Jump to content

Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

Recommended Posts

evrimle yada devrimle ortaya çıkmış olabiliriz...

tanrının yaratış tarzı evrimde olabilir devrimde..

o her türlü yaratmayı bilir...

evrimle ortaya çıkmış olmamız topraktan başlamıyor mu...

toprak tan çamurdan balçıktan tek hücreliden çok hücreliden bize göre uzun tanrı için ise kısacık bir zamanda ortaya çıkmış olabiliriz...

yani ortaya çıkışımızla alakalı bilimsel her çabayı alır kabul ederim...

bu bana allahın sanatını ortaya koyuş şeklini gösterir...

evrimelşe evrimleşe cennete ehil hale geliyoruz...

doğal seleksiyonda sanırım son elek de din oluyor...

Ya Kusura Bakmayın Ben yukarıda adı A ile başlayan kişiyi pek tanıyamadım :(

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tam tersini düşünüyorum. Yani elinde cinayetin delilleri varsa katili bulman daha kolaydır. Kurum ve kitap olarak nitelendirilen şeyler adı her neyse; bunlar kimi insanı kendine çekerken kimini uzaklaştırıyor. Zamana bağlı olarak yıkılması daha kolay olacaktır. Bu yüzden bu tip materyaller tehlikeli olabilir beklediğinin aksine. "Müslüman olmamana rağmen...." bu bir tepki herhalde!

Çok insan gibi kafan karışık. Tahlil yeteneğinden yoksunsun. Burada herkese laf anlatamam ben. Dünyaya bir bak ve İslamı gör. Daha söze gerek yok. Burada sadece ahkam kesilir. Boş laf işte.

Kireç, harika yazmışsın yine. Ama sonunda kavramları karıştırmışsın. Ne var ki yanlış yada doğru diyemem. Bu kısmı belirsizdir zaten.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çok insan gibi kafan karışık. Tahlil yeteneğinden yoksunsun. Burada herkese laf anlatamam ben. Dünyaya bir bak ve İSlamı gör. Daha söze gerek yok. Burada sadece ahkam kesilir. Boş laf işte.

Kireç, harika yazmışsın yine. Ama sonunda kavramları karıştırmışsın. Ne var ki yanlış yada doğru diyemem. Bu kısmı belirsizdir zaten.

Komik....:)

Dünyaya bakıp islamı görmek acaba at gözlüüükleri ilemi oluyor.

Sitelerde Paylaş
Komik....:)

Dünyaya bakıp islamı görmek acaba at gözlüüükleri ilemi oluyor.

Ne alakası var? Dünyaya bakıyorsun ve İslama inanan çok sayıda insan görüyorsun. Her ne kadar çekişmeler ve farklı anlayışlar olsada oturmuş ve kabul görmüş bir din var ortada. Bu forumdakilerin anlattıkları ise taraflı.

Sitelerde Paylaş
Ne alakası var? Dünyaya bakıyorsun ve İslama inanan çok sayıda insan görüyorsun. Her ne kadar çekişmeler ve farklı anlayışlar olsada oturmuş ve kabul görmüş bir din var ortada. Bu forumdakilerin anlattıkları ise taraflı.

Arkadaşım Tekrar özür dilerim ancak taaraflı diyorsun ama taraflı olan bişey yok ortada bence

Sadece geçerli bir açıklama istemesi ise olay evet taraf tutuyoruz. Ama biz herşeyin mantığı ile inanmayı tercih ediyoruz.

İslam mantıktan çok uzakta bence. Herşey allahın hikmeti olarak kabulgörmüş ev günümüzde bir mucize yok dediğimizde

yok gökteki bulut hava su mucize diye abuk subuk yanıtlar geliyor. Haninehirlerin ikiye ayrılması hani yere atınca yılan olan bastonlar

Lütfen birazcıkta siz mantıklı olun.Bence

Sitelerde Paylaş
Çok insan gibi kafan karışık. Tahlil yeteneğinden yoksunsun. Burada herkese laf anlatamam ben. Dünyaya bir bak ve İslamı gör. Daha söze gerek yok. Burada sadece ahkam kesilir. Boş laf işte.

