Jump to content

Aptal Kuran ayetleri

Recommended Posts

Muhammed'in gaza getiriş ayetleri melekle destekleme ayetleridir birde.

8/9 Hani, siz, Rabbinizden yardım ve destek diliyordunuz; O sizin dileğinize şöyle cevap vermişti: "Hiç kuşkunuz olmasın, ben size, meleklerden birbiri ardınca bin tanesiyle yardım ulaştıracağım."

8/10 Allah bunu, sadece bir müjde olsun ve o sayede kalpleriniz huzur ve rahatlık bulsun diye yaptı.Yardım yalnız ve yalnız Allah katındadır.Hiç şüphesiz Allah Aziz'dir, Hakim'dir.

Yani diyorki aslında size gaz vermek için yaptı.

Sitelerde Paylaş

aptal ayetler, sidik yarıştıran Allah, gerizekalı beyinden çıkmış sözler .....

bu başlığın tamamı hakaret gibi geldi bana yanılıyor muyum?

islamı benimsemeyebilirsiniz ama sonuçta islam birilerinin inancını,hayatını ve fikir dünyasını oluşturuyor.

ben saygı gösteriyorum ateistlere, saygı görmek zorundayım ben de.başka müslimlerin bi kabalığı olmuşsa onu benim çekmem gerekmez.

Sitelerde Paylaş
aptal ayetler, sidik yarıştıran Allah, gerizekalı beyinden çıkmış sözler .....

bu başlığın tamamı hakaret gibi geldi bana yanılıyor muyum?

islamı benimsemeyebilirsiniz ama sonuçta islam birilerinin inancını,hayatını ve fikir dünyasını oluşturuyor.

ben saygı gösteriyorum ateistlere, saygı görmek zorundayım ben de.başka müslimlerin bi kabalığı olmuşsa onu benim çekmem gerekmez.

Başka müslimlerin kabalığı mı? :blink: Arkadaşım senin allahın, senin allahının kitabı

kendisine inanmayanlara karşı hakaret dolu.Bunları sen demiyorsun allah söylüyor diye bizim niye sineye çekmemiz gereksin?

Senin inanç dediğin yobazlık küçük çocuklarla evlenmeyi,kadınları mal gibi görmeyi,kendinden olmayanları katletmeyi

salık veriyor.İnanmayanlara hakaretler yağdırıyor,tetid ediyor buna niye saygı duymam gereksin?

Siz önce yobaz kitabınızı toparlamanın makul bir yolunu bulun(nasıl yaparsınız bilmem tabi) ondan sonra saygı

saygı deyin.Saygısı olmayanın saygı bekleme hakkı yoktur!!!

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
benim inandığım kabul ettiğim değerlere niçin hakeret ediyorsunuz,

Hakaretin ne oldugunu biliyormusunuz? Basliga, degilde bir icerige baksaniz diyorum, hani daha bir faydali olur.

başka müslimlerin bi kabalığı olmuşsa onu benim çekmem gerekmez.

Baska müslümanlar derken? Allahiniz kactane kitap göndermis islam dinine?

tarihinde Pinokio tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Burda bildiğimiz, okuduğumuzda hep bize komik veya aptalca gelen ayetleri paylaşalım.

Ben Bakara'daki inek olayıyla başlamak istiyorum.

Bu kadar aptal bir hikaye daha olamaz. Ne anlama geliyor? Bu hikayeyi anlatmanın bize kazandırdığı şey nedir? Nasıl bir ders veriyor?

Hikaye tamamen uydurma olduğu da belli bir şekilde tamamıyla mantıksız ve sürreal bir hikaye. Aptallık da bir numara.

Sizin hikaye diye bahsettiğiniz mevzular aslında yaşanmış ve ders alınacak olaylardır.Kuranda bu tür eskı kavımlerın başına gelen olaylardan sıkça bahsedılır.Tabı biz bunları kısa anlatımlarla olayların özüne değinildiği kadarıyla bılıyoruz ama çıkarılacak olan dersler önemlıdır.

Şimdi diyeceksın kı bir sığırın kurban edılıp edılmemesıyle ımtıhan mı olurmuş ? Olur elbet neden olmasın bu dünya bızlere göre darül ımtıhan olduğuna göre allah kullarını her şekılde dener.O zaman kı dönemı bir gözün de canlandır bakalım olayları bır de bu açıdan düşün.O zaman kı ınsanların mal varlıkları ve en değer verdıkleri şeyler ekın sürdüklerı tarlaları,atları,inekleri,koyunları değilmi.Insanlar sevdıkleri malları ile ımtıhan edılmek istenıyor yüce allah tarafından bunda ne garıplık var.

