Jump to content

Bir İnsanın Peygamber Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Recommended Posts

4 dakika önce, ence yazdı:

1- Sıdk: Doğruluk demektir. Peygamberler son derece doğru insanlardır. Asla yalan söylemezler. Oldu dedikleri

olmuştur, olacak dedikleri zamanı gelince mutlaka olacaktır.

2- Emânet: Güvenilir olmak demektir. Peygamberler her hususta güvenilir kimselerdir, emanete asla hıyanet etmezler.

3- Fetânet: Akıllı ve uyanık olmak demektir. Peygamberler akıllı, uyanık ve yüksek zekâ sahibidirler.

4- İsmet: Günah işlememek demektir. Peygamberler gizli ve açık hiçbir şekilde günah işlemezler.

5- Tebliğ: Bildirmek demektir. Peygamberler Allah'tan aldıkları dinî hükümleri olduğu gibi hiçbir değişiklik olmadan insanlara bildirmişlerdir.

6- Adalet: Peygamberler hiç zulm ve haksızlık yapmazlar. Kimsenin hâtırı için adâletden ayrılmazlar.

7- Emnül-azl: Peygamberlikten atılmazlar. Dünyada ve ahiretde hep Peygamberdirler.

Onların böyle olduğunu nereden biliyorsunuz ?

Onlarla beraber mi yatıp kalktınız ?

Bu arada foruma hoșgeldiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, kavak yazdı:

Onların böyle olduğunu nereden biliyorsunuz ?

Onlarla beraber mi yatıp kalktınız ?

Bu arada foruma hoșgeldiniz.

ulan şerefsizlik yapma dosdoğru yazdım herşeyi, binlerce doğru sözlü Peygamber yalan bir vaadde bulunmadı. onlar gönderildikleri toplumlardan asla Hakikati gizlemedi. onların hepsi Rabbimiz ALLAH'tır demeleriyle zaten dosdoğru olanı söylemiş açıklamış oldular. hemde ayrı zamanlarda toplumlara gönderildiler ve hepsi yalnızdı kendisi gibi İman eden ALLAH'a yakın olan biri bile yokken hepsi Rabbimiz ALLAH'tır diyerek tebliğ ettiler.

sen annen diye bildiğin kişinin annen baban diye bildiğin kişinin baban olduğunu anlaman için onlarla yatmanmı gerek gerizekalı? düzgün ve samimi soru sorda cevabını vereyim. cevabını kendinde verebileceğin manyak manyak sorular soracaksan hiç sorma sus.

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, democrossian yazdı:

Dinciler hep aynıdır dostum, değişmez. İncil'de bazı güzel anlatımlar var diye Hristiyan olmak gerekmiyor. Eğer tanrının yokluğu sana eksik hissettiriyor, korku ve yalnızlık hissine kapılıyorsan tanrısız bir evrende, deist olmanı önerebilirim. Bu şahsen beni kesmez. Deizmin sana on tane sakıncasını sıralayabilirim. Ama bu benim kişisel görüşüm. Tanrıyı bir türlü bırakamayanlar için deizm mantıklı gelebilir. Benim kişisel görüşüm kimseyi bağlamaz. Dinlerden kurtulmanı öneririm. Ama ateist olmak istemiyorsan bu sana ürkütücü ve yalnız hissettiriyorsa o bakımdan diyorum. Sen bilirsin sonuçta. Benimki sadece tavsiye. 

Bu mevzûlar genelde subjektif.

Dolayısıyla fikir alış-verişi yaparak, tartışarak bir sonuca ulaşmak zor.

İnanma ihtiyacımın dayanağı ölüm korkusu değil.

Cennet beklentisi hiç değil.

"Neden varım ?" sorusunun cevabını bana Tanrı fikri veriyor.