Muhakeme yeteneğim ile ilgili bir iddaam olmadı. Bırak yoksun olayım önemli değil. Ancak İslam ile ilgili söylenebilecek çok fazla söze gerek yok seninde vurguladığın gibi. Kuran'ı ilk okuduğumda bende Allah için aynı kanaate varmıştım. Kafası çok karışıktı ve o da bir çok şeyden yoksundu. Sonrasında Allah'ın aslında Muhammed olduğunu fark ettiğimde gayet normal karşıladım. Abartmaya gerek yok; boş laf işte..

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım Tekrar özür dilerim ancak taaraflı diyorsun ama taraflı olan bişey yok ortada bence

Sadece geçerli bir açıklama istemesi ise olay evet taraf tutuyoruz. Ama biz herşeyin mantığı ile inanmayı tercih ediyoruz.

İslam mantıktan çok uzakta bence. Herşey allahın hikmeti olarak kabulgörmüş ev günümüzde bir mucize yok dediğimizde

yok gökteki bulut hava su mucize diye abuk subuk yanıtlar geliyor. Haninehirlerin ikiye ayrılması hani yere atınca yılan olan bastonlar

Lütfen birazcıkta siz mantıklı olun.Bence

Nesin ve ne anlatıyorsun hiç anlamadım. Neye inanıyorsun bilmem. Eğer müslümansan denizin yarıldığına inanmak zorundasın. Ve diğerlerine. Ama müslüman olmana rağmen bunların yorumsal anlatımlarınada inanabilirsin. Oda başka türlü bir müslümanlık. Ancak olmaz iş değil.

Ben müslüman değilim. Ama inançlı birisiyim. Benim söylediklerim müslümanları bağlamaz. Ancak ben İslama uzak biriside değilim. Savunurum yani. Evrim konusunda ise bilimin şu denecek kanıtı yoktur. İşin içinde zaten Tanrı müdahalesi olduğu açıktır. Yoksa var oluş açıklanamaz. Bilim deştikçe bu olağanüstü işin imkansızlığını anlamıştır sadece. Hani yaşam mucize derler ya. Evet aynen öyledir. Zaten bu sebeple bilim elini neye atsa bir kısım başarıdan fazlasını yapamaz. Durum budur.

Sitelerde Paylaş

İnsanların neden illaki kendilerine tapınacak bir tanrı yada bir din uydurmalarını anlayamıyorum.

Birde neden insanlar diğerlerinin görüşlerine saygı duymuyor. İnanmak isteyen inanır. Bizlerde inanmayız.

Allah var veya yok ne farkeder???? Muhammet kimse kim kimi neden ilgilendiriyor. Bu kadar islamiyet takıntısı

nereden kaynaklanıyor. Neden bu mahalle baskısı. ???

Sitelerde Paylaş
Nesin ve ne anlatıyorsun hiç anlamadım. Neye inanıyorsun bilmem. Eğer müslümansan denizin yarıldığına inanmak zorundasın. Ve diğerlerine. Ama müslüman olmana rağmen bunların yorumsal anlatımlarınada inanabilirsin. Oda başka türlü bir müslümanlık. Ancak olmaz iş değil.

Ben müslüman değilim. Ama inançlı birisiyim. Benim söylediklerim müslümanları bağlamaz. Ancak ben İslama uzak biriside değilim. Savunurum yani. Evrim konusunda ise bilimin şu denecek kanıtı yoktur. İşin içinde zaten Tanrı müdahalesi olduğu açıktır. Yoksa var oluş açıklanamaz. Bilim deştikçe bu olağanüstü işin imkansızlığını anlamıştır sadece. Hani yaşam mucize derler ya. Evet aynen öyledir. Zaten bu sebeple bilim elini neye atsa bir kısım başarıdan fazlasını yapamaz. Durum budur.

Bence anlattıkların tamamen saçma. Ben müslüman değilim diyorsun. İnanmak zorundasın diyorsun. Sen nesin bi anlasam???

Sitelerde Paylaş
Neye inanıyorsun bilmem.

Bırak onun neye inandığını; Sen kendin neye inanıyorsun, onu biliyor musun?

Evrim konusunda ise bilimin şu denecek kanıtı yoktur.

