Jump to content

'Oyum Boşa Gitmesin' Ne Demek?

Recommended Posts

Pante bende anlamadım millet ne istiyor hem AKP'den kan ağlıyorlar hem de AKP'nin ekmeğine yağ sürüyorlar nereye verirseniz verin oy AKP yine topuklayacak belli ki.

''CHP'ye vermezsen bu AKP'ye yarar'' şeklinde özetlenen bu mantıkta insanları rahatsız eden şunlardır;

1- Sırf AKP olmasın diye tam olarak beğenmediğimiz bir yapıyı neden destekleyelim? Biz böyle mecburiyet oyları verdikçe beğenmediğimiz yapı daha da sarsılmaz bir hal almayacak mı?

2- CHP'nin AKP'den tam olarak ne farkı var?

3- Türkiye'nin sorunları oy vererek düzelebilecek kadar basit midir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Freddie'cim,

CHP yeteri kadar solcu değil diye AKP ile kıyas yapmak ve onu desteksiz bırakmak ne kadar akılcı sence?

"CHP'nin solculuğunu beğenmiyorum, Baykal da bencil" diyerek, bizi açıkça şeriata sürükleyen, ülkeyi gün be gün en derininden ele geçiren iktidara yol vermek ne kadar akılcı?

CHP ne sisteme zarar verir, ne de yaşam biçimimiz değişir. Bu az buz şey değil. Ülkenin gidişatına bir bak istersen.

CHP'yi üç günde yollarsın gerekirse. Ama dincilik öyle mi?

Bak, nasıl da yayıldılar..

Mantıklı düşünmek lazım. Şimdi detayda boğulmanın sırası değil.

O detaylar çok önemli elbette, ama şu anda ülkenin öncelikleri farklı.

İlköğretim okullarında çocuklara uygulamalı din dersi gösteriyorlar.

Çocukları her cuma camiye götürerek..

Sitelerde Paylaş
Çoraba boşalma örneği bir kere doğaya emek katma olayınla alakası yok. Çorap denilen olay bir kere insan ürünü birşeydir, doğada bulunmaz.

Adam baltaya sahip olabilir ama başkasına kullandırırken para almasına izin vermem diyorsun? Yok ya? Sen kimsin ki? Otorite misin? Hani yoktu otorite? Her lafın bir ayrı çelişki.

Ayrıca devlet kalkınca millet suç işlemez lafları da çok çocukça. Bunlara cevap vermeye değmez. Dünyanın bu kadar sorunu varken kalkıp hayatta olmayacak çocukça bir ütopyayı senle tartışarak sadece zaman kaybederim. İşin kötüsü senin düşüncenden daha tehlikeli olan orthodox Marxistlerin, Stalincilerin de burda ekmeğine yağ sürüyorsun. Sen aklınca insanlara daha iyi bir gelecek getirecek bir ütopya için modern demokrasiye ve piyasa ekonomisine saldırırken, eğer ki bu adamlarla birlikte devrim gerçekleşirse sanki kimse senin saf hayallerini kaale alacak. Kurulacak olan bugüne kadar ki devrimlerden sonra kurulmuş olan neyse o olacak. Totaliter baskıcı bir devlet. İlk iş senin gibi saf anarşistler idam edilecek, aynı Lenin zamanında olduğu gibi. Ondan sonra da sağolsunlar hepimizi "özgürleştirip" malımızı kamulaştırp, irrasyonel 5 senelik planlarla hayatımızı sefalete çevirecekler. Bunlar yaşandı görüldü. Hala aynı salaklıklar gevelenmeye devam ediliyor. Allahtan ki sizin gibi "radikal" adamların oy attığı partilerin %1 in altında oy almasından belli olduğu gibi bir azınlıksınız. Ateş olsanız cürümünüz kadar yer yakarsınız. Tek olayınız "entel ve radikal" takılıp "farklı" olmak, belki "karizmaya" birşeyler katıp belki kızları etkilersin felan hesap o ya.