Tanrı yoksa eğer, adâletli olmanın, dürüst olmanın hayâta dâir ürettiğimiz değer yargılarının hiç birinin; galaksilerin, yıldızların, karadeliklerin veya bunların varoluş ve işleyişinde etkili olan kanunların umurunda olduğunu sanmıyorum.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

''sahte peygamberler''  "gerçek peygamberler" gibi bir soru olamaz, çünkü "peygamberler" yok, hiç var olmadılar insan üstü güçleri de hiç olmadı tanrı olmadına göre. "Süper insan peygamber" de olamaz, hepsi sıradan insanlar bizler gibi.Bazı dindarlar "peygamber" in ay'ı ikiye ayırdığını bana söylemişti çok güldüm gerçekten ve bana şunu demişti;  "ay'a gidenler sanki ay ikiye ayırılmış ve tekrar birleştirilmi gibi" demişti güzel deneme, bilim'i çarpıtarak ve din'e alet ederek, ama gerçekler çok başka hangi mantık ile "peygamber" "tanrı'dan" alan bir güç ile ay'ı ikiye ayırsın bu çöl bedevelerine kanıt sunmak için mi, bence çok uzun süre susuz kalmışlar.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, ence yazdı:

ulan şerefsizlik yapma dosdoğru yazdım herşeyi, binlerce doğru sözlü Peygamber yalan bir vaadde bulunmadı. onlar gönderildikleri toplumlardan asla Hakikati gizlemedi. onların hepsi Rabbimiz ALLAH'tır demeleriyle zaten dosdoğru olanı söylemiş açıklamış oldular. hemde ayrı zamanlarda toplumlara gönderildiler ve hepsi yalnızdı kendisi gibi İman eden ALLAH'a yakın olan biri bile yokken hepsi Rabbimiz ALLAH'tır diyerek tebliğ ettiler.

sen annen diye bildiğin kişinin annen baban diye bildiğin kişinin baban olduğunu anlaman için onlarla yatmanmı gerek gerizekalı? düzgün ve samimi soru sorda cevabını vereyim. cevabını kendinde verebileceğin manyak manyak sorular soracaksan hiç sorma sus.

Önce; terbiyeli ol, ağzını toparla sonra adam gibi cevap ver !

Ver(e)meyeceksen, aha kapı orada.

Sorum yukarıda ve tekrarlıyorum: Onların böyle olduğunu Siz nereden biliyorsunuz ?

Dellenmeden, küfür etmeden yazacaksan yaz, ki Sizi kaale alalım.

Haydi kolay gelsin, muhterem.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Bu mevzûlar genelde subjektif.

Dolayısıyla fikir alış-verişi yaparak, tartışarak bir sonuca ulaşmak zor.

İnanma ihtiyacımın dayanağı ölüm korkusu değil.

Cennet beklentisi hiç değil.

"Neden varım ?" sorusunun cevabını bana Tanrı fikri veriyor.

Tanrı yoksa adâletli olmanın, dürüst olmanın hayâta dâir ürettiğimiz değer yargılarının hiç birinin; galaksilerin, yıldızların, karadeliklerin veya bunların varoluş ve işleyişinde etkili olan kanunların umurunda olduğunu sanmıyorum.

madem öyle diyorsun, İslam'da Tanrının gönderdiği Dindir, ona niye uzaksın. madem bir Tanrı olduğunu kabul ediyorsun bütün Hak Dinleri gönderenin O olduğunu niye kabul etmiyorsun?

bir insan hristiyanım diyorsa, O Dini gönderen Tanrı, hangi Dini yeryüzüne Hakim kıldıysa onada İman etmesi gerekir. 1400 senedir ve Kıyamete kadar yeryüzüne Hakim Din İslam'dır.

Sitelerde Paylaş

Önce; terbiyeli ol, ağzını toparla sonra adam gibi cevap ver !

Ver(e)meyeceksen, aha kapı orada.

Sorum yukarıda ve tekrarlıyorum: Onların böyle olduğunu Siz nereden biliyorsunuz ?

Dellenmeden, küfür etmeden yazacaksan yaz, ki Sizi kaale alalım.