Teori ile kuram farklı şeydir diyen, kuantum deterministiktir diyen, neandertaller 60'lı yıllarda literatürden çıkarıldı diyen biri söylüyor bunu.

Hayır, söyleyen kişinin bilimsel birikimini ortaya koyalımda, sözlerinin geçerliliği hakkında doğru fikirler edinelim.

İşin içinde zaten Tanrı müdahalesi olduğu açıktır. Yoksa var oluş açıklanamaz.

Müdahale edecek tanrının varlığını nasıl açıklıyorsun bağlantı?

Bilim deştikçe bu olağanüstü işin imkansızlığını anlamıştır sadece.

Kuram ile teorinin farklı olduğu, 60'lı yıllarda neandertalleri literatürden silen, kuantumun deterministik olduğu bilim mi, bu bilim dediğin?

Sen nesin bi anlasam???

Kendi bile bilmiyor.

Sitelerde Paylaş
İnsanların neden illaki kendilerine tapınacak bir tanrı yada bir din uydurmalarını anlayamıyorum.

Birde neden insanlar diğerlerinin görüşlerine saygı duymuyor. İnanmak isteyen inanır. Bizlerde inanmayız.

Allah var veya yok ne farkeder???? Muhammet kimse kim kimi neden ilgilendiriyor. Bu kadar islamiyet takıntısı

nereden kaynaklanıyor. Neden bu mahalle baskısı. ???

inanmak güvenmek ve bağlanmak insani bir ihtiyaç olabilir...

acıkmak susamak korkmak sevmek gibi doğamızda olan bir şey...

tanrı tüm ihtiyaçlarımızı güzel ve dengeli bir şekilde karşılamamızı istiyor sanıyorum...

yemek ihtiyacınızı dünyadaki temiz olan her şeyi yiyebilirsiniz ama israf etmeyiniz...

içmek isterseniz size ve çevrenize zarar vermeyecek her türlü temiz ve leziz içecekleri içebilirsiniz...

eğer tapmak isterseniz başka hiç bir şeye değil sadece sizi var eden yüce allaha tapınız...

aslında ibadet yani kulluk tapınmaktan daha öte bir şeydir..,

insanın ibadeti iyi insan olmaktır...

Sitelerde Paylaş
Ne biçim sallamışsın ha. :D:D:D

Sende bunu yuttun tabii. Nabzına göre şerbet veriyor. Bu adamı aylardır tanırım forumdan. Tanrının T sine tahammülü yoktur. Yukarıda hem yalan söylüyor hem kıvırıyor. Benden seni uyarması.

Lan kozalak, milleti yaftalayıp duracağına git doğrusu neyse onu getir. Şu ana kadar savlarını hiç bir veriyle desteklediğini görmedim. Kıçından başka elbette...

(Bkz: Cem Yılmaz-Kaynak kıçım)

Sitelerde Paylaş
inanmak güvenmek ve bağlanmak insani bir ihtiyaç olabilir...

Haklı olabilirsin ancak Neye inanmak güvenmek ve bağlanmak varlığı kesin olmayan bişeyden bahsediyoruz.

acıkmak susamak korkmak sevmek gibi doğamızda olan bir şey...

Bütün bunlar tanımlayabildiğimiz ve dünyada cevap bulabileceğimiz duygular.

tanrı tüm ihtiyaçlarımızı güzel ve dengeli bir şekilde karşılamamızı istiyor sanıyorum...

Bilemiycem yine tanrıdan söz ediyoruz.

yemek ihtiyacınızı dünyadaki temiz olan her şeyi yiyebilirsiniz ama israf etmeyiniz...

Kesinlikle doğru ancak bu insanın doğası gereği. Kıt kaynakları uygun şekilde kullanmak gerekli. Dinle ilgili değil.

içmek isterseniz size ve çevrenize zarar vermeyecek her türlü temiz ve leziz içecekleri içebilirsiniz...

Katılıyorum.

eğer tapmak isterseniz başka hiç bir şeye değil sadece sizi var eden yüce allaha tapınız...

Yinede aynı olgudan bahsediyoruz. Varlığı kanıtlanmamaış bir şeye ne diye kulluk ediyoruz.

aslında ibadet yani kulluk tapınmaktan daha öte bir şeydir..,

insanın ibadeti iyi insan olmaktır...