Sen "entel" ve "radikal" takılmaya devam et. Gerçeklikle alakan yok. Boş hayaller. Artık senle bu konuyu da tartışmam.

1- Çorap sahipsizse, bu örnek gayet makul. Çorabı geç, oraya doğal bir nesne koy, ne değişir? :) Çitleme ve reçel örneklerime de birer yanıt alayım? Hiçbir değer yaratmadığım bir emek sürecinden, hatta bir değer yaratılmasını olanaksız kılabileceğim bir emek sürecinden de bahsedilemez mi?

Locke'un 'ilk-edinim teorisi'nde, geriye 'herkese yetecek miktarda sahiplenilmemiş kaynak' bırakmak gerekli bir 'koşul'dur. Dikkat edelim ki, liberallerimizin kıçı açıkta kalmasın :rolleyes:

2- 'Argümanların basitçe, yanıtlanmaya değmez, suç metafizik bir gerçekliktir' ifadesi, delillendirilmediği sürece, bir argüman değildir. Orada saydığım nedenlerden gerçekçi olmayan bir tanesini göster hadi :)

3- Ben hiçbir partiye oy atmam. Bir devrimin, içinde gerçekleştiği şartlar, örgütlenme pratiği, özgürleşme deneyimi ve kuruculuk çabalarının ne yönde koşullandığı gibi etkilerden tamamen bağımsız bir biçimde, zorunlu bir kadere doğru ilerlemeye mecbur olduğunu mu iddia ediyorsun? Vay be, insan ilişkilerinin öngörülemezliği Poppercı ilkesi, demek ki sadece Marksistlere karşı kullanılmak içinmiş :)

4- Kızlara ihtiyacım yok, erkeklerle de idare edebilirim. Kıza, 'Walt Whitman da seni sevmezdi, eşcinseldi', diyor ya filmde esas oğlan, o hesap işte :)

5- Lenin'den iğreniyorum, biraya bayılırım.

6- Hiçbir otoritenin olmaması, tecavüz ve köleleştirme eylemlerine dahi rıza göstereceğimiz anlamına gelmez. Ortada hiyerarşik bir otoritenin olmadığı herhangi bir toplumda, insanlar neyin yapılıp, neyin yapılamayacağına dair belirli kararlar verme yetkisine (potansiyel gücü kastediyorum burada), daima sahip olacaklardır. Kişinin, emek-gücü üzerindeki iradesinden soyutlandığı bir 'özgür seçim' sürecinin, fabrikalarda gerçekleşiyor olduğuna inanabilirsiniz ama, Rothbard'ın köleliği reddetmek için sunduğu gerekçelerin, esasında ücretli köleliği reddetmek için de kullanılabileceğini fark etseniz iyi olacak :)

Sitelerde Paylaş
''CHP'ye vermezsen bu AKP'ye yarar'' şeklinde özetlenen bu mantıkta insanları rahatsız eden şunlardır;

1- Sırf AKP olmasın diye tam olarak beğenmediğimiz bir yapıyı neden destekleyelim? Biz böyle mecburiyet oyları verdikçe beğenmediğimiz yapı daha da sarsılmaz bir hal almayacak mı?

2- CHP'nin AKP'den tam olarak ne farkı var?

3- Türkiye'nin sorunları oy vererek düzelebilecek kadar basit midir?

1-)Halkın meyili ve yönelişi sizin beğendiğiniz yapı asla olmayacak.Ve sol yitik silik parçalanmış ve dağınık olmaya devam edecek.

2-)CHP'nin AKP'den farkı bir cemaat örgütlenmesi kaygılarının daha az olması.CHP ile AKP arasında fark yok diyen anlayışı anlayamıyorum.

3-)Türkiye'nin sorunlarının komünizim devriminde aramak yol değildir.

Dediğim gibi hangi partiye verirseniz verin bundan sonra cemaatlar ve onlar daha örgütlenmiş ,AKP ve benzeri partiler yıllarca iktidarda olmaya devam eder.Stareteji ve ortada bir vizyonunuzda yok..İzleyin mızmızlayın durun forumlarda.

