Jump to content

Ateizm Darwinizm'den mi geliyor.

Recommended Posts

-olmaz arkadaş insan türünü ben başka evirdim hem yüzen hem uçan hemde yürüyen aynı zamanda da düşünebilen bir varlık olmaz evrilirken tesadüf oluyor dedi isek te ---------bu kadar da tesadüf olmaz------

bkz.Karga

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> biz zaten onun yanında idik (yani sabahtı ve güneşi farkedebiliyorduk) ona söz verdik sonra----- dünya hayatı başladı burada biz o sözümüzü unuttuk ve hani nerde demeye başladık (yani gece oldu ama biz hala onu arıyoruz)-----dünya hayatı sona erip tekrar ruh alemine döndüğümüzde bu sorunun cevabını yaşayarak öğreneceksin( yani tekrar sabah olup güneş doğacak ve gece aradığın güneşi tekrar farkedeceksin)-----

Bak, süper zenciyi nasıl güzel tarif ediyorsun, seni gidi küçük homo seni...

Size deli deyince, birde kızıyor, kabul etmiyorsunuz.. Şu yazdıklarınız tipik şizofreni belirtileri işte..

Sitelerde Paylaş
Ne alakası var? Dünyaya bakıyorsun ve İslama inanan çok sayıda insan görüyorsun. Her ne kadar çekişmeler ve farklı anlayışlar olsada oturmuş ve kabul görmüş bir din var ortada. Bu forumdakilerin anlattıkları ise taraflı.

hımms...Sanırım bağlantıyı şimdi daha iyi anladım

Adamın , pardon kadının derdi "Güç" olabilir mi acaba ??

Bkz. Araplarda para gani gani.Dünyada azımsanmayacak kadar müslüman var o zaman müslüman olalım ...

Şaka bi yana baglantının düşüncelerinin değişmesine sevindim

Çünkü sığ bakış açısıyla çoğu konuda (Ateist olduğunu sandığı dönemlerde) duvara tosladığı gözlemlenmiştir.

Şimdi sormak isterim

İslama inanan insan sayısı nedir ?

Buna karşı olarak

İslama inanmayan insan sayısı nedir ? (Hristiyanlar-budistler-yahudiler-vs diğer dinlerin hepsi bu gruba dahil)

Yukardaki cevapları verince gördük ki islama inanmayan insanlar daha fazla

O zaman kendimizi salt çoğunluk tarafına mı atalım baglantı hanım ??

Oturmu kabul görmüş din dediğinden acaba kaç kişinin haberi var??

Ben söyleyeyim

Ateistler ve Yönetimi elinde bulundurmak için dini kullananlar dışında kimsenin haberi yok ....

Kendinle boğuşmalarının devamı dileğiyle...

Sitelerde Paylaş
Temeli en sallatıda olan aslında İslamdır... Çünkü kutsal kitabının direkt olarak tanrı sözü olduğunu iddia ederek kendi tanrısının ipliğini pazara çıkartır... Hıristiyanlığın böyle bir iddiası yoktur...

Oradan sana öyle görünüyor olabilir. Ama İslamın durumu dünyada hiçte sizin anlattığınız gibi değil. Bu dine olan ilgi büyük. Kuranı sen alır düz okursan tabii içinde göreceğin çelişkiler ve anlamsız sözlerdir. Kuran hikaye kitabı gibi okunmaz. Onu okumak uzmanlık işidir. Her devirde manası değişir üstelik. Daha çok açılır. Kimse inanmaya mecbur değil. Ama inananlar yada inanmasada bilenler bunu söyler zaten. Sizin bilginiz ve eğitiminiz neki Kuran yorumlamaya kalkıyorsunuz? Ben sizin gibi düz kafalara rüyamı bile yorumlatmam be. Manadan zerre anladığınız yok.

