Jump to content

Bilgi Kitabı

Recommended Posts

İdealizm'in yavaş yavaş kırılmaya başlaması.. Ve insanların artık eski dinlere rağbet göstermemesi nedeniyle, bu tür dinler gereklidir.. İnsanları uyutacak yeni hikayelere ihtiyaç vardır (uzaylılar vs)

Bu insanlar bir kitap yazıyor ve milyonları ceplerine indiriyolar.. Çünkü artık ilkel dinler, insanları yeterince tatmin etmiyor.. Onlar bireysel olarak kemale ermek istiyorlar.. Bir cennet istiyolar ki, sadece kendileri bulunsunlar..

Monoteizm ve politeizmi daha önce tartışmıştık.. Önceki nikim sangre'yle..

Bu dinler artık idealizmin son çırpınışları.. İnsanlar artık bilinçleniyorlar.. İnsanları kendinize çekebilmek için siz de biraz New Age takılmalısınız.. Yoksa işiniz zor be epifun :)

Merhaba Sangre,

Sen benim eskiden New age takıldıgımı sonradan müslüman oldugumu biliyorsun diye anımsıyorum.

Spiritualizmi de bu dernek bozuntusunu da, tr'deki diger dernekleri de yakınen takip ettiğimi de...

İslam dünyası zaten ne yazık ki yüzyıllardır new age takılıyor sangre'ciğim... Tasavvufun bu öğretilerden hiçbir farkı yok özünde...

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
Merhaba Sangre,

Sen benim eskiden New age takıldıgımı sonradan müslüman oldugumu biliyorsun diye anımsıyorum.

Spiritualizmi de bu dernek bozuntusunu da, tr'deki diger dernekleri de yakınen takip ettiğimi de...

İslam dünyası zaten ne yazık ki yüzyıllardır new age takılıyor sangre'ciğim... Tasavvufun bu öğretilerden hiçbir farkı yok özünde...

Sevgiler

Daha önce bu tür bir akımı benimsediğini bilmiyordum, ama öğrendiğim iyi oldu..

Emre'yle birlikte, bu konuya yaklaşımınız gerçekten orjinal, sizi taktir ediyorum.. Zaten bu konuları derinlemesine incelememe sebep olan, sizin bu foruma yazdığınız yazılardı..

Ama sizin yazılarınızı okuduktan sonra, benim bu konuya yaklaşımım sizinkinden farklı oldu ne yazık ki :) .. Bunda Müslüman olmamamın da etkisi vardır elbette..

Evrimi, değişimi, diyalektiği ilke edinen bu tür idealist akımların sorunu ilkelerinde değil, idealist oluşlarından kaynaklanıyor maalesef.. Hinduizm gibi ruhani dinler, Tasavvufçular vs. doğadaki diyalektiği gözlemlemiş ama idealist olduklarından dolayı, ruhun evrimini savunarak yanlış değerlendirmişlerdir.. Günümüzde maddenin evrimini kabul etmemek imkansızdır.. Bu görüş ruhçu öğreti felan değil, bizzat doğanın işleyişidir..

Umarım bir gün Evrim fikrine, aslında idealistlerin yanlış değerlendirmeleri yüzünden karşı çıktığınızı görebilirsiniz.. Emre'nin ve senin materyalizmde, komünizmde vs. ruhani öğreti aramanızın sebebi budur.. Çünkü Marx idealistlerin elinde olan diyalektiği gerçek doğasına, maddeye çevirebilmiştir..

Tüm bu ilkeleri daha derin araştırdıkça, sizi daha iyi anladığımı söylebilirim :)

Sitelerde Paylaş
Ama sizin yazılarınızı okuduktan sonra, benim bu konuya yaklaşımım sizinkinden farklı oldu ne yazık ki .. Bunda Müslüman olmamamın da etkisi vardır elbette..

Böyle demişsin ama ben de müslüman değildim bu öğretinin gerçek yüzünü fark ettiğimde...

Bu öğretiler niçin tek tanrılı değil de çok tanrılı, hani nerede Auguste Comte'un teorisi? :rolleyes: ve niçin bu çok tanrılılık ya da İslami deyişle “şirk” genellikle tam da Kuran’ın belirttiği gibi henoteist bir şekilde ortaya çıkıyor? Aslında ne Hıristiyanlık, ne hinduizm, ne de diger new age akımlar direkt çok tanrılı olduklarını kabul etmiyorlar.... tanrı aslında 1 de, 1=1=1 falan şekli saçmalıyorlar...(özünde hep 1 takıntısı var)

Niçin alıntı yaptığım bu fasiküllerde hem müslümanlığı(Muhammed’i) kabul varken, bir yandan da Kuran’daki uyarılarla taban tabana zıt şeyler var?

Nasıl oluyor da Kuran’dan ahiret manzaralarında cinlere iman eden cehennemlik insanlar varken bu öğretiler biz cinleriz falan diyorlar böylesi rahat bir şekilde? (İslam’ı reddetsin ve desin hiç sorun yok) hem İslam’ı kabul ediyor gözüküp hem demesinin ardında yatan faktör ne?

Niçin Kuran’ın öngörüleri sürekli doğru çıkıyor?

(Buna Muhammed'in ahirette toplumunu Kuran'ı terk ettikleri için şikayet etmesi dahil)

Bu sorular daha çok uzar...

Bizi anlamana sevindim. Umarım ileride daha da iyi anlayacaksın...

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Yorumlarda iki düzeltme yapmak istiyorum.Bu kadının kitapları ile peygamberlerin kitapları içerik olarak çok farklı.Burada sosyal hayata dair bir şey yok.Onun için bu kitap bir din olamaz.

