Jump to content

Kanal D Ana Haber'in İddiası

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Bugünkü Kanal D Ana Haber Bülteni'nde, -hala devam ediyor-, TÜBİTAK'ın 'Bilim ve Teknik' Dergisi'nin kapağına sansür uygulandığı iddia edildi. Darwin'le ilgili kapak ve içerik sansüre uğratılmış; bunu hazırlayanlar da görevden alınmış. Derginin geç çıkmasının sebebi de buymuş.

Bu doğru mudur? Ayrıntılar hakkında bilginiz var mı?

Sitelerde Paylaş

yıllardır bilim tekniği alan birisi olarak böyle bir şey bekliyordum nitekim ak parti iktidarı döneminde bilim tekniğin içeriği epey bi değişti özelikle raşit gürdilek görevinden ayrıldıkdan sonra sıradanlaştı son olarakda derginin sayfa yapsını değiştirip sızıntıvari bir dergiye çevirdiler ben bu habere şaşırımadım devamı gelir bence

Sitelerde Paylaş

Son yıllarda islamcı kesimin bilim üzerindeki baskılarını hayli arttırmış olduğunu biliyoruz.

Tübitak'ın başbakanlığa bağlanması bir çok kişinin canını sıkmıştı.

Derginin 496. sayısında Charles Darwin'in doğumunun 200. yılı coşkusuylada birlikte Evrim ve Darwin üzerine araştırma yazısı hazırlanmıştı.

Tübitak başkan yardımcısı Ömer Cebeci ise dergideki çalışmaları inceledikten sonra kapak çalışmasını ve 15 sayfayı veto etti.

Bunun üzerine dergi gecikmeli olarak çıktı, kapak konusu ise Küresel Isınma olarak değiştirildi. "Bilim ve Teknik" dergisi editörü Çiğdem Atakuman alelacele görevinden alındı.

Bilim ve Teknik dergisinin, yani ülkedeki kaliteli bilimsel yayınlar yapabilen sayılı kaynaklardan birinin islamcıların eline geçtiğide açık bir şekilde belli oldu...

Bir Türk olarak hissettiğim tek şey utanç... Aynı hissi Dawkins sitesinin engellendiğinde de duymuştum. Şimdi daha kuvvetli!

tarihinde Pastafaryanist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elbette yasaklayacaklar. Onlarin cikarlarinin devamliligi gerceklerin sacmaymis gibi gösterilmesi basarisina bagli. Bunun zararini bu ülkenin gelecegi cok ceker. Bir halttan anlamayan ve hep gelismis ülkelerin insafina kalmis bir halk olarak kalir. Hirisyanlik ile islamin arasindaki fark gittikce aciliyor. Vatikanin Darwine verdigi degeri alkisliyorum..

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Iste böyleeeeeee

Evrim teorisinin sahabi Dawin deyil,Erzurumlu Ibrahim Hakkidir.

Acin marifetname adli kitabi okuyunuz.

Ibrahim Hakki 1700 yillarinda yasamis.

Darwinse ondan 100 yil sonra gelmistir dünyaya.

Ismayil Hakkiyla Darwinin teorisi tipatip ayni.

Eyer bir calma varsa,o Hirsiz Darwindir.

O derginin ön yüzüne Darwinin deyil,Ibrahim hakkinin konmasi gerekir.

Gecelim , Karadenizli din adaminin insanin nasil yaratildiginin hikayesine.

Bir eyri bügrü odun varmis.

Iki gözü iki cesme aglarmis.

Ben bir eyri odunum.

Benden ,baltaya,kazmaya kesere,sap olmaz.

Benden HEREK yani fasulya sirigida olmaz.

Marangozlarin isinede yaramam.

Benden kürek sapida olmaz.

Oyyyyyyyyyy oyy ,ben aglamayimda kimlar aglasin.

Okadar cok aglamiski gökteki tüm melekler rahatsiz olmus.

Allaha demislerki,

Allahim,bu böyle olmaz ,buna bir cara bul.

Geceleri uyuyamiyoruz.

Allahda meleklere demiski,gidin o oduna benim müjdemi verin.

Bir insan yaratacagim CAMURDAN.

Bu insanin götünü ,bogazini o eyri odunla deleceyim.

Bundan daha kiymatli ismi olur.

Melekler hemen eyri oduna giderler,Allahin selamini söylerler.

