Jump to content

Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

Recommended Posts

Dünyayı mutlu edecek iksir kurandadır..Kuran tek bir kitap değildir..

''Size ikili ayetler şeklinde kuranı indiren O 'dur''

Diğer ikizi evrende olan bir kitap kuran..

Evrenden ve dünyadan okuyanlar malesef batılılardır arkadaşlar..

Bizler sınıta kalmış durumdayız..

Ortadoğu sınıfta kalmış olabilir. Batının başarıları elbette büyüktür. Ama batı çok düzgün sanma. Sinsi kötülükleri şeytana taş çıkarttırır. Sömürüsü fazlası ile devam etmektedir. Amerikanın Iraka girmesi ile ilgili bir tek haklı gerekçesi var mıdır? Kendi halkına bile anlatabilmiş değil. En kötüsüde hep bizi vuruyor bu Irak işi ve daha neler var neler. Görünene çok kanıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşin aslı şudur ki, bir ateistin, evrim teorisiyle filan işi olmaz, alakası olmaz..

Ama din için, dinci için, ateizm ile uğraşmak imkansız bir şeydir. Karşısına çıktığı anda nakavt olur, yıkılır gider. İşte o yüzden, dinciler, ateizimn bir kukalsını yapar, bunu da evrim teorisinin sağa sola dökülmüş döküntüleri ile doldurur. Sonra bu korkuluğa sağlam bir kafa atar, ateizmi dövdüğünü sanır, kendince ateizmi yendiğini sanarak naralar atar durur..

Velevki, farketmediği şey, korkuluğun hala sağlam olmasına rağmen, salak salak her yerine vurması yüzünden elini ayağını kafasını tarumar ettiğidir. Yani dinciler, evrim teorisine saldırarak ancak kendilerini dövmektedirler..Ateizme herhnagi bir ziyan verebilmeleri tamamen imkansız olduğu gibi, bu aptalca darbelerle, evrimden dayak yemektedirler boyuna..

Evrim hiç bir şey yapmadan öylece dikilirken, bu avanaklar kafa atıp durmakta, sonuçta pek yakında kendi kendilerin nakavt etmek için canhıraş gayret göstermektedirler, hepis bundan ibarettir..

Tanrı mı? Nerde hani, gören var mı? O halde yoktur, budur, bu kadar basittir..

Ama insan nerden geldi o zaman? Bana ne kardeşim insanın nerden geldiğiniden, nerden geldiyse geldi.... Olay bundan ibarettir aslında..

alooooooo sen şakamısın yoksa şu yobazlardanmısın,

""""Tanrı mı? Nerde hani, gören var mı? O halde yoktur, budur, bu kadar basittir.. """" yahu bu yüzyılda bu yazı olurmu sen köydemi yetiştin arkadaş

ayrıca """"Ama insan nerden geldi o zaman? Bana ne kardeşim insanın nerden geldiğiniden, nerden geldiyse geldi.... Olay bundan ibarettir aslında..""""

sen ne kafanı bu tip sorularla ne diye yoruyorsun------- onu insanlar düşünsün sen niye düşüneceksin-------

Sitelerde Paylaş

Yaa, öyle mi..

Köyü bilmem ama, bir tımarhanede yetiştiğin apaçık.. Nerdeymiş bu tanrı, hadi bir göstersene?

Evet, insanlar düşünmüş, bulmuşlar işte, sen gibiler mesela, şebeklerden evrimleşmişler.. Daha ne desinler ki?

Cevap vermeye niyetin varsa, git saçların kestir, sıfıra vurdur. Bak emin ol cevap verecem derken çok saç baş yolacaksın, olmayan saçı yolamazsın, kurtulup kendine işkneceden.. Bak söylemedi deme..

Sitelerde Paylaş

Nasıl yani?

Şöyle yani, uzun uzun anlatmaya gerek yok..