Sitelerde Paylaş

O Bakaraların devamı da var.. Ben en çok sığırın bir parçası ile öldürülene vurun kısmını beğeniyorum.. Sonuna da ekliyor; işte Allah ölüleri böyle diriltir.. 74'teki şiir de güzel.. Aslında bu Muhammed şarapçı olacak adammış. Belki başka bir devirde yaşasa, platonik aşklara şiirler yazardı.. Kimbilir..

72. Hani, bir kimseyi öldürmüştünüz de suçu birbirinizin üstüne atmıştınız. Halbuki Allah gizlemekte olduğunuzu ortaya çıkaracaktı.

73. “Sığırın bir parçası ile öldürülene vurun” dedik. (Denileni yaptılar ve ölü dirildi.) İşte, Allah ölüleri böyle diriltir, düşünesiniz diye mucizelerini de size böyle gösterir.

74. Sonra bunun ardından kalpleriniz yine katılaştı, taş gibi; hatta daha katı oldu. Çünkü taş vardır ki, içinden ırmaklar fışkırır. Taş vardır ki yarılır da içinden sular çıkar. Taş da vardır ki, Allah korkusuyla (yerinden kopup) düşer. Allah yaptıklarınızdan hiçbir zaman habersiz değildir.

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Burda bildiğimiz, okuduğumuzda hep bize komik veya aptalca gelen ayetleri paylaşalım.

Bu kadar aptal bir hikaye daha olamaz. Ne anlama geliyor? Bu hikayeyi anlatmanın bize kazandırdığı şey nedir? Nasıl bir ders veriyor?

Hikaye tamamen uydurma olduğu da belli bir şekilde tamamıyla mantıksız ve sürreal bir hikaye. Aptallık da bir numara.

Amma sığır muhabbeti yapmışlar be.. N'olmuş bari bulup kesmişler mi sonunda?

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sizin hikaye diye bahsettiğiniz mevzular aslında yaşanmış ve ders alınacak olaylardır.Kuranda bu tür eskı kavımlerın başına gelen olaylardan sıkça bahsedılır.Tabı biz bunları kısa anlatımlarla olayların özüne değinildiği kadarıyla bılıyoruz ama çıkarılacak olan dersler önemlıdır.

Şimdi diyeceksın kı bir sığırın kurban edılıp edılmemesıyle ımtıhan mı olurmuş ? Olur elbet neden olmasın bu dünya bızlere göre darül ımtıhan olduğuna göre allah kullarını her şekılde dener.O zaman kı dönemı bir gözün de canlandır bakalım olayları bır de bu açıdan düşün.O zaman kı ınsanların mal varlıkları ve en değer verdıkleri şeyler ekın sürdüklerı tarlaları,atları,inekleri,koyunları değilmi.Insanlar sevdıkleri malları ile ımtıhan edılmek istenıyor yüce allah tarafından bunda ne garıplık var.

Güneşin battığı bir yerin olduğu ve güneşin balçığa battığını söyleyen ayete ne diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ama burada şunu diyorlar ilahiyatçılar. Burada anlatılan hikaye ile bir boğayanın tek bir Tanrıya tercih edilmesinin ardında yatan yanlışlık anlatılıyor. Orada kesilmek istenmemesinin nedeni kesmiyenlerin içinde potansiyel bir ineğe tapınma isteği var ve o ineği kestiklerinde artık o yolu bırakıp görmedikleri ve tatamadıkları ve bu yüzden hiçbir zaman diğer insanlar tarafından asla ve asla kullanılamayacak bir tek tanrı inannışını tercih etmeleri sağlanacak. Ve inanç alanı artık bakılan görülen ve kavga edilen ya da kandırılmaya müsait olununan ineğe tapınma, ya da bir ticaret haline getirilerek kullanılan yine bir puta tapınma alanlarından kurtarılarak inanç Yukarıya çekiliyor ve böylece insanların birbirini yemesi önleniyor

Demek isterdim ama yine de insanlar birbirini yiyor. Başta bu açıklama çok mantıklı görünüyor hatta beni şu an bile bu ayetlerin doğruluğana inanmam konusunda tutuyor fakat ne kadar çalışılmış inanç ne kadar elle tututlan ve insanların çok kolay kandırılabileceği oyun sistemlerinden uzak tutulmaya çalışılmış ise yine de kavga ve din savaşları bitmemiş bu da işin ilginç bir tarafı.

