Jump to content

Sizce cevap hakkı doğar mı?

Recommended Posts

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=1849&hl= adresinde açtığım konuyla ilgili olarak

Sizce Küfür etmelerinin sebebi nedir?

Bu soru sadece müslüman olmayanlara sorulmuştur,müslümanlar yazmasın

diyerek açmış olduğum konu, "müslümalar" ya da "müslümanların hepsi" demeyerek ve

ilk mesajımda

"Forumda gördüğüm müslümanların çoğu küfür ediyor ve ahlaksızca konuşuyor...sizce bunun sebepleri neler olabilir?

Lütfen müslümanlar bu konuya cevap yazmasınlar.

Arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum. "

diyerek ,müslümanların hepsini kastetmediğim yalnızca bahsedilen şeyi yapanlardan bahsettiğim gözününde bulundurularak hakaret olup olmadığını da gözönüne alarak CEVAP HAKKI DOĞURUR MU?

Şayet anket neticesi evet cevap hakkı doğar şeklinde çıkarsa,her ne kadar ben cevap hakkı doğmaz diye düşünsem de bahsettiğim konunun ve bu anletin moderatörlerden xislam(konu silme yetkisi varsa,yetkisi yoksa yetkili birisi tarafından)tarafından silinmesini rica ederim,

Müslüman ya da değil herkesten cevap bekliyorum.Teşekkürler.

Sayın xislam ya da başka bir mod arkadaş bunu "evet " ve "hayır" cevaplarını içeren bir ankete çevirirseniz memnun olurum.

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili gerçekisim;

Aslında talebin olağandır fakat bir yaptırımın yoktur ve engel olamazsın,kimin müslüman olduğunu da bilmek gerekir bu yaptırımda..Dolayısıyla modlar bu konuda haklılar yani bir engel koymaz koyamazlar..

Forum üyeleri her başlığa cevap yazma hakkına sahiplerdir üye olduklarından itibaren..

Böyle başlıklarda taleplerde müslümanların cevabını görmezden gelebilirsin..Çünkü onlara sormamana rağmen sazan gibi atlamışlardır..Sazan olduğunu düşünüp görmezden gel gitsin..

Ben bazı kişileri görmezden gelip onlara cevap yazmıyorum mesela..

Selam..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili gerçekisim;

Aslında talebin olağandır fakat bir yaptırımın yoktur ve engel olamazsın,kimin müslüman olduğunu da bilmek gerekir bu yaptırımda..Dolayısıyla modlar bu konuda haklılar yani bir engel koymaz koyamazlar..

Forum üyeleri her başlığa cevap yazma hakkına sahiplerdir üye olduklarından itibaren..

Böyle başlıklarda taleplerde müslümanların cevabını görmezden gelebilirsin..Çünkü onlara sormamana rağmen sazan gibi atlamışlardır..Sazan olduğunu düşünüp görmezden gel gitsin..

Ben bazı kişileri görmezden gelip onlara cevap yazmıyorum mesela..

Selam..

Herakles ben sadece "lütfen yazmasınlar" diyerek rica ettim,yaptırım bundan ibaret.Müslüman olanların kendi sözlerinden biliyorum.Modlardan engel olmalarını istemedim,olayın nasıl geliştiğini görmek için xislam'ın verdiği linke bakmalısın.Cevapları görmezden gelmek te bir çözüm ama hakaret eden birisini ben görmezden gelmeden önce modlar görmeli ve gerekeni yapmalıdır diye düşünüyorum,hogörü bu konuda beklenemez.

İyi geceler.

Sitelerde Paylaş

başlığı açarken düzgunce dile getirilmiş olay.. eğer konu saçma idiyse böyle bir başlık açamazsın dnilerek kaldırılırdı özel mesajla ama konu sürüklenmiş ve konuya dahil olunması istenmeyen kişiler savunmaya geçmişler durumu bu şekilde kabul etmiyorlarsa onlarda tersi bir başlık açıp konu başlatabilirlerdi saldırı yazısı yazmaya gerek yoktu.. gerçekisim haklı

Sitelerde Paylaş
Sevgili gerçekisim;

Selam..

BİTTİ..

Sitelerde Paylaş

gercekisim..

Başlığını ve başına yazdığını gördüğüm için ve isteğine saygı duyduğum ve edilen küfürlerle de alakam olmadığı için başlığına girip bişeyler yazmadım.. Bide son kısımdaki xislam la atışmalarınızı gördüm.. Şahsi görüşüm şudur..

Sen bu meselede haksızsın.....

Çünki burası herkese açık bir forum.. Evet; bizler bu forumda misafiriz, forum sahibi yada yetkilendirilmiş kişiler Adil Olmak zorunda da değiller.. Ama bu foruma devam etmemin 1-2 sebebinden birisi dikkat ettiğimkadarı ile Forum yöneticileririn mümkün olduğunca adil davranmaya çalışmaları... Birde her nekadar 1-2 densiz ve dengesiz arkadaşımız olsada ki bu her forumda çıkar; bend eonları ve yazdıklarını muhatap almıyorum zaten.. Diğerleri fena değil..

Ama dediğim gibi burası herkese açık bir forum olduğu için oraya başkasının girip cevap yazmasına mani olamazsın.. Bu topik benim, çık topiğimden diyemezsin.. Çünki insanların gıyabında dedikodu yapmaktan öteye geçmemiş olursun ve cevap hakkı tanımazsan birbirinizi dolduruşa getirmekten başka bi işe yaramaz...

Ben bu meselede seni haksız görüyorum.. Haksız görmekle birlikte baştada belirttiğim gibi senin talebine saygı duyup cevap vermedim.. Yoksa cevap verilecek çok şeyler vardı.. Ve xislamı yada yöneticileri tutumlarından dolayı da tebrik ederim.. Başka bir iki yönetici daha var; onların tarz ve tutumlarıda çok hoşuma gitti... Doğrusu Ateizm ve İslamiyet birbirine düşman iki akım olmasına rağmen, şahısşlar bazında bir düşmanlığa asla gerek yok.. Fikir ile şahsı birbirinden ayırabilmek lazım.. Ben elimden geldiğince bunu yapmaya çalışıyorum.. Hepimizin bu Hayatta hayat hakkımız var.. Kimse bir başkasınınkini gasp edemez..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...