Jump to content

Müslümanlar Çocuklarına 'Zeyd' Adını Neden Koymaz?

Recommended Posts

İki husus:

1) Zeyd'in Türkçesi olsa olsa Zait olabilir. 'Zahid' farklı bir isimdir; Zahid Akman'ın adı Zeyd'in Türkçeleşmiş hali olduğunu düşündüğünüz 'Zait' değil 'Zahid'dir. Zahide diye kadın ismi de var.

2) Müslümanlar madem Kuran'dan isim koymaya bu kadar meraklılar, neden 'Leheb' adını koymazlar çocuklarına? Kuran'da bu isim var mı? Var. Öyleyse?...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iste böyleeee

Hem Jadi hakli hemde Oguz.

Bu is biraz Nusrettin hoca vari oldu ama:-))))).

Oguzun dedigi gibi,Arapda Zaid bizde Zeyid oldugu bir gercek.

Türk ses uyumuna agzi alisik olan Anadolu insani

Omari Ömer yapmistir.

Aiseyide Aysa

Agzi nisbeten bozulan mürekkep yalamislardan cogu

Halvaya ,Helva

Almayida Elma yapmistir.

Sih Costantinepolis agzi.

Güzel Istanbul LEHCESIYMIS.

Birgün konusurken HELVA dedimde,Romanyadan gelen Alman arkadar dediki,Tolonbeg HELVA deyil HALVA diyeceksin.

Romanya Almani bana Türkce ögretiyor.Biz zavalli Türklere.

Ses uyumunun yanindan gecmeyen Fellahu azamin dili ve bu Fellahu azamlarin gibi ses uyumu olmayan dillere cok merak salmislar bizim Türk olmayan PADUSAHLAR..

Bu uyum tanimayan dillerle caka satar olmuslar ahillariyla zavalliciklar.

MEGA yi hic dillerinden düsürmezler,aydin gecinen Türceyi bilmezler.

MEGA PROJE

START ALDI

Finisch ,Finis gene uyuyor Türkceye.

Bizim ileri beyinlilere bir bakalim

CNN =sienen

Number one

VAN MINIT ,VAN MINITTTTTTT , HEY VAN MINITTTTTTTTTTTTTTTTT bak dinlemezsen beni Siirt minit olur.Van minit heyyyy van minit.

Dinlemedin beni,Hakkari minit,Hakkari minitttttttttttttt.

Saka bir yana da ,su Farscayla Arapca dilimizin agzina sicti SALAKLIGIMIZDAN.

Simdi tutturmusuz,

Market

Süper market,iki kici kirik estek köstek satan bakkalcigi bülem SÜPER MARKET yaiyoruz.

Restorante Turkiyya

penis

vajina

Yahu bu meretlerin Türkcesini söylemekten yazmaktan korkuyormusunuz:-))))).

Istanbulda doktora gittim dedimki benim SIKIMDE bir ciban cikti ,bir bakarmisin.

Vay sen bu PENISE neden SIK dedin.Coh ayip oluyor ama.

Doktora dedimki Türk erkeklerinin önündekine SIK denir,Amerikali erkeklerinkine PENIS.

Ben Türk olduguma gör ,benim önümdeki SIKTIR deyince,adamla nerdeyse yumruklasacaktik.

Siktir ,penistir derken doktoru gögsünden bir kaktirdim,hassiktir dedim,senin gibi Amerikali doktora baktiracagini gider elbet bir yerde bir Türk doktor bulur baktiririm SEYIMI deyip vurdum kapiyi ciktim.

Sultan Abtalhamit ,yaveri Kastamonulu pasaya derki,su Arapca ne güzel birdil.keske resmi evraklarimizida Arapca yazabilsek.

Pasa ABTAL HAMITIN padisah olduguna aldirmadan söyle der.

O ZAMAN SANA OSMANLI SULTANI DEMEZLER MEKKE EMIRI DERLER.

Hic beklemedigi bu yanit karsisinda,Fellahu azim Abtalhamit pasaya tek kelime söyliyemez.

