Jump to content

Bir İnsanın Peygamber Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Recommended Posts

Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

"Lan" diye sana derler. Terbiyesize bak. Sana dedik ki ağzını bozmadan, efendi gibi yaz da atılma.

Arap yalakası pisliğe de bak sen. Gelmiş de antik masalları, kendi yaşamış gibi emin emin anlatıyor deli deli.

Yanındaydın sanki Adem'in...

Kafa gitmiş senin. Umutsuz vakasın. Acayip de ağzın bozuk, pis bir tipsin.

sen kimin yanındasında burda ateistikten caka satıyorsun lan? tarihdeki helak olan kavimlerde sizin gibi şerefsizdi inkarda sınır tanımaz azgınlardı. onları niye kurtaramadınız? niye kurtulamadılar onlar eğer inkar ve şerefsizlik güzel birşeyse neden helak olup Ebedi Cehennem'lik oldular? ulan siz herşeyi iyi biliyorsunuzda bilmiyormuş gibi davranmak ve inkar etmek işinize geliyor.  helak olan geçmiş toplumların izinden gidiyorsunuz bide inkar ettiğiniz yetmiyormuş gibi Hak Yola da çamur atmaya çalışıyorsunuz. sizin gibileri sulu götürürüm suyun içinde becerir orda da boğarım a.q haddinizi bilin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 dakika önce, ence yazdı:

ulan bırak laf salatasını. ben kimseyi inanmaya dayatmıyorum dayatacak olsam zorla Müslüman olacaksınız derdim. ben Hakikatleri saptırmanıza ve alaylar edip hakkında yalan söylemenize öfkeliyim. aslında ne boklar yediğinizi siz çok iyi biliyorsunuz.

Ulan´ı al, münasip bir yerine sok.

Bize masallarla gelme, çok duyduk bunları.

Hepsi masal ve mit, kitabınız insan ürünüdür ve haliyle Tanrı´nızın akibeti aynıdır.

Hâlâ somut bir kanıt sunamadınız, muhterem.

Yazın șuraya bakalım, o binlerce peygamber adlarını da görelim.

İsterseniz kitabınızdan da kopya (!) çekebilirsiniz, ancak orada fazla isim bulacağınızı zannetmiyorum.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

İnanmakla bilmek arasındaki farka dikkat etmeni önereceğim.  Soğuk olunca üşürüz. Soğuğu göremeyiz ama biliriz. Çünki; etkisini herkes hisseder ve soğuğu kimse tartışmaz. Ancak Tanrı'nın varlığı tartışılıyor değil mi ? Ayrıca gönderdildiği iddia edilen kitaplar insanların inanmasını sağlasaydı, dünyada ateist, agnostik veya deist hiç kimse kalmazdı. Her insan Tanrı varlığını kendi özgür iradesi ile kabul veya reddecek ki sorumluluk olsun.

Fikirler, düşünceler, ayetler, kitaplar vs insanı inançlı yapmaz.

Kişi inanmayı kendisi isteyecek, seçecek.

Senin ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum.

Bu şeklide küfrederek Tanrı'ya hizmet etiğini zannediyorsan eğer, hem inancında hem de inandığın ilahta bir tuhaflık var demektir.

soğuğu göremezsin ama yaşaya yaşaya anlarsın bilirsin emin olursun ve yaşamının içinde hayatında senden bir parçaymış gibi olur. işte ALLAH'a İman ise daha güçlü daha İhlas iledir.

ALLAH'In gönderdiği Peygamberler ve Dinler, insanların inanmasını sağlardı sağladıda. ama her zaman azgınlığı yeğleyenler daha çok oldu sebebide şu Ayette bildirilir.

51 - Firavun kavmine seslenerek dedi ki: "Ey kavmim! Mısır hükümdarlığı ve altımdan akıp giden şu ırmaklar benim değil mi? Görmüyor musunuz?

52 - Yoksa ben, nerede ise meramını anlatamayan şu zavallıdan daha hayırlı değil miyim?

53 - Eğer O'nun dediği doğru ise üzerine altın bilezikler atılmalı veya kendisiyle beraber onu tasdik eden melekler gelmeli değil miydi?"

54 - Firavun kavmini küçümsedi. Onlar da O'na itaat ettiler. Çünkü onlar fâsık bir kavimdi.

55 - Nihayet bizi gazaplandırdıkları zaman onlardan intikam aldık. Hepsini suda boğduk.