Haydi kolay gelsin, muhterem.

bende sana altında misal getirdim eğer okuduysan (okuyup anlamadığın belli), annenin annen babanın baban olduğunu nerden biliyorsan nerden eminsen onlara niye bu kadar güveniyorsan bende Peygamberlere kat kat fazla güveniyorum ve Onların sözlerini tasdik ediyorum. anlaşıldımı?

binlerce doğru sözlü Peygamber diyorum ahmak. burdandamı anlamıyorsun hepsi doğrusözlüydüki hepsi aynı tebliği yaptı insanoğluna. sizinse ne bok olduğunuz belli değil her koşulda yalpalayıp yançizip yalanlar iftiralar söyleyip duruyorsunuz. önce aynaya bak sonra kendin gibilerin ne bok olduğunu anlarsın.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, ence yazdı:

bende sana altında misal getirdim eğer okuduysan (okuyup anlamadığın belli), annenin annen babanın baban olduğunu nerden biliyorsan nerden eminsen onlara niye bu kadar güveniyorsan bende Peygamberlere kat kat fazla güveniyorum ve Onların sözlerini tasdik ediyorum. anlaşıldımı?

binlerce doğru sözlü Peygamber diyorum ahmak. burdandamı anlamıyorsun hepsi doğrusözlüydüki hepsi aynı tebliği yaptı insanoğluna. sizinse ne bok olduğunuz belli değil her koşulda yalpalayıp yançizip yalanlar iftiralar söyleyip duruyorsunuz. önce aynaya bak sonra kendin gibilerin ne bok olduğunu anlarsın.

Ence efendi, nasılsa sallamak bedava. Iftiralarınızi Size aynen iade ediyorum.

Ben, benim anamın ve babamın kimler olduğunu bilimsel olarak kanıtlarım.

Evet, soruma hâlâ bir cevap yok.

Bu arada binlerce peygamber diye birșeyler gevelemișsiniz, kanıt lütfen.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu dindarlar şu ağzınızı bozmadan küfür etmeden tartışmayı öğrenin artık cahil yaratıklar mara adamları arap zihniyetliier medeniyete dönün gerçekçi olun saygılı olun biraz adam gibi saldırmadan cihad etmeden tartışın terbiyesizler bir de dindarların iyi olduğunu islam ın iyi olduğunu savunuorsunuz ne bu çelişkiler,son derece tehlikeli ve saldırgan bir din islam bana ne de anlatsanız söylediğiniz ve yaptıklarınıza bakarak bana müslüman olmam için bir neden verin yobaz olmam için mi

hasta herifler hayali varlıklara inanmam için mi kadını ezmem için mi saldırmam için mi öldürmem dayak atmam için mi müslüman olmam zorumluluk sizin tek ve yüce dininiz bu mu teror dini işte islam.Konuşma özgürlüğü olmayan baskı altında tutan sansürleyen korkutan şiddet saçan saks delisi olan ayırımcılık yapan savaş nedeni olan bu dine girmem için bana bir mantıklı sebep verin bu mu özel ve güzel süslü dininiz mantığı fırlatan kanıtları rededen islam.

tarihinde MisterYou tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, ence yazdı:

madem öyle diyorsun, İslam'da Tanrının gönderdiği Dindir, ona niye uzaksın. madem bir Tanrı olduğunu kabul ediyorsun bütün Hak Dinleri gönderenin O olduğunu niye kabul etmiyorsun?

bir insan hristiyanım diyorsa, O Dini gönderen Tanrı, hangi Dini yeryüzüne Hakim kıldıysa onada İman etmesi gerekir. 1400 senedir ve Kıyamete kadar yeryüzüne Hakim Din İslam'dır.

Evvelâ üslûbunu düzelt.

İnanmayan "suçlu" ise hesâbını kendisi bir şekilde verir.

Sen her önüne gelene neden  sinkaf ediyorsun ?

Ayıptır ya hu !..

Bu nasıl dindarlık ?

Ayrıca kimi insanlar bir Tanrı'nın varlığına sâdece inanr.

Neden ?

Çünki; Tanrı'nın varlığı nesnel koşullarda ıspatlanamaz.

Ispatlanabilseydi, bilinmiş olurdu ve inanmak gerekmezdi.

Şimdi sen kendi inancını "doğru" kabul edip tüm dünyayı buna göre "hizâ"ya getirmeye uğraşırsan,

Başka bir dindar da aynı şeyi kendi inancı doğrultusunda yapmaya kalkarsa...

