Jump to content

Ateistforum'a Gelen Dindarlara Nasıl Davranmalıyız?

Recommended Posts

Ne kadar zavallı bir bakış açısı. Etnik kökeninle bir insanı tanıyabilir misin? Eğer ki sen 21. yüzyılda yaşıyorsan, o kadar biyoloji, antropoloji, psikoloji felan gelişmişken, hala insanların belli ırklara ayrıldığına, ve bu ırkların her birinin belli karakter özellikleri olduğuna mı inanıyorsun? Mesela bir insan Yahudiyse cimri ve korkak, Türkse cesur ve ahlaklı mı oluyor? Bu kadar mı saf ve benmerkezci bir dünyadasın?

Hadi ordan soytarı, hristiyanlığı din sayıyormuşta müslümanlığı din saymıyormuş , sonrada çıkmış ateistim söylemi yapıyor.Delikanlı gibi etnik kökenini yazsana.

Sitelerde Paylaş
Hadi ordan soytarı, hristiyanlığı din sayıyormuşta müslümanlığı din saymıyormuş , sonrada çıkmış ateistim söylemi yapıyor.Delikanlı gibi etnik kökenini yazsana.
Etünik kökeni ne yapacaksınız. İnsanları etnik kökenlerine göre mi kategorize edeceksiniz. Sizin hoşunuza giden etnik kökenler hangisidir. Etnik kökenine inanmadığınız kişilerin kafataslarını ölçüp biçecekmisiniz. Siz hiç, "Etnik kökenden bana ne. insansınız daha önemlisi bir canlısınız" demesini öğrenecek misiniz ?

Şimdi ben dahil herhangi biri szi kafatasclıkla ırkçılıkla felan suçlarsa nasırına basılan bir insan gibi mi hareket edeceksiniz?

Yoksam siz sadece bir ferdinin dünyaya bedel olduğu bir etnik kökenin mi mensubusunuz...

Saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Niye? Ben de gayet saygılı ve kibarım. Tam bir centilmenim. Ayrıca materyalist de değilim. Platoncuyum; ahlaka, değerlere inanıyorum. Budizm, Hristiyanlık gibi dinlere saygılıyım; körlemesine din karşıtı değilim. Müslümanlarla en kibar bir şekilde tartışıyorum. Benden güzel ateist mi var?

Neycisin neycisin? Platoncu mu? Aman Allah'ım ya. Sokratesçi ol daha iyi. Bir sürü var di mi böyle:

Epikurosçu, Platoncu, bil umum filozofçu. Ya siz harbiden kafayı yemişsiniz ya. Ciddiyim. Ne vericek sana Platon. Yarın kaldırırsa seni bir yüce güç ne diyeceksin ona. 'Şeyy ben platoncuydum ama. Bana da bişiler var mı?'

'Sana platonun parmağını veriyoruz' falan diyolar mış. :D Kusura bakma komiğime gitti de.

Aynı Kuran'ın dediği gibi oluyo da o çok enteresanıma gitti. Yakında buzağıya inanıyorum diyenler çıkacak. Onada böle janjanlı bir kılıf bulacaklar. 'E ben buzağııya tapıyorum ama bi sor bakalım niye' Niye, 'Çünükü onlar doğanın sevgi kaynağı' falan. D:

Sitelerde Paylaş
Etünik kökeni ne yapacaksınız. İnsanları etnik kökenlerine göre mi kategorize edeceksiniz. Sizin hoşunuza giden etnik kökenler hangisidir. Etnik kökenine inanmadığınız kişilerin kafataslarını ölçüp biçecekmisiniz. Siz hiç, "Etnik kökenden bana ne. insansınız daha önemlisi bir canlısınız" demesini öğrenecek misiniz ?

Şimdi ben dahil herhangi biri szi kafatasclıkla ırkçılıkla felan suçlarsa nasırına basılan bir insan gibi mi hareket edeceksiniz?

Yoksam siz sadece bir ferdinin dünyaya bedel olduğu bir etnik kökenin mi mensubusunuz...

Saygılarımla

Adama neden Nihal Atsıza saldırır gibi saldırıyorsun. Pek ala bu onun hakkıdır. Burası özgü bir ülke. O da kafatası ölçebilir.

Sen de istediğini yapabilirsin. Kimse kimseye baskı yapmıyor. İstediği gibi kafa ölçer. Yoksa ölçemez mi?

Mesela burada bilgiye göre kafa ölçüyor sonra insanlara, bilgi seviyesini düşük olarak gördüklerinize başka türlü bir muamele yapıyorsunuz. Ben bunu görebiliyorum mesela. Bu da kafa ölçmek di mi? Hımmmm.

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Adama neden Nihal Atsıza saldırır gibi saldırıyorsun. Pek ala bu onun hakkıdır. Burası özgü bir ülke. O da kafatası ölçebilir.

Sen de istediğini yapabilirsin. Kimse kimseye baskı yapmıyor. İstediği gibi kafa ölçer. Yoksa ölçemez mi?

Özgürlük anlayışınız bile yamuk. Kimsenin başkasının etnik kökenini sorgulama hakkı yoktur.. Sonra ırkçı, kafatasçısınız dediğimizde laf ediyorsunuz...
Sitelerde Paylaş
Özgürlük anlayışınız bile yamuk. Kimsenin başkasının etnik kökenini sorgulama hakkı yoktur.. Sonra ırkçı, kafatasçısınız dediğimizde laf ediyorsunuz...

Kendisi bir başka başlıkta Nazi sempatizanı olduğunu da açıkladı zaten, kendisi ile ben daha fazla muhattap olmuyorum, zira seviyesini ölçtüm(!) ve kararımı verdim.

Sitelerde Paylaş
Kendisi bir başka başlıkta Nazi sempatizanı olduğunu da açıkladı zaten, kendisi ile ben daha fazla muhattap olmuyorum, zira seviyesini ölçtüm(!) ve kararımı verdim.
İnsan daha önceden uyarırır babam. :) Nikleri konumlarını unuturum zaten birde bugün uykusuz kalınca tümden kim kimdir unutuyom.. Sağolun...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Vay be kim dedi onu? Özgürlükse madem ben de özgürüm. Sorgularım. Sen kural koyucu musun?

Kimsenin etnik kökenini sorulamaya hakkım yokmuş. Hımmm.

Sitelerde Paylaş

İşte demek istediğimin canlı örneği burada. :) İşte yaftalamanın kaçınılmaz olduğu sonucu burada net görünüyor. Onun için kimseye güvenemeyiz. ;)

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamamen yalan odaklı bir diyalog.

Karşınızdaki kişi size; cehennemde cayır cayır yanacaksınız, envai çeşit işkence göreceksiniz diyor. Siz de "dediklerine inanmıyorum" diyorsunuz.

Hani terazide eş değer değil.

Şöyle karşılarsak eşit olur ama : "Hepiniz öldükten sonra Bülent Ersoy ile bir evlilik geçirip, sonsuza dek Fenerbahçe taraftarı olarak Avrupa kupası maçlarını izleyeceksiniz ve sadece çikita muz Ajdar'ın müziklerini dinleyeceksiniz."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...