Jump to content

Kuran' a Küfür

Recommended Posts

Müslümanlar İslam a ve Kurana karşı en ufak bir imada ayağa kalkarlar.. Hatta öyle gaza gelirlerki bu gazla birbirlerini öldürürler.. Danimarka karikatür krizi bunun en komik örneğidir.. Oysa Müslümanların görmediği bir gerçek var ki adamın biri çıkmış yıllardır bariz bir şekilde Kuran a küfür ediyor.. Bırakın Kuran a küfür etmeyi Allah ı al aşağı edip onu madara ediyor..

Önce Kuran ayetlerinden örnekler verelim..

Nur - 1 Bu, indirdiğimiz ve uygulanmasını gerekli kıldığımız bir sûredir. İyice belleyip dersinizi alırsınız diye onun içinde açık seçik âyetler indirdik.

"işte böylece kuran'ı apaçık ayetler, olarak indirdik. allah, şüphesiz, dilediğini doğru yola eriştirir'' (hac suresi).

"andolsun ki, size apaçık ayetler, sizden önce geçenlerden örnek ve sakınanlara öğüt indirdik" (nur suresi).

“Elif, Lam, Ra. Bunlar Kitab'ın ve apaçık olan Kuran'ın ayetleridir.” 15/1 (ayrıca bakınız: 2/118, 159, 187, 219, 221, 230, 242, 266; 5/15, 12/1, 24/34, 46; 26/2; 27/1,79; 28/2; 36/69; 43/2; 65/1; 39/28; 44/2 )

Peki o zaman şu soruyu soralım.. Allah ın 40 kere apaçık dediği kitabının şifresini bir yana bırakalım anlaşılamayan yeri olur mu?

Kuranda geçen zırıl zırıl bağıran bu kitap apaçıktır ayetlerini bir tarafa koyalım ve şu ayete bakalım:

“Yerde yürüyen hayvanlar ve kanatlarıyla uçan kuşlar da ancak sizin gibi birer toplulukturlar. Kitap'da Biz hiçbir şeyi eksik bırakmadık; onlar sonra Rablerine toplanacaklardır.” (6/38)

Ne diyor Arab ın Allahı bu kitapta hiç bir şeyi eksik bırakmadık... Batıni yorumlarını Kur’an’da varmış gibi göstermeye çalışanlar özellikle sadece Kitab’ı Kur’an anlamında yansıtmaktadırlar. Dolayısıyla bu yolla Kur’an mesajından mikrodalga fırını, telefonu, aya gidiş tarihini, kıyametin tarihini, kendi isimlerini ve kitaplarının isimlerini(!), Stephan Hawking’i (!) vs. şeyleri çıkartabilmektedirler.

Ben bunları bir tarafa koymak istiyorum zira bu zavallılar hiç bir şekilde kendilerini insan üstü göstermemişlerdir.. Bu sahtekarların yaptıkları bir şekilde yutulabilir..

Dikkatinizi çekmek istediğim nokta Kuran ın anlaşılmaz ve kendi açıklamaları ile anlaşılabilir olduğunu açıkça diyen sahtekarlaradır..

İşte sizlere bu sahtekarla ilgili bir bilgi: Felak suresindeki “Düğümlere üfleyen üfürükçü kadınların şerrinden.” (113/4) meâlindeki ayeti hesaplamalardan çıkan sonucu esnasında h.1347(m.1928) Kemalist Kadın spikerlerin Radyo’dan materyalizm propagandası yapması(?!) olarak yorumlamıştır.(Meyve Risalesi s.147-149)

İndirdiği her şeye apaçık diyen Allah 1928 li yıllarda radyoda konuşan bir kadını düğümlere üfleyen üfürükçü olarak tarif ediyor ve biz bu gerçeği bir deli tarafından öğreniyoruz.. Öğrenmemiz bir yana böyle bir benzetmeyi yapan harbi geri zekalının peşinden koşuyoruz..