EVET KESİNLİKLE BU DOĞRU

Sitelerde Paylaş
Ben müslüman değilim. Ama inançlı birisiyim. Benim söylediklerim müslümanları bağlamaz. Ancak ben İslama uzak biriside değilim.

Sevgili Bağlantı,

Sen aslında İslamdan hiç çıkmamışsın haberin yok. Sadece çıktığını sanmışsın. "İslama uzak birisi değilim" demene zaten gerek yokdu zira çok yakında "İslama girdim" diyeceğin hepimizin malumu.

Aslında bu başlık çok isabetli bir başlık ve de tam senlik. Neden tam senlik? Çünkü geçenlerde senin eski bir iletinde gördüğüm kadarıyla sen evrimi ideolojik sanıyormuşsun ve bu forumda evrimin ideolojik olmadığını anlayarak ateist olmuşsun, şimdi de tekrar evrimin ideolojik olduğunu düşünerek tekrar İslama dönmüşsün. Dönmedim deme döndüğün her iletinden belli. Zira müslüman olmayıp da İslamı savunan ben hayatımda bir tek seni gördüm. Genellikle müslüman olanlar haricindeki tüm insanlar İslamdan nefret eder.

İslam dünyada nefret edilen tek dindir.(Din dersek tabi ki).

Dünyada İslamdan başka, diğer din mensupları veya dinsizler tarafından nefretle karşılanan bir başka din daha yokdur. Mesela Budist olmayan biri, Budizm'den nefret etmez. veya Hindu olmayan biri Hinduizm'den nefret etmez. Yada bir Şamanist Hristiyanlıktan nefret etmez. Bu sadece İslama mahsusdur. Sen İse bütün dünyanın nefret ettiği bir dini neredeyse balla yalayıp yutacaksın. yemeyip de yanında yatacaksın.

Sanırım sen de bir çok teist gibi Ateizm=Evrim, Evrim=Ateizm sananlardan birisin. Bu müthiş bir yanılgıdır. Mesela ben dinden çıktığımda hemen ateist olmadım, agnopandeist oldum. Fakat dinden çıkarken evrim meselesi aklımın ucundan bile geçmedi. Daha sonraları Ateist olurken de evrim aklımın ucundan bile geçmedi.

Evrime dayalı inanç taşımak çok ama çok komik bir şey. Yarın bir kuvvetli makale çıkacak evrim değil de başka türlü bir teoriyi savunacak hoop teist oldum. Sonra biri çıkıp daha başka bir makale yayımlayacak, hoop pandeist oldum. Sonra yine ateist, sonra deist, en sonunda satanist oldum. Herşey evrimin durumuna bağlı yani. Yani inancımın kaderi başkalarının evrim konusunda bilimsel çalışmalarına ve fikirlerine bağlı. Bundan saçma bir şey olur mu hiç?

Sanırım sen de dine dönerken daha önce yaptığın bu saçmalığı da anlamışsındır.

Ve sanıyorum ki bir çok dincinin düşündüğü gibi sen hala ateistlerin hepsinin veya en azından çoğunun senin daha önce yaptığın gibi evrim nedeniyle ateist olduğunu veya dinden çıktığını sanıyorsun. Evet malesef çok az da olsa böyleleri var ama bunların sayısı %5'i geçmez. Haydi bilemediğin %10 olsun. Yarın evrim terorisi çökse bu ateistlerin dine döneceğini mi sanıyorsun? Çok beklersin.

Ve ayrıca şunu hiç bir zaman unutma. Ateizm sadece tanrıyı yok saymanın adıdır ama bu seviyeye gelmeden ateist olunmaz. Bu seviyeye gelmek için ise sadece tanrıyı yok saymak yetmez, ruhlar, periler,cinler, şeytanlar, ermişler, dervişler, evliyalar, kahve falları, ufolar vs. gibi her türlü hayal ürünlerinin hayal olduğana emin olmak şartdır. Örneğin tanrı tanımayıp da kahve fallarına inanan birine ateist denmez. Tanrıya inanmayıp da şeytanın varlığına inananan ateist denmeyeceği gibi yani. Bu tür kişilere olsa olsa en fazla agnostik denebilir, deist denebilir, pandeist denebilir. Aslında onlara bu bile haramdır, zira onlar aslen dininden şüphe duyan teistdir. Ateist'in şüphe duyanına ise zaten adı da var, agnostik denir.

