Jump to content

requiem for a dream

Recommended Posts

2 gün önce kütüphanede dvd sini görüp alip seyrettim, bu zamana kadar seyredipte etkisinde kaldigim nadir filmlerden biri, bu zamana kadar nasil olduda denk gelmemisin diyede üzüldüm. Eger imkaniniz varsa bu filmi seyredin.

Darren Aronofsky yönetmeni daha önce Pi filmini izlemistim bu haftada Fountain diye bir filmini ismarladim oda fena degilmis sanirim.

buda trailer;

Sitelerde Paylaş

Ben Fountain(Kaynak) filmini izledim. Hugh Jackson (x-men) ve mumy( mumyadan) Rachel wiese başrolde.

Ölümsüzlük için hayat ağacı nı arama ile geçen bir yapım. Ben çok etkilendim ve harika bir film diyebilirim.

Müzikleri de mükemmel. Filmin en sevdiğim sahnesi 3. hikayede ( film 3 hikayeden oluşuyor) Hugh Jackson ın

karadeliğe uzay aracı ile seyahati , görüntüler mükemmel.

Sitelerde Paylaş
Madem Jared Leto dedik,biara bi film için baya bi kilo almıştı abimiz,dolanıyordu ortalıkta.O film ne imiş,ne oldu,duyan bilen var mıdır?

John Lennon'ın katilini oynadigi filmi soyluyorsun sanirim. izlemek istiyorsan dvd sini kadikoyde at hirsizlarinin takildigi sokaklardan birindeki korsan cd'ci de bulabilirsin.

Sitelerde Paylaş
Transpotting çok saçma bir film. Bütün cankiler onu izler ve yerlere yatarlar gülmekten..

İnanmayın.

izleyip karar versinler derim, filmin saçma olması cankilerin izlemesinden mi yoksa izleyip yerlere yatıp gülmelerinden midir?

trainspotting hakkında sözlükte yazılmış bazı ifadeler;

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=trainspotting

$ahane bir film

ozellikle klozetin icine giri$ sahnesinde etrafimdakilerin igrennti

dolu baki$lari keyfime keyif katti......

birilerine "who needs tarantino when you've got trainspotting?" dedirtmis film.*

http://www.pg.ru/train/now.html

şık film, soundtrack'i de en az kendisi kadar şık.

Sitelerde Paylaş
Darren Aronofsky yönetmeni daha önce Pi filmini izlemistim bu haftada Fountain diye bir filmini ismarladim oda fena degilmis sanirim.

Requiem For A Dream'den sonra yıldızı parladı Darren Aronofsky'nin. Ardından, yapım şirketleri peşinden koştu falan, en sonunda Fountain'in çalışmalarına duyuruldu, herkes çok büyük beklentilerle beklemeye başladı ve film tam bir yılan hikayesine döndü. En sonunda çıktığında ise tam bir hayal kırıklığı...

Maalesef Fountain ortalama bir filmdir. Requiem For A Dream'in yanına bile yaklaşamaz.

Sitelerde Paylaş
izleyip karar versinler derim, filmin saçma olması cankilerin izlemesinden mi yoksa izleyip yerlere yatıp gülmelerinden midir?

trainspotting hakkında sözlükte yazılmış bazı ifadeler;

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=trainspotting

$ahane bir film

ozellikle klozetin icine giri$ sahnesinde etrafimdakilerin igrennti

dolu baki$lari keyfime keyif katti......

birilerine "who needs tarantino when you've got trainspotting?" dedirtmis film.*

http://www.pg.ru/train/now.html

şık film, soundtrack'i de en az kendisi kadar şık.

İzlediler tabii ki. Hep birlikte izledik.

Onlar canki. Yani en dibe vurmuş eroinmanlar. Vücutlarında damar kalmamış...

Filmde anlatılandan daha gerçekler yani. O nedenle gülüp dalga geçtiler.

O dünyayı iyi bilmeyen için güzel bir filmdir belki.

Sitelerde Paylaş
İzlediler tabii ki. Hep birlikte izledik.

Onlar canki. Yani en dibe vurmuş eroinmanlar. Vücutlarında damar kalmamış...

Filmde anlatılandan daha gerçekler yani. O nedenle gülüp dalga geçtiler.

O dünyayı iyi bilmeyen için güzel bir filmdir belki.

sanki bu filmi izleyip beğenen herkes canki....tam tersi req.for.a dream'i izleyen ve beğenen çoğu kişinin müptela olması gibi..

bu filmi izleyipte eroine başlayacak kadar kişiliksiz ve gerizekalı insan varsa başlasında gebersin diyebiliriz...nihayetinde bir film ve açıkçası o yaşam biçiminden gayet soğutucu da bir film bence..

Sitelerde Paylaş
sanki bu filmi izleyip beğenen herkes canki....tam tersi req.for.a dream'i izleyen ve beğenen çoğu kişinin müptela olması gibi..

bu filmi izleyipte eroine başlayacak kadar kişiliksiz ve gerizekalı insan varsa başlasında gebersin diyebiliriz...nihayetinde bir film ve açıkçası o yaşam biçiminden gayet soğutucu da bir film bence..

Modern Mystic,

Benim yazdıklarımdan nasıl bu sonucu çıkardın? Ne ilgisi var?

O film eroin propagandası falan yapmıyor ki. O filmde güya eroini ve eroinmanları, onların yaşadığı rezillikleri, taklaları, yoksunlukları falan anlatıyor.

Ben diyorum ki, eroinmanlar o filmde anlatıldığı gibi değil. Onların yaşadıkları da..

Her sahneyi abartmış abartmış koca bir komedi çıkarmışlar ortaya.

Ama onun komedi olduğunu bilenler sadece bağımlılar; daha doğrusu cankiler.

Eroin ve eroinmanlar o filmde anlatıldığı gibi değil.

Benim söylemeye çalıştığım şey bu. Eleştirdiğim nokta sadece burası.

Filmin kimseyi uyuşturucu kullanmaya sevkettiği falan yok zaten.

Ayrıca eroinmanlar kişiliksiz, geri zekalı insanlar değil. Daha doğrusu öyle insanlar oldukları için eroine bulaşmış filan değiller. Ve hiç kimse uyuşturucuya direkt eroinden başlamaz. Başlasa bile ona geri zekalı veya kişiliksiz diyemeyiz.

Onların hemen hepsi çok zekidir. Hem de çok.

Sitelerde Paylaş
Ayrıca eroinmanlar kişiliksiz, geri zekalı insanlar değil. Daha doğrusu öyle insanlar oldukları için eroine bulaşmış filan değiller. Ve hiç kimse uyuşturucuya direkt eroinden başlamaz. Başlasa bile ona geri zekalı veya kişiliksiz diyemeyiz.

Onların hemen hepsi çok zekidir. Hem de çok.

Sevgili IFeellGood, yanlış anlamışım bu eleştirine saygı duyuyorum ancak yukarıda yazdıklarınla da sen beni yanlış anlamışsın benim demek istediğim Trainspotting izleyip bu yaşaam biçimine özenecek ve bağımlı hale gelecek kadar olabileceklerse....yani sırf bir film yüzünden demek istedim..

elbette bağımlı insanlar gerizekalı değildir zaten bağımlı olmanın zeka ile ilgisi de varmıdır bilemem...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...