Ev hanımları küçük görülmemeli.Çoğu ev hanımı çalışan kadınlardan daha çok kendisini yetiştirebilmektedir.Zamanı okumaya ve çalışmaya daha çok var.en çok 2 çocuklu okumuş ev hanımlarını bence 12 çocuklu eğitim almamış ev hanımlarından ayırt edebilmelisiniz.

Kitapa gelince,ben şahsen istifade ettiğim konular oldu.Yani sezgi gücü had boyutta.Ama hepsinin doğru olduğunu da yanlış olduğunu da söyleyemeyiz.

Sitelerde Paylaş

Bir olay başımdan geçti ama çok farklı bir olay..

Hatta ilk kez etrafta varolan bir enerjiye, kişinin kendi iç enerjisine bu noktada inanmaya başladım. Bunu deneyimledim..

Bu kadın, muhtemelen Vedia Bülent Çorak.. Onunla karşılaştım ama adını bana başka tanıttı. Başka bir isimle biliyorduk biz onu..

Bayan gayet bakımlı.. Yaşı 70'leri bulmuş olmasına rağmen, yüzü gayet enerjik, tırnakları ojeli, modern bir hanımefendi.. Bu yönünü özellikle takdir ediyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim; bu bilgi kitabı olayını küçümsemeyin. Sayıları hiç az değil. Çok fazlalar.

Kitabın içinde geçen ve bireylerin kullandığı "Allah, Rab" kelimelerine de oldukları anlamlarıyla bakmayın.

Bu konu o kadar karmaşık ve o kadar net ki; size direk olarak şu böyledir, bu da böyledir diyemem..

Kadınla bir kaç kez tartışmaya girmiş olsam da; ileriki zamanlarda okuduğum çok farklı kitaplar ve felsefeler sonrası kadının neden bu şekilde davrandığını anladım. Bunun bir benzerini de Osho isimli bir spiritüel de yapıyordu.

Bu kişilerin bahsettikleri "tanrı, rab, allah" asla ve asla varolan bir akıllı tasarımcıyı, belirli bir varlığı nitelemiyor.. Burada bahsedilen tanrı kavramı, her insanın bir bütünün parçası olduğundan yola çıkarak, bütüne tanrı demekle eşdeğer.

Yani en kutsal varlık sizsiniz. Aydınlık, varoluş, bütünlük.. Hepsi sizsiniz..

Bu kelimeleri kullanmalarının sebebi ise tepki çekmemek, konuşan insanların dinlemesini sağlamak, halkayı genişletmek, insanları uyandırmak..

Bunun aynısını Osho da yaptığını söylüyor. Yıllarca o dükkanda, bu dükkanda, tavacı da bile insanlarla din hakkında tartıştım.. İnsanlar benden kaçtılar, inançsız olduğumu biliyorlardı diyor. En sonunda bir adaya döndüm, yalnızdım.. Hatta çeşitli tapınaklarda bile din adamlarına öyle sorular soruyormuş ki; Osho'nun içeri girmemesi için polis koymaya başlamışlar kapıya.

Fakat Osho uyanmış.. Kendi Zen felsefesinden bahsederken; İsa, Muhammed, din v.s. kavramları kullanmaya başlamış.. O konuşmaya başladığı sırada iş işten geçse de, bir şey yapılamıyormuş.. Öyle ki; onun içeri girmesini engellemek için kapıda duran polisler, bu sefer içeri çok fazla kişi girmesin ve eski tapınak çökmesin diye kapıda bekler olmuşlar..

Herneyse, bu bir taktiktir.

Konunun detaylarını daha sonra anlatacağım ama; bunu belirtmek istedim..

Sitelerde Paylaş
Yorum için teşekkürler, şu iddialar hakkında da fikrinizi almak isterim:

Örneğin 9.Ekim.2003 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayınlanan haberde "NASA' ya ait WMAP uydusundan gelen verileri inceleyen Bilim Adamlarının, Evrenin Sonlu yani Kapalı ve Futbol Topu şeklinde olduğunu açıkladıkları söyleniyor.

Evren kapalı.. Yani futbol topu şeklinde.. Evren kapalı, futbol topu da kapalı o halde evren futbol topu şeklinde öyle mi? Nerede yazıyor evrenin futbol topu şeklinde olduğu? Futbol topunda altıgen, beşgen şekiller var, evrenin sınırlarını belirleyen yüzeyi var mıymış, altıgen ve beşgen miymiş?

Bu bilgi 1986'da yazılan bilgi kitabında verilmiş yani bilgi kitabı bilimsel olarak henüz bilinmeyen bir olayı mucizevi bir biçimde yıllar önceden bildirmiş lütfen linke bakınız:

http://www.bilgikitabi.net/45.htm

Meselâ elinize bir kristal küre alın. Ve bu kürenin üstünde 7 kesit bulunsun ve şimdi söyleyeceğimiz şeyleri bu şekil üstünde düşünerek tatbik edin.

Şimdi bu kristal kürenin her bir kesitini bir üçgen prizma olarak ele alın ve hepsinin ucunu kürenin merkez odağında birleştirin. Bu küçük kristal toptan 7 tane alarak, hepsini bir kristal top içinde toplayın. İşte bu Atomik bir Bütündür."

Ne alakası var? Bu deli zırvasının, ipe sapa gelmez bu sayıklamanın WMAP uydusunun bulgularıyla uzaktan yakından ne ilgisi var?! Hastalıklı bir zihin her şey ile her şey arasında ilgi kurabilir; bunu bir tarafa bırakacak olursak yedi kesit, kürenin merkezi, üçgen prizma vesaire ne alakası var bunların evrenin yapısıyla? Her şeyden önce evrenin merkezi var mıymış? Neredeymiş?

