Jump to content

Hangi Web Tarayıcısını Kullanıyorsunuz?

Hangi Web Tarayıcısını Kullanıyorsunuz?  

72 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ohoo, sen tam fantazi yapmışın :)

Mac, eski motorola işlemci mi, yoksa, yeni intel işlemcilerden mi?

Intel benimkisi, boot camp'le filan kolay oluyormuş internette okuduğuma göre :)

Ya bir daha Mac almayacağım zaten, daha ucuza, daha güçlü bir PC alıp, sırf linux'la ilerlemeyi düşünüyorum. Daha evvel de bir kaç farklı linux versiyonu kullanmıştım, ama 'derinlemesine' bilmem sistemi, o ayrı :)

Sitelerde Paylaş
Intel benimkisi, boot camp'le filan kolay oluyormuş internette okuduğuma göre :)

Ya bir daha Mac almayacağım zaten, daha ucuza, daha güçlü bir PC alıp, sırf linux'la ilerlemeyi düşünüyorum. Daha evvel de bir kaç farklı linux versiyonu kullanmıştım, ama 'derinlemesine' bilmem sistemi, o ayrı :)

Video işleme, grafik türü işler yapacaksan, Apple iyidir; Hatta üstüne yoktur.

Hem Mac OS X, unix "geleneğinden" gelir. Sonundaki X'i UNIX'e itafendir.

Sitelerde Paylaş
Ya onu önerenleri de biliyorum, kararsız kaldım açıkçası :S

Avantajı ne Debian'ın? :)

Debian en stabil linux dağıtımıdır. Program kurması ve ayarlaması hem kolaydır; hem de ayarları derli topludur.

Her paket, "kullanıcının" kullanımına açılmadan önce, defalarca denenir.

Sitelerde Paylaş

Debian'a paket kurmak için tek yapman gerek şudur: sudo apt-get install <programın ismi>

Fedora'da buna benzer paket yöneticisi içerir, ama debian'da her paketin, diğer paketlere etkileri denenerek paketlenir. Fedora gibi diğerleri, bu konu da o kadar iyi değildir.

Sitelerde Paylaş
Debian en stabil linux dağıtımıdır. Program kurması ve ayarlaması hem kolaydır; hem de ayarları derli topludur.

Her paket, "kullanıcının" kullanımına açılmadan önce, defalarca denenir.

Anladım, şimdi CD içeriği indirmeye çalışacağım. Ama Debian için, CD sürümlerinden, alpha'dan, i386'dan, amd64'ten filan bahsediyor. Hangisini indiricem? :)

Sitelerde Paylaş
Anladım, şimdi CD içeriği indirmeye çalışacağım. Ama Debian için, CD sürümlerinden, alpha'dan, i386'dan, amd64'ten filan bahsediyor. Hangisini indiricem? :)

Mac'in yeni işlemcisi i386 olması lazım.

Sitelerde Paylaş
Ha işlemci için mi bu? Evet, baktım. i386 imiş :)

ulen ne cins adamsın sen.

adama bak, mac kullanıyormuş.

şaşırmadım yani. :D

safariye de sen oy vermişsindir allah bilür. :)

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ha işlemci için mi bu? Evet, baktım. i386 imiş :)

Bu arada kurulduktan sonra, netten bir araştır istersen. Muhtemelen, özellikle yeni macler için configure edilmiş linux çekirdekleri, en azından patchleri vardır. Onlar varsa, muhtemelen debian deposuna dahil edilmiştir. Onları bulursan, daha iyi performan elde edersin. linux-image olarak geçer. Kurulum CD'lerine, configurasyon farkları yüzünden problem çıkmasın diye çoğunlukla "general" çekirdeği eklerler, debianda da öyledir. Ama bir çok çekirdek tercihi vardır. Emin değilim ama, mac'lerdeki işlemciler hyperthreading destekli işlemci vardır, öyle ise, (düzeltme) i686 çekirdeğini yükle.

Sitelerde Paylaş
ulen ne cins adamsın sen.

adama bak, mac kullanıyormuş.

şaşırmadım yani. :D

safariye de sen oy vermişsindir allah bilür. :)

Yok Safari'yi Mac'imden sildim ben, Opera kullanıyorum hızlı bir browser'a ihtiyacım olduğunda :)

Mac aldım ama pişmanım :)

Sitelerde Paylaş
Yok Safari'yi Mac'imden sildim ben, Opera kullanıyorum hızlı bir browser'a ihtiyacım olduğunda :)

Mac aldım ama pişmanım :)

ben sana demedim ki onu,

villpu7 diye bi eleman vardı.

ona dediydim.

sen istersen ms-dos kullan, bana ne. :)

kendisi kral bir arkadaşdı bu arada.

Sitelerde Paylaş
ben sana demedim ki onu,

ona dediydim.

:lol: :lol: :lol: Zohan da seni güldürsün peygamber kardeşim.

Sitelerde Paylaş
ben sana demedim ki onu,

ona dediydim.

Tamam da, Vilppu benim zaten, 'Yanılmışım, Anarşizm Varmış!' başlığına baksana :)

Teşekkür ederim iltifatın için :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...