Allahin vereceyi görevi eyri odun duyunca tam tamina 99 takla atar sevincinden ve susar.

Bekler cagrilacak zamani.

Hacan ,Ellah egri odini cagurur.

Egri odun kosarak Ellahun yanina gider.

Birda ne görsün,CAMURDAN KOCAMAN BIR ADAM.

Ellah alur egri odini eline,

Camurdan yapdugu adamun götini pogazini o dunla deler be üst delikten Ellah RUHI üfler adamin icine adam dirilir.

Birde böyle bir teori var.

Bunuda bulan karadenizli hamsi ulemalar.

Yani basbakanin hemserileri.

Oyyyyyyy,habu karadenizlilerde olan akil Yahudi Enistayinda bulunmaz.

Darwinda kim oliyi.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Yakında Bilim Teknik dergisinde sakallı hocaların, şehlerin arap putu olan allaha nasıl yağ çekilirse cennetten göğüsleri tomurcuk gibi kızlar alınacağına dair bilimsel makaleleri yayınlanırsa şaşırmayacağım.

Yakında Bilim Teknik dergisinde bazı şehlerin tükürüğünün hastalıklara şifa verdiğini anlatan makalleler görürseniz sizlerde şaşırmayın.

Yaaa işte bunlar ile ülke güçlenir, bilimde neymiş, bu dünya gelip geçici.

Bir şeyler yapılması lazım diyeceğim ama bu kanser artık girdi ve tedavisi yok, illaki öldürecek.

Şu ana kadar islam miğdemi bulandırıyordu, artık islam dendiğinde kusuyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu haberi tv de izlediğimde ne kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum..

Bu ülke demokrat geçinen diktatörler tarafından yönetiliyor..

İnsanlar göz göre göre kandırılıyor , uyutuluyor..

İşin kötü tarafı bu gidişatın ne TSK farkında ne muhalefet..

Darbenin zararlarından bahsedip , aydın insanları darbecilikle suçlayıp içeri tıkarken kendi saltanatlarıyla siyasi darbenin alasını yaptılar..

Devam da ediyorlar..

Ben bu ülkenin geleceğinden ümitli değilim..Korkarım Türkiye Cumhuriyeti - eğer- önlem alınmazsa , halk uyandırılamazsa ilk etapta siyasi bölünmeye , ordanda islami rejime götürülecek..

Artık bir karar vermeliyiz..Ya bu sinsi düşmanla savaşacağız , yada olacakları bekleyeceğiz...

Yazdıklarım uzak ihtimal gibi görünebilir ancak olaylar öyle hızlı gelişyorki , korkarım farkına bile varamayacağız...

Sitelerde Paylaş
Yazdıklarım uzak ihtimal gibi görünebilir ancak olaylar öyle hızlı gelişyorki , korkarım farkına bile varamayacağız...

Yok bence çok uzak değil hatta yarın, belki yarındada yakın.

İslam bir kanserdir, hemde en kalleş kanser.

İslam kanseri bir yere girer ve girdiği yeri yok ederken yok ettiklerine kendisini övdürürken tedavi etmek isteyenede sövdürür.

Siz bu kanserden kurtarmak istediğiniz kişiler tarafından aşağılanırsınız, hatta ellerine geçirseler sizi öldürürler.

Bu islam o kadar iğrençtir.

Sitelerde Paylaş

Yapılan şey iğrenç ama görünen köyün kılavuz istemediğini ve işin sonunun buraya da varacağını herhalde herkes tahmin ediyordu. Peki şimdi herhangi bir düzen içi odak bu yapılana açıkça karşı çıkıp evrimi savunma cesaretini gösterebilir mi sizce? Ordu, CHP veya bir başkası yapabilir mi bunu? Kuran kursu açacağını söyleyen, imamları belediye başkan adayı yapan, çarşafa rozet takmakla meşgul CHP mi kurtaracak bilimi; yoksa ergenekon operasyonlarında ılımlı islama direnen kadrolarının tek tek avlanmasına göz yuman ordu mu kurtaracak? ''Dinsiz'' gibi görünmemek için, -devrimcilerden başka- kimsenin gıkı bile çıkmaz. Bilimi savunmak ve sansürsüz bilime erişmek gene sadece bize ve bizim yayınlarımıza kaldı. Bir yandan üzgünüm ama bir yandan da gururluyum. Piyasa düzeninin ve küreselleşmenin bekası uğruna toplumumuzun bu denli gericileştirilmesine göz yüman ''ateistler'' düşünsün ve utansın. Adamlar arkalarına ABD emperyalizmini almış, sırtlarını da piyasaya dayamışlar aç köpek gibi saldırıyorlar bilime, ulusal egemenliğe, cumhuriyetin tüm kazanımlarına... Git gide bir Fettoş toplumu yaratılıyor.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demokrasi adına türbanı,gericiliği savunan liberaller görsün, adamlar beğenmedikleri bilimsel teorileri bile sansürlüyorlar, toplumdan gizlemeye çalışıyorlar. Bir takım ayıların inançlarıyla ters düştüğü için yaptıkları rezillikleri herkesin görmesi gerekiyor artık .