Ertesi günü Abtalhamitten bir mektup alir yaver.

Görülen luzum üzerine,Araplari korumakla görevli CÖL ORDUSU KOMUTANLIGINA seni TAYIN ETTIM.

Türkler

Yabanci karilara

Yabanci dile

Yabancilara seklen benzemeye sonderece meyillidir.

Isvicrede bir otelin asevine girdik genc bir tanidik Türk 70 yasinda bir kadinla oturuyor.

Cagirdi bizi agabeyimle beraberdik.

Oturduk yanlarina

Laf cok uzadi.

Türk dediki,cikiyim odamada su Alman kadina biraz vuriyim:-)))))))

Agabeyimde cok güldürücü biri.

Aman Mehmet dedi,sen bu kadina vurmak deyil elini bile dokundurma,ÖLÜRDE ISVICRE POLISIYLE BASIN DERDE GIRER:-)))))).

Ahhhhhhhhhhhh benim sersemlestirilen milletim ahhhhh.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Zaten kezban tam bir köylü ismidir,anlamını bilmeden kuarnda geçiyor diye bu iğrenç kelimeyi isim diye koymuşlar kızlarına işte garibanlar

Kübra ismi konur mesela..Büyük demek :) Nesi büyük acaba:)Abdüşems(güneşin kulu) ,şemsi(güneşle ilgili) gibi isimler görüyorum hayatımda.Çok var öyle.

Arap alfabesini çocuk ismi koyanda var,Elif,Ya-Sin,Ta-Ha :))))

Düşünsene çocuk adı ABECE:):)

Evlatlarına anlamını bilmedikleri Arapça isimler koymaları komik gerçekten.Ama Arapça kökenli isimler değişime uğrayarak geçebiliyor bunu inkar etmemek lazım.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kübra ve Büşra adları bana çok antipatik geliyor..

Hacı kızı yengem sayesinde bu iki isimde kuzenlerim var:)

Büşra'nın anlamı müjde demek ben müjde diyorum bazen :D,Kübra ise bana gıcık,kibirli,büyük dedğim için:)

Geçen yengeme müslüman noelinizi(mevlid kandili) kutlarım dedim gıcık oldu :))

Noel(isa'nın doğduğu iddia edilen güne) Mevlid kandili de(Muhammed'in doğduğu iddia edilen güne dair kutlama).

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee

Ömer Arabcada ne Omardir nede ömerdir.

bogazi sikarak g ile o arasi birses cikararak söylenir.

Arabcada cogu ses bogazi sikarak cikarilir.

Bizdeki garip onlarda bogazi sikarak g e arasi birses olarak cikarilir.

Bizdeki Gayri onlarda bogazi sikarak biraz zorlanarak goe arasi bir ses olarak cikarilir.

Araplarin konusmasi genelde bogazi zorlayarak konusulur.

Ingilizin ingilizcesiyle,Amerikalinin ingilizcesi arasindada cok fark vardir.

Amerikalilar harfleri agizlarinda yuvarlarak cikarmasina Amerikancada tam 47 ses vardir,buna karsin ,Ingilizler harfleri daha net harf olarak cikarirlar.

Amerikalilarla Harfleri agizda yuvarlarlar.

Araplar bogazi oldukca zorlayarak iki üc harf arasi ses cikararak konusurlar.

Türkcede böyle birsey yoktur.

Ne harfler agizda yuvarlanir nede bogazimizla bir isimiz olur.

Bu nedenle,bir Italyan dil uzmani bir kadin.Isvicrede vitrinleri konusarak seyreden bir kari kocanin pesine takilir,caktirmadan onlari dinler.

Türk kadin durumu sezer kocasina söyler.

Türk adam ,yanlarina yaklasan Italyan kadina bizi takip ediyorsunuz,yoksa birinemi benzettiniz.

Italyan kadin özür diledikten sonra sorar,siz hanki millettensiniz?