Her şeye inanmaya hazır karacahilleri belki böyle ardarda yumurtladığınız süslü sözcüklerle kandırabilirsiniz ama mantığını çalılıştıran, birazcık da bir şeyler bilen birini asla!

Sitelerde Paylaş
http://www.bilgikitabi.net/58.htm

Bu linkte anlatılan "mucize"den sonra yazarın yorumu:

"Bilgi Kitabını, ilk okuduğum sene olan 1995 senesinde, Kara ve Beyaz Delikler hakkında araştırma yapmış, Kara Delikler hakkında çok az, Beyaz Delikler hakkında ise hemen hemen hiç bilgi bulamamıştım.

11 sene sonra 2006 yılında tekrar konuya döndüğümde, geçen zaman içinde Astronomide ve Teknolojide sağlanan gelişmeler sonucunda elde edilen bilgilerin, Bilgi Kitabının 1985 yılında aktardığı Bilgilere açıklık kazandırdığını ve tamamen teyit ettiğini müşahede ettim. Bu nedenle Bilgi Kitabının, Bilinmezler ve gelecek hakkındaki olağanüstü Bilgilerini, yukarıda özetlenen bilgi aktarımıyla ve ilgilenenlerle paylaşıyorum."

Bu yazıyı yazan andavallı farkında olmayabilir ama Kara delik düşüncesi 1930'da Chandrashakhar tarafından ortaya atıldı.1967'de de John Wheeler tarafından adı kondu. 80'lerde konu popülerlik kazanmıştı bile çoktan..

Ayrıca neymiş beyaz delik? Öyle bir şey mi varmış? Neredeymiş, kim görmüş. Bu Bilgi Kitabı denen zırvalıklar manzumesini yazan şarlatan ne demiş kara ve beyaz delikler hakkında? Midemiz bulanma pahasına sitesine girip bakıyoruz.. Önce herkesin bildklerini aktarmış sonra da utanmadan sanki onları önce kendisi söylemiş de sonra bilim tespit etmiş gibi üfürmüş:

Yukarıda açıklanan Bilgi Kitabı bilgileri, NASA bulgularıyla teyit edilmiş ve Galaksimizin ortalarında çok büyük çekim gücüne sahip bir Kara Delik ile Galaksimize Diğer Alemlerden ANTİ MADDE fışkırtan çok büyük bir Enerji kaynağının (Beyaz Delik) tespit edildiği NASA tarafından açıklanmıştır.

Verdiği linkteki resmin de beyaz delikle filan herhangi bir ilgisi yok. Parlak bir gamma ışını kaynağı sadece.. Yazının altında bir takım linkler vermiş. Sözümona bunlar yeni bulunan beyaz delik hakkında açıklama yapıyormuş. Çevresine topladığı dil bilmeyen zekası kıt cahil saftirikleri kanfdırması kolay da, linkteki yazıların beyaz delikle filan ilgisi yok.. Tam tersine 1997 'de yazılmış bu yazıların, bu kaynağın, çevresinden madde yutarken gamma ışığı yayan galaksi merkezindeki dev kara delik olabileceği söyleniyor.. Yani bu dolandırıcı sahtekarın galaksi merkezinde bulundu dediği kara delik ve sözümona beyaz delik aynı şey. Tabi "Galaksimize Diğer Alemlerden ANTİ MADDE fışkırtan" palavrası da işin rezilliği.

Tabi sonra ipi iyice koparmış ve zırvalamanın had safhasında şu herzeleri yumurtlamış:

Birleşik Kap Nizamı Beyaz ve Kara Deliklerden dengelenir" Cümlesiyle açıklanan şudur. Bilgi Kitabı, Atomik Bütün içinde (Gürz içinde) birbirinden ( Nefes Halkaları denen Enerji Panelleriyle ) izole edilmiş durumda çeşitli yoğunlukta Evrenler bulunduğunu açıklamakta, Birbirinden izole edilmiş bulunan Evrenlerin ihtiyaç duyduğu Enerjiyi, otomatikman sağlayan sisteme Birleşik Kap Nizamı demektedir.

Birleşik Kap Nizamı, izole edilmiş Evrenlerin yoğunluklarına göre ihtiyaç duyduğu enerjileri, fazla enerjisi olan Evrenlerden ve Diğer Alemlerden, Kara Delikler yoluyla sağlamakta ve Beyaz delikler kanalıyla otomatikman göndermektedir. Bu çalışma şekli Fizik'teki Birleşik Kaplar Yasasına aynen uymaktadır.

Sonuç ; Evrenimizde var olan Hakikatler önce araştırıcı düşüncelere yansımakta (Bilgiler üst Boyutlardan açılan Bilinçlere özellikle yansıtılmakta), yansımayı idrak eden araştırmacılar Teoriler ve Nazariyeler kurmakta, zaman içersinde gelişen bilgi ve teknolojiyle, Teorilerin-Nazariyelerin kademe kademe tatbikata alınma imkanı doğmakta, böylelikle Düşünceler Hakikat olmaktadır.

Komik bile değil.. Tiksindirici saçmalıklar..

Sitelerde Paylaş

Osho mosho.. Hepsi yerin dibine girsin! Eksik olsunlar!.. Klasik dinlerin tatmin etmediği arayış içindeki cahilleri avlamaktan başka marifetleri yok. Bence bu rezillikler İslamdan da, Hıristiyanlıktan da kat kat daha zehirli..