56 - Onları sonradan gelecekler için ibret ve örnek kıldık. (Zuhruf Suresi)

işte birbirine uyanların takip ettiği sapıklık bu şekildedir. gelde onlardan Hayr bekle. bu mümkün değil. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ence yazdı:

sen kimin yanındasında burda ateistikten caka satıyorsun lan? tarihdeki helak olan kavimlerde sizin gibi şerefsizdi inkarda sınır tanımaz azgınlardı. onları niye kurtaramadınız? niye kurtulamadılar onlar eğer inkar ve şerefsizlik güzel birşeyse neden helak olup Ebedi Cehennem'lik oldular? ulan siz herşeyi iyi biliyorsunuzda bilmiyormuş gibi davranmak ve inkar etmek işinize geliyor.  helak olan geçmiş toplumların izinden gidiyorsunuz bide inkar ettiğiniz yetmiyormuş gibi Hak Yola da çamur atmaya çalışıyorsunuz. sizin gibileri sulu götürürüm suyun içinde becerir orda da boğarım a.q haddinizi bilin.

Sen kafayı dinle yemişsin arkadaşım. Cahil ötesi, pis bir şeysin.

Ben erkek değilim, küfürlerine muadiliyle yanıt veremem ama görüyorsun ki hemen hepsi erkek olan ve senden çok daha iyi küfrebileceklerine inandığım arkadaşlarım da sana küfretmiyor.

Çok aciz görünüyorsun çünkü. O kadar acınası haldesin...

Hadi al o dandik Allah'ınla Muhammed'ini, Adem'ini de git burdan.

Hoş, gitmesen de atılırsın ya?..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Vefik Sâmi yazdı:

Tanrı yoksa eğer, adâletli olmanın, dürüst olmanın hayâta dâir ürettiğimiz değer yargılarının hiç birinin; galaksilerin, yıldızların, karadeliklerin veya bunların varoluş ve işleyişinde etkili olan kanunların umurunda olduğunu sanmıyorum.

Ben de tanrısız yapamamak derken bunu kastetmiştim. Yani yaptıklarımızın birisinin umurunda olmasını istiyoruz. Ben de iyilik yaparken sevap olur diye yapmıyorum ama takdir edilmek iyi bir insandır denmesi hoşuma gider şimdi açıkçası.

Fakat şunu söyleyeyim ki adaleti iyiliği biz yarattık. Tanrı yaratmadı. Çünkü bunlar doğada yok. Esamesi bile yok. O yüzden tanrı yok. Olsa iyilik yapıp denize atsak, balık bilmese de halik bilse takdir etse aferin kulum dese belki iyi olurdu ama yok yani... Olsa doğada adalet ve iyilik görürdük. Olmadığı halde bunları biz yarattık, o da işte eksik yüksük, gücümüz yettiğince.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Ulan´ı al, münasip bir yerine sok.

Bize masallarla gelme, çok duyduk bunları.

Hepsi masal ve mit, kitabınız insan ürünüdür ve haliyle Tanrı´nızın akibeti aynıdır.

Hâlâ somut bir kanıt sunamadınız, muhterem.

Yazın șuraya bakalım, o binlerce peygamber adlarını da görelim.

İsterseniz kitabınızdan da kopya (!) çekebilirsiniz, ancak orada fazla isim bulacağınızı zannetmiyorum.

hassi.ktir lan ne duydun, ana karnından çıkarkenki acizliğinde tutunacak bir elimi gördün bir Hayr sözünümü duydun? bunlar olmasaydı napardınız lan? yazık, daha dün ne olduğunu bilmeden dünyaya gelenler hemen arkasındakileri ne çabuk unutuyorlar kendilerini ve kainatı Yaratan'a ne çabuk nankörlük ediyorlar. siz birbiri ardınca Ateşe girecek olan şerefsiz bir toplumsunuz.

"Andolsun ki biz, "Allah'a kulluk edin ve Tâğut'tan sakının" diye (emretmeleri için) her ümmete bir peygamber gönderdik. Allah, onlardan bir kısmını doğru yola iletti. Onlardan bir kısmı da sapıklığı hak ettiler. Yeryüzünde gezin de görün, inkâr edenlerin sonu nasıl olmuştur!" (Nahl Suresi 36. Ayet)

sen binlerce Peygambere insan ürünü diyorsan sizin nesebsizliğiniz soysuzluğunuz köpekliğiniz zaten ispatlanmış demektir. siz nerden çıktınız lan neyü belirsiz şerefsizler? sizde bir insan değilmiydiniz, sizde bir ana karnından çıkmadınızmı? biz sizin gibi titanlardan yok zeusdan yok athenadan yok anasının bilmemneyinden çıkıp şimşekler atan uzayda savaşan manyak manyak zırvalıklardanmı bahsediyoruz? bunlardan bahseden sizlersiniz yavşaklar. biz atalarınız Hz. Adem ile başlayan insanlık soyundan bahsediyoruz bu hepimizi ilgilendirir sadece bizi veya sizi değil, hepimizi gerizekalılar.

tarihinde ence tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değme ateist ence kardeşimiz kadar İslam'a zarar veremez. Görsün okurlarımız İslam bir insan zihnini ne hale getiriyor.

