Jump to content

muhammedden kıyamet alametleri

Recommended Posts

Kıyamet yaklaşınca… gayri meşru çocuklar çoğalır. Ramuz-El Ehadis, 33/7

Boşanmaların çoğalması… kıyamet alametlerindendir. Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, s. 455

Son zamanlarda türeyen, birbirleriyle karşılaştıkları zaman selamları lanetleşmeden ibaret olan sarhoş ve asi bir nesil (ortaya çıkmadıkça)… Son Zamanlarla İlgili Hadisler, s. 54

Onun zamanında… ömürler uzayacaktır.

El Kavlul Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyyil Muntazar, s. 43

Kıyametin yaklaşmasına doğru… okuryazar çoğalır.

Son Zamanlarla İlgili Hadisler, s. 93; Ramuz-El Ehadis, 1/121

Yüksek yüksek binalar inşa edilmedikçe… kıyamet kopmaz. Ölüm Kıyamet ve Diriliş, s. 468

Şu hadiseler meydana gelmedikçe kıyamet kopmayacaktır… Yüksek binalar yapmada insanlar birbirleriyle yarışacak.

Buhari, Fiten, 25; Ahmed bin Hanbel, Müsned, 2/313

Şu hadiseler meydana gelmedikçe kıyamet kopmayacaktır… Zaman kısalacak ve vasıtalarla mesafeler kısalacak.

Buhari, Fiten, 25; Ahmed bin Hanbel, Müsned, 2/313

Zaman kısalıp sene ay, ay hafta, hafta gün, gün saat, saat de ateş tutuşturacak kadar az bir zaman olmadıkça kıyamet kopmaz. Son Zamanlarla İlgili Hadisler, s

((((Kişiye (kendi) sesi konuşmadıkça… kıyamet kopmaz. Ölüm Kıyamet ve Diriliş, s. 471))))))

Bu ses bütün yeryüzüne yayılacaktır, her kavim kendi dilinden duyacaktır. Kitabül Burhan Fi Alametil Mehdiyyil Ahir Zaman, s. 51

Semadan (gökyüzünden) bir ses ki herkes bunu kendi lisanında işitir.

Kitabül Burhan Fi Alametil Mehdiyyil Ahir Zaman, s. 37

özellikle şu iç içe parantez aldığım kısım çok ilginç...sizce bu hadislerin uydurma olması mümkünmü?

Sitelerde Paylaş

Dünya ekseninde bir sapma veya çok büyük bir göktaşı ile çarpışılmadığı sürece kıyamet kopmaz. Kıyamet kopsa bile bazı yaşam türleri devam edebilir. Zaten muhammede kıyametin ne zaman kopacağı sorulduğunda bilmiyorum demiştir.Bahsettiğin hadisler kişinin ileri sürdüğü şahsi fikirlerdir.

tarihinde hadiullah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dünya ekseninde bir sapma veya çok büyük bir göktaşı ile çarpışılmadığı sürece kıyamet kopmaz. Kıyamet kopsa bile bazı yaşam türleri devam edebilir. Zaten muhammede kıyametin ne zaman kopacağı sorulduğunda bilmiyorum demiştir.Bahsettiğin hadisler kişinin ileri sürdüğü şahsi fikirlerdir.

şimdiki zamanla örtüşüyor da oyuzden yazdım.kişinin kendi sesinin ona konuşması=ses kaydı gibi mesela

Sitelerde Paylaş

kıyametin hemen yakınında anarşi ve karğaşalı günler vardır

ölümler ve katliamlar yaygın hale gelecek

depremler çoğalacak

açlık ve hayat pahalılığı alabildiğine yayılacak

zinanın çoğalması kıyamet alametlerindendir..

kaynak belirtmedim uzun olmasın diye..aslında her hadisin altına yazacaktım ..

genel bir kaynak yazacak olursak..

ordenaryus prefesör doctor H.Y. hoca efendi hazretleri..(S.A.S) 'NİN SİTESİNDEN ALDIM..nokta..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...