Türküz yanitini alinca kadin tekrar sorar,siz konusuyormuydunuz,yoksa sarkimi söylüyordunuz?

Türk yanitlar, tabiki konusuyorduk.

Italyan kadin,sizin konusmalariniz bana bir melodi gibi geldi.

Türkce nakadarda ahenkli güzel birdil.

Sakin dilinizin bozulmasina yol acmayiniz kimseye izin vermeyin dilinizi bozmasina.

Türkce,cok cabuk ögrenilebilen bir dil.

Isvicrenin Basel sehrinde Ambassador otelinde iki Italyanla tanistim.

Biri 17 yasinda genc,cok güzel Türkce konuyordu.

Nasil bukadar güzel Türkce konusabiliyorsun dedim?

Dediki,Hollandada is arkadaslarim Türktü,17 ay beraber calistik.

Türkceyi onlardan ögrendim.

Gercekten hayrat ettim.

Ben italyanim demeyseydi,sanirim zor anlardim Italyan oldugunu.

Italyanlarin Türkce ögrenme arzulari diyer milletlerden cok fazla.

Daha ziyade, Küfür sözleri ögrenmek istiyorlar.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...
  • 2 years later...

Zeyd Muhammed'in azadlı kölesiydi. Her ne kadar özgürlüğüne salıverilmiş olsada sonuçta Muhammed ile aynı ortamda yaşıyordu. Ayrıca Zeyd, ibranice ve süryanice konuşabilen bir köleydi. Burası da önemlidir.

Ahzap 37  فَلَمَّا قَضَى زَيْدٌ مِّنْهَا وَطَرًا زَوَّجْنَاكَهَا
Qada Zeydun minha zevvecna-ke-ha
Zeyd ilgisini Zeynep'den kesince seni evlendirdik.

Zeyd زَيْد  sözcük anlamı olarak "artan, çoğalan, ilave" anlamlarına gelir. Bilal adı bile yaygınken Zeyd adını, müminler kendi çocuklarına vermemesi, Zeyd'e yapılan haksızlığın bir yansıması olarak görülmelidir. Müminler de böyle görüyor olmalılar ki Zeyd زَيْد adını erkek çocuklarına koymuyorlar. hemde gayet olumlu anlamı varken. "Arapça'da süt yanığı, süt kesiği, çocuğunu sütten kesen kadın" anlamlarına gelen Fatma adını koyuyorlar ama "artan, çoğalan, ilave" anlamlarına gelen Zeyd adını koymuyorlar çocuklarına.

Sitelerde Paylaş
Ahzap 37'de ayetin geliş sebebi olarak; "Evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda muminlere zorluk olmasın" deniliyor.

Merak ediyorum, acaba günümüzde kaç müslüman geliniyle evlenmektedir ?
Mesela Türkiye'de var mı böyle bir gelenek....? 

Bence olmalı... aksi takdirde müslümanlar kuran'ın evrenselliğine gölge düşürmüş olur.
Her müslüman, oğlunun eşine şöyle bir alıcı gözüyle baksın. beğenirse oğlundan istesin ki, bu ayet boşa çıkmamış olsun. 

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anasina BAK  kizinini  al,

Babasina BAK oglunu all

Ne olacak simdi¿???

Bütün bunlar swni ilgilendirmez ATEiST

Sende /ateizimde zaten ahlak Yok

Sana ne ¿?

Neden 

Muhammetin pipisinin icraatina bu kadar meraklisiniz???

Sana ne ATEiST

Sitelerde Paylaş
On 09.09.2016 at 23:48, Bitburger yazdı:

Bütün bunlar swni ilgilendirmez ATEiST

Sende /ateizimde zaten ahlak Yok

Sana ne ¿?

Neden Muhammetin pipisinin icraatina bu kadar meraklisiniz???

Sana ne ATEiST

Bunlar ne bomboş, ne saçma laflardır böyle...!
Ukela öğretmenlerin tüm sınıfa tekil şahıs kullanarak hitap etmesi gibi "seni ilgilendirmez ateist"miş...

