Jump to content

19 Şubat 1972-Ulaş Bardakçı

Recommended Posts

sormak lazım bu babayiğit abilere..diyorlar ya hani emperyalistler gelirse ecnebi memleketlere kaçarsınız..

emperyalist işgal ordusu da gelse kaçmayız hain ulaş gelsede kaçmayız....bunun garantörü şudur..

ben şahsım adına şöyle diyorum....ben üstünden yüzlerce mermi geçmiş adamım..ben 41 derecede 35 kilo çanta ile dağda cirit atmış adamım..

kaçacak olsam o zaman kaçardım...nokta..

Kaçacak olan sen değilsin. Senin gibi vatan, millet, sakarya gazını alıp aslan kesilenler sayesinde başkaları kaçmaya vakit bulacak. Savımduğun şeyin adını koy, sonra tekrar tartışalım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sayın drys...( sayın doktor bey ))

düşüncelerimi sorgulamaya hacat yoktur..

başkonsolosu kaçır kellesine sık,,,yada bu ekipte kilit rol oyna..

güvenlik güçleri ile çatışmaya gir..güvenlik güçlerinin üstüne kurşun sık

oldu ağabey başka derdin..,sarayım mı..?? paket mi olsun..

öğretmen kaçıran güvenlik güçlerine ateş eden pkk da devrimci geçiniyor..

bu ulaş denen rezil de..ve ne tekim icraatlar da pek bir aynı..

bu vatanın gerçek evlatları (( en hayatının baharında 24 yaşında olması nede nişanlı sözlü olması nede sevgilisini olmasını umursamdan)) bu vatana siper olabilecek güç takat ve dermandadır..zamanında da güneydoğu dağlarında da bu içraatları yapmışlardır..nokta..

Ne yazık ki,ülkücü bakış açısı ile sistemi yönetenlerin, yani çobanların istedikleri doğrultuda bir düşünce ve değerlendirme tarzına sahipsiniz.Hayır,kara gözlüklerinizi çıkarınız ve dünyaya gerçekçi bir gözle bakınız.

PKK,ana hedefi Kürt bağımsızlığı olan ve ideallerinde feodal kürdistan devleti kurmaktan ileri gidemeyecek , ayrılıkçı bir örgüttür.Bu örgütü,eylemleri ve stratejisi ile Sosyalist insanların veya yapılanmaların hedefleriyle ve eylemleriyle bir tutamazsınız.Çünkü benzer eleştirileri PKK ya,sol hareketler de yapmaktadır.

Ama eğer siz,bir avuç azınlığın sonsuz refah içinde yaşamasının yanında bu ülke kaynaklarını ABD ve Avrupa kan emicilerine peşkeş çekerek ülkenin bir kısmının yoksulluk sınırında,çoğunluğunun da açlık sınırında yaşamasını doğru buluyorsanız,bu durumda sadece Ulaş,Mahir,Deniz gibi işgalci güçlere karşı çıkmış ve emekçinin safında savaşmış insanlara değil, ekmek kavgası veren her vatandaşı da düşman ilan etmek zorundasınız.

İşte bundan dolayı, tutumunuz faşistçe bir tutum haline gelebilir!!

Sitelerde Paylaş

kitipiyoz.. eski hukuk değip yumuşak yazmaya çalışacağım..:

ahlağı senden öğreneceksek vay gele başa

yada herhangi bir kızılcıktan öğreneceksek gene vay gele başa..

yada GÜVENLİK GÜÇLERİNE SİLAH SIKIP BAŞKONSOLOS KAÇIRIP ÖLDÜREN zaatlardan öğreneceksek gene vay gele başa..

maddi ve askeri anlamda güce kim tapmıyor bana da bir gösteriver..yoksa stalin mi..nokta..

Sitelerde Paylaş
sormak lazım bu babayiğit abilere..diyorlar ya hani emperyalistler gelirse ecnebi memleketlere kaçarsınız..

emperyalist işgal ordusu da gelse kaçmayız hain ulaş gelsede kaçmayız....bunun garantörü şudur..

ben şahsım adına şöyle diyorum....ben üstünden yüzlerce mermi geçmiş adamım..ben 41 derecede 35 kilo çanta ile dağda cirit atmış adamım..

İşte olay tam da bu.Bak kardeş ben de askerliğimi Kuzey Irak cehenneminde yaptım.Ve herhangi bir işgalde bu vatanı savunacak senin benim gibi alt tabaka koyun sürüsüdür.Ama inan ki, şimdinin astığı astık kestiği kestik çobanlarının-siyasi ve askeri yöneticilerinin hepsi bu ülkeyi savaş anında terkedeceklerdir.Örnekleri tarihte pek fazla mevcuttur kardeşim.

