapılmış mı ona baktım.

Sonuç gerçekten düşündürücü:

IWD 2009 ETKİNLİKLERİ

* İngiltere (257 etkinlik)

* ABD (195 etkinlik)

* Avustralya (162 etkinlik)

* Kanada (130 etkinlik)

* Hindistan (47 etkinlik)

* Turkiye (0 etkinlik) (*)

(*) Türkiye'yi bu listeye ben ekledim, zira arama yapınca hiç bir etkinlik yapılmadığı sonucu çıkıyor.

tarihinde Aragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aragon,

bizim sıkma baş vatandaşların da bir faaliyetleri yok mu acaba türbana özgürlük diye bu özel günde?

dünya kadınların hak ve özgürlük ister bizim zavallılar da erkeğin kölesi olabilmek için didinirler.

Sitelerde Paylaş

Bu yıl ben 4 dünya kadınlar günü etkinliği için çalıştım.Demek ki biraz ilerleme var.Kadınları bilinçlendirmeden olmuyor malesef bu etkinlikler.

Umarım gelecek yıllar 4 degil 40 etkinlik için çalışırım.Kadınlarımıza ülkemizde verilen değer ortada fakat kadınlardan çok yine erkeklerin bu konuda çalışması düşündürücü.

Sitelerde Paylaş
Bu yıl ben 4 dünya kadınlar günü etkinliği için çalıştım.Demek ki biraz ilerleme var.Kadınları bilinçlendirmeden olmuyor malesef bu etkinlikler.

Umarım gelecek yıllar 4 degil 40 etkinlik için çalışırım.Kadınlarımıza ülkemizde verilen değer ortada fakat kadınlardan çok yine erkeklerin bu konuda çalışması düşündürücü.

Belki de dilerseniz bu etkinlikleri IWD sitesine eklemeniz olasıdır. Ben sitenin adresini bir kez daha vereyim:

http://www.internationalwomensday.com/

Türkiye'de Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri olduysa skorumuz sıfır çıkmasın derim.

Sitelerde Paylaş

Kadınlar Günü diye bir günün olması bile yeterince acı iken, Türk kadınının kendi kadınlık onurunu gönüllü olarak erkeğine teslim etme çabası, beni iyice umutsuzluğa sürüklüyor.

Kadını savunmak bile erkeği düşmüş...

Sitelerde Paylaş

galiba kadıköy de etkinlik yapıldı sokaklarda geleneksel doğulu kıyafetlerle dolaşan ve sarı-kırmızı-yeşil bayraklar takmış DTP li kadınlar vardır..

işin garibi Töre cinayeti, çok eşlilik ve kadına dayakta birinci olan bir kültürel iklime sahip olan bu kadınlar bu tip konulara hiç bir tepki göstermeyip dağda ölen çocukları için oralara gidiyorlar..(öyle diyorlar)

pkk sempatizanı bu gariban kadınlar aslında kendilerini ezen o iğrenç feodal kültürlerine sıkı sıkıya sahipleniyorlar..

8 marta neden gelirler onuda anlamadım...

1 mayısıda bu kitlenin alınmaması gerekir diye düşünüyorum..

Sitelerde Paylaş
galiba kadıköy de etkinlik yapıldı sokaklarda geleneksel doğulu kıyafetlerle dolaşan ve sarı-kırmızı-yeşil bayraklar takmış DTP li kadınlar vardır..

işin garibi Töre cinayeti, çok eşlilik ve kadına dayakta birinci olan bir kültürel iklime sahip olan bu kadınlar bu tip konulara hiç bir tepki göstermeyip dağda ölen çocukları için oralara gidiyorlar..(öyle diyorlar)

pkk sempatizanı bu gariban kadınlar aslında kendilerini ezen o iğrenç feodal kültürlerine sıkı sıkıya sahipleniyorlar..

Seni yılın solcusu ilan ediyorum.

Sitelerde Paylaş

oncelıkle yalan atıyorsun 8 martı dtp polıs asker ve erkek sıddetıne hayır dusuncesıyle baslattı

pkk ve feodal sıstemı aynı yerde tutuyorsun oylemı komık olma

1 mayısa sız chplılerı alın sızın solcularınız onlardır

kadınlar gununu kutlayan secıme bırlıkte gıren partılerın katkılarından dolayı tesekur ederım

Sitelerde Paylaş

Ben de sana yüzde yüz katılıyorum.

Kendi kız çocuklarının cinayet fermanını erkeğinden önce gönüllü imzalayan, küçücük yaşında bilmem kaç ineğe kızını satan bu kadınların, sadece dağda ölen çocukları için dizlerine vurması da mı hiçbir şey ifade etmiyor?

Kadınmış...

Sitelerde Paylaş
Ben de sana yüzde yüz katılıyorum.

Kendi kız çocuklarının cinayet fermanını erkeğinden önce gönüllü imzalayan, küçücük yaşında bilmem kaç ineğe kızını satan bu kadınların, sadece dağda ölen çocukları için dizlerine vurması da mı hiçbir şey ifade etmiyor?

Kadınmış...

oncelıkle ne kadar cahılsın sen pkk mucadelesınde kadın etkın rol oynar sadece ogulları ıcın degıl dagda olen kadın olan gerıllalar ıcınde dızıne vurular

evet kadınmıs

1 mayısı 80 darbesınden sonra kurt solcular kutladı bugunde kutlayacagız

o donemde asker postalları altında ezılen solcu takımımı bıze ogretecek 1 mayısı

Sitelerde Paylaş
oncelıkle ne kadar cahılsın sen pkk mucadelesınde kadın etkın rol oynar sadece ogulları ıcın degıl dagda olen kadın olan gerıllalar ıcınde dızıne vurular

evet kadınmıs

o donemde asker postalları altında ezılen solcu takımımı bıze ogretecek 1 mayısı

Dağdaki kadınların ne için kullanıldığını çok iyi biliyoruz, merak etme.

Örgütten kaçan kadınların itirafları insanın kanını donduracak cinsten...

Tecavüzden, insan ticaretine kadar her türlü pis işe bulaştığınızı dünya alem biliyor.

Ama ne desem anlamayacaksın biliyorum,

Çünkü bunları terörist bir örgütün sempatizanına söylüyorum.

Anadolu kadını neredee,

Kürt karısı nerede...

tarihinde Pastafaryanist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kürt kadınlarının 8 Mart kadınlar gününü kutlaması çok normal..

Sırtından sopası , karnından sıpası hiç eksik edilmediği için , zavallıcıklar da bir gün bayram kutlasınlar... :lol:

Sitelerde Paylaş

evet kadınmıs

Mücadele mi?

İşte sen ne kadar adamsan, dağdaki o kadınlar da o kadar kadın!

Çapulcu sürüsü! Terörist!

Kadınmış...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...