Ortada böyle belirgin bir şekilde Kuran ın apaçık olduğunu söyleyen onlarca ayet varken birinin kalkıp '' Risale-i Nur, Kur’an’ın malıdır'' ya da ''Risaleler Kur'an hakikatlarına ulaşmak için yolu çok kısaltmıştır'' (bu gibi söylemleri uzatabliriz) diyen itlerin peşinden koşanlar Danimarkada iki çizik atıp karikatür çizenlerden daha dğerlisir.. Bunu anlamak mümkün değildir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bunların peşinden sendemi gidiyorsun ? neden canın yanıyor Hem merak etme nurcular öyle bağlılarki böyle cahilce eleştirilerden çok ayrılar hepsinin cevapları kendi kafalarında bir daha hiç çıkmayacak bir şekilde biçimlenmiş durumda. İslamiyeti bütün dünyaya kanıtlayacaklar hiç şüphen olmasın BEDİÜZZAMAN DURDURULAMAZ....

"Allah cc. Her asırda bir müceddidi din gönderecektir" Hz. muıhammed s.a.v. (müceddidi din= dini, bulunduğu asrın idrakine sunan kişi.

örnek : mevlana , imamı rabbani, abdulkadir geylani, bediüzzaman said nursi vb.)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar. Lütfen Said Nursi'yi aşşağılamak için Kürt olduğunun altını çizmekten vazgeçelim. Yakışmıyor. Uygar insanlarız. Niye bir insanın Kürt olması onu aşağılayacak veya diskredite edecek bir durum olarak algılanmalı ki?

Sitelerde Paylaş
Deli Said, kurduğu dini meşru hale getirebilmek ve kendine inanan akıl hastalarını kerizleyebilmek için türlü dümenler çevirmiştir. O dümenlerden biri de yukarıda verilen sözlerdir: "Allah cc. Her asırda bir müceddidi din gönderecektir"...

Gerçekte İslam'ın hiç bir yerinde böyle bir söylem, böyle bir ifade yoktur. Deli Said bunu kendisi uydurmuştur. Ama aslında İslamcı ayaklarına kurduğu yeni dinin itirafı bu sözlerdir. Bazı aklıl hastaları da bunu hakikat sanarak delinin peşinden gitmektedirler.

Hadi bu akıl hastaları bir delinin peşinden gidiyorlar, çünkü onlar kurulmuş bu yeni dinin mensubudurlar, peki ya bu delinin dinine hürmet ve saygı gösteren normal müslümanlara ne demeli? Farkında değiller ama bunlar baştan ayağa şirk'e batıyorlar.. Şirk'e batmak ise İslam'da en büyük suçlardan biridir...

müslümanların inandığı bir hadistir bu ateistlerin değil " müceddidi din"

Sitelerde Paylaş

>>> yahu elimde bütün hadis kaynakları var ben okudum biliyorum yaw

Hadis kayanğıyım diye yazmakla, hadis kaynağı olamazsın sadeceata.. yok böyle bir hadis, işte bunun aslı, astarı, her şeyi bundan ibaret..

Var diyorsan, senedini getirirsin, olur biter.. Uzatmanın bir anlamı yok..

Sitelerde Paylaş
>>> müslümanların inandığı bir hadistir bu ateistlerin değil " müceddidi din"

İyide böyle bir hadis yoktur, uydurmanın daniskasıdır..

anibal, süpersin.

Birgün sana böyle yazacağımı aklımdan bile geçirmezdim, süper zenci daha gerçekçi gibi gelirdi hep :lol:

Evet böyle bir hadis yoktur, diğerlerinin yani çok büyük kısmının uydurma olduğu gibi bu da uydurmadır....

Sitelerde Paylaş

yahu sizde her şeyi inkar ediyorsunuz. ama Ebu Hüreyre'nin rivayetine göre; Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuş: Gerçekten Aziz ve Celil olan Allah her yüz sene başında şu ümmetin dinini bidatten ayıracak, yenileyecek (ilim sahibi) bir zatı gönderir.

Sünen-i Ebu Davud, 5/100

Sitelerde Paylaş
yahu sizde her şeyi inkar ediyorsunuz. ama Ebu Hüreyre'nin rivayetine göre; Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuş: Gerçekten Aziz ve Celil olan Allah her yüz sene başında şu ümmetin dinini bidatten ayıracak, yenileyecek (ilim sahibi) bir zatı gönderir.

Sünen-i Ebu Davud, 5/100

Bu 100 senede bir gelenler Nurcu olacak galiba :P

Sitelerde Paylaş
anibal, süpersin.