Sitelerde Paylaş

sayın drys :

83 numaralı iletinizi aldım okudum..nokta..

analaşılan konu sahibi gelip birinci sayfadaki birinci iletideki ilk satırı anlatmadan bu başlık sonuçlanamaz görüşündeyim..

(( gerçi onlar gizli girer okur sonrada çıkarlar ama neyse..nokta..)) :angry::angry:

Sitelerde Paylaş
kitipiyoz.. eski hukuk değip yumuşak yazmaya çalışacağım..:

ahlağı senden öğreneceksek vay gele başa

yada herhangi bir kızılcıktan öğreneceksek gene vay gele başa..

yada GÜVENLİK GÜÇLERİNE SİLAH SIKIP BAŞKONSOLOS KAÇIRIP ÖLDÜREN zaatlardan öğreneceksek gene vay gele başa..

maddi ve askeri anlamda güce kim tapmıyor bana da bir gösteriver..yoksa stalin mi..nokta..

Bu tartışmaya girmeyecektim .

Eskiden kafam çok ağrıdı. İletimide sildim.

Boşver yazdıklarımı.

Kusura bakma...Ok..

Bunlar forumda konuşularak hallonulmuyor.

En gerçekçi ve etkili olan yüz yüze konuşmak. Size iyi akşamlar..

Sitelerde Paylaş

yav seninle nekadar cok benzeryanımız var 68 liler hakında bile aynı düşünüyoruz

ah şu beşiktaşı da bırakıp fenere trasfer olsan vala gözümde kral olursun

Sitelerde Paylaş

ah be sayın lacivert abim..zor birşeyi istesen zamanımı alır ama gerçekleştirmeye çalışırım.. büyük ihtimalle de gerçekleştiririm..

ama sen beşiktaşı bırak dedin mi imkansızı istiyorsun..ve ben bunu istesem de yapamam..

buna güç yetiremem..

2 çimento cuvalını gerektiğinde taşımaya muktedirim... ama beşiktaşı bırakmaya muktedir değilim..

teşekkürler sayın abi...nokta..

Sitelerde Paylaş
ah be sayın lacivert abim..zor birşeyi istesen zamanımı alır ama gerçekleştirmeye çalışırım.. büyük ihtimalle de gerçekleştiririm..

ama sen beşiktaşı bırak dedin mi imkansızı istiyorsun..ve ben bunu istesem de yapamam..

buna güç yetiremem..

2 çimento cuvalını gerektiğinde taşımaya muktedirim... ama beşiktaşı bırakmaya muktedir değilim..

teşekkürler sayın abi...nokta..

sevgili kardeşim ben kücükken evde seyyid kutubun fizilail kuran ansiklopedileri vardı cok kücük yaşlarda tanıdım seyyid kutubu seyyid kutup hayatı cilelerle gecmiş daha sonrada idam edilmiş bir adamdır deniz gezmişi 20 yaşlarda tanıdım bana göre bu iki adam davaları ne olursa olsun birbirlerine cook benziyorlar her ikiside ipi gördügü zaman aslan kesilmişler

dava larından zere kadar caymamışlar işte bu saygıyı hak eder davaları ne olursa olsun

sana gelince icindeki bjk sevgisine saygım var saygıyı hak ediyon yani

bana gelince lanet olsun icimdeki insan sevgisine diyorum.nokta

Sitelerde Paylaş

ne tuhaf ki..kendi mahallemdeki birçok fenerbahçe takımını tutan insanlar ile aram şeker rengi..

ama şuda bir gerçek ki..fenerbahçe topçusu bayanın iyisinden anlıyor..

bakınız volkan demirel.......ceyda ateş..

bu örnekleri 3' kadar çoğaltabilirim..neyse...bu spor adına girdiğimiz son ileti olsun..bu gün bu forumda erkenciyim ve en az 4 saat kalacağım..bu başlığın sahibinin gerekli açıklamayı yapmasını bekleyeceğin..nokta..

Sitelerde Paylaş
bu ulaş bardakçı ne iş yapar , bilim adamımı yoksa terörist mi. ?

vatan haiyinin önde gideniydi.Sonu diğer tüm teröristler gibi etkisizleştirilerek oldu !