Nasıl barış içinde yaşarız ?

Gerçi tüm savaşların sebebi din değil.

Ne var ki dinler de tarihte büyük katliam ve ölümlerin müsebbibi olmuşlar.

Bu üslup ile yazdığında kendi inancına en büyük kötülüğü yine sen yapmış olmaktasın.

Umuyorum, ne dediğimi anlıyorsundur.

Sitelerde Paylaş

Ence efendi, nasılsa sallamak bedava. Iftiralarınızi Size aynen iade ediyorum.

Ben, benim anamın ve babamın kimler olduğunu bilimsel olarak kanıtlarım.

Evet, soruma hâlâ bir cevap yok.

Bu arada binlerce peygamber diye birșeyler gevelemișsiniz, kanıt lütfen.

gerizekalı bilimini si.ktirme bana biliminde yanılma payı yokmu a.q? hem onların senin annen baban olduğunu nasıl biliyor ve güveniyorsan eminsen onları nasıl tanıyorsan diyorum lafı saptırma şerefsiz herif. bizde Peygamberleri öyle biliyor ve tanıyoruz. sizin gibi şerefsizler uydurma olduğunuz için tarihde bir tek kişi bile tasdik etmedi ama O Peygamberleri hem birbirleri hemde her toplumdan tasdik edenler oldu. siz atalarınızıda inkar eden şerefsiz toplumsunuz. O Peygamberler sizin soyağacınızdır. ilk insan Hz. Adem'dir ve hepiniz onun torunlarısınız. buna rağmen inkarınızla kendi nesebinizi inkar ediyorsunuz. senin bilimin bunuda açıklasın ya gerizekalı anamı babamı kanıtlarım diyorsun Hz. Adem'i niye kanıtlayamıyor senin bilimin? ulan bırakın bu safsataları bilim dediğin 100 yıllık süreyi bağlar, Peygamberleri ve toplumlarını bilmezsiniz ama güya milyon yıl önceki boka batmış fosilden medet umarsınız, siz böyle ahmak böyle şerefsiz bir toplumsunuz yalanda düzenbazlıkda sınır tanımıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, ence yazdı:

gerizekalı bilimini si.ktirme bana biliminde yanılma payı yokmu a.q? hem onların senin annen baban olduğunu nasıl biliyor ve güveniyorsan eminsen onları nasıl tanıyorsan diyorum lafı saptırma şerefsiz herif. bizde Peygamberleri öyle biliyor ve tanıyoruz. sizin gibi şerefsizler uydurma olduğunuz için tarihde bir tek kişi bile tasdik etmedi ama O Peygamberleri hem birbirleri hemde her toplumdan tasdik edenler oldu. siz atalarınızıda inkar eden şerefsiz toplumsunuz. O Peygamberler sizin soyağacınızdır. ilk insan Hz. Adem'dir ve hepiniz onun torunlarısınız. buna rağmen inkarınızla kendi nesebinizi inkar ediyorsunuz. senin bilimin bunuda açıklasın ya gerizekalı anamı babamı kanıtlarım diyorsun Hz. Adem'i niye kanıtlayamıyor senin bilimin? ulan bırakın bu safsataları bilim dediğin 100 yıllık süreyi bağlar, Peygamberleri ve toplumlarını bilmezsiniz ama güya milyon yıl önceki boka batmış fosilden medet umarsınız, siz böyle ahmak böyle şerefsiz bir toplumsunuz yalanda düzenbazlıkda sınır tanımıyorsunuz.

Anlasıldı, bok çukuru ağızlı muhterem.

Böyle safsatalara karnımız tok.

Kanıtlarını getir muhterem, yoksa sus. Bilimdeki DNA testinin yanılma payı milyonda bir ise, Sizin yanılma payınız 100%. Anladınız mı ?

Şimdi tıpıș tıpıș gidip kanıtlarınızı toparlayıp getiriyorsunuz, hem de hiç küfür müfür etmeden.

