Jump to content

47045881' de bir olan olay Kuran'da nasıl oldu.

Recommended Posts

bende alsam saysam 19 değilde başka bi sayı ile mucize bulurum/bulunur herkes yapabilir bunu 19 olmasına gelince büyük bi kitap 19 mucize gözüyle bakıosanız 19 katlarını bulursunuz 7 ile bakarsanız 7nin katları olanları yazarsınız hep olanlar o anki çıkara göre değiştirilip yayınlanır zaten mantıklı şekilde bile oturmamış sistem hep önemsiz şeyler 19 un katı olmuş yok ayet miş sureymiş bi kere katı olsa bile ya aynı türün katı olurdu yada tüm türleden aynı sayı kadar bunlar olmadığına göre siz saçmalıyorsunuz....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

emperyalist düşüncelerin esiri olmuş sizler bilime zarar vermekle birlikte allahın öğrenme yetisi verdiği insanları kendinizden küçük görüyorsunuz lakin gün gelecek ölüm döşeğine yattığınızda azrail ile karşılaştığınızda iş işten geçmiş olacaktır. (emperyalistlerin en büyük özelliklerinden birisi küçük görmektir)

Allah o kadar büyüktürki bana defalarca kendisini kanıtladı ama bu kanıtlama görmek isteyenedir sizin gibi dünya malına tamah edenlere değil.

Niye saymıyonuz Tevbe Sure'sinin son iki Ayet'ini? Hesap tutmuyo mu o Ayet'leri de dahil edince?

Var mı böyle bir sahtekarlık?

Neden biz sahtekarız demekten utanıyorsunuz?

Utanmayın, itiraf edemeseniz de biz biliyoruz; siz sahtekarsınız..

bu arada kuranda bazılarının bahsettiği gibi 19 18 mucizeleri hikayedir kuran başlı başına mucizedir ve bunu dedemin kuranı çok öğrenmek isteyip öğrenememesi fakat bir rüyasında kuranı öğrenmesi bana anlatmaya yetiyorda artıyor bile.

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla

Besmele:

1) Harf sayısı 19.

2) Kuranda bulunma sayısı 114 (19 x 6).

Besmelede geçen kelimeler;

Rahman: Kuranda bulunma sayısı 57 (19 x 3)

Rahim: Kuranda bulunma sayısı 114 ( 19 x 6)

Allah: Kuranda bulunma sayısı 2698 (19 x 142)

Ad: Kuranda bulunma sayısı 19

Besmele tamamiyle 19 üzerine kurulmuş...Hatırladığım kadarıyla olasılık hesabı şöyle bir şey olacak. Yanlışım varsa düzeltin;

1/19 x 1/19 x 1/19 x 1/19 x 1/19 x 1/19 yani 47045881' de bir. Ayet ve sure sayılarında ayrı ayrı 19'un katı olmasını saymıyorum, başlangıç harfleride dahil değil.

Bu kadar apaçık bir olaya kafanızın basmıyacağını biliyordum :)

syg.

tarihinde antiateist! tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Selamlar..

Evet bu 19 olayında bir mucize beklemek bana da bir hayli abes gelmemekte.. ancak sayılarla ilgili daha basit şeyler de bir o kadar ilgimi çekmekte..

Deniz ve Kara kelimelerinin kuranda tekrar sayıları itibari ile , deniz kara oranına ulaşılması gibi.. ( doğruluğunu bilmiyorum)

Veyahutda baz kelimelerin ( cennet- cehennem , dünya-ahiret gibi ) kuranda eşit sayıda geçmesi gibi...

Sitelerde Paylaş

İslamda bu 19 cuların ayrı bir yeri vardır.

Çünki inandıkları kitapta mucizeler göstereceğiz derken yine inandıkları kitabın ayetlerini inkar ederler.

Bu yüzdende.

İnandıkaları kitap kuran allah koruyacaktır der ama bunlar tövbe süresinin kuran ayeti saymayarak sovundukları kitabı kendileri yalanlarlar. Yani ahmaetin ne kadar iyi bir insan olduğunu anlatma tekniği olarak onun yaptığı sahtekarlıkları anlatarak hala ona ne kadar iyi insan diyerek birde buna gülenlere hala anlamıyorsun diyecek kadar.

İşte bu islam insanları böyle şaşırtır tuhaflaştırır.

Aslında en yobazların yaptıkları bunların yaptıklarından daha dürüstçedir çünki o kişiler inandıkları şey ne derse harfiyen uyuyorlar kuran kadınlar sözünüzü dinlemezse dövün diyor adamlar uyguluyor inanmayanlara karşı savaşın diyor adamlar savaşıyor ama bunalrar hem inandıkalrını söylüyorlar hemde inandıkları şeyi inkar ediyorlar.