Ence sen hayatın anlamını, onca insanın varoluşunu kişileri inanan ya da inanmayan diye ikiye ayırmak mı sanıyorsun ? Şüphesiz böyle sapkın ve basit bir fikre anca zehirlenmiş beyinler inanır.

Ayrıca sorarız sana: Sana mı kalmış Allah'ı da kitabını da savunmak ? Çok istiyorsa kendisine tapınılmasını gelip gösterseya kimin patron olduğunu.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ence yazdı:

hassi.ktir lan ne duydun, ana karnından çıkarkenki acizliğinde tutunacak bir elimi gördün bir Hayr sözünümü duydun? bunlar olmasaydı napardınız lan? yazık, daha dün ne olduğunu bilmeden dünyaya gelenler hemen arkasındakileri ne çabuk unutuyorlar kendilerini ve kainatı Yaratan'a ne çabuk nankörlük ediyorlar. siz birbiri ardınca Ateşe girecek olan şerefsiz bir toplumsunuz.

"Andolsun ki biz, "Allah'a kulluk edin ve Tâğut'tan sakının" diye (emretmeleri için) her ümmete bir peygamber gönderdik. Allah, onlardan bir kısmını doğru yola iletti. Onlardan bir kısmı da sapıklığı hak ettiler. Yeryüzünde gezin de görün, inkâr edenlerin sonu nasıl olmuştur!" (Nahl Suresi 36. Ayet)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, ence yazdı:

Dostum(!), Sizin seviyenize inmeye pek niyetim yok.

Konuyu saptırmayınız; iddialarınızı temellendirmek için ispatlarınızı yazın.

Nerede bu binlerce peygamber ismi ?

Bu arada hatırlatayım; bir eser kendisinin ispatı olamaz.

Kapiș ?!

Sitelerde Paylaş

Sen kafayı dinle yemişsin arkadaşım. Cahil ötesi, pis bir şeysin.

Ben erkek değilim, küfürlerine muadiliyle yanıt veremem ama görüyorsun ki hemen hepsi erkek olan ve senden çok daha iyi küfrebileceklerine inandığım arkadaşlarım da sana küfretmiyor.

Çok aciz görünüyorsun çünkü. O kadar acınası haldesin...

Hadi al o dandik Allah'ınla Muhammed'ini, Adem'ini de git burdan.

Hoş, gitmesen de atılırsın ya?..

ağzını topla İslam'a hakaret etme anana bacına topunuza sövdürtme köpeğin çocukları. siz nesiniz lan turandursunmu becerdi ananızıda sizin gibi piçler dünyaya geldi? bana bunu açıkla birşey yazmıyım.

sen erkek değilsinde bu ne terbiyesizlik peki? bide kadından böyle bir inkar böyle bir şiddet beklemek şaşırtıyor, Peygamberimiz zamanındaki hint karakterine aynen uyuyorsun o zaman.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, ence yazdı:

ağzını topla İslam'a hakaret etme anana bacına topunuza sövdürtme köpeğin çocukları. siz nesiniz lan turandursunmu becerdi ananızıda sizin gibi piçler dünyaya geldi? bana bunu açıkla birşey yazmıyım.

sen erkek değilsinde bu ne terbiyesizlik peki? bide kadından böyle bir inkar böyle bir şiddet beklemek şaşırtıyor, Peygamberimiz zamanındaki hint karakterine aynen uyuyorsun o zaman.

Senin peygamberine de başlarım, Allah'ına da. Pislik herif. Kadın olunca ateist olunmuyor he mi?

Sen evvela bi kafanı gömdüğün o Arap kumundan çıkar, 1400 sene evvelini terket ve günümüze gel. Dünyayla bağın kopmuş senin.

Defol git şimdi şurdan.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, ence yazdı:

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Dostum(!), Sizin seviyenize inmeye pek niyetim yok.

Konuyu saptırmayınız; iddialarınızı temellendirmek için ispatlarınızı yazın.

Nerede bu binlerce peygamber ismi ?

Bu arada hatırlatayım; bir eser kendisinin ispatı olamaz.