Siz muhtemelen izoter´in ikiz kardeșisiniz ve Turan Dursun´un forumundan sayısız kere atılan ve hâlâ akıllanmayan ergenin tekisiniz.

Bu Size son uyarımdır, yöneticiler benim kadar insaflı değillerdir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Evvelâ üslûbunu düzelt.

İnanmayan "suçlu" ise hesâbını kendisi bir şekilde verir.

Sen her önüne gelene neden  sinkaf ediyorsun ?

Ayıptır ya hu !..

Bu nasıl dindarlık ?

Ayrıca kimi insanlar bir Tanrı'nın varlığına sâdece inanr.

Neden ?

Çünki; Tanrı'nın varlığı nesnel koşullarda ıspatlanamaz.

Ispatlanabilseydi, bilinmiş olurdu ve inanmak gerekmezdi.

Şimdi sen kendi inancını "doğru" kabul edip tüm dünyayı buna göre "hizâ"ya getirmeye uğraşırsan,

Başka bir dindar da aynı şeyi kendi inancı doğrultusunda yapmaya kalkarsa...

Nasıl barış içinde yaşarız.

Gerçi tüm savşların sebebi din değil.

Ne var ki dinler de tarihte büyük katliam ve öölümlerin müsebbibi olmuşlar.

Bu üslup ile yazdığında kendi inancına en büyük kötülüğü yine sen yapmış olmaktasın.

Umuyorum, ne dediğimi anlıyorsundur.

ne dediğini anlıyorum, ancak kimi insanlar sadece inanır diyemezsin. zaten inanmanın amacı geçicilik değildir inanıyorsan aynı zamanda gözünle görmüş gibi bilmen kabul etmen demektir yani hepsi aynı kapıya çıkar inanmak demek görmediğin halde kendi ailen içindeki fertleri nasıl biliyorsan onun gibi bilmen demektir. tanrının varlığını zaten nesnel olarak ispatlayamazsın çünkü o bir vücut değildir. O Ezeli ve Ebedidir. O mekan ve zamandan Münezzehtir. Peygamberler vasıtasıyla bize Hakikatleri bildirdi. ama daha aklını bile göremeyen elle tutamayan insanın aklını inkar edemediği halde ALLAH'I inkar etmesi apayrı saçmalıktır.

Din hiçbir zaman kıyım sebebi olmadı. eğer olsaydı tarihde helak olan toplumlar olmazdı kıyılan toplumlar olurdu. Din insanların eliyle hiçbir zaman kıyım yaşatmadı yeryüzünde. ilk öldürülen Hz. Habil'di, istese kardeşinin kendisine olan kinini engelleyemezmiydi? ama benim günahımla birlikte kendi günahınıda yüklenesin ve Cehennem'liklerden olasın dedi de, yinede kardeşine el sürmedi Yaratan'a teslim oldu. bunu Hz. Habil yapmışken hangi Peygamber bir insanın üzerine yürümüştür. bunu inkar edebilirsiniz ama aksini  asla ispatlayamazsınız. o yüzden Hak Yol bir tanedir. on tane değil. Emirleride bir tanedir neyi bildirmişse odur. sağa sola çekilemez. çeken varsa onu engelleyin, zaten o çekenlerede uyanların hepsi cahillerdir. Kur'an'ı açıp okumazlar ama ortaya fırlamış bir salağın peşinden giderler. burda suç haşa Dinde asla olamaz.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, ence yazdı:

Peygamber diye tapınıp durduğunuz adam Arap. Biz ise Türk'üz. Soy ağacımızda yok o adam. Yaşadığını farzedersek tabii. 

Bilim Hz. Adem deyip ilk insan sandığınız Adem'i kanıtlayamaz çünkü ilgilenmez, çünkü o mitolojik bir karakterdir. Bilim mesela, Sünger Bob'u da kanıtlayamaz, Pegasus'u da.

Çok fazla ağzın bozuk. Bu kadar tahammülsüzlükle bu forumda yazabilmeye devam etmen mümkün değil.

Foruma üye olmadan önce tabelayı hiç mi görmedin, içeriğe hiç mi göz atmadın?