Evrim varmış, o hale ben ateistim. Ben koministim o halde ben ateistim. Ben çok acı çektim bana tanrı yardım etmedi o halde ben ateistim bundan sonra. İslamda nasıl olsa tevbe denen bir şey var, biraz da ateist takılayım bakalım oralarda havalar nasıl?

Şu gibi, bu gibi nedenlerle ateistim demekle ateist olunmaz.

Müsadenle şimdi sana bazı sorular soracağım.

1-"Evrim ideolojikdir" diyorsun. Bildiğin gibi konulara ideolojik yaklaşmak için taraflı olmak gerekir. Zaten evrimi savunan bilim adamlarına sen de taraflı diyorsun. Bu bilim adamları ne taraflı? Bunların ideolojisi nedir? Çıkarları nedir?

2- Eğer sadece ateizmi yaymayı çıkar sayıyorlarsa, bu bilim adamları ateist olduktan sonra mı bilim adamı oluyorlar, yoksa bilim adamı olduktan sonra mı ateist oluyorlar?

3- Eğer atezimi yayarak çıkar sağlayacaklarını düşünüyorlarsa, bunu ne şekilde sağlayabilirler? Bir yerlerden para mı alıyorlar atesimi yaymak için? Alıyorlarsa nereden alıyorlar, ve verenler neden veriyorlar?

4- "Müslüman değilim" diyorsun."Ama insanların İslama ihtiyacı var" diyorsun. Pekiyi sen neden müslüman değilsin? İnsanların İslama ihtiyacı var da senin yok mu? Sen insan değil misin? senin farkın ne?

5- "İnsanların gizli güçleri var" diyorsun. Bunlar ne gibi gizli güçler?

6- Bu gizli güçler sayesinde neler yapabiliyorlar?

7- Bu gizli güçler sadece senin de dediğin gibi çobanlarda mı var? Yani cahillerde mi var? Yoksa bilim adamlarında da var mı bu gizli güçler?

8- Her insanda varsa, bu gizli güçlerden ben de faydalanabilir miyim? Bunu nasıl kullanacağımı bana öğretir misin?

9- Bu güçler neden gizli? Kim gizlemiş bunları ve neden gizlemiş?

Sorularıma karmakarışık cevap değil de alıntı yapıp her sorumun altına ayrı ayrı cevap olarak kısa ve öz şekilde cevap verirsen sana minnettar kalacağım.

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Notamatik, istediğin gibi cevap veremem. Sadece kısaca cevap vereyim. İnan o tür cevaplar çok sıkıyor beni. Ben sana samimi cevap vereyim. Ben Darwin temelli evrimi doğru kabul edince ateist olmadım. Deisttim o zaman. Ben DeHRinin fizik ve felsefi yorumları ile atesit oldum. Ama Darwin temelli evrimin bunda elbette çok büyük payı var.

Bir kere bilimsel olarak Darwin temelli evrim kanıtlanırsa çok insan dini terk eder. Bu tartışmasız bir gerçektir. Deist veya panteist olurlar. Tabii bir sürüde ateist olan olur. Zaten amaç İslamı yıkmaktır. Hristiyanlık çoktan adı kalmış bir dindir. Bir tek İslam sağlam temeli olan dindir. Bu sebeple azılı düşmanları vardır. Yahudilik azınlığa ait ve sonradan geçilmesi mümkün olmayan bir din. Onunla uğraşmaz kimse.

Darwin temelli evrimin işi bitti. Bunu sürdürme çabaları boşuna. Bu saate kadar ikna edilemeyen halklar bundan sonra hiç ikna edilemez. Çünkü artık karşı çıkanlar çok ve bilinçliler. O tür bir evrimin yalan olduğunu bende anladım artık. Hemde forumunuz sayesinde. Bakma sen buradaki bitmeyen tartışmalara. Hiçbiri açıklayamaz Darwin temelli evrimi. Ancak masal anlatırlar. Ben uyarılarımı yapıyorum zaten.

