Jump to content

Ben Türkiyede olsam kime oy verirdim?

Recommended Posts

Iste böyleeeeee

Chp malum partiyadir.

Gecmiste yaptigi hicbirsey yoktur.

Cöplük almissa cöplük teslim etmistir.

Gelelim MHP ye.

Bu partiye Türkesin yüzü suyu hürmetine,ümmetcilerden,Laik kesimden bile oy alarak 229 millet vekili cikaracak muazzan oy almistir.

Napmistir?

Rahsan hanimin pestemali altina girip bol bol kötü söz duyup bunlarida afiyetce yutmustur.Ses bile cikarmamistir.

Rahsan ,otur demistir oturmustur.

Kalk demistir kalkmistir.

Ülke ucurumdan asagi ha düstü ha düsecek duruma getirildi.

% 225 enfilasyonda cabasi.

MHP yide gec.

Bahmayin Bahcalinin atmalarina.

Gelelim Ampül partiyasina.

Ampül partiyasi,bu ülkeye pek cok gerekli yeni yasalar getirdi.

Ecevit,Bahcali batagindan ülkeyi ciharip,enfilasyonu 9 a kadar geri cekebildi.

1 tlyi 1,000,000 tl ye ciharan Ecevit ve Bahcalinin sifirlarini atip 1 tl yi nerdeyse 1 dolarin seviyesine cekti.

Türkiye süratle düzelmeye basladi.

Yalniz dis politikada,ic siyasi politikada yaptigi hatalar, insanlari kendilerinden sovutmuslardir.

Bu nedenlerden dolayi Türkiyede olsam hicbir partiye oy vermezdim.

Laikim ,uluscuyum,yurt ve halk severim.

Dört basi mamur böyle bir parti olmadigindan hic bir partiyi desteklemiyorum.

Diyanetin oldugu bir ülke ,din adamlarinin maasini ödeyen bir ülke Laik deyildir.

Bu sorunlari ortaya koymiyanlari secmek.

ESKI TAS ,ESKI HAMAMI KABÜL SAYILACAGINDAN,ben bu iste yokum.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

""""""""Dört basi mamur böyle bir parti olmadigindan hic bir partiyi desteklemiyorum.""""""""""

Senin partin olmadığı için gelene geçene ecdada sövüyorsun.

Onun arkasına geçip buna sobe.. Bunun arkasına geçip ona sobe diyorsun.

Bir- iki çoluk çocuk kandırabilirsin.

Ben yemem. Sen yersin. Sende ancak kendi dürüttüklerini yersin.

600 yıldan fazla hüküm sürmüş imparatorluğa ne diyeceğini şaşdın.

Şaşsan ne olur ?

Onlar benim ecdadım. Onlardan memnunum.

Senin ecdad dediklerin saz çalmaktan şiir yazmaktan başka ne yapmış.

Sana 1500sefer dedim. Yine diyorum.

TÜRK BÜYÜKLERİNİ SEN Bİ SAY HELE..

OSMANLIYI SEVEN ATEİST OLAMAZ DİYE BİR ŞEY YOK.

AK PARTİYE OY ATAN ATEİST DEĞİLDİR DİYE DE BİR ŞEY YOK.

SAHİ SEN NE İDİN ?

Sitelerde Paylaş
Ben kararsızım ama boşa atmak da istemiyorum, herhengibirinin herhangibir tavsiyesi varmı? Varsa neden?

Bölgendeki belediye başkan adaylarının kimler olduğunu araştır ve mevcut belediye başkanı ve partisinin çalışmalarını süz ve ona göre karar ver.

Sitelerde Paylaş
Ben kararsızım ama boşa atmak da istemiyorum, herhengibirinin herhangibir tavsiyesi varmı? Varsa neden?

Bence de boş atma. CHP'ye ver.

Belediye seçimlerinde partiler değil adaylar önemlidir'i de duymazdan gel.

O dönemde değiliz artık.

Dinci pisliklerin karşısında durabilen tek parti şu anda CHP.

Doğal olarak da güce ihtiyacı var ve belediyeler de çok önemli.

Bence..... Yine de sen bilirsin tabii.

Sitelerde Paylaş

Belediye seçimlerinde ben de oyumu CHP'ye vermeyi düşünüyorum. Fatih'te ve İstanbul'da CHP, ama il genel meclisinde oyum TKP'nindir. Çünkü, bağımsızlığa, cumhuriyete ve aydınlanmacılığa sadece TKP sahip çıkıyor, emperyalizme-gericiliğe-piyasacılığa karşı tek tepkiyi de TKP koyuyor.