Sitelerde Paylaş
CHP yeteri kadar solcu değil diye AKP ile kıyas yapmak ve onu desteksiz bırakmak ne kadar akılcı sence?

"CHP'nin solculuğunu beğenmiyorum, Baykal da bencil" diyerek, bizi açıkça şeriata sürükleyen, ülkeyi gün be gün en derininden ele geçiren iktidara yol vermek ne kadar akılcı?

Sevgili IFeelGood,

Anayasa değişikliğine "Evet" diyerek Tayyip'i başbakanlığa götürecek yolu açan da bizim oylarımızla meclise giren CHP değil midir?

CHP belediyeleri her mahalleye bir kuran kursu açmayacak mı?

Baykal bunun gerekli-önemli bir ihtiyaç olduğunu söylemedi mi?

Çarşafa rozet takarak, AKP ile aynı çizgide yürüdüğünü(oy için bu kadar düşülür) bariz belli eden de yine Baykal değil midir?

CHP mahallelere kuran kursu açacaksa,çarşaflıları partisinde toplayacaksa daha biz ne diye AKP karşısında CHP'ye güvenelim?

CHP bu seçimde hiçbir belediyeyi kazanmasa, birkaç belediyeyi kazanmasından daha hayırlı olmaz mı uzun vadede?

Küllerinden yeniden doğsa bence daha iyidir.

Sitelerde Paylaş
Sevgili IFeelGood,

Anayasa değişikliğine "Evet" diyerek Tayyip'i başbakanlığa götürecek yolu açan da bizim oylarımızla meclise giren CHP değil midir?

Çarşafa rozet takarak, AKP ile aynı çizgide yürüdüğünü(oy için bu kadar düşülür) bariz belli eden de yine Baykal değil midir?

CHP mahallelere kuran kursu açacaksa,çarşaflıları partisinde toplayacaksa daha biz ne diye AKP karşısında CHP'ye güvenelim?

CHP bu seçimde hiçbir belediyeyi kazanmasa, birkaç belediyeyi kazanmasından daha hayırlı olmaz mı uzun vadede?

Özetle ve ek olarak, CHP şeriat savunucusu kesilmediği sürece, dine yakınlaşma adına hangi adımı atarsa atsın, onu desteklemeye devam etmeli miyiz? CHP bu konuda ne kadar 'ileri gidebilme' kredisine sahiptir? :)

Sitelerde Paylaş
Sevgili IFeelGood,

Sevgili Pisicik,

Ben CHP'yi ve onun yaptığı politik hataları savunmuyorum. Benim söylemek istediğim şey CHP'ye kızıp oy vermemenin, AKP'ye geçit vermek demek olduğu.

AKP ve CHP'yi kıyaslamak büyük bir yanlış, haksızlık.

Eğer ülkeyi şeriatçıların eline terkederseniz, ortada küllerinden yeniden doğacak bir parti mensubu da bulamayacaksınız.

Hepsi Fethullah Gülen'in eteğinde olacak çünkü.

Daha doğrusu o küller çoktan savrulup gitmiş olacak.

*Ben CHP'nin Kur'an Kursu projesini destekliyorum. Devlet kontrolünde açılan kurslarda, Kur'an'ın Türkçe'si okutulacak.

Bu ne demek biliyor musunuz?....

Oraya giden çocukların, din safsatasını uzman eliyle etüd etmesi demek.

Çocuklar çok daha objektiftir çünkü.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Pisicik,

Ben CHP'yi ve onun yaptığı politik hataları savunmuyorum. Benim söylemek istediğim şey CHP'ye kızıp oy vermemenin, AKP'ye geçit vermek demek olduğu.

AKP ve CHP'yi kıyaslamak büyük bir yanlış, haksızlık.

Eğer ülkeyi şeriatçıların eline terkederseniz, ortada küllerinden yeniden doğacak bir parti mensubu da bulamayacaksınız.