Kapiș ?!

bir eser kendisinin ispatı olamaz diye savunacağını bildiğimden sadece İslam'ı örnek göstermedim size. şu anki hristiyan ve yahudi toplumlarınında inandığı Din Hz. İsa ile Hz. Musa'nın getirdiği Dinlerdir. oldumu sana İslam dahil 3 tane delil şimdiden. bu üçününde göndereni ALLAH'tır. madem öyle bu üç Din ve üç Peygamber doğruysa sen gerisine nasıl yalan diyebilirsin birde burdan düşün bakalım, madem yukarda yazdıklarım sana yetersiz geldi birde burdan düşün. Hak Yolun tarihi olmasa insanlar üzerinde Hükmü olmasaydı bu kadar Din gelmiş geçmiş olurmuydu?

bide sapıklığa bakalım, sapıklık neyi savunmuş tarih boyu? eğlence şerefsizlik aşağılık rezil davranışları aslında kendi kendini bile yoketmeyi amaçlayan bir düşünceyi savunmuş ve hepsi ayrı telden esmiş. şimdi hangi yol takip edilir bana bunu söyle?

Sitelerde Paylaş

Senin peygamberine de başlarım, Allah'ına da. Pislik herif. Kadın olunca ateist olunmuyor he mi?

Sen evvela bi kafanı gömdüğün o Arap kumundan çıkar, 1400 sene evvelini terket ve günümüze gel. Dünyayla bağın kopmuş senin.

Defol git şimdi şurdan.

ulan kadında ateistlik gurur kaynağı değildir gerizekalı ondan şaşırdım bir kadın şu dünyada daha farklı amaçlarla yaşayacağına bu sitede inkarda şiddete nasıl takılıp kalır ona şaşırdım. inkar edeceksen et şeyimdemi sanki a.q kahpesi. senin inkarında sana rezilliğinde sana zaten başka kimseye değil. ben, Hak Yolla alay edillmesine ve sizin şerefsizce açtığınız her konuya katmanıza öfkeleniyorum. bunu yapmayın ateistliğinizle ne bok yerseniz yiyin ona karışan yok. ama Hak Yol sizin eğlenceniz değildir sizin belanızı xxxxxx ona göre.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ence yazdı:

bir eser kendisinin ispatı olamaz diye savunacağını bildiğimden sadece İslam'ı örnek göstermedim size. şu anki hristiyan ve yahudi toplumlarınında inandığı Din Hz. İsa ile Hz. Musa'nın getirdiği Dinlerdir. oldumu sana İslam dahil 3 tane delil şimdiden. bu üçününde göndereni ALLAH'tır. madem öyle bu üç Din ve üç Peygamber doğruysa sen gerisine nasıl yalan diyebilirsin birde burdan düşün bakalım, madem yukarda yazdıklarım sana yetersiz geldi birde burdan düşün. Hak Yolun tarihi olmasa insanlar üzerinde Hükmü olmasaydı bu kadar Din gelmiş geçmiş olurmuydu?

bide sapıklığa bakalım, sapıklık neyi savunmuş tarih boyu? eğlence şerefsizlik aşağılık rezil davranışları aslında kendi kendini bile yoketmeyi amaçlayan bir düşünceyi savunmuş ve hepsi ayrı telden esmiş. şimdi hangi yol takip edilir bana bunu söyle?

Üçüde Ortadoğu dini.

Çin Japonya Amerika gibi ülkelere hangi din geldi?

Delilin yok.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, ence yazdı:

Atılmıșsınız muhterem. Ben Size nazaran dürüst birisiyim, çünkü atılmanıza üzüldüm desem, yalan olur.

Sizde bir ilerleme ve ıșık görüyorum, çünkü bir iki tane peygamber ismi fısıldamıșsınız.

Ha gayret, geriye kalan binlerce peygamberin lafı mı olur, değil mi ?

Bence olur, șimdi üșenmeden geriye kalan(!) peygamberlerin isimlerini listelemeye bașlıyorsunuz.

Kopya  çekmek serbest, hacı, hoca, imam, papaz, haham farketmez.

Bir daha gelmeye yüzünüz varsa șayet, küfürü, hakareti evde bırakıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ence yazdı:

51 - Firavun kavmine seslenerek dedi ki: "Ey kavmim! Mısır hükümdarlığı ve altımdan akıp giden şu ırmaklar benim değil mi? Görmüyor musunuz?

52 - Yoksa ben, nerede ise meramını anlatamayan şu zavallıdan daha hayırlı değil miyim?