Bin, iki bin yıl önce yazılan bölük pörçük saçmalıklarda bile mucizeler arayıp bulan çarpık zihinler asıl bir de bu zırvalarla karşılaştı mı değme gitsin.. Artık neler neler bulup çıkarırlar. Bir de bu pislikler bukalemun gibi kılıktan kılığpa da girer. Bir gün feminist, ertesi gün çevreci olurlar.. Hiç olmazsa klasik dinlerin teologları şu veya bu ölçüde samimiler.. Ama bunların en ufak bir samimiyetleri de olmadığından en ufak bir kuşkum yok. Para, çıkar ve ün peşindeki pislikler sadece.. Hepsini klozete doldurup sifonu çekmeli.. Daha fazlası veya biraz daha hoşgörülüsü değil!..

Sitelerde Paylaş

bu muydu yaw.. yıllar önce gencken , sırf güzel hatunlar var diye bi toplantısına gitmiştik bi otelde bunların.. :D

efendim, galakside cok ulu varlıklar varmış. dünyaları bu varlıklar yönetiyormuş.. dünyaya bakan varlığın adı da "mustafa molla"ymış..

ordan dünyaya enerji falan yollluyomuş :D

Sitelerde Paylaş
Osho mosho.. Hepsi yerin dibine girsin! Eksik olsunlar!.. Klasik dinlerin tatmin etmediği arayış içindeki cahilleri avlamaktan başka marifetleri yok. Bence bu rezillikler İslamdan da, Hıristiyanlıktan da kat kat daha zehirli..

Bin, iki bin yıl önce yazılan bölük pörçük saçmalıklarda bile mucizeler arayıp bulan çarpık zihinler asıl bir de bu zırvalarla karşılaştı mı değme gitsin.. Artık neler neler bulup çıkarırlar. Bir de bu pislikler bukalemun gibi kılıktan kılığpa da girer. Bir gün feminist, ertesi gün çevreci olurlar.. Hiç olmazsa klasik dinlerin teologları şu veya bu ölçüde samimiler.. Ama bunların en ufak bir samimiyetleri de olmadığından en ufak bir kuşkum yok. Para, çıkar ve ün peşindeki pislikler sadece.. Hepsini klozete doldurup sifonu çekmeli.. Daha fazlası veya biraz daha hoşgörülüsü değil!..

Osho ile özel olarak ilgilendiğim için söylüyorum; Osho'nun konumu farklıdır. Meditasyon konusu da farklıdır.

Türlü şarlatanlıklar yapanlar var; bunlar ayrı.

Bu konuyla ilgili müsait bir zamanımda topic açmayı düşünüyorum özellikle..

Bilgi kitabı konusuna gelince; arasıra okudum o kitabı internetteki sitesinden.. Çok komik açılımları mevcut.

Enerji yollamalar, bilmem kimler.. Bir anlamda yaygın din anlayışının rotasını değiştirmek istiyorlar.. İşin içine kuantumu da sokuyorlar..

Yalnız arada fark var; varoluşsal düşünce ile bunu çıkar için yapanları ayırt etmeli.. Tekrar etmekte fayda var; Osho bu bağlamda çok farklı bir yerde ve araştırılması gerekir.

Sitelerde Paylaş

Deicide,

Evren kapalı, futbol topu da kapalı o halde evren futbol topu şeklinde öyle mi? Nerede yazıyor evrenin futbol topu şeklinde olduğu?

Şurada yazıyor:

http://news.nationalgeographic.com/news/20...verse.html#main

"Universe is Finite, "Soccer Ball"-Shaped, Study Hints"

ŞURADA DA yazıyor:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/...m=astrowire#top

"Cosmos is 'shaped like a football'

Dikkatinizi çekerim bunlar new age siteleri, ya da din siteleri değil haberi yazan da dinci new ageci insanlar değil:

mesela BBC ye haberi araştırıp yayınlayan/yapan kişi

"By Dr David Whitehouse

BBC News Online science editor "

YAni nefret akıyor yazdıklarınızdan ancak sanırım doğru düzgün girip okumamışsınız bile, 1-2 kelimeye bakıp sonra burada resmen nefret kusmuşsunuz bu kadar önyargılı olmasak? Önyargının da bir sınırı olmalı değil mi sayın Deicide?

ikinci olarak

Öncelikle, Beyaz delik diye bir kavram daha çok teorik olsa bile, mevcut:

http://en.wikipedia.org/wiki/White_hole

Yani bu dolandırıcı sahtekarın galaksi merkezinde bulundu dediği kara delik ve sözümona beyaz delik aynı şey

zaten yazıda da farklı şeyler olduğu iddia edilmiyor ki? Beyaz delik konusu 80 lerde yaygın mıydı? bilemiyorum. Sonuç olarak Bilgi kitabında

"9- Kara Delikler, Santrifüj hızı azalan Meteorları yutan çok Güçlü Enerji Hortumlarıdır.

10 - Bu Hortumlar, içine aldığı Meteorları anında Enerjiye dönüştürerek, Evreninizin azalan Enerjisini takviye eder.

11 - Bu Enerjiler, Beyaz Delikler tarafından Evreninize nakledilir. Bu bir Sirküle Sistemidir. Biri yutar, biri kusar.

