Jump to content

Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

Recommended Posts

>>> yazıma gelince ne istiyorsun makale kurallarına göre mi yazayım----çok kültürlü ama kültürü hormonlu arkadaşım---

Şu yazdığına bir bak.. Daha noktalama bile bilmeyen, ilkokulda öğretmeninden şeker alıp öpücük vererek mezun olmuş zavallının birisin eminim.. Sana hiç, nokta, virgül filan diye bir şey, büyük harf, küçük harf, cümle vs. öğretmediler mi?

Ben senin evrim geçiremeyip deve olarak kalmış birisi olarak nerden çıktığını biliyorum da.. Bakma sen, sana gidecek, kafesi sağlam yeni bir sirk bulamıyorum sadece..Bulursam haber veririm, soytarılıklarınla en azından birilerine kahkaha olur, bir derde merhem olursun...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz Ateistler duymuşşunuzdur.

Ak şemseddin hazretleri Eyüp sultanın mezarını bulmuştur.

Ben hazretim mubarekim diye dolanan salaklara mı kalmış islam.

şimdi birisi çıksa da Hz Adem in mezarını bulsa ya...

Madem Şeyh siniz harbi şeyh ise Mezarı bulur

Ve ne ise ıspatı yaparlar.

Mezarını bulmak herşeyi çözmeye yeter. zannedersem.

Eğer Hz ADEM yaşadı ise bunun mezarı da var demektir.

Bence yaşadı ben inananlardanım.

Ama şimdiki beyinsiz sürüsü kendini birşey sana Zibidi şeyhler

Madem Şeyhsin sende bir keramet göster de Hz ADEM türbesini bul.

Artık öyle bir olmuş ki

SALAK sürüsü kendini şeyh sanır olmuş.

Eğer harbi Allaha Davaya hizmet edecekseniz

Mezarı kerametle bulunda görelim.

Beyni yetmeyen salak kendini şeyhim diye cıkmış

Benim şeyhim Şeyh Edebalidir.

Suan şeyhim diye dolanan salaklar onun eline su bile dökemezler.

İslamda olduğunu sanan salaklara sitemim.

Temizleri tenzih ederim.

Ama bu şeyh denen pislikler islamı kirletiyor.

Madem şeysiniz Alimsiniz

Mezarı gösterin Arkeologlar incelesin

İşte...

Simdilerde şeyhler kendi paylarına çalışan islamı sömüren

Kemiren tipler.

Ateistlerin de bunları Müslüman böylemi demelerine de kızmıyom.

nekadar şeyh varsa temizler hariç şeyhim hariç

ben onların taaaaaa a....

tarihinde Itri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> şimdi birisi çıksa da Hz Adem in mezarını bulsa ya...

Şeyhler onu yapamaz, hiç güvenme, ama Ateistler senin için yapabilir...

Adem'in mezarını bulmak için, önce nerde ve ne zaman yaşadığını bulmak gerekiyor. Bu da kolay.. Eğer DNA'ları incelersek, yayılımına bakarak, bunun nerde ve ne zaman olduğunu buluruz..

Gidiyoruz, bakıyoruz, gen saçılımna bakıyoruz.. Bir şeyler buluyoruz. Ama üzgünüm, yaratılışılara kötü haberler çıkıyor.. Çünkü, DNA gösteriyor ki:

Mevcut en dar insan nüfusu, yaklaşık 60 - 80 bin yıl önce yaşamış, ama bu nüfus, yaklaşık 2.000 kişi kadarmış..

İlk kadın ilk erketen daha önce yaşamış, tahminen 900 bin yıl önce..

Bu durumda, Adem'ni yaşamış olması, her insanın babası olması ihtimali maalesef kalmıyor..

Sonuçta, Adem'in mezarını bulamıyoruz ama, görüldüğü gibi, adem masalını mezara koymuş oluyoruz..

Sitelerde Paylaş
..

Mevcut en dar insan nüfusu, yaklaşık 60 - 80 bin yıl önce yaşamış, ama bu nüfus, yaklaşık 2.000 kişi kadarmış..

İlk kadın ilk erketen daha önce yaşamış, tahminen 900 bin yıl önce..

..