İşinize gelmiyor gerçeklerin konuşulması tabii...

Kimsenin pipisiyle zerre kadar alakamız yok. Asıl pipisini tüm insanların hayatına sokanlaradır, bu tepkimiz...

Kadınla erkeğin yalnız kalmasına bile karışıp, insanı cinsel organından ibaret gören... yarı kardeş kuzeniyle sohpet ederken bile "nikah düşer" diyerek hayasızca insanları taciz eden, amcasının dayısının eşi olan yengesiyle bile nikah düştüğünü iddia edecek kadar penisinin esareti altına girmiş zihniyetedir, bu haklı tepki...

Asıl miletin pipisine vajinasına karışmaması gereken... ve haddini bilmesi gereken yobaz dincilerdir!

Herşeyi seksle yorumlayan, kendi sapkınlığını değil, kadının güzelliğini ayıplayan, erkeğin bacağından bile niyetinin bozulduğunu itiraf edip kendisi haricinde herşeyi ayıplayıp kontrol etmeye çalışan siz cinsel sapkınların, edebinizle yaşamayı ve başkasının hayatına burnunu sokmamayı öğrenmesi gerekiyor artık...

Sadece çıplak diye insan hayatına değer vermeyecek kadar seksle dolup taşmış zihniniz; Hem "yaratılanı sev" diyeceksin, hem de insana merhameti, üzerinde elbise olması şartına bağlayacaksın!
çünkü iki bacağının arasındaki şey, öyle buyurmuş...!

Ayıp günah diye diye insanlar doktora gidip muayene olamaz hale geldi.... soyulup ormana bırakılan insanların utandığı, hırsızın gaspçının ise utanmadığı toplumlar yarattınız...! 
Yangında depremde üstünde elbise olmadığı için, diri diri yanmasını, göçük altında can çekişmesini insanlara layık görecek kadar, penisinizin kölesi olup insanlığınızı kaybetmişsiniz !

İnsanlığın ne olduğunu unutmuş... herşeyi şekilden ibaret görür hale gelmiş, duygusuz vicdansız bu karanlık zihniyetin kuklası olmuş, kötüye "kötü" diyemeyez hale gelmişsiniz.
Bir pipinize hakim olamıyorsunuz diye, bu kadar insanlıktan çıkmaya değer miydi....?

Kadınlar zevk almasın diye, daha küçücük çocukken cinsel organlarını kesen, zorla herkesi sünnet eden, çift cinsiyetli doğanları kendisine seçim hakkı bırakmadan organını sakatlayacak kadar alçalmış bir zihniyet.... hangi hakla "islamı eleştirme, senin ahlakın yok" diyebilir !?

İstediği kadar kadına ve cariyeye... üstelik kendi rızası dışında sahip olmaya çalışanların, sadece eşcinsel diye insanlara düşmanlık göstermesinden daha sapıkça ne olabilir?

Kendisi her istediğini yaparken, kadını ilk farklı erkekle ilişkisinde kafasını taşla parçalayacak kadar vicdanı çürümüş alçakları bırakıp, sadece kendi cinsiyetiyle ilgili tercihlerinden dolayı insana düşman olan bu zorbalığın uşaklarısınız siz!
İnsanlıktan vazgeçenlere değil... cinsiyetinden vazgeçenlere düşman olacak kadar, vicdanınız pipilere hapsedilmiş durumda...

Böyle alçakça gelenekleri ahlak yapan, ahlak soytarısı.... sen hangi ahlaktan bahsediyorsun... hele bir söyle bakalım şunu !!?

Evli kadını bile, sadece savunmasız olduğu için "karın yapabilirsin" diyen arap diktatörlerin kölesi olup, insanlığınızı ayaklar altına almış gidiyorsunuz...