Sanırım bir çok kimse bilir, papazlar toplanmış İncil den atın ağzında kaç diş olduğunu çıkartmaya çalışıyorlar..

Tabi hareretli tartışmalar oluyor, genç bir papaz -bir at bulsak ve saysak daha iyi olmaz mı diyor..

Anında aforozu yiyor...

Şimdi burada Darwin atı bulup dişleri sayan kişi, Darwinistler de papazlar oluyor..

Belki anlatabilmişimdir..?

tarihinde WerderBremen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yaa, öyle mi..

Köyü bilmem ama, bir tımarhanede yetiştiğin apaçık.. Nerdeymiş bu tanrı, hadi bir göstersene?

Evet, insanlar düşünmüş, bulmuşlar işte, sen gibiler mesela, şebeklerden evrimleşmişler.. Daha ne desinler ki?

Cevap vermeye niyetin varsa, git saçların kestir, sıfıra vurdur. Bak emin ol cevap verecem derken çok saç baş yolacaksın, olmayan saçı yolamazsın, kurtulup kendine işkneceden.. Bak söylemedi deme..

şaka değilsin yani,

köylü de değilsin-------- ozaman sen koyun güden bir çobansın galiba.

çünkü hikayelerde;çobanlar sabah koyunları alır gider dağa taşa gezer tozar sonra geri döner-----hepsi bu------çobanın hayatı bu kadar------ şimdi senin gibi biri gördüklerim var görmediklerim yok derse olsa olsa çoban olur çünkü zaten bir boookkk görmüyorsun-------yaratanı da görmesen ne olurki

yok sen çoban da olamazsın---- çoban en azından koyunları görebiliyor------sen olsa olsa benim hayal ürünümsün (hani ben tımarhanede yetişmiştim ya)------seni göremiyorum---duyamıyorum---koklayamıyorum----dokunamıyorum----tadamıyorum----o zaman sen hiçbir boookkk değilsin arkadaş

Sitelerde Paylaş

>>> şimdi senin gibi biri gördüklerim var görmediklerim yok derse olsa olsa çoban olur çünkü zaten bir boookkk görmüyorsun

Yani görmediklerinde var olabilir mi?

Demekki o zaman şu anda senin kanırtan bir süper zenci var, bunu kabul et ve bir ibne olduğunu itiraf et o halde.. Madem göremediklerin var olabiliyor, o zaman süper zenci de kesin vardır netekim..

Sitelerde Paylaş
>>> şimdi senin gibi biri gördüklerim var görmediklerim yok derse olsa olsa çoban olur çünkü zaten bir boookkk görmüyorsun

Yani görmediklerinde var olabilir mi?

Demekki o zaman şu anda senin kanırtan bir süper zenci var, bunu kabul et ve bir ibne olduğunu itiraf et o halde.. Madem göremediklerin var olabiliyor, o zaman süper zenci de kesin vardır netekim..

anibal senin zencilerle bilinçaltı problemlerin var galiba-------ama anlayamadığım nokta zencinin dağdaki çobanla ne işi olur

Sitelerde Paylaş

Benim sorunum yok valla, ben görmediğime inanmam, haid ordan derim..

Ama sen, görmediğin şeyin var olduğunu kabul ediyorsun, o halde seni beceren süper zenciyi de kabul etmen lazım..

Bir karar ver, görmediğimiz şeyi kabul edecek miyiz, etmeyecek miyiz?

Sitelerde Paylaş
Benim sorunum yok valla, ben görmediğime inanmam, haid ordan derim..

Ama sen, görmediğin şeyin var olduğunu kabul ediyorsun, o halde seni beceren süper zenciyi de kabul etmen lazım..