Birleşik Kap Nizamı Beyaz ve Kara Deliklerden dengelenir"

denmekte. Beyaz delik kavramı ve teorik de olsa "işleyişi" "işlevi" konusu diyelim, 80 lerde var mıydı? yaygın mıydı yaygınsa bile Tr'ye bir ev hanımının ayağına gelecek bir bilgi miydi? 80 lerde? Çok şüpheli. :)

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şurada yazıyor:

"Universe is Finite, "Soccer Ball"-Shaped, Study Hints"

ŞURADA DA yazıyor:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/...m=astrowire#top

"Cosmos is 'shaped like a football'

Dikkatinizi çekerim bunlar new age siteleri, ya da din siteleri değil haberi yazan da dinci new ageci insanlar değil:

mesela BBC ye haberi araştırıp yayınlayan/yapan kişi

"By Dr David Whitehouse

BBC News Online science editor "

Sen İngilizce biliyor musun? Küçümsemek için sormuyorum.. Orada yazılanları okudun mu, yoksa sadece başlığına bakarak mı yazıyorsun? Her iki linkte de özellikle de BBC'ye ait olan ikincisinde, Platon ve Da Vinci'nin evreni dodekahedron yani bir futbol topuna benzer bir yapıya sahip olarak betimlediğini söylüyor, evrenin de kendi üzerine kapalı olması dolayısıyla kabaca buna benzer bir yapıda olabileceğini, yani iki bin küsür yıl önce yaşayan Plato ile beş yüz yıl kadar önce yaşayan Leonardo Da Vinci'nin büsbütün haksız olmayabileceğini söylüyor.. Yoksa ortada keşfedilmiş beşgen altıgen yapılar filan yok. Ayrıca kabanın da ötesi uzak bir benzetme bu, çünkü uzayımız kendi üzerine dördüncü boyutta kapanan bir üç boyutlu uzay olabilir olsa olsa, bu durumda da sınırda yüzey değil üç boyutlu bir uzay olur ve bunun da şekli düzlemsel bir beşgen veya altıgen olmaz, üç boyutlu bir hacim olur..

Bir boyutlu bir cisim kendi üzerine kapandığında örneğin bir daire veya elips gibi bir cisim oluşur. Arayüzü yani dışarıdan cismi ayıran şey bir çizgidir, kıvrılsa bile kalınlığı olmayıp sadece uzunluğu olan bir, bir-boyutludur. İki boyutlu bir cisim kendi üzerine kapandığında ise bir küre, elips.. gibi bir cisim oluşur. Bunu da dışarıdan bir yüzey ayırır. Yani alanı olan bir şey. Dodekahedron da böyle bir şeydir. Öte yandan evren üç boyutludur ve ancak dördüncü bir boyutta üzerine kapanabilir. O zaman arayüz bir alan değil, bir hacim olmalıdır. Esasen arayüz de söz konusu edilen cismin kendisidir. Dolayısıyla futbol topu, dodekahedron kaba bir benzetme olabilir ancak.

Kaldı ki, bu meczubun bundan söz ettiği pasajlar nerede? Saçma sapan vay efendim kürenin üstünde yedi kesit varmış da bunlar üçgen prizmaymış, merkezde birleşirlermiş.. Hani, ne alakası var bunun senin verdiğin linklerde yazanlarla? Neymiş evrenin merkezi, nerede birleşirmiş bu dandirikten üçgen prizmalar? Bu saçmalıklara bakıp işinize gelen söylemlerle eşleştiriyorsunuz. Futbol topunda, dodekahedron'un neresinde uçları merkezde birleşen üçgen prizmalar var? Kafadan sallama saçmalıklardan fazlası var mı bunlarda?

YAni nefret akıyor yazdıklarınızdan ancak sanırım doğru düzgün girip okumamışsınız bile, 1-2 kelimeye bakıp sonra burada resmen nefret kusmuşsunuz bu kadar önyargılı olmasak? Önyargının da bir sınırı olmalı değil mi sayın Deicide?

Nefret.. Evet nefret. Daha doğrusu tiksinti!! Bunu da saklayacak değilim. Nefret edilmesi gerekenden nefret edilir, tiksinilmesi gerekenden de tiksinilir. Sevgi zımbırtılarına zerre kadar itibar etmem, tiksinilmesi gerekene hoşgörü ve anlayış göstereni de hiç sevmem.

Madem beni okumamakla itham ediyorsun, sen doğru düzgün okuduğuna ve yazanları anladığına emin misin? Hiç zannetmiyorum, çünkü orada yazanlar herhangi bir semantik kategoriye tekabül etmiyor.. Anlamsız yani.. Kısaca.

ikinci olarak

Öncelikle, Beyaz delik diye bir kavram daha çok teorik olsa bile, mevcut:

http://en.wikipedia.org/wiki/White_hole

Yukarıda teorik demiyordun. Böyle bir şey NASA tarafından bulundu diyordun.. Ne oldu da birden pratikten toriğe geçti beyaz delikler?! Başka alemlerden anti madde fışkırtmalar birdenbire teorik mi oldu?

zaten yazıda da farklı şeyler olduğu iddia edilmiyor ki?

Bu ne peki?!

Yukarıda açıklanan Bilgi Kitabı bilgileri, NASA bulgularıyla teyit edilmiş ve Galaksimizin ortalarında çok büyük çekim gücüne sahip bir Kara Delik
ile
Galaksimize Diğer Alemlerden ANTİ MADDE fışkırtan çok büyük bir Enerji kaynağının (Beyaz Delik) tespit edildiği NASA tarafından açıklanmıştır.

Buradaki ile ne demek? Ek olarak, bununla birlikte, buna ek olarak.. Hani nerede Diğer Alemlerden ANTİ MADDE fışkırtmalar falan?! Şarlatanlık işte. İlgili ilgisiz bir şeyler bul ve çarpıt.. Nasa'nın neresinde böyle bir ibare geçiyor? Diğer alemlerden anti madde fışkırtmak diye?! Bir de büyük harfle yazmış anti maddeyi.. Ne oluyorsa?! Ruh falan zannediyor buna meftun dallamalar herhalde.. Ne de olsa maddenin antisi ya!..

