Jump to content

Evde hayvan beslermisiniz?

Recommended Posts

• İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Apartmanda gürültücü hayvan besleyenlere karşıyım. Sırf bu yüzden taşınmayı bile düşünüyorum.

Sayın mutluizm,

En gürültücü hayvanlar köpekler,

Genelde köpek sahiplerine şikayetler gelir bu konuda,

Ben merkezli düşünce sisteminden sıyrılmış ve gezegendeki tüm canlıların eşit yaşam hakkı olduğunu savunan biri olarak,

küçük dostlarımıza biraz tolerans göstermeliyiz diye düşünüyorum.

Onlar çok savunmasız ve çok masum.

Lütfen biraz anlayışlı olun.

Sitelerde Paylaş
Sayın mutluizm,

En gürültücü hayvanlar köpekler,

Genelde köpek sahiplerine şikayetler gelir bu konuda,

Ben merkezli düşünce sisteminden sıyrılmış ve gezegendeki tüm canlıların eşit yaşam hakkı olduğunu savunan biri olarak,

küçük dostlarımıza biraz tolerans göstermeliyiz diye düşünüyorum.

Onlar çok savunmasız ve çok masum.

Lütfen biraz anlayışlı olun.

Nasil yani; tum canlilarin esit yasama hakki? Nasil lacak bu? Yani bir kopek rahatlikla bir markete girebilecek ve yiyecek yada satilan esyalari istedigi gibi minciklayabilecekmi? Yada hamam bocekleri odamizda masanin ustunde durup cerez yiyip TV ye bakabilecekmi?

Belki siz kendinizi; canlilarin (insan disinda) kendi yasam ortamlarinda rahat yasamalarini, insanlarin bunlari evcil hayvan diye evlerinde esir tutmamalarini savunan birisi oldugunuzu belirtmek istediniz.

Mesela ben Tavsanimi bahar geldiginde azat etmeyi dusunuyorum, ormana birakacam. Bakalim ne olacak.

Sitelerde Paylaş
Nasil yani; tum canlilarin esit yasama hakki? Nasil lacak bu? Yani bir kopek rahatlikla bir markete girebilecek ve yiyecek yada satilan esyalari istedigi gibi minciklayabilecekmi? Yada hamam bocekleri odamizda masanin ustunde durup cerez yiyip TV ye bakabilecekmi?

Belki siz kendinizi; canlilarin (insan disinda) kendi yasam ortamlarinda rahat yasamalarini, insanlarin bunlari evcil hayvan diye evlerinde esir tutmamalarini savunan birisi oldugunuzu belirtmek istediniz.

Mesela ben Tavsanimi bahar geldiginde azat etmeyi dusunuyorum, ormana birakacam. Bakalim ne olacak.

Hayır böyle bişey söylemiyorum,

Bu arada,

Tavşanınızı ormana bırakırsanız en fazla birkaç gün yaşayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Nitsuga sizin dediginize gore tum hayvanlar esit haklara sahip olmali, hangi haklara sahip olmali onu anlamadim. Benim anladigim kadari ile esit yasam hakki demek, insanlari baz alarak bir degerlendirme yapmak demektir, bunun sonucunda tum canlilarin seyahat etme , calisma, fikirlerini beyan etme,adalette esitlik gibi bazi haklar aklima geliyor.

Vahsi ortamda ise her canli kendine ozgu yerlerde yasar. Baliklar suda yasar mesela,tutup bir kediyi suda yasamaya zorlarsak ne olur? :rolleyes:

Hic bir canli kendi yasam ortamindan uzaklastirilmamalidir.

Sitelerde Paylaş
Macchiato senin ev, ev degil sanki hayvanat bahcesi masallah. Bastan alalim, senin tavsanin var, kanaryalarin var, tosbagan var, birde kopek varmis ama su an nerdedir, ne yapiyor bilmiyorsun. Belki sagda solda unuttugun bir kac hayvan daha vardir ya, sen evi bi arastir. :lol:

:unsure:

Su kaplumbagalari kokmuyormu? Hani koku derken su kaplumbagalari az bir su icinde yasamali , o az olan su zamanla kokar, tabi gerekli techizat yoksa.

Yukarda birisi kalorifer boceginden bahsetmisti, o nedir? ilk defa duyuyorum

Bakımları çok kolay. Akvaryum baktıysan eğer az çok anlarsın. Eğer yiyebileceklerinden fazla yem atarsan suda dolaşan yemler bakterilerce istila edilip suyu bulandırıyor. Et suyu misali Ve koku da oluyor. Amfibi yaratıklar olduklarıdan çok kolay hasta olmuyorlar ve sağlıkları birebir suyun sağlığıyla alakalı değil. Birtek dikkat edeceğin nokta suyun kokmasını beklemeden suyunu değiştirmen ve musluk suyunu kaynatıp soğuttuktan sonra vermen (musluk suyundaki Klordan dolayı kör olabiliyorlarmış) Kaliteli yem verirsen birde arada bir eline pamuk veya bez ile kabuklarını silip birikmiş tortularda fiziksel olarak temizlersen hiç sorun olmadan beslersin hatta şu ana kadar baktıklarım arasında bakımı en kolay olanı. Suyunu değiştirirken masanın üzerine koyuyorum öyle hızlı koşuyorlar ki bazen yetişemiyorum kafa üstü yere çakılıyorlar (birşeycik olmadışu ana kadar :) )