Bir karar ver, görmediğimiz şeyi kabul edecek miyiz, etmeyecek miyiz?

senin zencilerle olan psikolojik ilişkilerini bir yana bırakıp sadede gelelim

gördüğümüz veya görmediğimiz şeyleri kabul edip etmemek onların varlığını şüpheye düşürmez-----yani seni görmemem senin olmadığın anlamına gelmez--------çünkü ben senin bilinçaltındaki zenci ile aranda olanları da görmedim bu nedenle var yada yok demem onun olmuşluğuna tesir etmez--------

ayrıca diyorsun ki """""Benim sorunum yok valla, ben görmediğime inanmam, haid ordan derim..""""" çoban kardeş sen zaten bir boookkk görmüyorsun ki inanasın-----sabah çayıra akşam ahıra---

bu hayattan sana fayda yok-----biraz geceleri gez dağlarda-----kaldır kafanı bak yukarılara----- gökyüzündeki yıldızları incele (sanırım onları görmende bir engel yoktur---eğer ahırda yatmıyorsan)-----aya bak tabbiiii ki görebilirsen-------ama güneşi arama o yok çünkü geceleri güneşi göremezsin ama sakın olaki ben geceleri güneşi göremiyorum diyerek onun da varlığını inkar etme----- bekle zamanı gelsin (yani sabah olsun)----mutlak zamanı gelince sana gerçekleri gösterecektir.

Sitelerde Paylaş

Hımm, anlaşılan seninde çobanlarla bir takıntın var, seni sabah süper zxenci ,diğer öğünlerde de çobanlar düzüyor herhalde..

Yani sen, açıkca, "Görmediğim şey yoktur diyemem" diyerek, süper zenci ve görünmez çobanlar taraıfndan günde beş vakit dzülüen bir ibnne olduğunu kabul ediyorsun..

Sna iyi mesai, pardon var-geller.. Namaz ayağına neden domaldığınız ayan oldu netekim, sabah süper zenciye, öğlen akşam vs. süper çobanlara..

Sitelerde Paylaş
Hımm, anlaşılan seninde çobanlarla bir takıntın var, seni sabah süper zxenci ,diğer öğünlerde de çobanlar düzüyor herhalde..

Yani sen, açıkca, "Görmediğim şey yoktur diyemem" diyerek, süper zenci ve görünmez çobanlar taraıfndan günde beş vakit dzülüen bir ibnne olduğunu kabul ediyorsun..

Sna iyi mesai, pardon var-geller.. Namaz ayağına neden domaldığınız ayan oldu netekim, sabah süper zenciye, öğlen akşam vs. süper çobanlara..

senin kadar ince, nazik, kibar, namuslu, şerefli bir çobanı nasıl olurda bilimformu moderatörü yaparlar anlaşılır gibi değil--- ben olsam seni bu sitenin demirbaşı yapardım senin hakkını yemişler

Sitelerde Paylaş

>>> senin kadar ince, nazik, kibar, namuslu, şerefli bir çobanı nasıl olurda bilimformu moderatörü yaparlar anlaşılır gibi değil-

Bilimsel olarak, senin gibi insan olmayan ama kendini insan sana türlerle uğraşmayı becerebilidğimi çindir belki de..

Ne oldu, yorumun kalmadı bakıyorum, kabul ettin yani ne mal olduğunu... Daha selam bile vermeden, karşısındakine "yok köylü.." "yok onu insanlar düşünsün, sen insan değilsin.." filan diyecek kadar züppe, görgüsüz, haysiyetsiz dallamalarla, insan gibi laf edilemeyeceği aşikardır zaten.. Sizin gibilerin hakkından, süper zenci gelir, kifayetle.. Ba, onun ilk AGD ettiği sen değilsin, son da olmayacaksın, üzme tatlı canını, ağır geldiyse sana bir miktar kayganlaştırıcı krem yada basur ilacı yollarım, hadi, anca varırsın..