Beyaz delik konusu 80 lerde yaygın mıydı? bilemiyorum. Sonuç olarak Bilgi kitabında

Neyi biliyorsan onu söyle de onu tartışalım.. Sonuç olarak cehaletin koyu karanlığı kitabında:

"9- Kara Delikler, Santrifüj hızı azalan Meteorları yutan çok Güçlü Enerji Hortumlarıdır.

Allah sizi davul etsin!!! Santrifuj hızı ne demek? Alakasız iki terimi bir araya getirince fiziğin f'sinden habersiz alıklar bir halt sanıyor.. Enerji hortumları.. Baş harfleri büyük tabi.. O kadar güçlü ki? Güç ne güç?! Kuvvet mi, kilogram metre bölü saniye kare, yoksa power mi, birim zamanda birim enerji mi? Enerjinin hortumu nasıl oluyor? Kara deliğin uzunluğu mu var da hortum oluyor? Hortum saftirik müridlerin ceplerindeki parayı bu sahtekarların cebine uzay zamandaki kurt delikleri vasıtasıyla, süslenmiş yalan dolan karşı akımıyla aktaran bir şey olmasın?! Enerji hortumunun güçlü olması ne demek? Ne kadardan fazla?! Meteorların santrifüj hızları niye azalıyor? Vayanasina con dios!! Santrifuj, hız, enerji, hortum.. Anlamadığım şeyler söyleniyor, bu bilmemne hanım çok derin olmalı.. Bu mu?!

10 - Bu Hortumlar, içine aldığı Meteorları anında Enerjiye dönüştürerek, Evreninizin azalan Enerjisini takviye eder.

Nasıl oluyor? Kara delikten ışık bile dışarı sızmadığı halde enerji nasıl çıkıyor?! (Hawking ışıması ile alaka kurarsa hiç şaşmam) Evrenin enerjisi nasıl ve niye azalıyor?! O kadar salak ötesi mahluklarsınız ki, anlamadığınız terimlerle konuşanların bir halt söylediğini sanıyor, koyunun kaval dinlediği gibi dinliyorsunuz!

11 - Bu Enerjiler, Beyaz Delikler tarafından Evreninize nakledilir. Bu bir Sirküle Sistemidir. Biri yutar, biri kusar.

Birleşik Kap Nizamı Beyaz ve Kara Deliklerden dengelenir"

Enerji de değil çoğulu.. Enerjiler.. Vaay be.. Enerjiler zın zın zın beyaz delikler tarafından evrenimize naklediliyor.. Yutuluyor ve kusuluyor, kara delik evrenimizden enerji yutuyor, beyaz delik kusuyor.. Böylece sirküle bir sistem oluşuyor.. Eee, ne anladım.. Madem kusulacak, baştan hiç yutulmasaydı?! Tabi bu salak ötesi zekadan yoksun mahlukların soru soracak zihinleri de yok, kaval dinlemeye devam..

denmekte. Beyaz delik kavramı ve teorik de olsa "işleyişi" "işlevi" konusu diyelim, 80 lerde var mıydı? yaygın mıydı yaygınsa bile Tr'ye bir ev hanımının ayağına gelecek bir bilgi miydi? 80 lerde? Çok şüpheli. :)

Ev hanımının ayağına gelecek bilgiymiş.. Ortada bilgi diye bir şey yok, sağdan solda duyma sözcükler, terimler ve bunların out of context bir araya getirilmesi var sadece.. Zerre kadar fazlası değil. Kendisi de salağın önde gideni olan ve kendini uyanık sanan bir şarlatanın kendinden daha salakları uyutma ve kimbilir neler söğüşleme yöntemi işte.. Fakat bir şey söyleyeyim mi: müstehaksınız buna, bu kadar salaklıkla daha iyisini haketmiyorsunuz çünkü.. Bir tanesi gelir, vinç yardımı olmaksızın yerinden kalkamadığı halde millete meditasyon yaptırıyorum diye parayı balyalar, başka biri uzay yalanlarıyla yolunu bulur, bir ötesi ruhlarla, bir diğeri evrenin cisimleşmiş sevgisiyle konuşur.. Tema değişse de ortak olan, hayatlarında bir baltaya sap olamayacak rezillerin diğer aptalları söğüşlemesidir.

Sitelerde Paylaş
Sen İngilizce biliyor musun? Küçümsemek için sormuyorum.. Orada yazılanları okudun mu

İngilizceyi gayet iyi biliyorum ama sen bilmiyorsun sanırım yukarda ne demişsin hatırlayalım:

"futbol topu da kapalı o halde evren futbol topu şeklinde öyle mi? Nerede yazıyor evrenin futbol topu şeklinde olduğu?"

Nerede yazıyor şeklinde küçümser bir ifadeyle yazmışsın bu yazıyı, nerede yazdığını tam olarak gösterince de konuyu saptırıp başka yerlere çekerek karizmayı mahvetmemeye uğraşmışsın.

evrenin de kendi üzerine kapalı olması dolayısıyla kabaca buna benzer bir yapıda olabileceğini, yani iki bin küsür yıl önce yaşayan Plato ile beş yüz yıl kadar önce yaşayan Leonardo Da Vinci'nin büsbütün haksız olmayabileceğini söylüyor.. Yoksa ortada keşfedilmiş beşgen altıgen yapılar filan yok

Şimdi de haklı çıkabilmek için, evrenin futbol topu şeklinde olduğuna ilişkin görüşlerin daha çok felsefi, daha çok hiçbir kanıt olmadan sadece teorik spekülatif bir şekilde ortaya konduğunu ima etmeye çalışıyorsun halbuki bak yazıda neler denmişi syah olarak yazdığım yerlere dikkat:

"Now a new study of astronomical data only recently available hints at a possible answer: The universe is finite and bears a rough resemblance to a soccer ball or, more accurately, a dodecahedron, a 12-sided volume bounded by pentagons".