Anibal bey. Acaba bu 900 bin sayısını yazarken bir yanlış yazma mı oldu? Yoksa bu rakam gerçekmi? Ben de ilk insanların 2000'den az bir sayı olmadıklarını duymuştum ama ilk kadın ilk erkekten önce yaşadığını bilmiyordum.

Sitelerde Paylaş
Anibal bey. Acaba bu 900 bin sayısını yazarken bir yanlış yazma mı oldu? Yoksa bu rakam gerçekmi? Ben de ilk insanların 2000'den az bir sayı olmadıklarını duymuştum ama ilk kadın ilk erkekten önce yaşadığını bilmiyordum.

Bildiğim kadarıyla zaten Y kromozomu X in mutasyon geçirmesi ile oluşmuş

Yani XY, XX den sonra geliyor

Sitelerde Paylaş
Konu yörüngesinden sapmış; konuya cevap vermek gerekirse yukarıdaki denklem yanlıştır. Doğrusu şöyle olmalıydı:

"Evrim varsa = Allah yoktur"

Kısa ve net..

evrim vardır, allah, jesus ve yehova yoktur.

tanrı olabilir de olmayabilir de.

Sitelerde Paylaş

>>> Ben de ilk insanların 2000'den az bir sayı olmadıklarını duymuştum ama ilk kadın ilk erkekten önce yaşadığını bilmiyordum.

İnsanlarda görülen en eski mutasyon, 900 bin yıllık ve mtDNA üzerinde. Yani en eski mutasyon, 900 bin yıl evvelinde bir kadında ortaya çıkmış..

Ama biliyoruz ki, 900 bni yıl önce insan yaşamıyordu. Onlar insna değil, atası olan türlerdi. Bu yüzden insanlar içinde böyle bir araştırma yapıyoruz. Sonuç gene hayal kırıklığı oluyor, bu adem-havvacılar için.. Havva, 143 bin, Adem ise 59 bin yıl önce yaşamış, Y kromozomu ve mtDNA bunu gösteriyor..

Her durumda, adem havva'nın mezarını bulmak imkansız oluyor haliyle..

Sitelerde Paylaş

>>> arkadaş senin sapık düşüncene inanan insanlar---- kendi ana babası ile ilişkiye giriyor angut çoban-

Ha, bunu yapanlarda senin peygamberlerin ve kızlarıdır..

30.Lut Soar'da kalmaktan korkuyordu. Bu yüzden iki kızıyla kentten ayrılarak dağa yerleşti. İki kızıyla birlikte bir mağarada yaşamaya başladı.

31.Büyük kızı küçüğüne, "Babamız yaşlı" dedi, "Dünya geleneklerine uygun biçimde burada bizimle yatabilecek bir erkek yok.

32.Gel, babamıza şarap içirelim, soyumuzu yaşatmak için onunla yatalım."

33.O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidip babasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi.

34.Ertesi gün büyük kız küçüğüne, "Dün gece babamla yattım" dedi, "Bu gece de ona şarap içirelim. Soyumuzu yaşatmak için sen de onunla yat."

Güya bizi karalamak için söylediğin her laf, açıkca kendi pislikleriniz oluyor, ne psilik, iğrenç şeylermişsiniz siz inanırlar yahu, böğğğk..

Sitelerde Paylaş
Darkness... nikli kişi, ağzının ayarı olmadığı gibi, tartışmaya çalışanları da bizzat tahrik ediyorsun. Bu konuları tartışacak bilgin olmadığından, karşı tarafı tahrik ederek ortamı karıştırdığın ortada.. Açıkça söyleyeyim ki, tahrik edene uyuz olduğum gibi hiç kimseye uyuz olmam.. Sen de o uyuz olduklarımdansın.. Bir dahaki sefere sadece silmeyeceğimi hatırlatıyorum..