Sitelerde Paylaş
Notamatik, istediğin gibi cevap veremem. Sadece kısaca cevap vereyim. İnan o tür cevaplar çok sıkıyor beni. Ben sana samimi cevap vereyim. Ben Darwin temelli evrimi doğru kabul edince ateist olmadım. Deisttim o zaman. Ben DeHRinin fizik ve felsefi yorumları ile atesit oldum. Ama Darwin temelli evrimin bunda elbette çok büyük payı var.

Bir kere bilimsel olarak Darwin temelli evrim kanıtlanırsa çok insan dini terk eder. Bu tartışmasız bir gerçektir. Deist veya panteist olurlar. Tabii bir sürüde ateist olan olur. Zaten amaç İslamı yıkmaktır. Hristiyanlık çoktan adı kalmış bir dindir. Bir tek İslam sağlam temeli olan dindir. Bu sebeple azılı düşmanları vardır. Yahudilik azınlığa ait ve sonradan geçilmesi mümkün olmayan bir din. Onunla uğraşmaz kimse.

Darwin temelli evrimin işi bitti. Bunu sürdürme çabaları boşuna. Bu saate kadar ikna edilemeyen halklar bundan sonra hiç ikna edilemez. Çünkü artık karşı çıkanlar çok ve bilinçliler. O tür bir evrimin yalan olduğunu bende anladım artık. Hemde forumunuz sayesinde. Bakma sen buradaki bitmeyen tartışmalara. Hiçbiri açıklayamaz Darwin temelli evrimi. Ancak masal anlatırlar. Ben uyarılarımı yapıyorum zaten.

Dünyada Darwin temelli evrimi savunan suyun başını tutmuşlar vardır. Ama eskisi kadar ısrarcı olmaları zordur. Bilim evrimde Tanrı müdahalesi var diyemiyor. Dese bilim bilim olmayacak o zaman. İşin içinden çıkamıyor. Demese açıklayamadığı ortada. Her türlü çalışma devam eder. Ama varlığımız sır olarak kalmaya mahkumdur artık. Bulunsa şimdiye bulunurdu. Geçmiş olsun herkese.

İslamı savunurum tabii. Hiç olmazsa insanlara huzur veriyor. Manevi ihtiyaçlarını karşılıyor. Hatta benimde öyle. Söyledikleri hala çürütülemedi. Kuranı düz değil mana olarak anlamayı siz beceremiyorsunuz sadece. İslam şu an zararlı bir dinde değildir sadece atıyorsunuz. Müslüman olmayabilirim. Ama uzakta değilim. Gerçek bu.

Temeli en sallatıda olan aslında İslamdır... Çünkü kutsal kitabının direkt olarak tanrı sözü olduğunu iddia ederek kendi tanrısının ipliğini pazara çıkartır... Hıristiyanlığın böyle bir iddiası yoktur...

Sitelerde Paylaş
>>> senin kadar ince, nazik, kibar, namuslu, şerefli bir çobanı nasıl olurda bilimformu moderatörü yaparlar anlaşılır gibi değil-

Bilimsel olarak, senin gibi insan olmayan ama kendini insan sana türlerle uğraşmayı becerebilidğimi çindir belki de..

Ne oldu, yorumun kalmadı bakıyorum, kabul ettin yani ne mal olduğunu... Daha selam bile vermeden, karşısındakine "yok köylü.." "yok onu insanlar düşünsün, sen insan değilsin.." filan diyecek kadar züppe, görgüsüz, haysiyetsiz dallamalarla, insan gibi laf edilemeyeceği aşikardır zaten.. Sizin gibilerin hakkından, süper zenci gelir, kifayetle.. Ba, onun ilk AGD ettiği sen değilsin, son da olmayacaksın, üzme tatlı canını, ağır geldiyse sana bir miktar kayganlaştırıcı krem yada basur ilacı yollarım, hadi, anca varırsın..

sana nasıl selam verilir bilmiyorum---- ama eğer illede zenci istiyorsan sanırım---- afrika daki dağlarda koyun gütmen lazım

ayrıca köylü lafı yanlış sana köylü dersem onlara hakaret olur, şu senin altta ettiğin lafı köylü bile etmez--bilmem senin türün nedir----

""""""Tanrı mı? Nerde hani, gören var mı? O halde yoktur, budur, bu kadar basittir..