Castro, ne deyon gene yav? Evet bingo bildin. Güç ve zenginlik manyağıyım.:) Kimin arabası gıcırdarsa ona binerim.:) Baktım peşinden gittiğim şeyde iş yok hemen dönerim.:) Bir sakıncası mı var? Gayet güzel bir tavır bence. Ateizme baktım baktım kayda değer birşey yok. Ateistler özgür bireylermiş cart curt. Dayanışma yok, amaç yok, birlik beraberlik yok. Ölüp doğaya karışacakmışım. Hadi len yani. Üstelik ikna edicide değil. Biraz deşince söylemler havada kalıyor. E bende zaten pek sevdiğim inanca döndüm. Malum ben şaşa severim. En şaşalı din İslam. En çok din denilebilecek en çok insanları etkileyen İslam. Eh müslüman olamasakta elbette ondan yana olduk. Zaten toplumunda olmazsa olmazı bence. Siz beğenmiyorsunuz diye millet beğenmeyecek değil. Tam tersine millet halinden gayet memnun. Dini ile güzel güzel yaşıyor. Var olan sorunlarda sizin abarttığınız gibi dinden kaynaklanmıyor. Sefaletin ve cehaletin sebebi bu zamanda din değil başka şeyler.

İslam inanırları 1,5 milyar diye geçiyor. Ama batıda da çok ilgi var. Diğer din ve inançlar İslamın yanında moloz yav. Şu denecek sağlamlıkları yok. Sen git bilgili insanlara ne sorarsan sor sana cevap verirler. İslamın külliyatı ve yüzyıllarca süren çalışmaları çok geniştir. Ben sorduğum her soruya şaşkınlık verici cevaplar alırım hep. İnsanın kafasına yatacak diye birşey yok illa. Ama çok ilginç ve sağlam oldukları bir gerçek.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bağlantı :

Acaba Yunus Emre ve Mevlana gibiler Anadolu müslümanlığını yumuşatıp

"-amaaan önemli olan niyettir" fikrinden yola çıkarak tatlı su müslümanlığını ortaya çıkarmasaydı

Ülken şeriat ülkesi olsaydı

Üstünede 3 kuma 5 cariye alınsaydı

Sabah akşam dayak yeseydin bide kadın sünneti olsaydın

Hala islamı savunabilirmiydin merak ediyorum...

Sitelerde Paylaş
Bağlantı :

"-amaaan önemli olan niyettir" fikrinden yola çıkarak tatlı su müslümanlığını ortaya çıkarmasaydı

Ya arap İslamı bir felaket zaten. Ama bugün bu ülkede yaşanan İslam çok eski ve köklüdür. Dediğin gibi Mevlanalardan Yunuslardan gelir. Tabii daha neler var. Türkler ve Türk hakimiyetinde yaşayanlar bu dini bu hale getirmiş işte. Şimdi anlamadığın şu. Ben batıda doğup büyümüş olsamda muhtemelen gelir İslamı gene bulurdum. Çünkü ben araştırmacı ve maceracıyım. Burada doğup bir zaman budist olduğum gibi aynen. Durum bu. İslam bilinmeye değer bir dindir. Açıkçası Osmanlı mirasına hayranım. Kötü yönleri yok mu? Var tabii. Ama çok muhteşem ya. E o mirastan İslamı çıkart hiç bir anlamı kalmaz. O miras İslamla bütünleşmiştir. Resmen ruhu var sanki. Biraz inceleyince hayran kalıyorsun. İşte güzel olan bu.

Sitelerde Paylaş
Ya arap İslamı bir felaket zaten. Ama bugün bu ülkede yaşanan İslam çok eski ve köklüdür. Dediğin gibi Mevlanalardan Yunuslardan gelir. Tabii daha neler var. Türkler ve Türk hakimiyetinde yaşayanlar bu dini bu hale getirmiş işte. Şimdi anlamadığın şu. Ben batıda doğup büyümüş olsamda muhtemelen gelir İslamı gene bulurdum. Çünkü ben araştırmacı ve maceracıyım. Burada doğup bir zaman budist olduğum gibi aynen. Durum bu. İslam bilinmeye değer bir dindir. Açıkçası Osmanlı mirasına hayranım. Kötü yönleri yok mu? Var tabii. Ama çok muhteşem ya. E o mirastan İslamı çıkart hiç bir anlamı kalmaz. O miras İslamla bütünleşmiştir. Resmen ruhu var sanki. Biraz inceleyince hayran kalıyorsun. İşte güzel olan bu.

Sen nasıl kültürümüzden islamı soyutlayamıyorsan aynı şekilde

İslamdan da arap kültürünü soyutlayamazsın bunuda unutma !

ikinci olarakda Sen islam kültürünün içinde doğdun büyüdün görüldüğü gibi onu aşamıyorsun

Budist olmanda ateist olmanda dediğin gibi maceradan ibaret...