Hepsi Fethullah Gülen'in eteğinde olacak çünkü.

Daha doğrusu o küller çoktan savrulup gitmiş olacak.

*Ben CHP'nin Kur'an Kursu projesini destekliyorum. Devlet kontrolünde açılan kurslarda, Kur'an'ın Türkçe'si okutulacak.

Bu ne demek biliyor musunuz?....

Oraya giden çocukların, din safsatasını uzman eliyle etüd etmesi demek.

Çocuklar çok daha objektiftir çünkü.

Sanmıyorum Türkçe Din Eğitimi'ni düşündüklerini.

Herhalde karaçarşafa rozet takarken de "Bu çarşaflar Türk malı kumaştan olsun da Türk emekçisi kazansın" diye düşünmemişlerdir.

:)

Bizim tutunacak CHP'den başka bir dalımız yok diye düşünüyoruz ama sanki CHP bunu kullanıyor.

"Her seçimde bir yüzde 20 garanti bu da bizim milletvekilliğimize yetiyor" diye bir düşüncede olduklarını düşünüyorum.

Sonuçta çok büyük ihtimalle seçimlerde CHP diyeceğim ama bu parti ne zaman düzelecek bunu bilmiyorum.

Verdiğimiz oylarla CHP'nin aynı kötü siyasetini onaylamış oluyoruz-dahası bu ülke zaten CHP muhalefetiyle yine yobazların eline geçmiş oluyor.

Sitelerde Paylaş

Herhalde karaçarşafa rozet takarken de "Bu çarşaflar Türk malı kumaştan olsun da Türk emekçisi kazansın" diye düşünmemişlerdir.

Bizim tutunacak CHP'den başka bir dalımız yok diye düşünüyoruz ama sanki CHP bunu kullanıyor.

"Her seçimde bir yüzde 20 garanti bu da bizim milletvekilliğimize yetiyor" diye bir düşüncede olduklarını düşünüyorum.

Sonuçta çok büyük ihtimalle seçimlerde CHP diyeceğim ama bu parti ne zaman düzelecek bunu bilmiyorum.

Verdiğimiz oylarla CHP'nin aynı kötü siyasetini onaylamış oluyoruz-dahası bu ülke zaten CHP muhalefetiyle yine yobazların eline geçmiş oluyor.

Hem sorularınızı, hem akıl yürütmenizi, hem kibarlığınızı çok takdir ediyorum Pisicik. Ifeelgood abla için de aynı şeyi düşünüyorum. Sizin tartışmalarınızı takip etmek o kadar eğlenceli oluyor ki, çünkü çok kibarsınız :)

Sitelerde Paylaş

ya ne oy bosa gıtmesı abıcım

ya vıcdan meselesı olarak goruyorum oy kullanmayı sırf akp kazanmasın dıye kendı dusuncelerını ezıp yanı benlıgını ezıp chpye mhpye dspye dtpye oy verıyorsan nerde kaldı senın dusuncelerın

Sitelerde Paylaş
Hem sorularınızı, hem akıl yürütmenizi, hem kibarlığınızı çok takdir ediyorum Pisicik. Ifeelgood abla için de aynı şeyi düşünüyorum. Sizin tartışmalarınızı takip etmek o kadar eğlenceli oluyor ki, çünkü çok kibarsınız :)

Ne demeliyim ki?

Teşekkür ederim efendim, o sizin güzelliğiniz :)

Sitelerde Paylaş
Oyumu boş boş adamlara vereceğime boşa gitsin daha iyi...

Ben oyumu sana veriyorum hallac ;)

Çok uğraştımbeğenmek için. Ama nalet olasıca bu rejim beğenilecek gibi değil ki :)

Benim rejimimi eminim beğenirsin, dur söyleyim hemencecik,

Sabah 1 yumurta, 1 kibrit kutusu peynir, 1 dilim kepek ekmeği

Öğle haşlanmış sebze, bir dilim kepek ekmeği

Daha devam edeyimmi :P

Bu arada konuyla ilintili fikrimi söylemek istiyorum.