Ama insan nerden geldi o zaman? Bana ne kardeşim insanın nerden geldiğiniden, nerden geldiyse geldi.... Olay bundan ibarettir aslında..""""""

Sitelerde Paylaş

>>> ayrıca köylü lafı yanlış sana köylü dersem onlara hakaret olur, şu senin altta ettiğin lafı köylü bile etmez--bilmem senin türün nedir----

köylü bile etmez diyorsan, bundan ala hakaret mi olur?

Buyur hadi o zaman, bu lafı köylü nedne etmez, nesi yanlıştır onu bari göster.. Zavallı süper zenci ve çoban artığı..

Sitelerde Paylaş
>>> ayrıca köylü lafı yanlış sana köylü dersem onlara hakaret olur, şu senin altta ettiğin lafı köylü bile etmez--bilmem senin türün nedir----

köylü bile etmez diyorsan, bundan ala hakaret mi olur?

Buyur hadi o zaman, bu lafı köylü nedne etmez, nesi yanlıştır onu bari göster.. Zavallı süper zenci ve çoban artığı..

bu lafın nesi yanlış diye soruyorsun hala

""""""Tanrı mı? Nerde hani, gören var mı? O halde yoktur, budur, bu kadar basittir..

Ama insan nerden geldi o zaman? Bana ne kardeşim insanın nerden geldiğiniden, nerden geldiyse geldi.... Olay bundan ibarettir aslında..""""""

sana bir iki örnekle açıklamak istedim------ ama sen evrilirken insanların arasına kazara düşünlerdensin galiba----olayları anlamadın-----senin için onun tercümesini yapayım------mesela gece gökyüzüne bakıp güneşi görmemek-----onun varlığının inkarını değil-----onu görmek için uygun şartların olmadığını gösterir.

ayrıca ----- insan gözünün göremediği dalgaboylarının-------kulaklarının duyamadığı frekansların---- derisinin hissedemediği basınç değerlerinin-----olması zaten bizim çoğu varlığı algılayamadığımızı göstermektedir-----bu sınırlar içinde yaratanı görmek istersek yapacağımız şey uygun şartların olmasını beklemektir------

Sitelerde Paylaş

sana bir iki örnekle açıklamak isterim madem------ ama sen evrilirken insanların arasına kazara düşünlerdensin galiba----olayları anlamadın-----senin için onun tercümesini yapayım------mesela arkana bakıp süper zenciyi görmemek-----onun varlığının inkarını değil-----onu görmek için uygun şartların olmadığını gösterir.

Neymiş, demekki, süper zenci inkar edleiemzmiş, gördün mü bak..

Mesele nedir o zaman?

Sen gündüz güneşi görüyorsun, gece göremezsende onun nerde olduğunu vs: biliyorsun.. Peki hiç allahı gördün mü?

ayrıca ----- insan gözünün göremediği dalgaboylarının-------kulaklarının duyamadığı frekansların---- derisinin hissedemediği basınç değerlerinin-----olması zaten bizim çoğu varlığı algılayamadığımızı göstermektedir-----bu sınırlar içinde süper zenciyi görmek istersen yapacağın şey uygun şartların olmasını beklemektir------

Anladın mı, emnim anlamadım, ama sen şundan emin ol, gösteremediğim süper zenci, senin feci beceriyor bak..

Bu söylediğin laflar, ancak çoban değil, bir tımarhane kaçkınının lafları olabilir, taa böyle kendi başını süper zenciye tutuverecek kadar aptalca laflarla..

Evet, allahın varlığının kanıt, göstergesi nerdeki, biz onun var oldğunu kabul edelim?