arkadaş sen de de it soyu ile bir akrabalık var galiba---uyuz olduysan doktora git kardeşim----

biz burdaki arkadaşlarla tartışıyoruz---yok sen diyorsanki bak sana bir kelime listesi vereceğim bunları kullanırsan kullan yoksa de get kardeş----- burası senin bildiğin yobaz sitelerden değil---biz burda bu kelimeler dışındakileri kullanmıyoruz-----

olur listeyi bana gönder ona göre yazalım----peki arkadaş elinde bir liste varsa ne diye bu kadar bekledin anlamıyorum----

adamlar her türlü kelimeyi yazıyor ama yazarken ahlaklı yazıyor----- yani arkadaş göt yerine döt yazıyor---ama kimse anlamıyor------inançlara gelince her türlü abuk sabuk fikirlerini yazıyorlar yok şu sapık yok siz müslümanlar ilkel siniz yok bilmem nesiniz vs---bunların hepsi çok masum yazılar biz birkaç kelime yazıyoruz----hemen sopayı gösteriyor bir kaç tane mod---bu nedir arkadaş-----internet ceza evimi yoksa internet tartışma sitesi mi anlayamadık ki

Sitelerde Paylaş

Sen dark bilmem ne..

Kardeşlerini düzen bir soydan gelmiş, izinden gittiği peygamberleri kızlarıyla yatmış, evlatlığının karısına göz koymuş, çocuklarla gerdeğe girmiş, her tür pisliği kendine rehber edinmiş birisin sadece.. Sen, bu alemde birilerine ahlak vs. dersi verecek, birilerine öküz möküz diyecek son kişi olabilirsin ancak..

Sitelerde Paylaş
Sen dark bilmem ne..

Kardeşlerini düzen bir soydan gelmiş, izinden gittiği peygamberleri kızlarıyla yatmış, evlatlığının karısına göz koymuş, çocuklarla gerdeğe girmiş, her tür pisliği kendine rehber edinmiş birisin sadece.. Sen, bu alemde birilerine ahlak vs. dersi verecek, birilerine öküz möküz diyecek son kişi olabilirsin ancak..

arkadaş senin öyle bir evrilme geçmişin var ihtimal dışı bir oluşumu kendine rehber edinmiş ender türlerdensin (tek hücreliden ortaya çıktım diye uyduruyorsun)----

sonra eski ahit denen kitabın----bozulmuş kısımlarını getirip yazıyorsun banada ahlaktan bahsediyorsun-----arkadaş şunu iyi anla (senin için biraz zor olacak ama yine de dene)---eğer öyle bir durum söz konusu ise yine aynı kitapta zina ve fahişelikle ilgili bazı sapıkça durumlarda geçmekte----pekala belirtmiş olduğun kimselerin bulunduğu topluluklarda bu fahişeliğe ve zinaya verilen önem niye tam tersi---- yani ----yahudilerde kendilerine göre oldukça dindar kimselerdir ve de bu tip davranışlara mümkün mertebe (yani insanoğlu her türlü sapıklığı yapabilir bu şahsı ilgilendirir ama toplumun hepsi yapıyor ise ozaman senin söylediğin kabul edilebilir) izin vermezler----yani bu kadar ahlaksızlıkları emreden topluluklarda neden o ahlaksızlıkların yapılması diğerlerine göre yok denecek kadar az------yani bu emirleri bir tek siz mi doğru düzgün anlıyorsunuz arkadaş----

Sitelerde Paylaş
Sana tartışma demiyoruz, tartış ama adam gibi tartış. Tahrik etmeden, bilgi çerçevesinde tartışana neden sözümüz olsun ki? Sen bilgi vermiyor, adamın verdiği bilgilerle maytap geçiyor, arada da yerleştiriyorsun. Sen yerleştirince, karşı taraft da yerleştiriyor. Bu nedenle başlık kirleniyor. edebinle ve bilgi vererek tartıştın da müdahale mi edildi?

Unutmadan "it soylu sensin"...

arkadaş bizde soruyoruz nasıl tartışılır anlatında öğrenelim----bilgi vererek diyorsun sen işkembenden bilgiler sallıyorsun sorun yok---arkdaş bizim işkembe seninki gibi bok çukuru değil ki----biz nasıl yapacağız-------- bak senin başka bir konuda yazdığın bilgi fışkıran yazın---bu yazının neresi bilgi veriyor ----senin kendince uydurmaların---zaten geçmiş ile ilgili ne uydurur ve uyduruk bir kaynakta gösterirsen o sanki geçmişte yaşanmış oluyor----zaten kimse doğrusunu bilmiyor o zaman sallamanın sınırı kaynağa dayanıyor----birazda uyduruk kaynak ortaya çıkardın mı işte sana geçmiş----arkadaş bilgi dediğin bu ise haklısın biz de bilgi yok ama sizdede bilgi adına yalan çok

"""""""""""Kendisininin "El emin" lakabı vardır. Hemde peygamberlik daha gelmeden önce bu lakabı vardır. Altını nasıl cukklar.