Birgün sana böyle yazacağımı aklımdan bile geçirmezdim, süper zenci daha gerçekçi gibi gelirdi hep :lol:

Evet böyle bir hadis yoktur, diğerlerinin yani çok büyük kısmının uydurma olduğu gibi bu da uydurmadır....

ayşenin evlendiğinde bebeklerle oynadığına dair bir ton sahih hadis var.

ama bu hadis gerçekten de uydurmadır.

tıpkı ümmetiimin alimleri isariloğullarının peygamberleri gibidir hadisi gibi.

bunlar kendilerini son peygamberin üzerine çıkaramayacaklarını bildikleri için

azami ne kadar yükseltebilirsek değerimizi o kadar yükseltelim demişler.

Sitelerde Paylaş
anibal, süpersin.

Bu forumda süper olmakta itham edilecek son kişilerden biridir anibal nesi süpermiş o kalın kafanın?

Ayrıca oda rivayet bu da rivayet senet menet ne arıyor.Kendi uydurduklarının seneti mi var da diğerine senet soruyor.

Sitelerde Paylaş

>>> yahu sizde her şeyi inkar ediyorsunuz. ama Ebu Hüreyre'nin rivayetine göre; Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuş: Gerçekten Aziz ve Celil olan Allah her yüz sene başında şu ümmetin dinini bidatten ayıracak, yenileyecek (ilim sahibi) bir zatı gönderir.

Salaldın.. Ebu Hüreyre'nin rivayeti değil.. Bir daha araştır, aç o sünen'i, oku Melahim bölümünü, ilk hadistir.. Bir iyice, dikkatli oku bakalım..

Sitelerde Paylaş
ayşenin evlendiğinde bebeklerle oynadığına dair bir ton sahih hadis var.

ama bu hadis gerçekten de uydurmadır.

tıpkı ümmetiimin alimleri isariloğullarının peygamberleri gibidir hadisi gibi.

bunlar kendilerini son peygamberin üzerine çıkaramayacaklarını bildikleri için

azami ne kadar yükseltebilirsek değerimizi o kadar yükseltelim demişler.

murtedciğim,

Benim hadise bakışımı biliyorsun.

Burda bu cümleyi yazacağın en son kişilerden biri ben, biri de edisun :lol:

Bu forumda süper olmakta itham edilecek son kişilerden biridir anibal nesi süpermiş o kalın kafanın?

Ayrıca oda rivayet bu da rivayet senet menet ne arıyor.Kendi uydurduklarının seneti mi var da diğerine senet soruyor.

Yahu kırk yılın başı bir işe yaradı euclid, adama bunu bile çok gördün.

Senet elbet isteyecek, çünkü kendinde senede! dayalı bir sürü hadis var, gerektiğinde kullanmak üzere...

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar. Lütfen Said Nursi'yi aşşağılamak için Kürt olduğunun altını çizmekten vazgeçelim. Yakışmıyor. Uygar insanlarız. Niye bir insanın Kürt olması onu aşağılayacak veya diskredite edecek bir durum olarak algılanmalı ki?

Kesinlikle!..

Sitelerde Paylaş

Bazen zırvalasanda bu tarz konularda vicdani bakışın güzel.Tebrik ederim.

Sitelerde Paylaş

Meyve risalesi ve cifri hesaplar evet..

Öncelikle meyve risalesinde o hesaplar kesin bir bilgi olarak verilmez.En doğrusunu llah bilir denir.Bunlar yanlızca tahmindir..

Bir ikincisi Kuranda edebi yönden bulunan sarahat, işaret, remiz, ima, telvih, telmih gibi ibareler var.Tabi siz bunları araştıracak kadar bilgili değilsiniz ama haberiniz olsun diye söylüyorum..

Kuranın apaçık olmasını iması işareti olmayacağı manasında anlamak cahillikten başka bir şey değildir.Kuranı bilmediğinin altını imzalamaktır..

Bir denize bakıyoruz.Deniz olduğu apaçık.Hatta yüzme ilme derecemize göre o denizde yüzüyoruz istifade ediyoruz..

Ancak biri geliyor dalgıç kıyafetlerini kuşanıp derinlere dalıyor.Oralarda yüzüyor.