Demokrasinin anlamının bu kadar çok renkli ve çeşitli olduğu günümüz dünyasında demokrasi istemek mantıksız geliyor. Bu yüzden bu düzeni toptan çöpe atıp, gerçek demokratik düzene el birliği ile geçilmediği sürece oyunuzu kime verirseniz verin, o oy size + değer olarak asla ve asla yansımayacaktır diyerekten konuya en etkili noktayı koyuyorum gördüğünüz üzere... ;)

Herkeslere,

Sevgiler...

Saygılar...

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

ABD'de 300 milyon nüfusa 2 parti yetiyor millet ikisinden birini tercih ediyor, bizde parti bolluğu var adam oy verecek parti bulamıyor.

Darbelerle kesintiye uğramış suni solunumlu demokrasi böyle sıkıntılar doğurdu ve sürekli tepki partileri kuruldu.Vizyon ve ilkeleri tam oturmuş bir parti yahut partiler oluşmadı.

Şu partiye karşı oyunuzu bu partiye verinden çok politikalarını hiç desteklemediğiniz partiye karşı oyunuzu sandıkta yansıtın diyorum.Vermediğiniz oy oran olarak genelde birinci gelecek partiye yansır.Oy vermemek hiç desteklemeyeceğiniz bir partiye avantaj sağlar.Parti bulamıyorsanız bağımsıza varın.Bağımsızda yoksa vermeyin artık ne diyeyim.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arapça Kur'an ile birlikte Türkçe meal de okutulacak. Bunu Baykal'dan da dinledim ama -ilginç olarak- kimse bilmiyor.

Bence CHP kendi tabanına da çok güvenmiyor artık Pisicik. Çok eleştirildi, çok tepki aldı çünkü.

Senin de sözünü ettiğin bu çarşaf, Kur'an Kursu hadiselerine gösterilen tepki yüzünden korkuyor.

Ben partili/partici değilim ama ben de CHP diyeceğim elbette.

Yine de CHP gibi bir partinin değişiminin çok daha kolay olduğunu düşünüyorum.

Şikayetlerimizi saklı tutmakla birlikte, din karşıtı insanlar olarak CHP'yi mutlaka desteklemek zorundayız.

Sitelerde Paylaş

Bugün dinci bir dikta tehlikesini gündeme getiren toplumsal muhafazakarlaşma dinamikleri sadece AKP iktidarından ibaret değildir. Kuran kursları, imam hatipler, tarikatlar, Diyanet, zorunlu din dersi v.b. aynen durduğu müddetçe başa CHP geçse ne yapabilir ki? 1970'lerde Ecevit iktidar oldu, oldu da ne oldu? Diyanete, kuran kursuna, din dersine, tarikatlara dokundu mu? Hayır. CHP'nin gericilik üreten bataklara ilişkin hiçbir lafı yok. O, kendi imamlarını yetiştirme derdinde. Gericiliğin türediği mevcut düzen yerli yerinde durduğu sürece, bu düzeni hedef almayan hiçbir parti birşeyi değiştiremez. CHP tek başına iktidar oldu diyelim, gericiliğin toplumsal dinamiklerini değiştiremeyecei için bu tehlike hiç bitmeyecek ve sizler bu seferde, ''aman gene CHP'yi destekleyelim, tamam gene hiçbir şey yapmıyor ama o giderse şeriatçılar gelir'' diye halkı korkutmup duracaksınız. Hiçbir şey vaadetmeyip sadece kendinden daha kötüsüyle korkutan ve üstelik bu durumu da kabullenen(!) bir partiyi mi destekleyelim yani?

