Jump to content

Kimliklerdeki İslam hanesini temizlemek

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Eskiden nasıldır bilmiyorum, fakat son çıkan yasa ile din hanesini sildirmek kolaydır. Hem de oldukça kolaydır.

Nüfus dairesine gidip ilgili formu dolduruyorsunuz, yazılmasını istediğiniz dini/dinsizliği/"boş" seçip imzalayıp veriyorsunuz ve kimlikteki ilgili hane güncellenmiş bir şekilde, kimliği yeniliyorsunuz.

Not: Ben sadece sildirdiğim için dilekçe yeterli idi, fakat din değişikliği için ek belgeler isteyebilirler.

Sitelerde Paylaş
stop islam ne ya?

ateistmisin yoksa salt islam düşmanı mı?

şimdi ortalama bir müslüman görse bunu ne anlar?

bence sorun islam değil hristiyanlık değil yahudilik değil de mantalite

kimliğinizden islamı sildirmekle uğraşacağınıza

organlarınızı bağışlamakla uğraşın bence...

"% 99'u müslüman bir ülkede yaşıyorsunuz" diye hava atan müslümanlardan kurtulmak istiyorsanız bence hanelerinizi boşaltın... İstatistikleri etkiliyor bu durum... Ayrıca dava açmaya gerek yok... Bağlı bulunduğunuz nüfus idaresine verilecek tek bir dilekçe ile 10 dakikada hallediliyor...

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

İşe girişlerde sorun yaşayabilirsiniz.Bence sildirmeyin kalsın

Bizim sirkete girersen problem olmaz :)

Bizim mudur bilerek mi yapti, tesaduf mu oldu bilmiyorum ama bizim bolumde calisan herkes , ben dahil 6-7 kisi ateist.

Millet is cikisi iftara giderken ramazanda biz icmeye gidiyorduk her aksam.

Sitelerde Paylaş

Bizim sirkete girersen problem olmaz :)

Bizim mudur bilerek mi yapti, tesaduf mu oldu bilmiyorum ama bizim bolumde calisan herkes , ben dahil 6-7 kisi ateist.

Millet is cikisi iftara giderken ramazanda biz icmeye gidiyorduk her aksam.

nerden nası başvurulcak, ben yeni mezunum ve iş arıyorum da :D

Sitelerde Paylaş

<!--quoteo(post=321474:date=Mar 10 2009, 13:54:name=oguz)--><div class='quotetop'>QUOTE(oguz @ Mar 10 2009, 13:54) <a href="index.php?act=findpost&pid=321474"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Nüfus cüzdanındaki din hanesini sildirmek için dava açmalı ve mahkeme kararı ile bu silme işini gerçeleştirmelisin.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Neden ve Nasıl davadır bu?

Mahkeme kararı falan yok. Nüfus cüzdanımı değiştirirken oranın boş bırakılmasını istedim. Kadın bana boş bir kağıt verdi. Oraya "din hanesinin boş bırakılmasını arz ederim" falan yazdım. O kadar. 5 sene falan önceydi.

Daha sonra da evlenirken bir form doldurmam gerekti. O forma Nüfus Cüzdanında yazanları aynen yazma gerekiyordu. Din kısmına birşey yazmadım. Oradaki amca "burayı da doldur" dedi. Ben "Nüfus cüzdanında ki bilgileri yaz diyor ama benimkinde orası boş" dedim. Adam baktı. "İçeri sorayım" dedi. İçerde ki iki memur bayanla konuştu, "İyi tamam" dedi. O kadar.

Böylece isimlerinden biri "Mehmet" olan dinsiz bir Türk ve din hanesine "Hıristiyan" yazan bir yabancı evlenmiş oldu. Adam kesin "Helan olsun bak Hıristiyanlar dinlerine nasıl sahip çıkıyor bir de bizimkine bak" demiştir. Tabii bütün bu olaylar Beşiktaş devlet dairelerinde gerçekleşti. Sultanbeylide falan ne olur bilemem.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...