Sen neden süper zenciyi kabul etmiyorsun?

Buyur, birer cevap verde görelim, beyinsiz olan kimmiş?

Sitelerde Paylaş
sana bir iki örnekle açıklamak isterim madem------ ama sen evrilirken insanların arasına kazara düşünlerdensin galiba----olayları anlamadın-----senin için onun tercümesini yapayım------mesela arkana bakıp süper zenciyi görmemek-----onun varlığının inkarını değil-----onu görmek için uygun şartların olmadığını gösterir.

Neymiş, demekki, süper zenci inkar edleiemzmiş, gördün mü bak..

Mesele nedir o zaman?

Sen gündüz güneşi görüyorsun, gece göremezsende onun nerde olduğunu vs: biliyorsun.. Peki hiç allahı gördün mü?

ayrıca ----- insan gözünün göremediği dalgaboylarının-------kulaklarının duyamadığı frekansların---- derisinin hissedemediği basınç değerlerinin-----olması zaten bizim çoğu varlığı algılayamadığımızı göstermektedir-----bu sınırlar içinde süper zenciyi görmek istersen yapacağın şey uygun şartların olmasını beklemektir------

Anladın mı, emnim anlamadım, ama sen şundan emin ol, gösteremediğim süper zenci, senin feci beceriyor bak..

Bu söylediğin laflar, ancak çoban değil, bir tımarhane kaçkınının lafları olabilir, taa böyle kendi başını süper zenciye tutuverecek kadar aptalca laflarla..

Evet, allahın varlığının kanıt, göstergesi nerdeki, biz onun var oldğunu kabul edelim?

Sen neden süper zenciyi kabul etmiyorsun?

Buyur, birer cevap verde görelim, beyinsiz olan kimmiş?

tabii sen büyük ihtimalle maymundan da önceki aşamalarda öküz veya ineklerin evrilmesi sırasında ortaya çıkan ara formlardansın-------

zaten müslümanlarda sana diyor ki;

biz zaten onun yanında idik (yani sabahtı ve güneşi farkedebiliyorduk) ona söz verdik sonra----- dünya hayatı başladı burada biz o sözümüzü unuttuk ve hani nerde demeye başladık (yani gece oldu ama biz hala onu arıyoruz)-----dünya hayatı sona erip tekrar ruh alemine döndüğümüzde bu sorunun cevabını yaşayarak öğreneceksin( yani tekrar sabah olup güneş doğacak ve gece aradığın güneşi tekrar farkedeceksin)-----

buna delil arıyorsun ölümden daha güzel delil olabilirmi----doğal seleksiyon veya mutasyon gibi hikayelerle ölümü pas geçiyorsunuz----doğal seleksiyon--milyonlarca---veya milyarlarca yıl bizi hep ölümlü canlılar arasında evirmiş ne vardı----- birazda ölümsüzler arasında evirse idi (yani ölmesek ne olurdu bizi ölümlü kılan unsur nedir----eğer biz ölümsüz olsa idik boşyere seleksiyon yapma gereği görmeyecek hem o kurtulacaktı hemde biz)-----yani hazır doğal olarak elerken---- ölümüde işin içine katıp ölümede dayanıklı canlılar türetse idi ya------ama olmaz o işte zaman şuursuz bir olay olmaktan çıkar----------ama nedense bu evrilme tür yönünden insana kadar evriliyor ve bu arada uçabilen fakat düşünebilen hiçbir canlı evrilemiyor (veya yüzebilen ve düşünebilen------ veya hem yüzen hem uçan hem yürüyen hemde düşünebilen) yoksa o da insana torpil mi geçiyor---olmaz arkadaş insan türünü ben başka evirdim hem yüzen hem uçan hemde yürüyen aynı zamanda da düşünebilen bir varlık olmaz evrilirken tesadüf oluyor dedi isek te ---------bu kadar da tesadüf olmaz------

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...