O yüzden Hristiyan bir ülkede doğmuş olsanda aynı şekilde dönüp dolaşacağın yer aynı olacaktı..

Sadece kendini kandırırsın gerisi hikaye..

Sitelerde Paylaş
Sen nasıl kültürümüzden islamı soyutlayamıyorsan aynı şekilde

İslamdan da arap kültürünü soyutlayamazsın bunuda unutma !

ikinci olarakda Sen islam kültürünün içinde doğdun büyüdün görüldüğü gibi onu aşamıyorsun

Budist olmanda ateist olmanda dediğin gibi maceradan ibaret...

O yüzden Hristiyan bir ülkede doğmuş olsanda aynı şekilde dönüp dolaşacağın yer aynı olacaktı..

Sadece kendini kandırırsın gerisi hikaye..

Hristiyan ülkede doğsam Hristiyanlık bana en büyük din gibi gelecekti hep öyle mi? Saçma. Sen beni koyun kafa mı sandın? Bir değer görürsem kıymetini anlarım. Evrensel düşünen bir beynim var benim. Batılılar neden Hristiyanlığı bu kadar iplemiyor artık? Neden doğunun her türlü inancına bu kadar ilgi gösteriyorlar? Otantik, egzotik ve buram buram ruh var içlerinde de ondan. Batılılar o lezzeti aldıkları için koşa koşa gelip doğu kültürüne sarılıyorlar. Şu bir gerçektir ki, o lezzet sadece doğuda vardır ve şu anki doğu bile artık istedede bir daha onları üretemez. Bu sebeple bu inançlar ölmez. İnsanlar istiyor ve seviyor. Siz size tanınan inanmama özgürlüğü ile yetinmek zorunda kalacaksınız. Zaten fazlasını istemeye de hiç hakkınız yok.

Sitelerde Paylaş
Hristiyan ülkede doğsam Hristiyanlık bana en büyük din gibi gelecekti hep öyle mi? Saçma. Sen beni koyun kafa mı sandın? Bir değer görürsem kıymetini anlarım. Evrensel düşünen bir beynim var benim. Batılılar neden Hristiyanlığı bu kadar iplemiyor artık? Neden doğunun her türlü inancına bu kadar ilgi gösteriyorlar? Otantik, egzotik ve buram buram ruh var içlerinde de ondan. Batılılar o lezzeti aldıkları için koşa koşa gelip doğu kültürüne sarılıyorlar. Şu bir gerçektir ki, o lezzet sadece doğuda vardır ve şu anki doğu bile artık istedede bir daha onları üretemez. Bu sebeple bu inançlar ölmez. İnsanlar istiyor ve seviyor. Siz size tanınan inanmama özgürlüğü ile yetinmek zorunda kalacaksınız. Zaten fazlasını istemeye de hiç hakkınız yok.

Hristiyanlığı bile islam etkisi altında düşünerek değerlendiriyorsun.

Eğer o kültürde yetişmiş olsaydı o baglantı sen olmayacaktın bunuda unutma

Bak benim yaşım tahmin ettiğim kadarıyla senden bi hayli küçük

ama ben çizgiden döndüm desem yeridir

Hiç bir zaman senin şu an bağlandığın kadar bile islama bağlanmadım

Aklım mantığımı kullandım şuanda ateistim.

Ama bu ateistim dediğim için değil

Bir daha hiçbir dini kabul etmeyeceğim için

Ve İnsandaki inanma/Tanrı sorununu (yanlış bir terim olabilir ama neyse ) aştığım için ateistim.

Evrimin ideolojik olmadığını anladığım için değil

Gerçeği kabul ettiğim için ateistim

Aradaki farkı anlayabilecek potansiyeldesin.

