Jump to content

Komunistler buraya

Recommended Posts

Sacma bir örnek oldu...Sen hala kuzey kore sosyalist diyorsun...Bende sana diyorum ki senin sosyalizm algından problemin var diyorum...İkisindede yasamak istemem ki amerikada bir dönem bulundum...Sandıgın gibi fırsatlar ülkesi degil....

Sosyalizm algımda problem mi var? Biraz abartmıyor musun? Kuzey Kore kendisi sosyalist olduğunu iddia ediyor. Stalinciler. Özel mülkiyet devletin elinde. Peki bu adamlar sosyalist değilse nedir?

Amerika'da niye bulunmak istemezsin?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 321
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sacma bir örnek oldu...Sen hala kuzey kore sosyalist diyorsun...Bende sana diyorum ki senin sosyalizm algından problemin var diyorum...İkisindede yasamak istemem ki amerikada bir dönem bulundum...Sandıgın gibi fırsatlar ülkesi degil....

niye fırsatlar bulamazsın çünkü burjuvalar varken senin gibilerine iş düşmez gördüğün herseyi işçi sınıfı üretir burjuva ise onun sırtından gecirir....

Sitelerde Paylaş
ndn kapitalizim kötü 1. ABD,İngiltere vb. kapatalisti yayan ülkeler bir de kapitalist alan ülkeler var afrika ülkeleri türkiye vb

bu durumda kapitalizim bizim için uygun deqildir ve emperyalistlerin köpeği olmayalım.... ülkemize baktığınızda ne düşünüyorsunuz

Emperyalist nedir?

Sitelerde Paylaş
Sosyalizm algımda problem mi var? Biraz abartmıyor musun? Kuzey Kore kendisi sosyalist olduğunu iddia ediyor. Stalinciler. Özel mülkiyet devletin elinde. Peki bu adamlar sosyalist değilse nedir?

Amerika'da niye bulunmak istemezsin?

Özel mülküyet devletin degil bir takım bürokratın elinde....Devlet algısı orada klasik diktotarya seklindedir....Sosyalizm salt devletcilik degildir...Çin de kendine sosyalist diyor sosyalist filan degildir çin...Ekonomik acıdan bile sosyalist degildir...

Amerika'da bulundum...Sandıgın gibi refah toplumu filan degil...İşsizlik, evsizlik, aclık , 3 kurusa calısmak orada da baya yogundur...Sendikalar bildigin patronlar gibi hareket ediyor...sendikal hareket liberalizmle sınırlı....Polis her an sılahına sarılıyor...En ufak harekette vuracakmıs gibi namluyu sana dogrultuyor....vb vb vb ....

Sitelerde Paylaş
Özel mülküyet devletin degil bir takım bürokratın elinde....Devlet algısı orada klasik diktotarya seklindedir....Sosyalizm salt devletcilik degildir...Çin de kendine sosyalist diyor sosyalist filan degildir çin...Ekonomik acıdan bile sosyalist degildir...

Amerika'da bulundum...Sandıgın gibi refah toplumu filan degil...İşsizlik, evsizlik, aclık , 3 kurusa calısmak orada da baya yogundur...Sendikalar bildigin patronlar gibi hareket ediyor...sendikal hareket liberalizmle sınırlı....Polis her an sılahına sarılıyor...En ufak harekette vuracakmıs gibi namluyu sana dogrultuyor....vb vb vb ....

Peki Amerika b*ktan, K.Kore b*ktan. Nedir güzel sistem? Nedir çözüm?

Sitelerde Paylaş
Peki Amerika b*ktan, K.Kore b*ktan. Nedir güzel sistem? Nedir çözüm?

Valla ludwig Latin Amerika bu konuda beni ümitlendiriyor...Çok güzel deneyimler oluşturmus durumdalar ki bende bu konuda hazırlık yapıyordum...Bitince eleştirilerinize acacagım...Eski sosyalist deneyimlerden cok güzel ders almıs gibiler...umarım sonu Alende gibi olmaz...

Sitelerde Paylaş
Bugday ülkesi su anda avrupadan bugday alıyor... :blink: Ab uyum sürecinde bir cok sektör ab nezdinde bitirilmeye calısılıyor...vb bir çok örnek var...

çok doqru minton bu başımızdaki gericiler yüzünden tarımda sanayide bittik yaa emperyalist köpeqi tayip ve adamlar yüzünden yakında emperyalistlere bağlı olucaz =(

Sitelerde Paylaş
Bugday ülkesi su anda avrupadan bugday alıyor... :blink: Ab uyum sürecinde bir cok sektör ab nezdinde bitirilmeye calısılıyor...vb bir çok örnek var...

Bir ülke üretkenliğini arttırırsa, ve de yüksek teknolojik şeyler üretirse, buğdayı dışardan alacak parası da olur. İnsanlar buğday üretiminde çalışacağına mikroçip veya yazılım üretseler, ülke daha zengin olur. O zaman istediğin buğdayı da alırsın.

Sitelerde Paylaş
Bir ülke üretkenliğini arttırırsa, ve de yüksek teknolojik şeyler üretirse, buğdayı dışardan alacak parası da olur. İnsanlar buğday üretiminde çalışacağına mikroçip veya yazılım üretseler, ülke daha zengin olur. O zaman istediğin buğdayı da alırsın.

eee tamamda türkiye öyle bir ülkemi...Degil tabi ki...Türkiye piyasasına girmek için önce orada güclü görünen sektörü zayıflatmalrı gerekir...Bunu hükümetler ab uyum yasaları gibi şeylerle yapabiliyorlar ama mesela wallmartın türkiyeyi girişine izin vermedi türkiye cünkü sabancı ve bir kac işadamının işine gelmedi ama bunlar büyük sermaye sahipleri...Bu tür şeylerde oluyor ama genel itibariyle türkiye bu tür konularda taviz veriyor...

Sitelerde Paylaş

zamanında budayda üretmediler fazla teknolojide son 20 yıl başlamısız kı teknoloji devreye girdi biz budaya giderken adamlar tekno... ya gittiler ne oldu son zamanda geri kaldık bunun sebebi basta bulunan gericilerdir yani senin gibileri ;)

Sitelerde Paylaş
eee tamamda türkiye öyle bir ülkemi...Degil tabi ki...Türkiye piyasasına girmek için önce orada güclü görünen sektörü zayıflatmalrı gerekir...Bunu hükümetler ab uyum yasaları gibi şeylerle yapabiliyorlar ama mesela wallmartın türkiyeyi girişine izin vermedi türkiye cünkü sabancı ve bir kac işadamının işine gelmedi ama bunlar büyük sermaye sahipleri...Bu tür şeylerde oluyor ama genel itibariyle türkiye bu tür konularda taviz veriyor...

Destekcinim yanlız deqilsin arkadaşş

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...