Yani daha birinci satırdan çöktün.

Muhammed için "eskiden beri ona el-emin derlerdi" yalanı İslam'ın kurulmasından sonra uydurulmuş sıradan bir müslümnan yalanıdır. Günümüzün müslümanları da gerçeklere bakmadan bu yalanı tekrar ederler.

Oysa ki Mekke döneminde Muhammed silik, tanınmayan, sıradan ve soluk birkişidir. Mekke'de onu kimse sallamamaktadır. Çünkü tanıyan ve bilen yoktur. Onun el-emin olduğu kabul görse idi, uydurduğu din de "el-emin" olması nedeniyle kabul görürdü. Oysa ki tüm Mekke'liler "ben peygamberim" diyen Muhammed'e deli şair deyip, sopayla Mekke'den kovalamışlardır. Utanmaz müslümanlar ise sonradan Muhammed'e el-emin derlerdi yalanını uydurmuşlardır.

Bununla birlikte İslam öncesi Mekke incelendiğinde görülecektir ki asıl el-emin'ler başkalarıdır. Mesela Ebu Cehil adı verilerek aşağılanan kişi asıl el-emin olan kişidir. Bu nedenle Ebu Cehil halk arasında hakemlik yaparak sorunları çözmektedir. Yine o dönemlerde Velid bin Muğire isimli bilge kişi de Mekke'nin el-emin'lerindendir. Bunlara daha sürüyle ilave yapılabilir ama söylemek gerekirse "Muhammed" eski Mekke'de hiç bir şey değildir...

QUOTE(hasipkaplan @ Apr 6 2009, 11:26)

Altını cukkalayacak adam neden emredildi desin ?

Altını cukkalacak adam yok der.

"Var vermiyorum" dese ne olacak. Yanında kale gibi Ali , Ebu bekir , ve Ömer efendimiz var.

O Allahın Resulü ki dağıtmayı tercih etmiş.

Neden demeyecekmiş? Zaten hepsini Allah emrediyor diye uyduran o değil mi?

Vermiyorum derse "Muhammed ganimeti cukkalıyor" diyen adamlar bir daha savaşa gelir mi? Daha nice ganimet savaşı yapılacak, o nedenle yemiyor, "vermiyorum" diyemiyor. Eve gidiyor aramış gibi yapıp "bulamadım, herhalde Ayşe dağıttı" diye yalan söylemeyi tercih ediyor. Yani ne şiş yansın, ne de kebap ayağı; "vallahi bulamadım, iki gözüm önüme aksın ki bulsam getirip size dağıtacaktım" diye adamlarının gönlünü alıyor.. Her şey Muhammed'in kişiliğine son derece uygun..."""""""""

ayrıca sana it soyu demedim----sadece it soyu ile akrabalığın var galiba dedim yani bizim bilmediğimiz şu evrimin basamaklarından birinde onlara çıkan bir yolunuz varmı ----burada amaç uyuzluğun sebebinin ilmi araştırmasıdır----başka bir niyet yoktur-----

Sitelerde Paylaş

>>> sonra eski ahit denen kitabın----bozulmuş kısımlarını getirip yazıyorsun banada ahlaktan bahsediyorsun---

Bana ne lan bunda düdük makarnası, ben mi bozdum?

Siz allaha inanalar bozdu, muhammedde yalanlamadı, kabul etti.. Bak, isa'yı "amanda o tanrının oğlu değildir" diye yalanadığı gibi, bunu yalanlamadı, çünkü böyleydi..

>>> arkadaş senin öyle bir evrilme geçmişin var ihtimal dışı bir oluşumu kendine rehber edinmiş ender türlerdensin ..

Sen, elifi görünce mertek sanan denyonun birisin sadece.. Sen kim evrim üzerine konuşmak kim? Kismin ki sen, kim ipler seni, ki evrim şu bu diyebilesin..

