Jump to content

Evrim teorisi kavgası kızışmaya başladı..

Recommended Posts

sorularla islamiyet gibi olmuş. :D

yahu aynı sayfaya bu kadar yalanı sığdırabildikleri için

siteyi tasarlayanları ellerinden öpüyorum.

motorcunun izinden iyi gidiyorlar.

Bu tür sitelerde cok egleniyorum.. :rolleyes: Yarı deniz ayısı yarı deniz anası geçiş formu göster bana evrime karsı cıkmaktan vazgecicem diyenler bile gördüm.... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
http://www.sorularlaevrim.com/

Sanırım bu kavga büyürse iki taraftan birini yok edecekler :)

Sitenin logosunuda oek sevdim :lol:

Ortada bir kavga yok.Sadece din mensupları tutuşuyor bütün bilim adamlarınca evrim kabul görecek diye.

Adem maymun,havva şempaze, şit goril,kabil orangutan habil şebek dersiniz o zaman sizde:)

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrimle uğraşanın elinde kalır evrim..

Zor bir konudur..

Hemen her forumda kavgalara neden olur.

Evrimin en ilginç tarafı çelişkili gözlemleri açıklamada zorlanmasıdır.

Evrim süreci sayısız çelişkil ve istisnalarla doludur.

Dolayısıyla evrim sürecinden kural çıkarmaya çalışanları düş kırıklığı beklemektedir.

Bunu burada belirtmeye çalışıyoruz ama, burada bile tartışmalar hemen ısınıyor.

Çünkü evrim sürecinde temel mekanizmalar yeterince bilinmiyor.

Ama evrimin olduğunu da reddetmek mümkün değil.

Bakın bu neye benziyor..

Dünyanın yuvarlak olduğunu biliyoruz. Bunu uzaya attığımız uydulardan görüyor ve kesin olarak biliyoruz.

Ama dünyanın neden yuvarlak olduğunu bilmiyoruz. Bu konuda ortaya atılan kuramlar birbirleri ile çelişiyor.

Tabii bu bir örnek. Yoksa dünyanın neden yuvarlak olduğunu biliyoruz. Evrimi açıkladığı için bu örneği verdim.

Evrim de aynen öyle.. Ne olduğu uzaktan bakınca apaçık biliniyor. Ama neden öyle olduğu bilinmiyor.

İlignç olarak nasıl olduğu da biliniyor ama, o nasılların hangisinin sorumlu olduğu yeterince bilinmiyor.

Örneğin yalnız mutasyonların mı, genetik driftin mi, kromozom sayı ve yapısındaki değişikliklerin mi zamanla türleşmeye neden olduğu bilinmiyor.

Bunların bilinmemesi evrimin olmadığının kanıtı değil.

Dünya nasıl yuvarlaksa, evrim de öyle.. Bir gerçek. Ama somut bir gerçek değil. O yüzden kesinliği yok. Kuramlarla açıklanıyor ve onlar değişme eğilim gösteriyor.

Bilim kuramlar üzerine inşa edilir.

Kuramlar değişir ama, bilimsel gözlemler değişmez. Onların açıklamaları değişir.

Sitelerde Paylaş

Biyolojiden İdeolojiye Evrim Teorisi

http://www.sorularlaevrim.com/makale/biyol...m-tatli-30.html

adem tatlı isimli profesör evrim aleyhine kitap yazmış.

burada da tanıtımı var.

bilen bilmeyen de bilim adamları arasında bu konu harbiden tartışma mevzuu falan zanneder.

yaratılışçı şarlatanların amacı da böyle bir hava yaratmak değil mi?

bakalım kimmiş bu Prof.Dr. Adem Tatlı?

Bir önden giden atlı; Adem Tatlı

http://www.hikmetkitap.com/Module/Kitap/Ya...x?YazarID=30332

buradan çıkan sonuç nedir?

her sakallıyı dedemiz sanmak ne kadar yanlışsa her prof uzamnlıyı da bilim adamı saymak yanlış.

Prof. Dr. Adem Tatlı, bilimsel ve akademik çalışmalarında, ilmin izzetini muhafaza etme hususunda azami duyarlılık gösteren ve Hak'kın hatırını hiçbir hatıra feda etmeyen mümtaz ilim adamlarımızdan birisidir. Akademik çalışmalarını, siyasal konjöktüre veya etkili bazı çevrelerin arzularına göre değil, bilimsel gerçeklere göre yapmıştır. Türk eğitim sisteminde, evrim teorisini sorgulayan sürecin başlamasında Sayın Tatlı'nın çok büyük katkıları vardır. Hiç bir bilimsel gerçekliği bulunmayan ve ideolojik dayatmalarla okullarda cebren okutulan Evrim Teorisi'ne, akademik çevrelerdeki ilk ciddi karşı duruşu Prof. Dr. Adem Tatlı sergilemiştir. Sayın Tatlı, bilimsel verilerle Evrim Teorisinin geçersizliğini ispatlayarak, kainatın tek bir ilah tarafından yaratıldığını, insanın da sınırsız ilim ve kudret sahibi olan Allah tarafından en mükemmel şekilde yaratılmış olduğunu ortaya koymuştur.