"What makes it exciting now is it's not a matter of idle speculation," said Jeffrey Weeks, a freelance mathematician in Canton, New York, and study co-author. "There's real data to look at and the possibility of getting a definite answer."

Evet BBC'de ne yazıyor?:

"It is, according to the scientists, the best way to account for the latest satellite observations."

Demek ki bu "futbol topu" konusu yüzde yüz olarak HENÜZ kanıtlanmasa da, sadece spekülasyondan ibaret değil, BİLİMSEL VERİLERE dayandırılarak ortaya çıkmış bir teori.

Saçma sapan vay efendim kürenin üstünde yedi kesit varmış da bunlar üçgen prizmaymış, merkezde birleşirlermiş.. Hani, ne alakası var bunun senin verdiğin linklerde yazanlarla? Neymiş evrenin merkezi, nerede birleşirmiş bu dandirikten üçgen prizmalar?

Önce BBC'den ilgili bölüm:

"A small, cosmologically speaking, finite Universe, however, made of curved pentagons joined together into a sphere, would fit the observations."

Konuyla ilgisini anlamak için nefretinizi 10 saniyeliğine gömerek lu linke bakmanız gerekiyor:

Nefret.. Evet nefret. Daha doğrusu tiksinti!! Bunu da saklayacak değilim. Nefret edilmesi gerekenden nefret edilir, tiksinilmesi gerekenden de tiksinilir. Sevgi zımbırtılarına zerre kadar itibar etmem

Evet haklısın, kişiliğinin sevgiye hoşgörüye pek itibar eder tarzda olmadığı apaçık ortada, ben fikrinizi alayım yazıyorum ilk yazıda saygı çerçevesinde gelen yanıtta nerdeyse küfür yiyeceğim, hata bir bölümde yemişim bile hakareti yahu durun ne oluyor sakin olun ama yok ben sadece fikir alayım dedim karşılığında hakaret. Ateist daha doğrusu materyalist yobazlığı bu olsa gerek.

Yukarıda teorik demiyordun. Böyle bir şey NASA tarafından bulundu diyordun

Ben beyaz delik nasa tarafından bulundu diye demedim ben değil o sitedeki yazıyı kopyala yapıştır yaptım kara delik için söylenebilir bu ama beyaz delik için değil HENÜZ değil, 80 li yılarda bu kadar teoriyi doğru vermek ile bu konulardan bahsetmenin önemini belirtmişim yoksa beyaz deliği nasa onayladı kanıtladı bilgi kitabı 80 yıllarda verdi demiyorum bilgi kitabı sitesinden ilgili yeri kopyaladım yalnızca.

Nasıl oluyor? Kara delikten ışık bile dışarı sızmadığı halde enerji nasıl çıkıyor?!

Beyaz delik teorisine göre çıkıyor... Bu teoriyi de ben ortaya atmadım ilk.

kadar salak ötesi mahluklarsınız ki, anlamadığınız terimlerle konuşanların bir halt söylediğini sanıyor, koyunun kaval dinlediği gibi dinliyorsunuz

Ben salak ötesi değilim ama sen durup dururken sadece başka şeyler söylüyor diye insanlara hakaret etmeyi bir sanat haline getirmiş yobaz ötesisin ;) aranızda doğru düzgün üslubu olan bir mantık bir de Hacı var.

YAnlış anlamayı düzelteyim ben bilgi kitabı inanırı değilim ben sadece aklıma takılan şeyleri yazıp fikir alışverişinde bulunmak istedim, daha çok aklımda olan soru işaretlerini aydınlatmak istedim ama materyalisrt yobazlığı burada da karşıma çıktı işte ne salaklığım kaldı ne başka bir şey.

Tartışmıyorum, içimde konuyu devam ettirecek heves kalmadı gerçekten çünkü ben buraya hakaret işitmek için gelmedim sizi yobazlığınızla baş başa bırakıyorum ve biraz hoşgörü artı insanlık öneriyorum.

Hoşçakalın.

Sitelerde Paylaş
İngilizceyi gayet iyi biliyorum ama sen bilmiyorsun sanırım yukarda ne demişsin hatırlayalım:

"futbol topu da kapalı o halde evren futbol topu şeklinde öyle mi? Nerede yazıyor evrenin futbol topu şeklinde olduğu?"

Nerede yazıyor şeklinde küçümser bir ifadeyle yazmışsın bu yazıyı, nerede yazdığını tam olarak gösterince de konuyu saptırıp başka yerlere çekerek karizmayı mahvetmemeye uğraşmışsın.

Şimdi de haklı çıkabilmek için, evrenin futbol topu şeklinde olduğuna ilişkin görüşlerin daha çok felsefi, daha çok hiçbir kanıt olmadan sadece teorik spekülatif bir şekilde ortaya konduğunu ima etmeye çalışıyorsun halbuki bak yazıda neler denmişi syah olarak yazdığım yerlere dikkat:

"Now a new study of astronomical data only recently available hints at a possible answer: The universe is finite and bears a rough resemblance to a soccer ball or, more accurately, a dodecahedron, a 12-sided volume bounded by pentagons".

"What makes it exciting now is it's not a matter of idle speculation," said Jeffrey Weeks, a freelance mathematician in Canton, New York, and study co-author. "There's real data to look at and the possibility of getting a definite answer."

Evet BBC'de ne yazıyor?:

"It is, according to the scientists, the best way to account for the latest satellite observations."

Demek ki bu "futbol topu" konusu yüzde yüz olarak HENÜZ kanıtlanmasa da, sadece spekülasyondan ibaret değil, BİLİMSEL VERİLERE dayandırılarak ortaya çıkmış bir teori.