Sen, açıkca, bir soysuzlar soyusun dark bilmem ne.. Peygamberin sübyancı, dedelerin kardeşini düzmüş, geçmiş peygamberlerin kızları ile yatmış, bugünkü rehberlerin de motorcu.. Sen işte böyle pislik, iğrenç, rezil bir mahluktan ibaretsin..

Sana cevap veriyorsak, hakettiğinden değil.. Bazen kedler fareyi yemek değil, oynamayı sever, hepside ondan..

Sitelerde Paylaş

Yöneticiler

Gözlemdiğim kadarıyla sırf insanlara söz hakkı vermek için bir de "aa bak admin,moda bişey dedik hemen ceza aldım" denmesin diye esnek davranıyorlar .

İnsanların sınırlarını zorlamayın.

Yönetimde müdahalede bulunmalı bu gibi konularda yetkilerini kullanmalıdır diye düşünüyorum.

İletim okunduktan sonra silinebilir.

Sitelerde Paylaş

>>> ayrıca evrime gelince--- ben pek bilmem----- ama şu ali demirsoy diye bir sizin türden canlı var------ o nun yazılarını okuyorum----felaket bir şey--- çok dikkatimi çekti----ben ömrümde böyle bir hikaye okumadım---tavsiye ederim----adam milli piyango idaresinin bilim şubesi gibi biri----

Peki senin titirin nedir ki, Ali Demirsoy'a laf edebiliyorsun? Sen kara cahil budalanın birisin, işte açıkca görülüyor..

Sitelerde Paylaş
>>> ayrıca evrime gelince--- ben pek bilmem----- ama şu ali demirsoy diye bir sizin türden canlı var------ o nun yazılarını okuyorum----felaket bir şey--- çok dikkatimi çekti----ben ömrümde böyle bir hikaye okumadım---tavsiye ederim----adam milli piyango idaresinin bilim şubesi gibi biri----

Peki senin titirin nedir ki, Ali Demirsoy'a laf edebiliyorsun? Sen kara cahil budalanın birisin, işte açıkca görülüyor..

çobanım benim ben sana diyorum ki her gördüğün sakallıyı deden sanma----

ayrıca laf etmek gibi bir durum söz konusu değil----- biz sadece kaynak gösterdik----- bu canlının yazılarından faydalanıyoruz diye---ek olarakta---bir tahminde bulunduk----- adam sanki milli piyangonun bilim şubesi gibi -------diye---

niye alındın yoksa sen misin o canlı----

Sitelerde Paylaş
Tahminde bulunmak için en az onun kadar mesleye vakıf olman gerekmez mi? Sen kiim, biyoloji kim ki, tahimnde filan bşlunuyorsun?

arkadaş biz onun kadar atamayız zaten----- öylede bir niyetimiz yokta---ben asıl konunun biyoloji değilde milli piyango ile ilgisini anlayamadım başlarda------- sonradan çözdüm olayı----- adam meğerse milli piyango idaresinden bayilik almış----yoksa bilimsel makalede ne işi var şans topunun bilmem sayısal lotonun-----

çoban kardeş sen ne sandın tahminde bulunmak için vakıflık filan yazmışsın -----yoksa sende de mi bir ermişlik filan var----arkadaş sana o kadar dedim inek ve öküzleri fazla gezdirme erersin neme lazım diye---arkadaş bizim biyoloji ile işimiz olmuyor ama bahsettiğim canlının yazıları ile şimdilik yetiniyoruz-----

arkadaş bu canlı senmisin yoksa

Sitelerde Paylaş

O Canlı ben değilim, tanımam bile kendisini..

>>> adam meğerse milli piyango idaresinden bayilik almış-

Sahi mi, ilginç, ya sen nerden bayilik aldın, alman lotto idaresinden mi? Sayısı onbinleri bulan tanrıdan muhammed denen bedeviini uçkurundan sorunlu tanrının önünde dömelince, bir şey kazanacağının garantisi ne?

Eğer Ali Demirsoy' laf söylecek birikimin varsa, buyur, söyle, yoksa sus, bari ehil bir hayvan sansınlar.. yoksa, belediyeye söyler, zehirletirler seni..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...