Sitelerde Paylaş

Evrim nasıl ideolojik değilmiş acaba? Bir kere evrimin nasıl olduğu hala belli değil. Sürekli tartışılan bir konu. Forumda anlatılan evrim eski Darwinizmden başkası değil ki. Buna genetiği ve yeni bilgileri ekliyorlar sadece. Ama temel aynı temel. Ateizmin Darwinizmden geliyor demesek ne olacak? Darwinizm ateizme büyük destek olmuştur ama kurulduğundan beri. Üstelik Darwinden öncede benzeri düşünceler vardı. Ateizm zaten yine materyalist anlayışa dayalı idi. Canlıların maddeden ve birbirlerinden türediği pagan bir inanıştır ve çok eskidir. Eskiden Darwinizm yoktu ama bu vardı. Çok farklı değil yani. Sen ateistsen ateistsin. Keyfin bilir. Herşey bundan ibaret diyorsan ve bundan eminsen öyle yaşa o zaman. Ama sakın inançlı insanlara aptal gözüyle bakma. Onlarda sana o gözle bakar o zaman haklı olarak.

Sitelerde Paylaş
Evrim nasıl ideolojik değilmiş acaba? Bir kere evrimin nasıl olduğu hala belli değil. Sürekli tartışılan bir konu. Forumda anlatılan evrim eski Darwinizmden başkası değil ki. Buna genetiği ve yeni bilgileri ekliyorlar sadece. Ama temel aynı temel. Ateizmin Darwinizmden geliyor demesek ne olacak? Darwinizm ateizme büyük destek olmuştur ama kurulduğundan beri. Üstelik Darwinden öncede benzeri düşünceler vardı. Ateizm zaten yine materyalist anlayışa dayalı idi. Canlıların maddeden ve birbirlerinden türediği pagan bir inanıştır ve çok eskidir. Eskiden Darwinizm yoktu ama bu vardı. Çok farklı değil yani. Sen ateistsen ateistsin. Keyfin bilir. Herşey bundan ibaret diyorsan ve bundan eminsen öyle yaşa o zaman. Ama sakın inançlı insanlara aptal gözüyle bakma. Onlarda sana o gözle bakar o zaman haklı olarak.

Canlıların birbirinden türediğinden öte

Bütün evrenin bir tözden geldiği çook eski bir inanıştır

Thales bütün evrenin ; taşların dağların,ağaçların göklerin yerlerin SU dan meydana geldiğini söylemiştir

Ve buna benzer argumanlar tarih boyunca böyle devam etmektedir.

Bunun sebebi muhtemelen doğdaki devinimin açıklanma isteği veya sezilmedir.

Ve zamanla bu düşünce değişmiş

Çin kaynaklarındaki yaratılış efsaneleride bu temelden yola çıkar

Bak altını çiziyorum "YARATILIŞ"

Ve zamanla bu bir ilaha bağlanmış ama pek birşey kaybetmemiş

"Bkz.İnsanlar çamurdan yaratılmıştır"

Darwinse geçmişde adamlar canlıların birbirinden türediğini söylemiş bakayım aslı varmı diye değil

Araştırmaları sonucunda buna ulaşmış ve GÖZLEMLEMİŞ.Masa başında oturup uydurmamış yani.

Ateizm Evrim teorisi orjinli değildir.Ha bi etkisi olmuştur elbette olmuştur

Dindeki binlerce yalandan sadece bir tanesini "YARATILIŞ" yalanını ortaya çıkarmış

Ancak bunuda doğrudan değil indirekt olarak sağlamıştır.

Yani ağrı kesici olarak içtiğin bir ilacın yan etkisi gibi düşün

Bu düşünceden yola çıkarsak

Yıldızların şeytan taşlamak için olmadığınıda bilimin ortaya çıkarması ateizme destek olmak içindir ve ideolojiktir.

Güneşin kara bir balçığa batmadığının da ortaya çıkarılması ideolojiktir

Gökyüzünün 7 kat olmadığıda ideolojiktir

Kısacası dinle çelişen bilim ideolojiktir ve ateizme fayda sağlar !

Bu o kadar saçmadır ki sanırım kendinde bu düşüncenin saçma olduğunu sezmişssindir !

Ayrıca ben inançlılara aptal gözüyle bakmam

Düşündüğü halde göremeyen insana aptal gözüyle bakarım .

Çevrem inananlardan oluşuyor onları elimden geldiğince düşünmeye teşvik ediyorum

Gidip ananeme

"anane sen 80 yıldır yanıldın allah yok " demem ve bunu onun anlamasını beklemek aptallığın ta kendisi olur.

Ama senin gibi aylardır bu forumda olup her türlü konuyu okuyan düşünen birisinin

Bütün bunlara rağmen hala gerçeği görememesi benim gözümde sorundur.