53 - Eğer O'nun dediği doğru ise üzerine altın bilezikler atılmalı veya kendisiyle beraber onu tasdik eden melekler gelmeli değil miydi?"

54 - Firavun kavmini küçümsedi. Onlar da O'na itaat ettiler. Çünkü onlar fâsık bir kavimdi.

55 - Nihayet bizi gazaplandırdıkları zaman onlardan intikam aldık. Hepsini suda boğduk.

56 - Onları sonradan gelecekler için ibret ve örnek kıldık. (Zuhruf Suresi)

işte birbirine uyanların takip ettiği sapıklık bu şekildedir. gelde onlardan Hayr bekle. bu mümkün değil. 

Öyle görünüyor ki seni ban etmişler. Ama; sanıyorum yarın farklı bir müstear isimle tekrar yazacaksın. Bunları seninle bir münâkaşaya girme düşüncesiyle yazmıyorum. Senin bu forumun ateist üyelerine cevap verebilmen mümkün değil. Çünki onlar muhtemelen islâmı senden daha iyi biliyorlar: Bir kimsenin ateist, agnostik veya deist olabilmesi için neyi kabul etmediğini, veya dinlere neden inanmadığını çok iyi bilmesi şarttır. Yani bir ateist spor olsun diye "Allah yok, din yalan" demez. Muhakkak kendisince geçerli argümanları vardır. Ama görüyorum ki sen neden inandığını dahi bilmiyorsun. Şuursuzca bir saldırı içerisindesin.

Meselâ; inkâr ettiğin ve "muharref" diyerek burun kıvırdığın şu an eldeki İncil'i ve Tevrat'ı hiç okumamışlsındır. "Tahrif edildiler" dersin ama; kim, nerede, ne zaman tahrif etmiş, açıklayamazsın. Okusaydın eğer; Musa'nın firavunu "imana getirmek" gibi bir derdi olmadığını görürdün. Tevrat'ın Rab'bi aynı zamanda İbrahim'in, İshak'ın ve Yakup'un Rab'bidir. Mısırlılarla ilgilenmez O. Musa'nın bütün derdi, İsrailoğullarını Mısır esâretinden kurtarmaktır. Ama; Kur'an farklı anlatır. Sen de Kur'an'ı "esas" kabul ettiğinden, yâni öyle inandığın için Tevrat bilgisine itibar etmezsin.

Ben ömrümün otuz yılını İslâmı araştırmak ve öğrenmekle geçirdim. Bunun yanında Tanah ve İncil'i de okudum. Hattâ Hindu kutsal metinlerinin bir ksımın da. Budizm'i de incelemek istedim ama; doğrusu, bana ağır geldi, pek anlayamadım. Hâsıl-ı kelâm; bir şeylere karşı çıkmak için onları iyi bilmek lâzımdır. Sen Kur'anda olmayan her şeye "bilir" gibi karşı çıkıyorsun. Kur'an'ı tek kaynak gibi görüyorsun. Gerçi bunun bence bir mahzuru yok. Sıkıntı; inanırların dünyayı kendi inançlarına göre dizayn etmeye çabalamalarında.

Görüyorum ki burada sana yazılanlardan istifâde etmek yerine insanlara karşı kaba bir üslupla mukâbele ediyorsun..

Yaptığın şey ne sana, ne inancına ne de diğer inançlılara bir fayda sağlıyor; haberin olsun.

tarihinde Vefik Sâmi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 18.03.2009 at 17:08, laqrma yazdı:

''Sahte Peygamberler'' isimli başlıkta, bu soruyu soracaktım ama sonra bir konu olarak açmam daha iyi olur diye düşündüm :)

Evet soru yalın ve basit..

Tabii ki soru bir peygamberin varlığını kabul etmiş, teist arkadaşlara..

Bir insan, ''Ben Peygamberim'' dediği zaman mı?? Yoksa, gönül okşayışı sözler sarfettiği zaman mı?? Yada olağanüstü/doğaüstü işler başardığı zaman mı peygamber olduğunu anlarız..

Bir insanın peygamber olduğunu anlamın yolu nedir?? Böyle bir iddiada bulunan bir insanla karşılaştığımız zaman (Tarihi bir kişilikte olabilir), o kişide öncelikle ne aramalıyız??

Peygamber olman için vahiy gelmesi lazım ama vahiy geldikten sonra peygamber olman için illa  insan olmana gerek yok kuranda ayet var" rabbin bal arısına vahyetti " diye yani bal arısının vahiyi aldığına göre peygamber olması gerekiyor şu aşamada 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...