Bu kafayla tecavüz edenin değil, tecavüze uğrayanın namusunun gittiği... işte böyle mazlumu değil, güçlüyü koruyan karaktersiz zihniyetin kuklası olabilirsin ancak...!
Neticede işkenceci bir tanrının haklarını korumak adına, tüm manevi değerlerinizi ayaklar altına alan, siz değil misiniz? 
Siz ancak, kızlık zarını ahlak yapacak kadar namussuz... hastanede kızlarını kontrol ettirip vajinasına girip tecavüz edecek kadar alçalmış bu kapkaranlık cehaleti savunabilirsiniz !

Penisiniz beyninizi çoktan ele geçirmiş, beyniniz adeta spermle dolup taşmış, dokunsan patlayacak.... ama utanmadan sıkılmadan ateistin ahlakına laf edeceksin... Hadi ordan kendini bilmez, cahil yobaz insan müsvettesi !

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Mindsurfer yazdı:

Utanmadan sıkılmadan ateistin ahlakına laf edeceksin... Hadi ordan kendini bilmez, cahil yobaz insan müsvettesi !

Ateizimde ahlak yoktur!!!

Fizok vardir

Kimya vardir

Bioloji vardir

AHLAK YOKTUR!¡¡!!!!

Beni cisiye almiyorsan??

Gücülü ateist kulanici ixmiyle yazan plce dikkat er

Ateizimde AHLAK YOKTUR!!!!!

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Bitburger said:

Ateizimde ahlak yoktur!!!Fizok vardir

Kimya vardir

Bioloji vardir

AHLAK YOKTUR!¡¡!!!!

Beni cisiye almiyorsan??

Gücülü ateist kulanici ixmiyle yazan plce dikkat er

Ateizimde AHLAK YOKTUR!!!!!

Sen kimsin lan, insan müsveddesi ? boyundan büyük laflar ediyorsun ? Güçlü ateist denen gerzeği kim kaale alıyor ? Bir kaç tane embesil, ateizmde ahlak yoktur diye, ahlak yok mu zannettin ? Ahlak olgusu, evrimsel süreçte oluşmuş ve insan zihni tarafından anlamdırması yapılan ve türün devamı için gerekli olan kurallar bütünüdür. 

Sen kendi ahlakına bak, ya da ahlaksızlığına, embesil ! 

ahzab37 e göre, ilkönce evlatlıgının ex-karısını becer, ondan sonra karşıma gel, dangalak !!! 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Mindsurfer yazdı:

Bunlar ne bomboş, ne saçma laflardır böyle...!
Ukela öğretmenlerin tüm sınıfa tekil şahıs kullanarak hitap etmesi gibi "seni ilgilendirmez ateist"miş...

İşinize gelmiyor gerçeklerin konuşulması tabii...

Kimsenin pipisiyle zerre kadar alakamız yok. Asıl pipisini tüm insanların hayatına sokanlaradır, bu tepkimiz...

Kadınla erkeğin yalnız kalmasına bile karışıp, insanı cinsel organından ibaret gören... yarı kardeş kuzeniyle sohpet ederken bile "nikah düşer" diyerek hayasızca insanları taciz eden, amcasının dayısının eşi olan yengesiyle bile nikah düştüğünü iddia edecek kadar penisinin esareti altına girmiş zihniyetedir, bu haklı tepki...

Asıl miletin pipisine vajinasına karışmaması gereken... ve haddini bilmesi gereken yobaz dincilerdir!

Herşeyi seksle yorumlayan, kendi sapkınlığını değil, kadının güzelliğini ayıplayan, erkeğin bacağından bile niyetinin bozulduğunu itiraf edip kendisi haricinde herşeyi ayıplayıp kontrol etmeye çalışan siz cinsel sapkınların, edebinizle yaşamayı ve başkasının hayatına burnunu sokmamayı öğrenmesi gerekiyor artık...

Sadece çıplak diye insan hayatına değer vermeyecek kadar seksle dolup taşmış zihniniz; Hem "yaratılanı sev" diyeceksin, hem de insana merhameti, üzerinde elbise olması şartına bağlayacaksın!
çünkü iki bacağının arasındaki şey, öyle buyurmuş...!