Zaten CHP'nin tek başına iktidar olması da hayaldir. Çok partili hayata geçtiğimizden beri hep muhafazakar partiler devasa oylar aldı ve buna karşı çeşitli korkutmalarla halk hep CHP'ye yönlendirildi. Peki ne oldu? Ne Demokrat Parti durduruldu ne Adalet Partisi ne ANAP ne de gerici darbeler. Şimdi de gene muhafazakar bir geniş kitleli partiye karşı(AKP) gene insanlar CHP'ye yönlendiriliyor. Sonuç yine hüsran olacak. Aynı tuzağa 50 sene düşmek aymazlıktır. Bu düzende yetişmiş insanların kültürü her zaman muhafazakar kalacak ve onlar da hep gericilere oy verecektir. İlericiliğin güçlenmesi ve kitleselleşmesi için mevcut düzenin değişimi hedeflenmelidir. Türkiye halkının büyük çoğunluğu yoksul. AKP piyasacılığıyla onları yoksulluğa, işsizliğe, düşük ücrete v.b. mahkum ediyor ama CHP'de ediyor, diğerleri de. Bu konuda aralarında fark yok, hepsi aynı düzenin partisi. AKP en azından onların inançlarına daha yakın duruyor, en azından arada bir sadaka dağıtıyor, en azından -göstermelik de olsa- İsrail'e dikleniyor, en azından istikrar vaadediyor. CHP halka ne sunuyor? ''Mini etek giyme ve rakı içebilme özgürlüğü'' de değerli bir özgürlüktür elbette ama bu topluma buradan ulaşamazsınız. AKP'nin veremediğini onlara vermek gerekir. İş güvencesi, sosyal haklar, çalışma saatlerinin düşürülmesi, sağlık ve eğitimin parasızlaştırılması v.b. sosyalizme has vaatler yapılmalıdır. Ancak bu şekilde belli bir güç haline gelinebilir ve iktidar fethedilebilir. İktidarı alınca insanca bir düzen kurulduğunda insanların kör taassubu da ancak böyle kırılacaktır.

Zaten CHP'nin tek başına iktidar olabilmesi için ABD emperyalizmine ve yerli tekellere, kendisinin AKP'den daha işbirlikçi olacağına dair güvence vermesi ve bu konuda onları ikna etmesi lazım. Ha CHP bu konuda gayretli, en son kendisini ''dışarıya daha iyi anlatmak için'' ABD'de ofis açtı. Fakat piyasacı ve işbirliçi bir CHP'nin bize faydası yok. Artık burjuva sınıfımızın önemli bir bölümü dinci ve tarikat-cemaat ilişkileri onlar için çok önemli. İşlerini böyle yürütüyorlar. ABD'nin bu coğrafya için tasarladığı ''projeler'' de herkesin malumu. Kısacası, CHP, kendisi ılımlı islamı kabul etmezse ve AKP işbirlikçilikte önemli bir hata yapmazsa, iktidarı biraz zor görür. İktidara geldiğinde ise AKP'den hiç de farklı olmayacağına emin olun. Zaten farksız olacağının güvencesini verirse iktidara gelebilir ancak.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada şeriatı getirmenin de AKP'nin elinde olmadığını, ABD uygun görmediği müddetçe bunun mümkün olamayacağını da artık farketmek gerekiyor. ''AKP şöyle yapacak, CHP böyle yapacak'' diye birşey yok; emperyalizm ve patron sınıfımız ne derse o yapılacak, kim bunların isteklerini daha iyi ve düzenlerini daha istikrarlı kılmayı vaadediyorsa o başa getiriliyor. Fakat halkın, bu partilerin birbirinden farklı olduğunu sanmaları sağlanıyor.