İster aptallık de ister başka birşey orasıda sana kalmış...

tarihinde CasTRo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Castro, her zaman ki gibi bir oradan bir buradan zırvalıyorsun gene. İnancı aşağılamam deyip aşağılamaya devamda ediyorsun. Bu ne ya? Sanki Tanrının yokluğu kesinde ona buna Tanrı yok deyince hemen ha oldu diyecek. Ne sanıyorsunuz siz kendinizi? Hadi ordan ya.

Üstelik benim karşıma Kuran eleştirisi ile çıkma. Ben müslüman değilim. Ama İslamı savunurum o başka. Çünkü gerekli görüyorum insanlar için. Yerine koyacak birşeyiniz yok ha bire konuşuyorsunuz. Bunca insan sizin boş dünya görüşünüzle yaşayamaz. Ayrıca ateizm çok mu mantıklıymış? Kendiliğinden olan bu doğa ve bizler öyle mi? Birde koskoca evren. Bunun neresi mantıklı? Resmen akıl mantık dışı. Sizin görüşünüzüde inançlılar kaale almıyor. Siz onları cahil yada beyni yıkanmış görüyorsunuz onlarda sizi aklı ve mantığı çalışmayan insanlar olarak görüyor. Bilimi sahiplenme çabalarınız ise boş çıktı. Geçmiş olsun size.

Sitelerde Paylaş
>>> biz zaten onun yanında idik (yani sabahtı ve güneşi farkedebiliyorduk) ona söz verdik sonra----- dünya hayatı başladı burada biz o sözümüzü unuttuk ve hani nerde demeye başladık (yani gece oldu ama biz hala onu arıyoruz)-----dünya hayatı sona erip tekrar ruh alemine döndüğümüzde bu sorunun cevabını yaşayarak öğreneceksin( yani tekrar sabah olup güneş doğacak ve gece aradığın güneşi tekrar farkedeceksin)-----

Bak, süper zenciyi nasıl güzel tarif ediyorsun, seni gidi küçük homo seni...

Size deli deyince, birde kızıyor, kabul etmiyorsunuz.. Şu yazdıklarınız tipik şizofreni belirtileri işte..

anibal arkadaş sen çobanlık yaparken başına fazlaca işler gelmiş galiba----

bu olaylar seni çok yıpratmış sanırım -----bilmem belkide zencilere karşı özel ilgin bile olmuş olabilir------- her yazında onlara yer ayırman onları hep aklında tutma isteğinden de geliyor olabilir -----ayrıca bilinç altındaki kelimeleri bir bir yukarıya fırlatman-------yakında senin kafayıda fırlatacağının delileri sayılabilir----

anibal--- bu olayları konu ile ilişkili olarak açıklamaya çalışırsak------ateislik darwinizmden de önce olsa senin için herhangi bir önemi yok zaten---- düşünce sistemleri ne olursa olsun fiil yani evrilme olayı en eski olanıdır yani ister ateist ol ister darwinist farketmez-------her halukarda öküz-----eşşşeeekkk----vb canlıların sahip olduğu genetik özellikleri taşımaktasın----bunu da her yazında ortaya koymaktasın.

ayrıca senin birkaç cümleni diğer yazı da birine alıntı yaptım adamın islamiyete ve müslümanlara demediği kalmadı sonra arkadaşa alıntı olduğunu onu yazanın bir ateist olduğunu yazınca (sadece anibal yazdı dedim) adam bütün küfürleri unuttu---oda anladı tamam arkadaş sorun yok oda bizden zaten (yani siz birbirinizi ve aslınızı yani atalarınızı çok iyi araştırıp öğrendiğiniz için böyle birbirinizin söylediklerini normal görüyorsunuz------yani atası kökü eşşek veya öküz olanı evirsen çevirsen ne olacak öküz aynı öküz her şeyi yazıp ---söyleyebilir)

Sitelerde Paylaş
Bağlantı :

arkadaş siz niye hep rüyalarınızı anlatıyorsunuz------

CasTRo denen arkadaş bir uzaylı olsa----hani antenleri olan----- şöyle gözleri pörtlemiş---bir kaç metre uzunluğunda----birkaç metre çapında---hani uçan daire ile gelse-----hani şu hollywood da olanlardan var ya dünyanın farklı ülkelerinde insanlarla köşe kapmaca oynayan----bilin bakalım biz kimiz diyen işte onlardan.