Ayıp günah diye diye insanlar doktora gidip muayene olamaz hale geldi.... soyulup ormana bırakılan insanların utandığı, hırsızın gaspçının ise utanmadığı toplumlar yarattınız...! 
Yangında depremde üstünde elbise olmadığı için, diri diri yanmasını, göçük altında can çekişmesini insanlara layık görecek kadar, penisinizin kölesi olup insanlığınızı kaybetmişsiniz !

İnsanlığın ne olduğunu unutmuş... herşeyi şekilden ibaret görür hale gelmiş, duygusuz vicdansız bu karanlık zihniyetin kuklası olmuş, kötüye "kötü" diyemeyez hale gelmişsiniz.
Bir pipinize hakim olamıyorsunuz diye, bu kadar insanlıktan çıkmaya değer miydi....?

Kadınlar zevk almasın diye, daha küçücük çocukken cinsel organlarını kesen, zorla herkesi sünnet eden, çift cinsiyetli doğanları kendisine seçim hakkı bırakmadan organını sakatlayacak kadar alçalmış bir zihniyet.... hangi hakla "islamı eleştirme, senin ahlakın yok" diyebilir !?

İstediği kadar kadına ve cariyeye... üstelik kendi rızası dışında sahip olmaya çalışanların, sadece eşcinsel diye insanlara düşmanlık göstermesinden daha sapıkça ne olabilir?

Kendisi her istediğini yaparken, kadını ilk farklı erkekle ilişkisinde kafasını taşla parçalayacak kadar vicdanı çürümüş alçakları bırakıp, sadece kendi cinsiyetiyle ilgili tercihlerinden dolayı insana düşman olan bu zorbalığın uşaklarısınız siz!
İnsanlıktan vazgeçenlere değil... cinsiyetinden vazgeçenlere düşman olacak kadar, vicdanınız pipilere hapsedilmiş durumda...

Böyle alçakça gelenekleri ahlak yapan, ahlak soytarısı.... sen hangi ahlaktan bahsediyorsun... hele bir söyle bakalım şunu !!?

Evli kadını bile, sadece savunmasız olduğu için "karın yapabilirsin" diyen arap diktatörlerin kölesi olup, insanlığınızı ayaklar altına almış gidiyorsunuz...

Bu kafayla tecavüz edenin değil, tecavüze uğrayanın namusunun gittiği... işte böyle mazlumu değil, güçlüyü koruyan karaktersiz zihniyetin kuklası olabilirsin ancak...!
Neticede işkenceci bir tanrının haklarını korumak adına, tüm manevi değerlerinizi ayaklar altına alan, siz değil misiniz? 
Siz ancak, kızlık zarını ahlak yapacak kadar namussuz... hastanede kızlarını kontrol ettirip vajinasına girip tecavüz edecek kadar alçalmış bu kapkaranlık cehaleti savunabilirsiniz !

Penisiniz beyninizi çoktan ele geçirmiş, beyniniz adeta spermle dolup taşmış, dokunsan patlayacak.... ama utanmadan sıkılmadan ateistin ahlakına laf edeceksin... Hadi ordan kendini bilmez, cahil yobaz insan müsvettesi !

Ateizimde  AHLAK YOKTUR

Bana inanmiyorsan,güclü ateist kulanici ismiyle yazan itin yazdiklarina bir BAK.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, impressivo yazdı:

Sen kimsin lan, insan müsveddesi ? boyundan büyük laflar ediyorsun ? Güçlü ateist denen gerzeği kim kaale alıyor ? Bir kaç tane embesil, ateizmde ahlak yoktur diye, ahlak yok mu zannettin ? Ahlak olgusu, evrimsel süreçte oluşmuş ve insan zihni tarafından anlamdırması yapılan ve türün devamı için gerekli olan kurallar bütünüdür. 

Sen kendi ahlakına bak, ya da ahlaksızlığına, embesil ! 

ahzab37 e göre, ilkönce evlatlıgının ex-karısını becer, ondan sonra karşıma gel, dangalak !!! 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...