Jump to content

Karanlık Günler

Recommended Posts

Adamlar teorinin hala Darwin zamanındaki gibi kaldığını sanıyorlar; genetik biliminden ve genetik çalışmaların neredeyse evrimi kesin biçimde ortaya koyduğundan habersizler; eşelenip duruyorlar "yaratılış" diye... Ortada bir tanrı bile yok adamlar hala yaratılış diye sayıklıyorlar; hoş son zamanlarda "yaratılış"ın adı "akıllı tasarım" oldu... :) Önce kimin aklı bir gösterseler bu akıl sahibini çok iyi olacak; hiç bir olmayan aklın hangi tasarımı?... Daha, "mantıklı" ve "mantık biliminin reddetmediği" bir tanrı tanımı bile yapılabilmiş değil... Dinler ve onların yalan dünyası biteli çok oluyor...

Dinler günümüzde sadece büyük kitleleri güderek aile fertlerini gemi, kuyumcu sahibi falan yapmaya yarayan kurumlar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dinler biteli çokmu oluyor sevgili andromeda arada sırada bilgisayarın başından kalk dışarıya çık, dinler bitmek bir yana büyüdükce büyüyor bugünki gelişmiş bilim ve teknolojinin büyük pay sahibi batıyı bile dinler ele geçirmeye çalışıyor

gelecekte o çok met edilen avrupada abd'de ortacağdakine benzer bağnaz dinci zihniyet ortaya çıkarsa sakın şaşırmayın

Sitelerde Paylaş
Dine inananların sayısının artması dinleri büyütmez... Kemiyet değil keyfiyet önemli... O insanların % 99'u yılda bir sayfa bile kitap okumaz...

abi,nurcu gibi konuşmuşsun.

sende de mi nurculuk vardı eskiden?

dinler biteli çokmu oluyor sevgili andromeda arada sırada bilgisayarın başından kalk dışarıya çık, dinler bitmek bir yana büyüdükce büyüyor bugünki gelişmiş bilim ve teknolojinin büyük pay sahibi batıyı bile dinler ele geçirmeye çalışıyor

gelecekte o çok met edilen avrupada abd'de ortacağdakine benzer bağnaz dinci zihniyet ortaya çıkarsa sakın şaşırmayın

o tren kaçtı çoktan.

bugünkü dinlerin bugünkü halleriyle tekrar eski yaygınlıklarını kazanmaları imkansız.

Sitelerde Paylaş
işte en kötüsüde o

adam dine inanıp birde kitap okusa tahamülsüslük olmaz kavga gürültü çatışma olmaz

Evet diğer taraf genellikle hapiste olacağı ve beğenilmeyen kitap ve dergiler ve bilim sansürlü olacağı için ortam çok sessiz olacaktır; katılıyorum size...

Sitelerde Paylaş

bağlı olduğum bir e-mail sisteminden alınma bir ileti.yazanı anonim bıraktım.acı bir ironi içeriyor:

UNESCO, Darwin’in 200. doğum yıldönümü ve “Türlerin Kökeni” adlı eserinin yayımlanmasının 150. yılı nedeniyle 2009’u “Darwin yılı” ilan ettiği ve tüm dünya bilim kurumlarının, üniversitelerinin Darwin ve evrim kuramını çeşitli etkinliklerle anarken, anlatırken, bilim dergileri yazılar yayımlarken ülkemizin bilim ve teknoloji kurumu TÜBİTAK yönetiminin bilimin anlatılmasını ve yaygınlastırılmasını engellemesi talihsiz

bir girisim olmustur. Ancak bence asıl teşekkürü, Darwin ve evrim kuramının gazetelerde “manşet üstü” bir haber olmasını saglayan Omer Cebeci haketmistir.

Cebeci’nin Darwin’in yerine, “Küresel İklim Değişikliği” kapak konusu olarak belirlemis olması da bir ironidir. Küresel iklim değişikliğinin canlılar üzerine olası etkileri canlıların evrimine neden olacaktır ve evrimini hızlandıracaktır. Evrim biyologları farklı canlı gruplarının fizyolojik özelliklerinden, evrimsel potansiyellerinden ve gecmisteki hızlı iklim degisimlerinin canlı türlerinin evrimini nasıl etkiledigi bilgisinden yola cıkarak iklim degisikligine uyum saglayıp saglayamayacaklarını ve hangilerinin bu degisim nedeniyle yok olabilecegini tartışmaktadırlar.

Üniversitelerimizin bilime, bilimsel düşünceye en etkin biçimde sahip cıkması ve bu yasaklamayı kınaması gerekli ve önemli bir görevdir.

Sitelerde Paylaş

Darwin'in doğumunun 200. evrim kuramının 150. yılı nedeniyle hazırlanan ve tüm dünya'da yayınlanan blogları içeren bir site:

http://citizenship.typepad.com/blogfordarwin/

Scientific American Ocak sayısını evrime ayırdı:

http://www.sciam.com/sciammag/?contents=2009-01

Ben de bunların bir kısmını blogumda Türkçeye çevirerek yayınladım:

http://evrimolgusu.blogspot.com/

Sitelerde Paylaş
Darwin'in doğumunun 200. evrim kuramının 150. yılı nedeniyle hazırlanan ve tüm dünya'da yayınlanan blogları içeren bir site:

http://citizenship.typepad.com/blogfordarwin/

Scientific American Ocak sayısını evrime ayırdı:

http://www.sciam.com/sciammag/?contents=2009-01

Ben de bunların bir kısmını blogumda Türkçeye çevirerek yayınladım:

http://evrimolgusu.blogspot.com/

ellerine sağlık aragon.

sitene eklediğin bağlantılardan birinde 'gen bencildir' kitabının pdf versiyonunu buldum.

pcde kitap okumayı sevmesem de okumaya çalışacağım.