Nelerden oluşuyormuş o beşgenler? Beşgen şekilleri oluşturan yapılar neymiş? Verdiğin linkte hiçbir açıklama yok. Sadece Platon'a ve Da Vinci 'ye gönderme var. İlgi çekmek, sansasyon yaratmak için atılmış bir başlık. Ayrıca 2003 yılında yazılmış ve arkası bugüüne kadar getirilmemiş bir konu. Hani nerede bilimsel yayınlardan güncel bir kaynak?

Önce BBC'den ilgili bölüm:

"A small, cosmologically speaking, finite Universe, however, made of curved pentagons joined together into a sphere, would fit the observations."

Konuyla ilgisini anlamak için nefretinizi 10 saniyeliğine gömerek lu linke bakmanız gerekiyor:

Ne diyor, would fit.. Öyledir, budur değil, olabilir. Icosahedron, octahedron veya tetradecahedron olamaz mıymış?! Dodekahedron'un özelliği, Platon'un evrenin yapısının öyle olduğunu öne sürmesi.. Da Vinci de aynı şeyi öne sürmüş. Bulgular da yapının gerçekten öyle olduğunu değil, olabileceğini, söylüyor sadece. Yoksa ortada keşfedilmiş beşgenler filan yok.. Üstelik arkası gelmemiş bir konu. Bir açıklama yapılmış, spekülatif bir iki yazı yazılmış ve daha sonra WMAP çok daha ayrıntılı bulgular ortaya çıkardığı halde destekleyen yeni verilere ulaşılmadığı için unutulup gitmiş bir şey..

Kaldı ki, varsayalım evren gerçekten öne sürüldüğü gibi dodekahedron yapısına sahip olsun.. Bunun bu dolandırıcının ortaya attığı şeyle ne ilgisi var? Verdiğin linkte anlatılan şey dodekahedron değil ki? Orada tarif edilmeye çalışılan şey, yedigenlerden oluşan bir küre. Üstelik öyle bir geometrik nesne de yok. Dodekahedronda olduğu gibi yedigenleri bir araya getirerek kapalı bir şekil yapılmaz. Baştan geometrik olarak yanlış: 7 adet Üçgen Prizma bir Küre teşkil edecek tarzda bir araya getirilemez.. Zaten çizdiği şeyler prizma da değil, olsa olsa acemice yanlış çizilmiş piramit.. Piramit nedir, prizma nedir ondan bile bihaber.. Küre diye bir daire çizmiş, içine yedi tane birbirine bile değmeyen yedigen koymuş. Bunlar yedigen mi, yoksa bir yedigen tabanlı piramitin üstten görünümü mü o da belli değil. Ama hiç önemi yok bunların zaten. Yeter ki içinde terimler geçen bir şeyler zırvala; hayatında eline pergel cetvel almamış, liseyi zor bitirmiş karacahillere yer nasılsa. Sonra biz bunları yüzlerine vurunca da vay efendim hoşgörüsüz oluyoruz..

kişiliğinin sevgiye hoşgörüye pek itibar eder tarzda olmadığı apaçık ortada, ben fikrinizi alayım yazıyorum ilk yazıda saygı çerçevesinde gelen yanıtta nerdeyse küfür yiyeceğim, hata bir bölümde yemişim bile hakareti yahu durun ne oluyor sakin olun ama yok ben sadece fikir alayım dedim karşılığında hakaret. Ateist daha doğrusu materyalist yobazlığı bu olsa gerek.

Sevgiyi hakedene sevgi, nefreti hakedene nefret.. İlk yazdığında yanıtını verdik, sana da en ufak bir şey söylemedim. Ama mucizeymiş bilmemneymiş diye uzattın işi. Ortada ne mucize var ne de şiaşılacak bir şey. Düz, basit, ilkel bir demagoji ve kandırmaca.. Bu saçmalıklara değer vererek asıl hakareti siz kendinize yapıyorsunuz. Farkında değilsiniz.

Ben beyaz delik nasa tarafından bulundu diye demedim ben değil o sitedeki yazıyı kopyala yapıştır yaptım kara delik için söylenebilir bu ama beyaz delik için değil HENÜZ değil, 80 li yılarda bu kadar teoriyi doğru vermek ile bu konulardan bahsetmenin önemini belirtmişim yoksa beyaz deliği nasa onayladı kanıtladı bilgi kitabı 80 yıllarda verdi demiyorum bilgi kitabı sitesinden ilgili yeri kopyaladım yalnızca.

Hayır efendim.. Hiç de öyle değil.. Nasa Samanyolu'nun merkezinde beyaz delik buldu diye karadeliğin çevresindeki buluttan yayılan gama ışınlarının resmini koydun.. İki satır yukarıda yazdığını niye inkar ediyorsun?!

Beyaz delik teorisine göre çıkıyor... Bu teoriyi de ben ortaya atmadım ilk.

Bak ne demişsin yukarıda:

9- Kara Delikler, Santrifüj hızı azalan Meteorları yutan çok Güçlü Enerji Hortumlarıdır.

Meteorları yutup enerjiye dönüştürerek evrenin azalan enerjisini takviye eden şey ne? Ayrıca evrenin enerjisi nasıl azalıyormuş?

Ben salak ötesi değilim ama sen durup dururken sadece başka şeyler söylüyor diye insanlara hakaret etmeyi bir sanat haline getirmiş yobaz ötesisin ;) aranızda doğru düzgün üslubu olan bir mantık bir de Hacı var.

Kusura bakma ama bu saçmalıklara kanacak kadar alıksın.. Sahtekarların, şarlatanların, dolandırıcıların tuzağına düşmeye hazır bekliyorsun. Belki de düştün bile..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...