Bu kadar sinirlenecek ve küfürler yağdıracaktın madem tahammül edememekten, ne diye üye oldun?

Hadi oldun, atıldın, bir daha niye geldin? 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, ence yazdı:

ne dediğini anlıyorum, ancak kimi insanlar sadece inanır diyemezsin.

İnanmakla bilmek arasındaki farka dikkat etmeni önereceğim.  Soğuk olunca üşürüz. Soğuğu göremeyiz ama biliriz. Çünki; etkisini herkes hisseder ve soğuğu kimse tartışmaz. Ancak Tanrı'nın varlığı tartışılıyor değil mi ? Ayrıca gönderdildiği iddia edilen kitaplar insanların inanmasını sağlasaydı, dünyada ateist, agnostik veya deist hiç kimse kalmazdı. Her insan Tanrı varlığını kendi özgür iradesi ile kabul veya reddecek ki sorumluluk olsun.

Fikirler, düşünceler, ayetler, kitaplar vs insanı inançlı yapmaz.

Kişi inanmayı kendisi isteyecek, seçecek.

Senin ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum.

Bu şeklide küfrederek Tanrı'ya hizmet etiğini zannediyorsan eğer, hem inancında hem de inandığın ilahta bir tuhaflık var demektir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Peygamber diye tapınıp durduğunuz adam Arap. Biz ise Türk'üz. Soy ağacımızda yok o adam. Yaşadığını farzedersek tabii. 

Bilim Hz. Adem deyip ilk insan sandığınız Adem'i kanıtlayamaz çünkü ilgilenmez, çünkü o mitolojik bir karakterdir. Bilim mesela, Sünger Bob'u da kanıtlayamaz, Pegasus'u da.

Çok fazla ağzın bozuk. Bu kadar tahammülsüzlükle bu forumda yazabilmeye devam etmen mümkün değil.

Foruma üye olmadan önce tabelayı hiç mi görmedin, içeriğe hiç mi göz atmadın?

Bu kadar sinirlenecek ve küfürler yağdıracaktın madem tahammül edememekten, ne diye üye oldun?

Hadi oldun, atıldın, bir daha niye geldin? 

lan yürügit gerizekalıya bak. türk dediğin ne kadar zamandır var. insanların bir erkek ve kadından Yaratıldıytan sonra milletlere ayrıldığı açıkça bildiriliyor. türklerde sonradan ayrılan o milletlerden biri sadece sonuçta bu senin kanbağı olmadığını açıklamaz. siz başınızın kim olduğunu düşünmüyormusunuz lan? bu kadar insan evlenerek çoğaldı önceside hep vefat etti her geçen gün yeni insanlar doğarak geliyor bunların başı kimdi biz nerden başladık nasıl geldik bu yeryüzüne diye düşünmek yokmu sizde? bu kadarmı ahmaksınız siz?

Hz. Adem'i diğer Peygamberlerde tasdik etti. o kadar Peygamber haşa yalanmı söyledi diyorsunuz lan? süngerbob dediğin insanla birmi? daha önceden süngerbobun nesli varmıymışki onun varlığını bilelim yoktuki o yüzden yaşamadığını ispat edebiliyorum işte. bide insanlardan başka hiçbir canlı akıl ve iradeye sahip değil. süngerbob dediğin o yüzdende saçmalıktır. insan değil birşey değil mitoloji olan olsa olsa asıl o olurdu her devirde. bunu anlamamakda ısrar eden neyübelirsiz nesebsiz soysuz insanlarsınız siz. 