Kuranda böyledir.Kuranı hanginiz okuyunca istifade etmiyor?

Varmı kuranı okuyunca istifade edemiyorum diyen?

Demek herkes istifade ediyor demekki apaçıktır..

Ama müfessir gelir kurana bakar.Senin görmediğin bir çok manayı görür.Örneğin

?Meselâ, 9" Velein messethüm nefhatün min azâbi rabbike" bu cümlede, azabı dehşetli göstermek için en azının şiddetle tesirini göstermek ister. Demek taklili ifade edecek; Cümlenin bütün heyetleri de, bu taklile bakıp ona kuvvet vercek.

?İşte "lein" lafzı teşkikdir. Şek, kıllete bakar.

? messe" lafzı azıcık dokunmaktır. Yine kılleti ifade eder.

? Nef'hatün" lafzı, maddesi bir kokucuk olup, kılleti ifade ettiği gibi; sigası, bire delalet eder. Masdar-ı merre tabir-i sarfiyesinde biricik demektir. Kılleti ifade eder.

?Nef'hatün" deki tenvin-i tenkiri taklili içindir ki, o kadar küçük ki, bilinemiyor de­mektir.

? Min" lafzı teb?iz içindir. Bir parça demektir. Kılleti ifade eder.

? Azâbi" lafzı; nekâl, ikabe nisbeten hafif bir nevi cezadır ki kıllete işaret eder.

? Rabbike" lafzı; Kahhâr, Cebbâr, Müntakîm?e bedel yine şefkati ihsas etmekle, kıl­leti işaret ediyor.

?İşte bu kadar kılletteki bir parça azab böyle tesirli ise, ikâb-ı İlâhî ne kadar dehşetli olur, kıyas edebilirsiniz diye ifade eder. İşte şu cümlede küçük heyetler nasıl birbirine bakıp yardım eder. Maksad-ı külliyi her biri kendi lisanıyla takviye eder. Şu misal bir derece lafz ve maksada bakar.?

mesela yukarıda ki ayet diyor.

46 - Yemin olsun ki, Rabbinin azabından az bir şey onlara dokunursa, muhakkak "Vay bizlere, biz gerçekten zalimlerdik" diyeceklerdir.

Senin gibi kuranı bilmeyen mealden okuyan yanlızca bunu anlıyor..Ama bak yukarıda arapça bilen ve kuranı i'caz yönünden inceleyen bediüzzaman çok daha güzel manaları çıkartıyor ayetteki her kelimenin ayetin anlatmak istedği maksada kuvvet verdiğini söylüyor..

Yani kuran apaçıktır.Ayeti okursun anlarsın.Ama bu demek değildir kuranın edebi yönü yoktur ima veremez remz edemez..

Bİrde etrafta kuranı çok iyi biliyoruz diye dolaşıyorsunuz ya trajikomik bir durum..

Sayın özedönüşün bir ifadesi var.ne yazıkki bende böyle bir prensib yok sana cevap yazıyorum.

''Ben islam araştırmacısı ile tartışırım.islam düşmanı ile değil''

Sen kuran düşmanısın.Kuran araştırmacısı değilsin.Araştırdım toparladım konu yazdım yapıyorsun ama boş..Kuranı bilen her müslüman bu konuna kahkahalar ile gülecektir.Kuranı araşırmanı öneririm.Ama kurana ilk önce düşman olmayı kesmelisin.Düşman iken araştırsan kendi düşmanlığın gibi düşmanlıklar bulacaksın..

Sen kuran düşmanı olduğun müddetçe burada bilgisiz fakat imanlı gençler ile tartışabilirsin çünkü seni ancak onlar muhatab alacaktır.Hiçbir bilgili araştırmacı müslüman seni bu düşmanca tutumun yüzünden takmaz bile.Bu tutumlada hiçbir bilinçli müslüman uyanmaz..Ateist olmaz..

bediüzzamana düşmanca it demene gelince.

Önce eline tarihçe-i hayatını al oku.Bediüzzamanı haklı bulacağını sanmam.Haklı bulda demiyorum.Ama onun hayatını bilen kişi ben inanıyorum ki kalbini gaflet boğmamış nefret kin ruhunu ele geçirmemiş ise o kişiye belki üzülecek sabrına imanına saygı duyacaktır..

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...