Jump to content

Nedir bu evrim?

Recommended Posts

• İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Elbette evrim durmuyor, insan kafa tası yapısı bile küçülmeye başlamış, özellikle çene yapısı. Çene ve kafatası yapısının küçülmesi olayını, yani küçülme olgusunu ifade edebilmemizin nedeni öncesinde görece olarak daha büyük olmasıdır. Evrimin devam etmesi canlıların geçmiş zaman süreçlerinde nasıl şekillendiğinin anlaşımlasında ve görülmesinde bir engel değil ki. Yani şıp diye balina oluşmamış, kuş oluşmamış, insan oluşmamış.. Evrim devam ediyor o nedenle ara geçiş formu yok demek bana garip geliyor. Zamanı şimdi durdursak ve tüm fosiller elimizde olsa şimdiki zaman değin canlılık hangi değişimlerden geçmiş görebiliriz. Yani sürekli bir değişim var canlılıkta ve diyelim 2 balina atasına ait fosiller arasında bunların yaşadıkları zaman dilimlerinin arasında yaşamış bir balina fosil bulununca ve bu fosil ikisine de tam olarak benzemediği halde ikisinin özelliklerini taşıdığı için demek ki ikisi balina atasının yaşadıkları zaman süreçleri arasındaki zaman sürecinde önceki atadaki değişimler sonucu bu canlı ortaya çıkmış ve değişimlerin de bu canlıda devam etmesi 3 canlıdan en sonraki ataya dönüşmüş. Yani böyle değişimsel süreçler yaşandığı açık... Yani kanat yapısında da şu söylenebilir. Boşluklu kemik yapısına sahip hafif canlılar tüylenmeye başlıyor, lades kemiği vb sonradan ortaya çıkıyor ve günümüz kuşlara temel oluyor. Yani illa ki bir değişimsel sıra var, gerçi hibritleşmeler de söz konusu vb ama tek hücreliler dünyasından hemen sonra kuşlar ortaya çıkmamıştır.

Bu aniden ortaya çıkan canlılar hangileridir, açıkcası ben bilmiyorum?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...