Prof. Dr. Adem Tatlı, dönemin Milli Eğitim Bakanı nezdinde girişimlerde bulunarak; bilimsel geçerliliği bulunmayan Evrim Teorisi'nin yanı sıra alternatif yaratılış düşüncelerine de eğitim müfredatında yer verilmesinin zorunluluğunu anlatarak; eğitim sistemimizde Evrim Teorisi'nin tartışmaya açılmasına vesile olmuştur.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Size islami site takliti yapayım :)

Ateist forumun kurucularından, evrim teorisi üzerine yıllarca calışmış hacı, evrimin tutarsızlığını ve içinde bulundukları çaresizliği sitede yazdığı bir iletide şöyle itiraf ediyor;

Evrimin en ilginç tarafı çelişkili gözlemleri açıklamada zorlanmasıdır.

Evrim süreci sayısız çelişkil ve istisnalarla doludur.

Şaka bir yana islami kaynaklar bunu hep yapıyor.

Okuyan adam da sanacak ki hakkaten dünyada evrim teorisi geçerliliğini kaybetti, bunu bilim adamları bile itiraf ediyor.

tarihinde legrandmensonge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist forumun kurucularından, evrim teorisi üzerine yıllarca calışmış hacı, evrimin tutarsızlığını ve içinde bulundukları çaresizliği sitede yazdığı bir iletide şöyle itiraf ediyor;

Okuyan adam da sanacak ki hakkaten dünyada evrim teorisi geçerliliğini gerçekten kaybetti, bunu bilim adamları bile itiraf ediyor.

bizim motorcuyu iyi etüd etmişsin.

kendisi hep bunu yapıyor.

on sayfa evrimi anlatıyor bilim adamı makalesinde.

sonra açıklanamayan kısımlara deyiniyor bir paragraf.

hoooop, bizimkisi alıp da falan evrimcinin itirafı diye millete itekliyor.

şerefsiz...

Sitelerde Paylaş

Okuyan adam da sanacak ki hakkaten dünyada evrim teorisi geçerliliğini kaybetti, bunu bilim adamları bile itiraf ediyor.

Bu itirafı cross görmesin, hemen cemaate yetiştirir valla :)

Sitelerde Paylaş

Bence islamcılar evrimi kabul etmemeli..

Kabul ederlerse; hayvanların özgürlüğü tehlikeye girer. Aynı soydan geliyoruz diye, sokakta başı-vücudu açık kedi köpek bile göremeyiz.

Açık hayvanları da linç ederler bunlar.. Maymunları da türbana sokarlar..

Sitelerde Paylaş

Richard Dawkins bir konuşmasında Harun Yahya'dan bahsetmisti, o sırada ekranda HY'nın resmi vardı. Resimde adam böyle gerinerek oturmuş, beyaz pantalonu gerilmiş afedersiniz taşakları bayağı bir ortaya çıkmıştı. Gözünde güneş gözlikleriyle çok karizmaydı. Dawkins dinleyicilere "Gördüğünüz gibi çok taşaklı bir adam" dedi.. bayağı güldü insanlar. Video youtubeda falan bulunabilir.

- Not: "Çok taşaklı" lafı bizdeki manasından farklı olmak üzere ingilzce de "cesur", "gözupek" anlamına geliyor ama olayın komikliğini bozmadan vermek istedim.

Sitelerde Paylaş
Not: "Çok taşaklı" lafı bizdeki manasından farklı olmak üzere ingilzce de "cesur", "gözupek" anlamına geliyor ama olayın komikliğini bozmadan vermek istedim.

Bizdeki anlamı farklı mı?

Sende olmadığı için bilmiyorsun galiba..

Bizde de aynı anlama gelir testistlerin varlığı ve büyüklüğü..

Sitelerde Paylaş

tam olarak o anlama gelmez.

daşakklı başa çıkılması zor, sert, dişli, kolay diş geçirilemeyecek gibisinden bir anlama gelir.

anlamını yanlış bilmesi ile taşaklarının olmaması arasında nasıl bir ilişki var?

deicide görmesin.

Sitelerde Paylaş
tam olarak o anlama gelmez.

daşakklı başa çıkılması zor, sert, dişli, kolay diş geçirilemeyecek gibisinden bir anlama gelir.

anlamını yanlış bilmesi ile taşaklarının olmaması arasında nasıl bir ilişki var?

deicide görmesin.

Kıvırma..

Taşaksızlar kıvırır..

Hem deicide neyi görecek.

Sende de taşağı göremez zaten.

Kıvıranlarda olmaz o..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...