Jump to content

Bıktım Bıktım

Recommended Posts

İki gözüm önüm aksın ben raporlamadım :) Sayın Euclid'in yazısını raporlamıştım sadece. Gerçi o yazıda alıntılanarak eylemim sonuçsuz kaldı :)

Abi dün gece don kişot denen şahıs My Ass ile iman ediyorum demişti.Forumda absürt karakterlerin yığınla varolduğunu söyledim.Donkişot yazınca yazabilir ludwig yazınca yazamaz olmamalı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Pisicik erkekliği konusunda kompleksleri olan biri olmadığı için o şirin pisiciği avatarına koymakta bir sakınca görmemiş.

İnsanları cinsel tercihinden dolayı yargılamak gibi bir tarzım yoktur zaten.Ama erkekliği konusunda şüpheleri ve güvensiz

liği olan biri kedi yavrusu resmini avatar olarak kullanmaktan kaçınır ancak.Bilmiyorum artık.

Sitelerde Paylaş
Sen demedin mi "üretim tüketici ihtiaçlarına göre belirlenir." diye... Onu açıklasana önce? Doğrusu "tüketim, üretici tarafından üreticinin kârını maksimuma çekmek üzere şekillendirilir." Bu kısımda bir sorun yok sanırım. Zaten sende kabul etmişsin. Tek cevaplayamadığın şey, bu çürük sisteme nasıl alternatif oluşturulabileceği. Onu da açar okursun, anakynağından.(Marx, Lenin çay altlığı diye yazmadı onca kitabı)

"Alan memnun satan memnun." demişsin. Bu mantık kördür. Örneğin, parasızlıktan fahişelik yapan bir kadına, ya da parasızlıktan kendini kobay olarak ilaç şirketlerine pazarlayan işsizlere, ya da çaresizlikten ölüm pahasına aşırı riskli işlerde 5 kuruşa çalışan işçilere "alan memnun, satan memnun" diyebilir misin?

Tüketimi özendirmek, kolaylaştırmak için eline kredi kartı verilen, daha sonra borçlanıp üstüne bir de faizlerin altında ezilen bir insanın "post-modern köle" haline gelmesine "alan memnun satan memnun" diyebilir misin?

Tüketimi özendirip, tüketim için her türlü pisliği yapmaktan çekinmeyen sermaye devleri karşısında; hüseyin efendinin bunların hazırladığı tuzaklara düşmesi hüseyin efendinin suçu mudur? Hüseyin efendiyi köle edebilmek için her türlü çabayı sarfeden sermaye devleri mi suçludur; yoksa(yine bu sistemin yarattığı) cahil, saf hüseyin efendi mi suçludur?

Bir de hiç "alamayanlar" var ki onlara hiç girmek istemiyorum.

Benim bildiğim Marx yeni kurulacak sistemin nasıl olacağını yazmamıştır. Sadece kapitalizme eleştiri yazmıştır. Lenin de öyle. Ki devrimden bir kaç sene sonra öldü. Heralde ilk etapta parasız bir ekonomiyi felan denedi. O olmayınca parayı geri getirdi. Sovyet denilen komunleri kurdular felan. Sonuçta körlemesine bir şekşlde sosyalist yönetimi icat ettiler. Yoksa olayın teorisi yoktu.

Sonuçta biz de gördük bu sistemin nasıl olduğunu. İşler rüşvetle görülüyor. DEvlet insana it muamelsi yapıyor. İnsanlar yargısız infaz ediliyor. Herkes gizli polisten korkarak yaşıyor.

Milyonlarca insandan oluşan bir ekonomiyi etkili ve rasyonel bir şekilde planlamak imkansız olduğundan üretim fazlası yahut eksik üretim oluyor. Üretilen şeyler de kalitesiz ve her türlü ürün de üretülmiyor. Sadece bürokratların üretmeye değer buldukları şeyler üretilecektir.

Bu sistemi bizim günümüz sistemine üstün görüyorsun.

Verdiğin örnekler de uç örnekler. Neymiş. Tuzla'da adamlar ölüyormuş. Eğer iş tehlikeliyse insanlar ona rağbet etmez, böyle olunca o iş için ücret artar. Ama ekonomi genel olarak fakir bir ekonomiyse insanlar yine de o işe rağbet edebilir.

İşin ilginci, sosyalist ekonomide de aynı iş yapılmak zorunda. Sonuçta birileri o işi yapmalı. Sosyalist ekonomi de işçilerin canı daha mı kıymetli? Hiç farketmiyor. Sosyalizmde insanların canı çok daha ucuzdur.

Ben Çernobil faciasından sonra yapılanları bir belgeselini izlemiştim. O nükleer reaktörün önce altına bir tünel kazdılar radyoaktif maddeyi çıkartmak için. Sonra plan değiştirip binanın etrafında ve üstündeki radyoaktif maddeleri temizleyip etrafına onu tamamen saran, özel bir maddeden birşey ördüler ki, sızıntı olmasın.

Burda bir radyoaktif maddeyi mesela kürekle aşşağı atan adam orda en fazla 1 dakka kalmalı. Yoksa ölümü kesin olacak. Ama bu işte çalışan adamların çoğu sağlıklarını bozdular. Yıllar sonra hastalılar pençeleşyorlar ve çoğu hastalıktan ölüyor.

Sonuçta o işin yapılması lazım. Sosyalizm yahut kapitalizm. En azından kapitalizm de orda çalışmaya kimse memur edilmez. İnsanlar gönüllü olur. Ve az bir çalışmak isteyen olacağından o işin ücreti de yüksek olur.

KRedi kartı olayı ise gayet basit. "Kredi" nedir anlayamacak kadar aptalsan hiç yaşama zaten. Gidip beleş parayı harcayıp sonra da onu ödemeyeceğini mi zannettin?