arkadaş bırakın bu zırvaları CasTRo senin için biride yukardaki hikayeyi anlatsa----- ben hemen bilimsel bir yaklaşımla yok arkadaş o evrimin son halkası olan----- kökü öküz ve davarlarla bir olan cinsten desem ----sen hala ufoları ve evrimi savunurmusun

Sitelerde Paylaş

>>> bu olaylar seni çok yıpratmış sanırım -----bilmem belkide zencilere karşı özel ilgin bile olmuş olabilir------- her yazında onlara yer ayırman onları hep aklında tutma isteğinden de geliyor olabilir -----ayrıca bilinç altındaki kelimeleri bir bir yukarıya fırlatman-------yakında senin kafayıda fırlatacağının delileri sayılabilir----

Ne alaka, süper zenciye alakası olan ve ona kendini tokmaklattırmaktan haz duyan sensin.. Bak, hala daha "hastir lan, ne zencisi.." bile diyemedin.. Ama ben diyorum bak: De get lan yavşak, ne zencisi?

İşte farkedemediğin şey bu.. Sen, "Amanda göremiyorsun diye yok olmaz.." diyerek, ancak sana susuz sabunsuz kayan süper zenciyi inkar edemez noktaya düşersin..

Evrim filan hakkında ettiğini anırmalara gelince.. Bunlar da sorun filan değil..

Darwin kandrımış mı bizi, ben onun taaaa..

Ne değişti, ne oldu? Darwinin söylediği yalan olunca, senin masalın gerçek mi oluverdi? İnsan maymundan gelmemiş, bunu öğrendik, ama hala insanın nerden geldiği öğrenemedik..

Nerden gelmişse gelmiş, bana ne bundan? Allah veya İSa, her neyse, varsa, hani nerde, bana bunu göster, hepsi bu..

Sitelerde Paylaş
>>> bu olaylar seni çok yıpratmış sanırım -----bilmem belkide zencilere karşı özel ilgin bile olmuş olabilir------- her yazında onlara yer ayırman onları hep aklında tutma isteğinden de geliyor olabilir -----ayrıca bilinç altındaki kelimeleri bir bir yukarıya fırlatman-------yakında senin kafayıda fırlatacağının delileri sayılabilir----

Ne alaka, süper zenciye alakası olan ve ona kendini tokmaklattırmaktan haz duyan sensin.. Bak, hala daha "hastir lan, ne zencisi.." bile diyemedin.. Ama ben diyorum bak: De get lan yavşak, ne zencisi?

İşte farkedemediğin şey bu.. Sen, "Amanda göremiyorsun diye yok olmaz.." diyerek, ancak sana susuz sabunsuz kayan süper zenciyi inkar edemez noktaya düşersin..

Evrim filan hakkında ettiğini anırmalara gelince.. Bunlar da sorun filan değil..

Darwin kandrımış mı bizi, ben onun taaaa..

Ne değişti, ne oldu? Darwinin söylediği yalan olunca, senin masalın gerçek mi oluverdi? İnsan maymundan gelmemiş, bunu öğrendik, ama hala insanın nerden geldiği öğrenemedik..

Nerden gelmişse gelmiş, bana ne bundan? Allah veya İSa, her neyse, varsa, hani nerde, bana bunu göster, hepsi bu..

anibal yahu ben seni sevdim be arkadaş en azından bir book olmadığını biliyorsun

geldiğin yer belli de sen gideceğin yeri düşün-----darwine gelince bunu zaten siz umursuyorsunuz-----bizleri pek enterese etmiyor yani ister aldanın ister aldanmayın sizin seçiminiz------yaratanı görmeye gelince-----biz imkanlarımız nisbetinde görebiliyoruz veya cismleri algılayabiliyoruz---önceden de bahsettiğim gibi sadece göz ile görmekten bahsediyorsan biz yüksek dalgaboylu ışıkları da görmüyoruz----- fakat icat edilen cihazlarla bunları görebiliyoruz------ ama bu icatlar evrendeki hala bizim bilmediğimiz görmediğimiz diğer varlıkların olmadığının delili olarak gösterilemez---

sanırım senin istediğin cevaba yakın bir söz olarak------hani uzay araştırmacıları diyor ya daha bize ışığı gelmeyen güneş şistemleri veya yıldızlar veya yıldız kümeleri var diye----işte senin cevabında bu daha bizim farkedemediğimiz bir yaratıcı var-----onun görünmemesi yokluğuna delil gösterilemez-------