Sitelerde Paylaş

Yurtdışına çıkış vizelerimizi hazırlayalım:)

Bunu daha önceleri de anlatmıştım.. Türkiye'nin dış güçler tarafından bir askeri uygulamaya (işgal) maruz kalabilmesi için, rejimi değişmek zorundadır.

Başa gelen liderler batı dünyasına karşı tavır almalı ve batı kamuoyunda da bu bir tehdit olarak algılanmalıdır ki; Türkiye'nin batıdan koparılma planı tam anlamıyla gerçekleştirilip, Ortadoğu düzeninde konulacağı yer belirginleşsin.

Bilindiği üzere, Türkiye coğrafi açıdan çok değerli bir konumdadır. Avrupa'dan Amerika'ya ve Rusya'ya kadar bir çok bölgesel gücün, bu topraklar üzerinde hakimiyet kurma çabaları ve istekleri bilinmektedir. Bunu Kurtuluş Savaşı öncesinde gördük.

İşgal olasılığı şuan için gözünüze ne kadar uzak ve zor gelse de; inanın bana, misyonlar bu doğrultular kapsamında şekillenmektedir. İşlenmektedir..

Çok yazık olacak Türkiye'ye.. Ve ordu nereye kadar susacak bilmiyoruz. Dahası, konuşacak mı onu da bilmiyoruz..

Sevgili haci bize yer ayarlasın Amerika'da.. Oraya kaçalım:)

Ya da yurtdışı olanaklarını araştıralım.. Türkiye gitgide İslam eksenine girmekte, bu yerini pekiştirmektedir.

Yakın zaman içinde dolar şuanki fiyatına göre %50 yukarılarını da görecektir. Belki çok daha fazla.. Bu kriz AKP'yi devirir mi; bilinmiyor..

Kapatma davasının AKP lehine sonuçlanmasının önemli bir nedeni, benim şahsi kanaatime göre bu krizin öngörülmesidir. Eğer AKP kapatılsaydı, bir kahraman oluşum olarak sahnede yerini alacaktı. Kriz kuyusundan tam zamanında çıkarılacaktı ve gerek bütçede, gerekse ekonomi politikalarında yaptığı yanlışlıklar yeni gelecek olan partinin başına kalacaktı.. Hele ki bu parti CHP olsaydı, işte o zaman seyredin cümbüşü..

Ama bu engellendi.. Türkiye'de gizli bir güç var.. Ya da ben olduğu ihtimaline ağırlık veriyorum. AKP'yi tasfiye işlemi zorla ve kanunlarla değil, doğal yoldan yapılmak istenmektedir. Çünkü gerçek gönderme bu şekilde olur..

2 ihtimal var elimizde ve önümüzde:

Ya AKP görevini tamamlayacak..

Ya AKP'ye bu bahsettiğim yollardan ya da diğer yollardan "DUR" denilecek..

İzliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Şu an Türkiyenin -ki varsa- gizli güçler AKP nin elinde bana göre..

AKP misyonunu tamamlamak için elinden ne geliyorsa yapıyor..Bu duruma dur diyecek bir kurum şu an yok...Ordu zaten pasifize edildi ve korkarım ordunun içinde bile islamcılar cirit atıyor..

Türkiye üzerinde oynanan oyunlar tıpkı Bizans oyunları gibi..

Bizim nesil değil ama ,bir iki nesil sonra Türkiyenin siyasi portresi çok değişmiş olacak..Bu portre hiç de içaçıcı olmayacak..

Birşeyler yapmamız lazım..Ama neeee???

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...