Jump to content

İnandığınız herşey sizin gerçeğinizdir

Recommended Posts

Gerek burada, gerek diğer platformlarda konu ne olursa olsun; din, siyasi görüş, davranış biçimi ya da diğerleri; hepimizin tercih ettiği, inandığı ve kolay kolay değişmeyecek görüşlerimiz mevcut.

Bunun sebebi de aslında açık :

"İnandığınız herşey sizin gerçeğinizdir"

İstanbul'da dindar bir muhitte yaşıyorum. Hatta evimi, evimin yakınındaki ünlü bir camiye göre tarif ediyorum. E doğal olarak da berberim de aynı tayfadan oluyor.

Bugün artık "ohara" dediğim noktaya ulaştım. Almanya'daki nakşibendi tarikatının bilmemnesinin müridinin laflarına inanan berber kitlesi kendini fazlasıyla kaptırmış. Adamın yazdığı kitabı besmele ile almazsam günahmış, ve ebesinin hörekesine kadar giden saçmalıklar ordusu.

Günaha girme hede hödösüne süper bir delikanlılık ettim.

Dedim ki : "Madem biri birinin günahını alabiliyor. Hayatın boyunca tanıdığın herkesin, senin ve varolabilecek tüm günahları üstüme alıyorum ve cezasını ben çekeceğim. Vazgeçer misin bu noktadan sonra millet günah işlemesin diye uğraşmaktan?"

Peşisıra karşımda yalvar yakar yapma etmeci, dünyanın sonunun geldiğini kabul eden bir insan kitlesi çıktı karşıma.

Sonrasında bir lafla kestirip attım diyaloğu.

"İnandığınız herşey gerçektir. Ama sizin gerçeğinizdir."

Ve tartışma gariptir dindi. Bana acıyan ve cehennemde cayır cayır yanacağım hüzünüyle baktılar.

Şimdi bu yöntemi buradaki tüm dine inananlara uygulamak istiyorum.

Efendiler!

Dünya tarihi boyunca, islamına ön gördüğü doğrultuda tüm günahları üstüme alıyorum. Hepsini de çocuklarla sevişen yaşlı kadınla parası için beraber olan jigolo Muhammed eniştenizin en ücra acı fantezisiyle de çekeceğim.

Bu doğrultuda lütfen insanların elini kolunu kesmeyi bırakın. Kadınları kuma gömüp taşlamayı da bırakın. Allah böyle istedi diyip kendinize bomba bağlayıp etrafı patlakmaktan da vazgeçin.

Bakın biri var! Tüm günahları üstüne aldı. Artık dert edeceğiniz bir şey yok.

Ne yaşıyorsanız kendinize yaşayın, başkalarını da rahatsız etmeyin.

Oldu mu ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...