Ama yine de o inek kesilme olayı bir saçmalık gibi görünmüyor. Ve beni yine kuşkuya düşürüyor. Bu anlamı ben buradan bulabiliyorum mesela bunu Son Peygamber buraya koydu ise bunun gerçekten anlamsız olması gerekmez mi çok ilginç. :mellow:

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kur'an-ı Kerim herkesin anlayabileceği bir dilde yazılsaydı bunun ne anlamı kalırdı. O zaman herkes direkt müslüman olurdu işte Allah bize düşünelim diye bir akıl vermiş Kur'an da açıktan İslama davet yerine gizliden düşündürücü ifadeler kullanmış

Sitelerde Paylaş

Ben de bir grup 'aptal' ayet eklemek isterim:

'İnsan, adının anılmadığı o uzunca süreden habersiz mi?'

1) Yukarıda yazdığım cümleyi Peygamber Çöl bedevilerine neden anlatıyor?

've Ademi de toprağın üstünde yine topraktan yarattık'

'Biz canlılığı suda başlattık'

2) Bu ayetler Peygamber tarafından o sözlerin arasına nasıl ve niçin konuldu.

Acaba bu 'aptal' ayetler gerçekten sadece ve sadece bilgisiz çöl bedevilerine bir insan tarafından mı anlatıldı. Neden anlatıldı? Haydi kolay gelsin. ;)

Sitelerde Paylaş

Suyun hayat olduğu biliniyor zaten.. Güneşin battığı ve doğdu yere nasıl gidiliyor onu izah edebilse ve hatta gökler arasında ay ve güneşi koyup en alçak gök de nasıl kandillerle donatılmış onun da izahı olabilse herhalde çok başka bir dünya olurdu:) Bir de koskoca özgür irade gibi muallak bir şey var ki.. Karmançorban dünyayı mükemmelliyetçilik anlayışı içerisinde siyahla beyazla boyama çabaları.. Sen ingilterede doğsaydın bak bakalım müslüman olabiliyor muydun...(Sen derken genel bir anlamda kullandım:) Yok seni böyle onu da öyle test ediyormuş:)) yerim ben böyle testi:)) Ruhlar birbirinden farklıysa ve bu farklılığa rağmen hepsi ilk yaratıldıklarında eş değere mi sahiplermiş:)) Yaratıcı bazı ruhları kayırmamış mı, ya da hepsi aynı mıymış bu ruhların... dünyadaki-evrendeki etkileşimi, dönüşümleri hiçbir din açıklayamayaz, siyahla beyazla boyamaya çalışırlar ki bu her şeyi allak bullak eder...

Sitelerde Paylaş

Invatiablen o zaman Mısır ve Sümerlilere ne diyeceksin?

Elbette Muhammed geçmiş tarihin içinden kendi zamanına ulaşmış söylencelerle büyüdü..

Buna neden bu kadar şaşırıyorsun bunu anlamak pek mümkün değil..

Ayrıca bu söylemde ikilem var.. Canlılık suda başladı diyorsa insan canlı değil mi?

Bence sen Muhammed in cinsel ilişki sırasında çıkarttığı öz suyu ile bildiğimiz normal suyu karıştırıyorsun...

Su=MAE

Su renginde = MAİ

Senin baz aldığın ayette su renginde olan geçer SU geçmez.. Yani Muhammed döl demeye getiriyor...

ve cealnâ minel mâi kulle şey’in hayy

Şimdi bildiğimiz su geçen ayete bakalım..

el mâe : su

Sitelerde Paylaş

İnşaat Ustası, amelelik yapan cinler.. Bu cinler Allah ın isteği ile Süleymanın inşa işlerinde çalışıyorlar..

SEBE-13. Onlar Süleyman'a kalelerden, heykellerden, havuzlar kadar (geniş) leğenlerden, sabit kazanlardan ne dilerse yaparlardı. Ey Davud ailesi! Şükredin. Kullarımdan şükreden azdır!

Ayette temâsîle : yani heykeller kelimesine dikkat ediniz.. Allah cinlere Süleyman için heykelde yaptırıyormuş...

Ya buna ne demeli?

SEBE- 14. Süleyman'ın ölümüne hükmettiğimiz zaman, onun öldüğünü, ancak değneğini yiyen bir ağaç kurdu gösterdi. (Sonunda yere) yıkılınca anlaşıldı ki cinler gaybı bilselerdi, o küçük düşürücü azap içinde kalmazlardı.

Bu aptalca ayetten ne gibi ders çıkartmamız gerekiyor Kenank?

Değneği yiyen bir ağaç kurdu bize ne gibi bir kısas verdi acaba?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...