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, ence yazdı:

senin a.q şerefsizinçocuğu ergen ve beyinsiz sizlersiniz 6 yaşındaki çocuk bile kabul eder bunları ama siz eşşek kadar olmuşsunuz bide inkar ederek gururlanıyorsunuz beyinsiz ahmaklar.

yürügit lan bilimdeki dna yanılma payı milyonda birmiş gördünmü peki? gördünmü hiç içindemisinki yanılma payı milyonda bir diyorsun? neye göre diyorsun ispat getir laflada değil direk göster bana? sen daha bunu yapamıyorsun ama benden delil istiyorsun. benim delilim senin gibi milyonda bir yanılmada değildir. binlerce doğru sözlü Peygamberdir. bu bile yeter onlar sizin atanızdı diyorum gerizekalı. şurda 2000 bin yıllık tarihden öncesini adam gibi bilmiyorsunuz ama size insanlığın başından beri olan tarihi söylüyorum, Hz. Adem Hz. İdris, Hz. Nuh, Hz. Hud, Hz. Salih, Hz. Şuayb (Selam olsun onlara) ve Son Peygambere (S.A.V.) kadar daha nicesi. sizin bunlara karşı söyleyebileceğiniz bir halt yok git bokunla oyna sen gerizekalı. safsata sensin o halde sus defol.

sen kimi uyarıyorsun lan dingil. sen önce dediklerimi anla sana kanıt diye gökten kapımı açacağımı sanıyorsun. al sana inkar edemeyeceğin kanıt;

Bu gerginlik niye ?

Neden, bu kadar așırı tepki gösteriyorsunuz ?

Ben Sizin akrabanız, kardeșiniz falan değilim.

Neden, bu öfke ?!

Yoksa, inancınızdan pek emin değilmisiniz de önünüze çıkan herkese inanmayı dayatıyorsunuz ?

Herșeyi geçtim; bana böyle küfür etmeyi inandığınız Tanrı´nız mı söyledi ?

Sizi kınıyorum....

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ence yazdı:

lan yürügit gerizekalıya bak. türk dediğin ne kadar zamandır var. insanların bir erkek ve kadından Yaratıldıytan sonra milletlere ayrıldığı açıkça bildiriliyor. türklerde sonradan ayrılan o milletlerden biri sadece sonuçta bu senin kanbağı olmadığını açıklamaz. siz başınızın kim olduğunu düşünmüyormusunuz lan? bu kadar insan evlenerek çoğaldı önceside hep vefat etti her geçen gün yeni insanlar doğarak geliyor bunların başı kimdi biz nerden başladık nasıl geldik bu yeryüzüne diye düşünmek yokmu sizde? bu kadarmı ahmaksınız siz?

Hz. Adem'i diğer Peygamberlerde tasdik etti. o kadar Peygamber haşa yalanmı söyledi diyorsunuz lan? süngerbob dediğin insanla birmi? daha önceden süngerbobun nesli varmıymışki onun varlığını bilelim yoktuki o yüzden yaşamadığını ispat edebiliyorum işte. bide insanlardan başka hiçbir canlı akıl ve iradeye sahip değil. süngerbob dediğin o yüzdende saçmalıktır. insan değil birşey değil mitoloji olan olsa olsa asıl o olurdu her devirde. bunu anlamamakda ısrar eden neyübelirsiz nesebsiz soysuz insanlarsınız siz. 

"Lan" diye sana derler. Terbiyesize bak. Sana dedik ki ağzını bozmadan, efendi gibi yaz da atılma.

Arap yalakası pisliğe de bak sen. Gelmiş de antik masalları, kendi yaşamış gibi emin emin anlatıyor deli deli.

Yanındaydın sanki Adem'in...

Kafa gitmiş senin. Umutsuz vakasın. Acayip de ağzın bozuk, pis bir tipsin.

Sitelerde Paylaş

Bu gerginlik niye ?

Neden, bu kadar așırı tepki gösteriyorsunuz ?

Ben Sizin akrabanız, kardeșiniz falan değilim.

Neden, bu öfke ?!

Yoksa, inancınızdan pek emin değilmisiniz de önünüze çıkan herkese inanmayı dayatıyorsunuz ?

Herșeyi geçtim; bana böyle küfür etmeyi inandığınız Tanrı´nız mı söyledi ?

Sizi kınıyorum....

ulan bırak laf salatasını. ben kimseyi inanmaya dayatmıyorum dayatacak olsam zorla Müslüman olacaksınız derdim. ben Hakikatleri saptırmanıza ve alaylar edip hakkında yalan söylemenize öfkeliyim. aslında ne boklar yediğinizi siz çok iyi biliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...