Sitelerde Paylaş

Akvaryumumda vardi uzunca bi sure. Kaplumbagalar icin suya filitre ve havalandirma sistemi konulsa daha saglikli bir su elde edebilirsin, Akvaryumculukta en degerli sey akvaryumdaki sudur. Cunki bu su surekli hareket halinde filitreleniyor, degisim sirasinda akvaryumun suyunun sadece 3 te 1 i degitiriliyor. Kalan su ise baliklarin yada diger canlilarin yasamasi icin gerekli mikroskopik canlilari barindiriyor. Bulanmiyor ustelik cokta berrak oluyor.

Akvaryumumun resmini bulabilseydim yayinlardim.

Sitelerde Paylaş

Macchiato'nun hayvanlarından anladığım kadarıyla evi Marlborough Hayvanat Bahçesi'nin içinde bir yerlerde; Hint bülbülü, Agora tavşanı ve Keops kaplumbağası, heyt be! Ben korkarım hayvanlardan. Özellikle de köpeklerden. Gördüğüm yerde çığlıklar atıp uzaklaşırım. Ama geçtiğimiz üç gün boyunca, köpek besleyen bir arkadaşın evindeydim. Allah sizi inandırsın pek şirin bir köpek. Sevdim, okşadım, oyun oynadık filân. Artık çok mutluyum. Köpeklerden korkmuyorum, yaşasın doğa.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Nitsuga sizin dediginize gore tum hayvanlar esit haklara sahip olmali, hangi haklara sahip olmali onu anlamadim. Benim anladigim kadari ile esit yasam hakki demek, insanlari baz alarak bir degerlendirme yapmak demektir, bunun sonucunda tum canlilarin seyahat etme , calisma, fikirlerini beyan etme,adalette esitlik gibi bazi haklar aklima geliyor.

Sayın kutsal yaratık bunları söylerken ciddi değilsiniz herhalde..

Vahsi ortamda ise her canli kendine ozgu yerlerde yasar. Baliklar suda yasar mesela,tutup bir kediyi suda yasamaya zorlarsak ne olur? :rolleyes:

Hic bir canli kendi yasam ortamindan uzaklastirilmamalidir.

Madem doğal ortamından ayırmak istemiyosunuz, o zaman baştan evinize almayacaksınız.

Doğada yaşayan hayvanlar bağzı şeyleri sonradan öğrenirler, beslenme, tehlikeden uzak durma gibi.

Tavşanınızı evde büyüterek doğada nasıl hayatta kalacağını öğrenmesini engellediniz,

Bu saatten sonra doğaya uyum sağlayamaz

u

Sitelerde Paylaş
Macchiato'nun hayvanlarından anladığım kadarıyla evi Marlborough Hayvanat Bahçesi'nin içinde bir yerlerde; Hint bülbülü, Agora tavşanı ve Keops kaplumbağası, heyt be! Ben korkarım hayvanlardan. Özellikle de köpeklerden. Gördüğüm yerde çığlıklar atıp uzaklaşırım. Ama geçtiğimiz üç gün boyunca, köpek besleyen bir arkadaşın evindeydim. Allah sizi inandırsın pek şirin bir köpek. Sevdim, okşadım, oyun oynadık filân. Artık çok mutluyum. Köpeklerden korkmuyorum, yaşasın doğa.

:)evde fil,zebra,at,inek...besliyomuşum gibi oldu

çok olduğuna bakmayın hepsi ufacık hayvanlar çok yer kaplamıyorlar.

Sitelerde Paylaş
:)evde fil,zebra,at,inek...besliyomuşum gibi oldu

çok olduğuna bakmayın hepsi ufacık hayvanlar çok yer kaplamıyorlar.

bir önceki evimiz pide fırınının üstünde olduğu için ufak tefek hayvanları biz de beslemek zorunda kalmıştık..

kardeşim evi ilaçlatınca ayrılık yaşadık...

Sitelerde Paylaş

Evde hayvan beslemek bir yana, birde bu hayvanlari carpraz dolleyerek yada bilmem ne yaparak tuhaf yaratiklar haline getirenler var. Bakin kediyi ne hale getirmisler. :angry:

53wt.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------

Assagidakide kedi sahibinin asiri sevgisi yuzunden elde olmadan degisime ugramis zavalli bir kedi var. Keyfi yerinde gibi gorunuyor. :lol:

12_photoshop_ziza_41843.jpg

tarihinde kutsalyaratik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...