Antiateist bu konuda emin değilim demiş kurandan emin olmayan bir müslüman artık psikolejik durumlarını sizler düşünün.

Sitelerde Paylaş
bu arada kuranda bazılarının bahsettiği gibi 19 18 mucizeleri hikayedir kuran başlı başına mucizedir ve bunu dedemin kuranı çok öğrenmek isteyip öğrenememesi fakat bir rüyasında kuranı öğrenmesi bana anlatmaya yetiyorda artıyor bile.

:blink:

allam ya ne günlere kaldık

Sitelerde Paylaş
Teistler mucize pesindedir. Cunku safsatalarinin gecerliligini kanitlamak icin herhangi bir mucizenin yeterli olacagi yanilgisindadirlar. Gercekte ise tabii ki mucize falan yoktur, masallar disinda, kuran da zaten kotu bir masal kitabidir.

Mucizeler atyabiiki ayrı..Sadece peygamberler gösterir...Peygamberimiz'in en büyük mucizesi Kur'an-ı Kerimdir..

fakat islamiyet akıl ve mantık dinidir...

2*2=4 diye izah ve ispat edilmiştir her meselesi...haşir kader tevhid nübüvvet miraç...

Haa..siz okumasını bilmiyorsanız o başka..işimize gelmiyor derseniz o başka konu...

Sitelerde Paylaş

Besmele:

1) Harf sayısı 19.

Besmele tamamiyle 19 üzerine kurulmuş...Hatırladığım kadarıyla olasılık hesabı şöyle bir şey olacak. Yanlışım varsa düzeltin;

1/19 x 1/19 x 1/19 x 1/19 x 1/19 x 1/19 yani 47045881' de bir. Ayet ve sure sayılarında ayrı ayrı 19'un katı olmasını saymıyorum, başlangıç harfleride dahil değil.

Evet sayan yok mu ? Düşünen yok mu ?

Sitelerde Paylaş
Evet sayan yok mu ? Düşünen yok mu ?

Sevgili antiateist:

Ben bu konuyla yeni ilgilenmeye başladım ancak alt yapım henüz hazır değil. Tevbe suresinin son 2 ayetini çıkarmak doğru gelmiyor bana ama bu konuyla ilgili olduğun için belki görmemişsindir diyerek aşağıdaki linke bakmanı öneriyorum, umulur ki faydalı olur....

Selametle.....

http://www.istekuran.com/index.php?page=17...9fcef2&id=8

Sitelerde Paylaş

Besmele:

1) Harf sayısı 19.

Dikkat ederseniz çarpım faktörlerinin toplamı olan 152 sayısı da 19x8 dir.

Kuran'da, Allah'ın yaklaşık 400 adet isim ve sıfatı bulunur. Bunlardan sadece 4 tanesinin sayısal (ebced) değeri 19'un tam katıdır ve bunların hepsi Besmele'deki kelimelerin tekrar sayılarına denk gelmektedir:

Vahid (Tek)19 --- Zulfadlil Aziym (Büyük lütuf sahibi)2698 --- Mecid (Yüce)57 --- Cami (Toplayan ve yayan)114

gerçi onu anlamayan bu ek ozelliği hiç anlayamaz.

tarihinde kharon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dikkat ederseniz çarpım faktörlerinin toplamı olan 152 sayısı da 19x8 dir.

Ad: Kuranda bulunma sayısı 19x1

3+6+142+1 = 152 (19 x 8 )

Ewtt harika !!! Bunu yeni farkettim.

Sitelerde Paylaş

Kuran'daki 19 konusunda önyargılı olan arkadaşları bu konuyu incelemelerini tavsiye ediyorum..Ve eleştirileri oralara yönlendirmeleri kendileri açısından iyi olur..

www.19.org

www.submission.org

19 bir şifre ya da kod değildir.

Sitelerde Paylaş

Besmeleyle ilgili ilginç bir durumu değinmek istiyorum. Bilindiği gibi tek besmelesi olmayan Tevbe suredir. Diğer sureler besmele ile başlar. Yani 114 sureden 113'ü besmele ile başlamakta.

İlginç olan nokta ise bu kayıp besmelenin bulunduğu 9. sure olan Tevbe suresinden tam olarak 19 sure sonra! olan 27. Neml suresinin 30. ayetinde de bir besmelenin yer alması ve besleme sayısının 114'e (19x6) bağlanması.

O, gerçekten de Süleyman'dan geliyor ve gerçekten de içinde şunlar yazılı: Rahman ve rahim Allah Adıyla. neml 30

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...