çok makbule geçti yani. :)

http://richarddawkins-turkey.blogspot.com/

Gen Bencildir

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BASIN ACIKLAMASI

11.03.2009

UNESCO tarafindan Darwin yili olarak ilan edilen 2009 yilinda TUBITAK Bilim Teknik

Dergisi'nin Mart 2009 sayisi icin Yayin Kurulu tarafindan hazirlanan Darwin ozel

dosyasinin Kurum Yonetimi tarafindan sansurlenmesi, bilim ve bilimsel arastirmalari

yayginlastirmak ve benimsetmekle sorumlu bir kurum icin son derece kaygi verici ve kabul

edilemez bir tutumdur.

Herhangi bir bilim dalindaki son gelismeleri ogrenmek gibi, evrimdeki gelismeleri

ogrenmek de vazgecilmez bir insan hakki ve demokrasinin olmazsa olmazidir. 'Turlerin

Kokeni' adli basyapitin yayimlanmasindan 150 yil sonra, tiptan tarima, bilisimden

iktisada kadar pek cok alanda ve gunluk yasamimizda uygulamasi olan Darwin'in Evrim

Kuramina karsi takinilan bu tavir, Turkiye'de bilim dunyasina karsi sindirme politikasi

izleyen iktidarin ulkemizi suruklemeye calistigi noktayi gostermesi acisindan onemlidir.

Bu olay, tamamen dogmatik ve bilim karsiti bir dunya gorusunun TUBITAK yonetimine egemen

olmaya basladigini kanitlamistir.

Bilimsel kuramlarin halka duyrulmasina bile tahammul gosteremeyen bu zihniyeti siddetle

kiniyor ve bu mudahalenin sorumlulari olan Omer Cebeci ve Nukhet Yetis'in istifalarini

talep ediyoruz.

Saygilarimizla,

--------------- Ogretim Elemanlari Dernegi

Yonetim Kurulu

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

QUOTE (influenza @ Mar 10 2009, 14:33)

murtedd

proteinin kendi kendine oluşabileceği %100 olarak ispatlandımı.

Hayır; bu yüzden hepsinin gökten hazır olarak ve çifter çifter indirildiğini düşünüyoruz... En son olarak da MÖ 5000'de insan çifti indirildi... Adları Adam ve Eve'di...

şu yazışma kapak olacak nitelikte ve konuyu hemen özetliyor tabi anlayana

bi ayet yazasım geldi:

onlar ki deney olduğu halde veya olacağı halde tutarlar evrim yoktur derler. doğaya baktığınız da evrime ne kanıtlar vardır. tabi anlayana siz ki onladan olmayın zira zelil olup gidersiniz. şüphesiz ki allah bağışlayandır

Sitelerde Paylaş

Aylar önce D&R'dan evrimle ilgili birkaç kitap almıştım.Bir kaç hafta sonra evime kargo ile kocaman bir paket geldi.Paketin ağırlığı 5-6 kilo falan.Önce bombalı paket falan mı dedim,ama ben önemli biri olmadığımdan rahatladım.Paketi açınca içinden çıkana çok şaşırdım.Harun Yahya denilen dünya çapındaki bioloji profesörünün kaleme aldığı dev eser YARATILIŞ ATLASI...Hakikaten dev bir eser.Kaldırmak için halterci olmak lazım.Dev boyutta kuşe kağıda basılmış,bilmem kaçyüz sayfa,üzerinde özel hazırlanmış pahalı ve havalı kapağıyla piyasa değeri herhalde 200-300 tl'dır.Bedava olarak gönderilmiş.Nedenini anlayamadım.Neden ben?Acaba daha önce aldığım evrim kitaplarına antidot olarak mı gönderildi?Ama adresime nasıl ulaşıldı.Anlayamadım ve tedirgin oldum.Böyle bir kitabı basıp bol keseden dağıtmak için bu kadar parayı bu Adnan hoca nereden buluyor acaba.Kitabın içeriğine bakmadım bile çünkü adamın fikirlerini biliyorum.Ama işler tehlikeli hal almaya başladı.Tübitakta elden gidiyor.Kaleler bir bir düşüyor.Bilim yakında bu ülkeden göçecek...

Sitelerde Paylaş
Yobazlık Hat Safhada...Madem İslam son derece mantıklı bilimlede uyuşuyor neden sansüre ihtiyaç duyuyor bu insanlar ??

İslam, bilimin 7. yy'da uydurulmuş Arap ayetlerine aykırı olmayan kısımları ile uyuşur... Bilimin beğenmedikleri kısımlarını ayıklar müslümanlar ve ayıklanmış bilime "ilim" derler... :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...