Kimse zorla borçlandırılmaz. Bankalar kimsenin kafasına silah dayamıyor.

Ayrcıa bunu daha önce başka başlıkta yazdım. Bankalar sadece market alışverişi yapanlara 300 milyonluk kredi vermiyor. İşyerlerine büyük borçlar veriyor. Girişimcilere yatırım yapmaları için borç veriyor.

Sen eer dersen ki bu faiz olayını yasak edelim. O zaman bu kredi olayı duracaktır. Kimse akrabası olmayan birine faizsiz borç vermeye yanaşmaz. Sonuçta girişimcilerin önü tıkanacak. Sıkışan işyerleri nakit bulamayacak. Ve ekonomi krize girecek. Şu anki global krizin kökünde bir "kredi donması" olduğunu duymuşsundur. Piyasada kredi olmaması büyük bir felakettir.

Parasızlıktan fahişelik yapmanın da nesi var? Olayın tek riski cinsel yolla bulaşan hastalıklar. Onun dışında süper bir meslek. Kimse fahişelerin kazandığı kadar para kazanmaz. Herhangi bir yatırıma da ihtiyaç yok. Sadece biraz seksi kıyafet ve makyaj. Bu kadar basit. Gene alan memnun satan memnun.

Senin sistemde parası olmayan kadınlara beleş para mı veriliyor? O para nerden getiriliyor? Ya herkes "ben çalışmam devlet bana para versin" derse nolacak? Devlet insanları zorla mı çalıştıracak? Yani kölelik mi? Bir de piyasa düzenine "kölelik" diyorsun. Piyasa düzeni tam tersi özgürlüktür.

Sitelerde Paylaş
bu nikden cinsiyet çıkarabilenler

avatardan da soy ağacı çıkarabiliyorlar mı bari?

Pisicikte ludwig'in salyangoz avatarına gereken cevabı verecektir.

Salyangoz beyinli ludwig diye ben işe başlıyorum :D

Sitelerde Paylaş
Pisicikte ludwig'in salyangoz avatarına gereken cevabı verecektir.

Salyangoz beyinli ludwig diye ben işe başlıyorum :D

Terbiyesizlik yapma. Üçtür yazdıkların hep şahsıma direk bir saldırı niteliğinde.

Sitelerde Paylaş
Pisicik erkekliği konusunda kompleksleri olan biri olmadığı için o şirin pisiciği avatarına koymakta bir sakınca görmemiş.

İnsanları cinsel tercihinden dolayı yargılamak gibi bir tarzım yoktur zaten.Ama erkekliği konusunda şüpheleri ve güvensiz

liği olan biri kedi yavrusu resmini avatar olarak kullanmaktan kaçınır ancak.Bilmiyorum artık.

Sen ne diye spekülasyon yapıyorsun? Belki pisicik tam tersi eşcinsel eğilimleri olan biridir.

Burda da bana aslında erkekliğinden emin değil mi demek istiyorsun?

Niye herkes bir anda bana cephe aldı?

Savunduğunuz adam ukalanın biri. Zavallı varoş gençlerini beğenmeyip, aşşağılıyor. Ne diye birden mazlum gözüktü gözünüze?

Sitelerde Paylaş
Terbiyesizlik yapma. Üçtür yazdıkların hep şahsıma direk bir saldırı niteliğinde.

Adamın avatarından nickinden eşcinselliğe gittin belki bu durumdan rahatsız olacak(keza olacaktır).

Bende yediğin bokun hata olduğunu gör diye yazdım ne terbiyesizliği.

Sitelerde Paylaş
Adamın avatarından nickinden eşcinselliğe gittin belki bu durumdan rahatsız olacak(keza olacaktır).

Bende yediğin bokun hata olduğunu gör diye yazdım ne terbiyesizliği.

Sana ne ya? Adamın avukatı mısın? Senin kendi işin gücün yok mu? Ne derler bilirsin 3. kişi hakkında.

Sitelerde Paylaş
Sana ne ya? Adamın avukatı mısın? Senin kendi işin gücün yok mu? Ne derler bilirsin 3. kişi hakkında.

Tamam avatarınla uyumlusun şüphelerim azalıyor.

Sen forumun 2 kişilik olduğunu mu sanıyorsun ludbik.Ben sana ludbik dicem nasıl :)bik bik ediyon diye.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Lan bu ne yaw benim iletilerin hepsi siliniyor!
Birincisinden ben sorummluyum diğerlerinden dolayı beni sorumlu tutmayın. Gerçi bir sonraki ileti suçlunun kim olduğunu anlatıyor :)

Adam gibi konuşmayı yakında öğreneceksin.
Başkalarının yazısını raporluyorsunuz gibi. Bence önce kendi yazılarınızı raporlamalısınız :)

Buldunuz beleşe raporlamayı tıklıyorsunuz hemen :)

SAygılarımla

Sitelerde Paylaş
Birincisinden ben sorummluyum diğerlerinden dolayı beni sorumlu tutmayın. Gerçi bir sonraki ileti suçlunun kim olduğunu anlatıyor :)

Başkalarının yazısını raporluyorsunuz gibi. Bence önce kendi yazılarınızı raporlamalısınız :)

Buldunuz beleşe raporlamayı tıklıyorsunuz hemen :)

SAygılarımla

:D :D

Sitelerde Paylaş
ama bu haxızlık

benim iletilerim neden silinmiyor

dı kırow'dan aşağı kalır yanım yok ki:))

di mi ludwigcim:)

ben yimaa gidiyom...

muhtemelen kokoreç yicem..

Ne doymakbilmez mide var sende :D

Forumdan ya döner yemeye ya kokoreç yemeye gidiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...