Bu arada önümüzdeki seçimlerin genel değil, yerel seçimler olduğunu unutmayınız. Yani CHP kazansa bile şeriatı durdurmak bakımından hiçbir şey yapamaz. Merkezi iktidar AKP'nin elinde. Kim gelirse gelsin, bir takım ''projeleri'' yaptırmak için kendi yandaş şirketlerini beslemek dışında yapacağı birşey yok. Ayrıca AKP kaynak ayırmadığı müddetçe CHP'li bir belediyenin iş yapabilmesine de olanak yok. AKP'liler, -büyük bir ahlaksızlıkla- kendi adayları dışındaki partilerin yerel seçimi kazanması halinde onlara kaynak aktarmayacağını açık açık söylüyor. Bu söylem ahlaksızcadır ama bir taraftan da doğrudur. Yani AKP dışında diğer düzen partilerini oylamak boş iştir. Çünkü hem aynı işi yapacaklar hem de bu işi AKP'li bir belediyenin yapma şansı çok daha fazla. CHP'ye oy vereceklerin AKP'ye vermesi daha akıllıca olur bence. Yerel seçimi kazandın diye laiklik adına hiçbir şey yapamazsın, anca kuran kursu açarsın. Gerçi CHP de yeni kuran kursları açmayı istiyordu değil mi, unutmuşum...

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu arada şeriatı getirmenin de AKP'nin elinde olmadığını, ABD uygun görmediği müddetçe bunun mümkün olamayacağını da artık farketmek gerekiyor. ''AKP şöyle yapacak, CHP böyle yapacak'' diye birşey yok; emperyalizm ve patron sınıfımız ne derse o yapılacak, kim bunların isteklerini daha iyi ve düzenlerini daha istikrarlı kılmayı vaadediyorsa o başa getiriliyor. Fakat halkın, bu partilerin birbirinden farklı olduğunu sanmaları sağlanıyor.

Bu arada önümüzdeki seçimlerin genel değil, yerel seçimler olduğunu unutmayınız. Yani CHP kazansa bile şeriatı durdurmak bakımından hiçbir şey yapamaz. Merkezi iktidar AKP'nin elinde. Kim gelirse gelsin, bir takım ''projeleri'' yaptırmak için kendi yandaş şirketlerini beslemek dışında yapacağı birşey yok. Ayrıca AKP kaynak ayırmadığı müddetçe CHP'li bir belediyenin iş yapabilmesine de olanak yok. AKP'liler, -büyük bir ahlaksızlıkla- kendi adayları dışındaki partilerin yerel seçimi kazanması halinde onlara kaynak aktarmayacağını açık açık söylüyor. Bu söylem ahlaksızcadır ama bir taraftan da doğrudur. Yani AKP dışında diğer düzen partilerini oylamak boş iştir. Çünkü hem aynı işi yapacaklar hem de bu işi AKP'li bir belediyenin yapma şansı çok daha fazla. CHP'ye oy vereceklerin AKP'ye vermesi daha akıllıca olur bence. Yerel seçimi kazandın diye laiklik adına hiçbir şey yapamazsın, anca kuran kursu açarsın. Gerçi CHP de yeni kuran kursları açmayı istiyordu değil mi, unutmuşum...

sevgili freddie,

dediğin çoğu şeye katılmakla beraber, aradaki çok önemli bir farkı kaçırdığını düşünüyorum.

akp stratejisini takip ettiysen, belediyeler burada çok önemli, özellikle 3 büyük şehrin belediyeleri.

akpnin bugünlere gelmesinin mihenk taşları olan belediyelerin ellerinden gitmesi gelir kapılarına çok önemli bir darbedir.

zaten akp bu yüzden alenen tehdit ediyor. işin aslı da onların dediği gibi değil. merkezli veya merkezsiz büyükşehirlerin kaynakları gayet ciddi miktarlarda. bu dere akp için kurursa diye inan çok endişeliler. tabiiki sonuçta bu yerel seçim chp %80 oy alsa bile temelde birşey değişmeyecek ama hiçbir şey değişmeyecek demek de haksızlıktır.

benim de seçmen olarak bu imkanım varsa bunu kullanmam gerekir. ben istanbulda oturan biri olarak dürüstlüğüne inandığım tek politikacıya oyumu vereceğim. kılıçdaroğlu bir şanstır istanbullu için. o yüzden eğer istanbulda oturuyorsan oyunu kılıçdaroğluna vermeni şiddetle tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...