Dünyada Darwin temelli evrimi savunan suyun başını tutmuşlar vardır. Ama eskisi kadar ısrarcı olmaları zordur. Bilim evrimde Tanrı müdahalesi var diyemiyor. Dese bilim bilim olmayacak o zaman. İşin içinden çıkamıyor. Demese açıklayamadığı ortada. Her türlü çalışma devam eder. Ama varlığımız sır olarak kalmaya mahkumdur artık. Bulunsa şimdiye bulunurdu. Geçmiş olsun herkese.

İslamı savunurum tabii. Hiç olmazsa insanlara huzur veriyor. Manevi ihtiyaçlarını karşılıyor. Hatta benimde öyle. Söyledikleri hala çürütülemedi. Kuranı düz değil mana olarak anlamayı siz beceremiyorsunuz sadece. İslam şu an zararlı bir dinde değildir sadece atıyorsunuz. Müslüman olmayabilirim. Ama uzakta değilim. Gerçek bu.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Notamatik, istediğin gibi cevap veremem. Sadece kısaca cevap vereyim. İnan o tür cevaplar çok sıkıyor beni. Ben sana samimi cevap vereyim. Ben Darwin temelli evrimi doğru kabul edince ateist olmadım. Deisttim o zaman. Ben DeHRinin fizik ve felsefi yorumları ile atesit oldum. Ama Darwin temelli evrimin bunda elbette çok büyük payı var.

Bir kere bilimsel olarak Darwin temelli evrim kanıtlanırsa çok insan dini terk eder. Bu tartışmasız bir gerçektir. Deist veya panteist olurlar. Tabii bir sürüde ateist olan olur. Zaten amaç İslamı yıkmaktır. Hristiyanlık çoktan adı kalmış bir dindir. Bir tek İslam sağlam temeli olan dindir. Bu sebeple azılı düşmanları vardır. Yahudilik azınlığa ait ve sonradan geçilmesi mümkün olmayan bir din. Onunla uğraşmaz kimse.

Darwin temelli evrimin işi bitti. Bunu sürdürme çabaları boşuna. Bu saate kadar ikna edilemeyen halklar bundan sonra hiç ikna edilemez. Çünkü artık karşı çıkanlar çok ve bilinçliler. O tür bir evrimin yalan olduğunu bende anladım artık. Hemde forumunuz sayesinde. Bakma sen buradaki bitmeyen tartışmalara. Hiçbiri açıklayamaz Darwin temelli evrimi. Ancak masal anlatırlar. Ben uyarılarımı yapıyorum zaten.

Dünyada Darwin temelli evrimi savunan suyun başını tutmuşlar vardır. Ama eskisi kadar ısrarcı olmaları zordur. Bilim evrimde Tanrı müdahalesi var diyemiyor. Dese bilim bilim olmayacak o zaman. İşin içinden çıkamıyor. Demese açıklayamadığı ortada. Her türlü çalışma devam eder. Ama varlığımız sır olarak kalmaya mahkumdur artık. Bulunsa şimdiye bulunurdu. Geçmiş olsun herkese.

İslamı savunurum tabii. Hiç olmazsa insanlara huzur veriyor. Manevi ihtiyaçlarını karşılıyor. Hatta benimde öyle. Söyledikleri hala çürütülemedi. Kuranı düz değil mana olarak anlamayı siz beceremiyorsunuz sadece. İslam şu an zararlı bir dinde değildir sadece atıyorsunuz. Müslüman olmayabilirim. Ama uzakta değilim. Gerçek bu.

Evet bu açıklamalardan anlıyoruz ki ayşe'nin yaşı,fatma'nın kilosuyla kafayı bozmamış her birey islamı gerektiği biçimde anlayabilir.

Sitelerde Paylaş

Dünyayı mutlu edecek iksir kurandadır..Kuran tek bir kitap değildir..

''Size ikili ayetler şeklinde kuranı indiren O 'dur''

Diğer ikizi evrende olan bir kitap kuran..

Evrenden ve dünyadan okuyanlar malesef batılılardır arkadaşlar..

Bizler sınıta kalmış durumdayız..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...