Umuruyoruz ve biliyoruzki,eninde sonunda tüm destekçileri,tüm sempatizanları tüm yardakçılarının sonu onun gibi köpek gibi gebererek olacak.

İlginç Türklüğünden sebep bukadar zaman ayakta kalabilmiş site içinde terör örgütü yandaşlarının,sempatizanlarının bulunması garip geldi.Bence bu konu gözden kaçmıştır.

Bugun akşam saatlerinde kaç asker daha kaybettik ???

acaba machito bu kahramanlar için ne düşünecek !

çünkü o askercikler,sen burda bir vatan hayini teröristin propagandasını yap diye ruhlarını teslim etmediler !

ALLAH OLSUN YADA OLMASIN ! O ASKERLERİN YAŞAM HAKLARI ELLERİNDEN ALINDI !

KİM İÇİN ? SEN BURDA VATAN HAYİNCİLİĞİ YAP DİYEMİ ?

Sitelerde Paylaş
vatan haiyinin önde gideniydi.Sonu diğer tüm teröristler gibi etkisizleştirilerek oldu !

Umuruyoruz ve biliyoruzki,eninde sonunda tüm destekçileri,tüm sempatizanları tüm yardakçılarının sonu onun gibi köpek gibi gebererek olacak.

İlginç Türklüğünden sebep bukadar zaman ayakta kalabilmiş site içinde terör örgütü yandaşlarının,sempatizanlarının bulunması garip geldi.Bence bu konu gözden kaçmıştır.

Bugun akşam saatlerinde kaç asker daha kaybettik ???

acaba machito bu kahramanlar için ne düşünecek !

çünkü o askercikler,sen burda bir vatan hayini teröristin propagandasını yap diye ruhlarını teslim etmediler !

eline koluna sağlık..

gerçekten dört 4 lük bir yazı yazmışsın..

polis panzerine de molotolf kokteyli atanlar böyle düşünenler..ve bu hainleri destekleyenler..

bu iletiden sonra 1--2 kızılcık gelip sen faşistmisin diyecekler merak etme..

hem sana hem bana..nokta.. :angry::angry:

Sitelerde Paylaş

Peki;Abdullah Çatlı,Alaattin Çakıcı,Sedat Peker,Hiram Abas,Mehmet Eymür,Krokut Eken hakkında ne düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş
Peki;Abdullah Çatlı,Alaattin Çakıcı,Sedat Peker,Hiram Abas,Mehmet Eymür,Krokut Eken hakkında ne düşünüyorsun?

Onlar kimmi ?

Onlar senin bu memlekette,oturduğun koltuktan ihanet etmeni sağlayan,seni yaşatan yaratılmana katkı sağlayan insanlar !

memleket meselesinde ne allah tanırım ne peygamber ne kitap !

iş memlekete girince dini görüşüm sizle aynı olur !

rahatlıkla sizin sövdüğünüz kadar bende söverim,gram sakınmam korkmam !

ümmetçi değil ULU TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM !

o saydığın adamlar arasında birbiriyle alakasız insanlar var.

ama tek tipte yazmışşın,tüm operasyonel anlamda memlekette konu olmuş,adlarına ansiklobediler yazılmış herkesi yazmışşın.Okadar gücün elinde bulundurulduğu ortamlara tabiki zamanla çirkef karışacaktır,devletin hatası bu yukardaki bazı insanlara aşırı tepki göstermiş olması,yada görmezden gelmesi.

örneğin

peker e ve korkut ekene biçilen pay ve muamele ilen çakıcıya eymüre gösterilen duyulan ilginç öykü...

her ne olursa olsun,konu başlıgında geçen sahış,bir çok terorist örgütün fikir babalığını yapmış,memleketin faydasına 1 adım atmamış itin tekidir.

buna sempati duyman demek,sosyal demokrat yapındansa duy,ama siyasi idolojik bakımdan duyuyorsan,aldığınız hava zarar.

Sitelerde Paylaş
Onlar kimmi ?

buna sempati duyman demek,sosyal demokrat yapındansa duy,ama siyasi idolojik bakımdan duyuyorsan,aldığınız hava zarar.

ümmetçi değil ULU TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM !

Senin ne olduğun bu ülkenin tarihinde yazılıdır.Gerçek kimliğini görmek için biraz bu ülkenin siyasi geçmişine bakıp, evriminin aşamalarını görmek gerekir.

