Jump to content

Ölümden sonra diriltmeyi gören var mı?

Recommended Posts

• İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır Adem olayı daha farklı bir durum. Ben sana ilk mesajda verdiğin ayetleri söylüyorum.

A'RAF

22. Böylece onlari hile ile aldatti. Agacin meyvesini tattiklarinda ayip yerleri kendilerine göründü. Ve cennet yapraklarindan üzerlerini örtmeye basladilar. Rableri onlara: Ben size o agaci yasaklamadim mi ve seytan size apaçik bir düsmandir, demedim mi? diye nidâ etti.

23. (Adem ile esi) dediler ki: Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eger bizi bagislamaz ve bize acimazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz.

24. Allah: Birbirinize düsman olarak inin! Sizin için yeryüzünde bir süreye kadar yerlesme ve faydalanma vardir, buyurdu.

Sitelerde Paylaş
Sen 2 kişiye "hepiniz inin ordan" dermisin ?

Sen "onlara" zamirini her zaman 2 kişeye yönelikmi kunlanırsın ? Yoksa ikinizmi dersin ?

Adem Havva neden düşman olsunlar ?

geleceğin insanlarına yönelik bir ifade olamazmı..

hadi o an orda çok insan var ve onlara dedi inin oradan diye..

diyelim bana demedi..ben niye burdayım ben cennette olmam gerekmiyormu..

adem ve eşi tüm insanlığın atası..hepimizin bilgisini taşıyor..

Sitelerde Paylaş
Siz öyle sadığınız için öyle olacağını mı sanıyorsunuz.. ?

İman ile Küfür arasındaki mücadelenin boşuna olduğunu mu sanıyorsunuz. ?

Dünyada yaptıklarımızın hesabının sorulmayacağını mı sanıyorsunuz..?

Mazlumların Mükafatını, Zalimlerin cezasını çekmeden ÖLÜM ile eşitleneceğini mi sanıyorsunuz..?

Aldanıyorsunuz..!

iman ile küfür diye bir şey yok!varolan çekişmede inançlilarin delirmeleri ile akil arasinda,o da öyle her yerde değil..

sucun cezasi,işlendiği yerde infaz edilmediği taktirde,aynen söylediğiniz gibi olacak!

aldanmiyor,gözümüzün önündeki toz pembe örtüyü kaldiriyoruz..bu işler lafla yürümüyor..bak muhammed'in ardindan 14-15 asir geçti,halen kiyamet felan koptugu yok..çünkü düpedüz uydurdu,çıkarlari için insanlari mendil gibi kullanip atti..bunca yildir yapılan ibadetlerin,adaklarin hepside bosa..ne bir yaratiliş,ne bir tanri,ne bir vahiy,ne bir ahiret ne de bir hesap var..bunlar insanlari köleleştirmek amaciyla bir başka kesim insan tarafindan uydurulmus hayal ürünü şeyler.

tarihinde torv4lds tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sen ne saçmalıyorsun anlamadım ben :D

anlamadğın şeye neden saçmalık dedin onu anlamadım..

sen inin ordan ifadesi çoğul olduğundan adem ve havva olamaz diyorsun..

bende çoğul ifade kullanılmasının sebebini adem ve havvanın aynı kaderini paylaşacağından tüm çocukları olamazmı diyorum.

eğer ordaki ifade o an orda bulunan çok sayıdaki insanlara denmişse ..ben neden o düşmanlığın olmadığı yerde değilim..çünkü senin düşüncene göre o an orda çok sayıda kişi var ve o yüzden çoğul ifade kullanılmış..o an orda çok sayıda insan olduğu için o ifade kullanılmışsa o an orda ben yoktum benim burda olmamam gerekli..ben burdaysam demekki allahın inin ordan ifadesi benide kapsamakta..

Sitelerde Paylaş

Yeminle anlamıyorum seni. Kendini fazla kasma ayetin pokunu çıkartcam diye. Sadece düz olarak yazılanları oku yeter.

Adem'in tek bir insan oldugunu sanmıyorum. Zira Adem peygamber olarak zikredilmiyor Kuran'da.

Benim düşüncem Ademler ve Havvalar var.

Ademler eşyaların isimlerini öğrenmiş bilinçli insanlar.

Yani günümüzün insanları.

Zaten ayette halife atanmasından bahseder. Yaratılmak yoktur.

Bu konuda terliksi daha bilgili. Zira her gün bunu forumda dile getiriyor. Artık ezberlemiştir sanırım. Ona başvurabilirsin beni anlamıyorsan.

Sitelerde Paylaş
Yeminle anlamıyorum seni. Kendini fazla kasma ayetin pokunu çıkartcam diye. Sadece düz olarak yazılanları oku yeter.

Adem'in tek bir insan oldugunu sanmıyorum. Zira Adem peygamber olarak zikredilmiyor Kuran'da.

Benim düşüncem Ademler ve Havvalar var.

Ademler eşyaların isimlerini öğrenmiş bilinçli insanlar.

Yani günümüzün insanları.

Zaten ayette halife atanmasından bahseder. Yaratılmak yoktur.

Bu konuda terliksi daha bilgili. Zira her gün bunu forumda dile getiriyor. Artık ezberlemiştir sanırım. Ona başvurabilirsin beni anlamıyorsan.

seni anlıyorum..

hadi topluca inin ordan ifadesi ademin tüm çocuklarını kapsayan bir ifade yani tüm insanlığı kapsadığı için kullanılıyor diyorum....

bu ifade tüm insanlığı kapsamasaydı adem ve o an orda olan insanların dışındakiler burda olmazlardı..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
29/19. Allah'ın, yaratılanı ilk baştan nasıl yarattığını,(ölümden) sonra bunu (nasıl) tekrarladığını görmediler mi? Şüphesiz bu, Allah'a göre kolaydır.