En son geçen hafta İstanbul Kadıköy'de "Ya Osmanlı'ya dönüş Ya Sosyalist Cumhuriyet" mitingi düzenlediler ve bence muhteşemdi.

Ve aynı zamanda, Türkiye'de ateizmin bayraktarlığını yapan tek parti de TKP'dir. CHP, bir gün laiklikten taviz verir ki veriyor zaten, TKP asla vermez.

Sitelerde Paylaş

Oyumuz Efsane komutana...Askeri geçmişe sahip bir kişi kazanmalı.Atatürk ilkelerine bağlı Hak ve eşitlik partisine... Yaşa osman pamukoğlu bu ülkeyi anca sen kurtarırsın.

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Keyy

Belediye seçimlerinde ben de oyumu CHP'ye vermeyi düşünüyorum. Fatih'te ve İstanbul'da CHP, ama il genel meclisinde oyum TKP'nindir. Çünkü, bağımsızlığa, cumhuriyete ve aydınlanmacılığa sadece TKP sahip çıkıyor, emperyalizme-gericiliğe-piyasacılığa karşı tek tepkiyi de TKP koyuyor.

En son geçen hafta İstanbul Kadıköy'de "Ya Osmanlı'ya dönüş Ya Sosyalist Cumhuriyet" mitingi düzenlediler ve bence muhteşemdi.

Ve aynı zamanda, Türkiye'de ateizmin bayraktarlığını yapan tek parti de TKP'dir. CHP, bir gün laiklikten taviz verir ki veriyor zaten, TKP asla vermez.

Doğrudan Atatürk'ün kurduğu bir partinin laiklikten taviz vermesi mümkün bile değil. Son zamanlarda yapılan açılımları eleştirebilirsin ama onlar (daha önce de dediğim gibi), insanların kafasındaki din düşmanı CHP imajını temizlemek için zorunluluktan dolayı ortaya çıkmış eylemlerdir. İstanbul veya İzmir gibi bir yerde oturuyorsan, ne alakası var gibi düşünebilirsin ama Anadolu'nun çoğu bölümlerinde durum böyle. Mesela, Kayseri'nin bir yerel gazetesinde CHP'nin altı oku için dinsizlik, ahlaksızlık, ş.refsizlik vs... gibi eleştirel benzetmeler yapılmıştı.

TKP'ye atılan oy ise, bugünün şartları göz önüne alındığında uzun lafın kısası; boşa giden oydur. Ben de ilk oyumu TKP'den yana kullandım ama şu an pişmanım çünkü TKP'nin icraatları ülke gerçeklerinde başarızlığa mahkum. Ne yazık ki böyle. Ancak CHP gibi bir sol parti AKP gibi bir tiran karşısında güçlenirse, yani sağı zayıflatıcak oylar solda toplanmaya başlarsa, aşırı sol partilerin geleceği için tek umut o olur.

Edit not: Bence CHP'nin açılımlarından çok yöntemlerini eleştirmek daha doğru olabilir. Açılımlar yerindeydi fakat daha yavaş ve ılımlı devam etseydi alt yapısı daha güçlü olurdu ve hem sağcılar için daha samimi görünürdü, hem solcuların daha az tepkisini çekerdi.

tarihinde Alexios tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tolon dede oy vermek icin turkiyede olmana gerek yok.ben yurtdisindada oy verilio die biliorum.her neyse ben hayatimda daa hic oy vermedim.bizde bu bi aile geleneidir.mesela babam 24 saat siyasetten bahseder hatta adam bulamazsa gelir bizim kafamizi ziter ama secim zamani hayatta oy vermeye gitmez.ceza falanda gelmio.gayet guzel yani.ama yanlis anlama olmasin bu durumu tasvip edio deilim.herkes gitsin ve vatandaslik gorevini yerine getirsin

Sitelerde Paylaş
Aile geleneği ayağını bıraksan da yaşım tutmuyo desen?
puhahaha oguz bey amca senin gibi siradan besinlerle beslenen kimselerde benim yasimi bilebilirler.yani illede gunluk ogunlerinde muneccim taragi olmasi gerekmez.saka yapiorum seni sevdiimden yani.kizma hemen.yasim 21.son genel secimlerde oy kullanmadim.bide yukarda yanlis bilgi vermisim.yurtdisindan oy kullanmayla ilgili yeni yururluge girecek kanunda normal olarak yerel secimler yer almior
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...