Sitelerde Paylaş

>>> önceden de bahsettiğim gibi sadece göz ile görmekten bahsediyorsan biz yüksek dalgaboylu ışıkları da görmüyoruz----- fakat icat edilen cihazlarla bunları görebiliyoruz------ ama bu icatlar evrendeki hala bizim bilmediğimiz görmediğimiz diğer varlıkların olmadığının delili olarak gösterilemez---

Eh, bizde bunu diyoruz zaten, süper zenciyi göstermez ama bu süper zencininde seni düzdüğünü ve seninde buna zaten razı olduğun hakikatini değiştirmez..

Yokluğuna delil, delilinin olmamasıdır.. Varsa hani nerde diyoruz, işte hepsi bu kadar. amanda göremezsiniz de.. Nedenmiş, zira bizim göremediğimiz yıldızlar filan varmış, onlara yok demiyormuşuz ya... İyide, onların var olduklarını söylemek mümkün, çünkü onların var olan hallerini zaten görüyoruz. Şurada var olan bir güneşin benzeri, aynısı vs. neden görmediğimiz bir yerde de var olmasın ki?

Senin tanrı/allah/yaratıcı dediğin şeyin sorunu bu işte.. Ha, bu arada, süper zenci çok iyi bir allah düzücüdür, sen gibi mülümanlardan bazen bıkar, gider ve allahı tokmaklayıp gelir..

Ve sen hala bu süper zenciye itiraz edemiyorsun.. Edemediğin üsrece, süper zencinin elekten geçridiklerinin listesi kabaracaktır.. Sen, allah, bakalım sırada kime vuracak piyango..

Sitelerde Paylaş
>>> önceden de bahsettiğim gibi sadece göz ile görmekten bahsediyorsan biz yüksek dalgaboylu ışıkları da görmüyoruz----- fakat icat edilen cihazlarla bunları görebiliyoruz------ ama bu icatlar evrendeki hala bizim bilmediğimiz görmediğimiz diğer varlıkların olmadığının delili olarak gösterilemez---

Eh, bizde bunu diyoruz zaten, süper zenciyi göstermez ama bu süper zencininde seni düzdüğünü ve seninde buna zaten razı olduğun hakikatini değiştirmez..

Yokluğuna delil, delilinin olmamasıdır.. Varsa hani nerde diyoruz, işte hepsi bu kadar. amanda göremezsiniz de.. Nedenmiş, zira bizim göremediğimiz yıldızlar filan varmış, onlara yok demiyormuşuz ya... İyide, onların var olduklarını söylemek mümkün, çünkü onların var olan hallerini zaten görüyoruz. Şurada var olan bir güneşin benzeri, aynısı vs. neden görmediğimiz bir yerde de var olmasın ki?

Senin tanrı/allah/yaratıcı dediğin şeyin sorunu bu işte.. Ha, bu arada, süper zenci çok iyi bir allah düzücüdür, sen gibi mülümanlardan bazen bıkar, gider ve allahı tokmaklayıp gelir..

Ve sen hala bu süper zenciye itiraz edemiyorsun.. Edemediğin üsrece, süper zencinin elekten geçridiklerinin listesi kabaracaktır.. Sen, allah, bakalım sırada kime vuracak piyango..

yani anibal sen diyorsun ki illada insan cinsinden illada evrimden gelmiş-----yani öküzlerle----eşekklerle----(hatta buna keçileri ve davarlarıda dahil etmek zarureti doğuyor) aynı atadan gelmiş bir yaratan istiyorsun----arkadaş ne diye bana bukadar yazı yazdırdın şimdiye kadar git aynaya bak----- arkadaş sen iyisini göstereceğiz bu ölümlü dünyada----

ayrıca benim angut arkadaşım------- sen senin şu geri kalmış beyninde bulunan hücreleri oluşturan atomları gördünmü -------veya dünyada hiç elektronu veya protonu gören olmuş mu-----boş ver zahmet etme sen cevap vermek için kaldığın yerden zenci masalları anlat----- senin gibi bir çobandan daha fazlasını beklemek yanlış olur zaten----

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...