29/20. De ki: Yeryüzünde gezip dolaşın da, Allah ilk baştan nasıl yaratmış bir bakın. İşte Allah bundan sonra (aynı şekilde) ahiret hayatını da yaratacaktır. Gerçekten Allah her şeye kadirdir.

post-3374-1203460567_thumb.jpg

(Kuran-ı kerim'den taratılmıştır)

Bu ayetde insanın ölümden sonraki dirilişinden bahsediyor.(29/19)

Ahiret günü gelmeden insanın dirilişenden bahsetmek ve bunu görmek ne demektir?

Dikkatinizi çekerim, türlerin devamı ölüm/doğum'dan bahsetmiyor.

"Diriltmek" den bahsediyor ve görmediniz mi? diyor.

Saygılar...

Yoookkk Ben Ölen Birini Gördüm , Ölü Dirilirken Görmedim Ölü Dirilirmi , Dedem & Amcam Gelsin Mezardan Kalksın Ben Dirildim Artık , Geldim Desinler

:P :P :P

Sitelerde Paylaş
anlamadğın şeye neden saçmalık dedin onu anlamadım..

sen inin ordan ifadesi çoğul olduğundan adem ve havva olamaz diyorsun..

bende çoğul ifade kullanılmasının sebebini adem ve havvanın aynı kaderini paylaşacağından tüm çocukları olamazmı diyorum.

eğer ordaki ifade o an orda bulunan çok sayıdaki insanlara denmişse ..ben neden o düşmanlığın olmadığı yerde değilim..çünkü senin düşüncene göre o an orda çok sayıda kişi var ve o yüzden çoğul ifade kullanılmış..o an orda çok sayıda insan olduğu için o ifade kullanılmışsa o an orda ben yoktum benim burda olmamam gerekli..ben burdaysam demekki allahın inin ordan ifadesi benide kapsamakta..

Çok güzel... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

29/19. Allah'ın, yaratılanı ilk baştan nasıl yarattığını,(ölümden) sonra bunu (nasıl) tekrarladığını görmediler mi? Şüphesiz bu, Allah'a göre kolaydır

buda anlatılan doğadır.kışın ölür baharda dirilir.bu yeniden diriliş için örnektir.

29/20. De ki: Yeryüzünde gezip dolaşın da, Allah ilk baştan nasıl yaratmış bir bakın. İşte Allah bundan sonra (aynı şekilde) ahiret hayatını da YARATACAKTIR. Gerçekten Allah her şeye kadirdir.

bak diyorki ilk baştan nasıl yaratmış<dünyayı> bir bakın.ahiret hayatınıda YARATACAKTIR.diyor

Sitelerde Paylaş

>>> kışın ölür baharda dirilir

Kışın ölen hiç bir şey, baharda dirilmez..

Doğadaki bir şeylerin kışın öldüğünü sanmak, erken bunamanın ve delirmenin işaretçisidir, psikologlar, tımarhaneler yardımcı olacaktır sizlere..

Sitelerde Paylaş

bitkiler dünyasında kış ile bahar aynı şeymi?

değişen ne var?bitki için.

neden kışın heryer (bitki açısından,hatta bazı hayvanlar açısından) durmuşken.

baharda hareket başlar.

baharda doğa neden harekete geçer.

özetle baharla kış arasında ne fark var ..

Sitelerde Paylaş
29/19. Allah'ın, yaratılanı ilk baştan nasıl yarattığını,(ölümden) sonra bunu (nasıl) tekrarladığını görmediler mi? Şüphesiz bu, Allah'a göre kolaydır.

29/20. De ki: Yeryüzünde gezip dolaşın da, Allah ilk baştan nasıl yaratmış bir bakın. İşte Allah bundan sonra (aynı şekilde) ahiret hayatını da yaratacaktır. Gerçekten Allah her şeye kadirdir.

post-3374-1203460567_thumb.jpg

(Kuran-ı kerim'den taratılmıştır)

Bu ayetde insanın ölümden sonraki dirilişinden bahsediyor.(29/19)

Ahiret günü gelmeden insanın dirilişenden bahsetmek ve bunu görmek ne demektir?

Dikkatinizi çekerim, türlerin devamı ölüm/doğum'dan bahsetmiyor.

"Diriltmek" den bahsediyor ve görmediniz mi? diyor.

Saygılar...

aslında kıyamet günü geldiğinde bütün insanları diriltceği hakkında bir argüman biliyorum ne kadar doğru bilmem.

Sitelerde Paylaş

dirilmek nedir ..?bunu anlamak gerekir.

benim düşüncem.

bilginin uygulamaya geçebilmesidir dirilme.

bahardaki bir tohumun dirilmesi .tohumdaki bir bilginin uygulamaya dökülmesi.

ağacın dirilmesi.baharda faliyete geçebilmesi.

insanın dünyada dirilmesi.döllenmiş yumurtanın faliyete geçebilmesi.

insanın ahirette dirilmesi.:ölürken alınan nefsin(kişisel tüm bilgilerin) uyanması yani harekete geçebilmesi..

biyoloji bilenlerin bu konuda bizi ayrıntılı olarak bilgilendirmesi gerekir.yani iyi olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...