Neyse bu platformda seninle,Faşizmi,Kapitalizmi,Oligarşiyi,Sömürgeciliği ve bunlara karşı verilen onurlu,vatansever,sosyalist savaşı tartışacak değilim.Varsa yüreğin aşağıda ki platforma bekliyorum seni..

http://www.sosyalistforum.org/showthread.php?t=2096

Tartışmayı, kendi açımdan burada kapatıyorum!!!!!

Sitelerde Paylaş
ULAN REZİL KÜRT !

Birincisi;Kürt değilim!Ama nasıl ki sen Türklüğünden övünüyorsan bende Kürt olsam, bundan gurur duyar övünürdüm.Unutma ki,bu dünyayı ırkçılık ve şovenizm değil halkların kardeşliği kurtaracaktır!!

Bak,sana katıldığım bir askeri seminerde Ulu Türklük için geçen bir sohbetten bahsetmek istiyorum;

Binbaşı; yaklaşık 50 kişinin olduğu subay,astsubay ve uzman çavuşlara bir soru soruyor:''Evet arkadaşlar söyleyin bakalım, şimdi aranızda, saf Türk boyundan gelen varmı?''

Bir çok astsubay el kaldırıyor ve binbaşı birine söz veriyor:''Komutanım benim soyum,Ergenekondan gelme,dedelerimiz bize bunu anlatır bunu söylerdi'' diyor.

Binbaşı gülümsüyor ve başını sallayarak:''Hayır hayır,hepiniz yanılıyorsunuz.Ne burada nede Ülkenin başka bir yerinde saf Türk boyundan olan hiçkimse yoktur.Çünkü,tarih boyunca göçler ve değişik milliyetlerle kurulan ilişkiler saf genetiği yok etmiş ve büyük bir karışım oluşmuştur'' .Tabi herkes eşekten düşmüşe döndü.Sonrada binbaşı,kanıtlarla beraber uzun uzun bir konuşma yapmıştı.

Binbaşımız, çok değerli bir askerdi ve burada da kendisini anmaktan gurur duyarım.

Sana son sözüm;

Irkçılık ve şovenizm, tarih boyunca halka zulüm ve işkenceden başka hiç bir şey yaşatmamıştır.Kendini bu zihinyetten arındırmanı ve halkarın mozaiğini,barışını,refahını,kültürünü destekleyecek davranış biçimlerini kazanmanı temenni ediyorum...

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
Tanımadığın, bilmediğin kişiler üzerine salak salak konuşma.. Yaşamadığın ve bilmediğin dönemler hakkında pisliğini, iğrenç düşüncelerini sergileme..

Sen dünkü bir velet olarak, aklının, bilginin ve aptallığının sergisi olarak uzaylı tanrılarınla ilgili masalları anlatmaya devam et.... Çizmeyi aşma.. Aşarsan o çizmeyi adama lokma, lokma yedirirler... Yedirmek için de bizzat çaba harcayacağımdan emin olabilirsin..

Ulaş Bardakçı, tam adıyla Rasih Ulaş Bardakçı (d. 1947 - ö. 1972), THKP-C, FKF, TİP, Devrimci Gençlik gibi örgütlerde faaliyet gösteren, güvenlik kuvvetleri ile girdiği bir çatışmada öldürülen devrimci.

Hacıbektaş'da doğar, ilk ve orta öğreniminden sonra ODTÜ'ye girer ve burada devrimci fikirlerle tanışır, Marksizm-Leninizm'i benimser ve FKF ve TİP içinde yer alır. Dev-Genç'in oluşumunda etkin bir biçimde yer alır. 1970 sonlarında Mahir Çayan'la birlikte THKP-C'nin kurulması çalışmalarında yer alır. THKP-C'nin ilk silahlı eylemlerine katılır. Mayıs 1971'de, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hapisten salıverilmelerini istemişlerdir. İsrail Baş Konsolosu Ephraim Elrom'u Mahir Çayan ile birlikte kaçırırlar. Taleplerinin yerine getirilmemesi üzerine Ephraim Elrom'u öldürürler. Başlatılan Balyoz Harekâtı sırasında yakalanır. Kasım 1971'de askeri cezaevinden firar eden beş devrimciden biridir. Kaçtıktan sonra İstanbul'da devrimci faaliyetlerini sürdürür. 19 Şubat 1972 günü kaldığı ev kuşatılır ve güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürülür. Çoğu kişinin adının Ulaş olmasının nedenidir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ula%C5%9F_Bardak%C3%A7%C4%B1

ve Takke düser kel görünür

Böylece bu sitenin hangi ideoloji sahipleri tarafindan kuruldugu anlasiliyor

tarihinde klon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...