Jump to content

SaiT in bilinç altında yatan gerçekler

Recommended Posts

Ha birde hangi er doktora gidip koğuştaki birini kast ederk : ''Sizin tıbbiyenizde, doktorluğunuzda 'kara sevda' hastalığının ilacı ve tedavisi var mıdır? diye sormuş?

Koğuştan hangi er bir diğer erin ismini değiştirip bağrına basmış ve askerlik sonrası yanına alıp sabahlara kadar haşır neşir olmuştur? (SaiT in Zübeyr i aldığı gibi)

Hangi er dağıtımı sırasında beni Ankara ya değil koğuş arkadaşım Sait in gittiği yer olan Urfaya verin demiş?

Ve hangi er askerlik arkadaşının ölümüne kadar yanı başında kalmış?

Al bak işte aradaki farkı kendin istemeden izah ediyorsun..

İllegal inan bana SaiT in bu erkeklere karşı zaafı için hiç bir şekilde onu suçlamıyorum.. Adam ın doğası bu.. Elbette o zaman kalkıp ben eşcinselim, kadınlarla olamıyorum diyemezdi.. SaiT i bırak 21 yy da Fatih Ürek bile bunu diyememiştir..

Peki o zaman Sait ne yapacak? Yok efendim biz Zübeyr le fikir telakisinde bulunuyoruz diyip durumu kurtaracaktır.. Tıpkı Fatih Üreğin evlenmeye vaktim yok demesi gibi..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 150
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

KArdeşim inan bana ateistforumdan ayrıldım.Sırf bediüzzaman için geri döndüm.İşim bitsin gideceğim.

Bu yüzden bediüzzaman hangi konuda ise ben oradayım aman siz uzak durun benim ne kadar sinirli olduğumu bilemezsin sinirden gülüyorum..

Evlenirsin sapıksın kadına mal gibi davranırsın evlenmessin eşcinselsin ee ölelim biz ya

Bana sorarsan hiç bir yere gitme islamı aslanlar gibi büyük bir sabır ve metanetle savunmaya devam.

Sitelerde Paylaş

Adam gibi tek bir kadınla resmi nikah yapıp evlenene kim ne demiş bu forumda?

Ama bir taraftan biri nlarca karı kızla evleniyr, cariyelerle oynaşıyr ve bunu yapanın Allah ı bunlar size helal evlenin benim getirdiğim dinde ruhbanlık yoktur diyor...

Diğer taraftan bu dine ait olduğunu iddia eden bir adam çıkıyor evlenmiyor, Hırıstiyan papazlar gibi eline kadın eli değmiyor, Budist rahipler gibi kafasını çevirip kadınlara bakmıyor üzerine üstlük bir adamı bağrına basıp yanına alıyor ve hayatını bu adamla geçiriyor.. SaiT le kankası sabahlara kadar bir odaya kapanıp artık ney yapıyorlarsa haşır neşir oluyorlar.. SaiT in hayatına aldığı adam memuriyetini tehlikeye atmak pahasıda bile olsa SaiT le beraber olmak için tayinini istiyor, Doktora gidip içine düştüğü kara sevdanın tedavisi var mı diye soruyor..

İllegal sen harbiden kafayı yemişsin bunları yapan SaiT le askere giden insanları denk tutuyorsun.. ee maksat SaiT in durumunu kurtarmak değil mi sizler her türlü mantıksızlığı yaparsınız.. Rezillikler böyle kapanmaz İllegal..

Sitelerde Paylaş
Adam gibi tek bir kadınla resmi nikah yapıp evlenene kim ne demiş bu forumda?

Ama bir taraftan biri nlarca karı kızla evleniyr, cariyelerle oynaşıyr ve bunu yapanın Allah ı bunlar size helal evlenin benim getirdiğim dinde ruhbanlık yoktur diyor...

Diğer taraftan bu dine ait olduğunu iddia eden bir adam çıkıyor evlenmiyor, Hırıstiyan papazlar gibi eline kadın eli değmiyor, Budist rahipler gibi kafasını çevirip kadınlara bakmıyor üzerine üstlük bir adamı bağrına basıp yanına alıyor ve hayatını bu adamla geçiriyor.. SaiT le kankası sabahlara kadar bir odaya kapanıp artık ney yapıyorlarsa haşır neşir oluyorlar.. SaiT in hayatına aldığı adam memuriyetini tehlikeye atmak pahasıda bile olsa SaiT le beraber olmak için tayinini istiyor, Doktora gidip içine düştüğü kara sevdanın tedavisi var mı diye soruyor..

İllegal sen harbiden kafayı yemişsin bunları yapan SaiT le askere giden insanları denk tutuyorsun.. ee maksat SaiT in durumunu kurtarmak değil mi sizler her türlü mantıksızlığı yaparsınız.. Rezillikler böyle kapanmaz İllegal..

Embesil herif üstadın yanında sadece zübeyr abimi vardı sanıyorsun?

Mustafa sungur bayram yüksel...Yeri geldi aynı derhanede yattılar kalktılar..

Üstelik iftira attığın zübeyr abi evlidir çoluk çocuğu vardır.Sungur abi evlidir..

Seni kaç defa rezil ettik sen çok yüzsüz bir adamsın.. seni takmamak lazım

Sitelerde Paylaş

Şimdiye kadar elde ettiğimiz bilgileri sıralayalım..

1-SaiT azılı bir kadın düşmanıdır.

2-SaiT e göre kadın azdırıcı bir mahlukattır.

3-Hayatı boyunca SaiT in eline kadın eli değmemiştir.

4-İslamda sünnet ve erkekliğin sembolü olan sakal bırakmaya karşıdır..

5- Hayatı boyunca evlenmemiş, evlenmeyi bırakın bir kadını arzuladığına dair tek bir söz etmemiştir.

6- Sait bir doktora beni kara sevdadan kurtaracak bir ilacınız var mı diyen bir erkeği gece, gündüz ölene kadar yanından ayırmamıştır.

7- Sait evlenmemesine sebep olarak Hırıstiyan papazların söylevinin tıpa tıp aynı söylevi çekmiştir.. Oysa İslam dininde ruhbanlık yoktur.. Aynı şekilde argümanları ile kendini Muhammedle bir tutmuş ama aynı Muhammed evlilikten geri kalmamıştır..

8- Evlenmemesi hakkında yaptığı açıklamalar Fatih Üreğin yaptığı açıklamalar gibidir...

Sonuç: Neden SaiT te Fatih Ürek gibi gerçeklerden uzak açıklamalarda bulunmuştur? Fatih Ürek malumunuz iyi kıvırtır, öz itibari ile SaiT te aynı kıvırtmaları yapmıştır..

Sitelerde Paylaş
Üstelik iftira attığın zübeyr abi evlidir çoluk çocuğu vardır.Sungur abi evlidir..

Seni kaç defa rezil ettik sen çok yüzsüz bir adamsın.. seni takmamak lazım

Yani bu adamlar allahın sevmediği kullardanmış,: "Allah bir kulu sevdiği vakitte onu Zât-ı Uluhiyetine hizmet etmek için seçer. Onu kadınla ve evlâd ile meşgul ettirmez."

Birde rezillikten bahs ediyor.

Sitelerde Paylaş

Bak İllegal sana o savunduğun rezil herifin ne dediğini hatırlatıyor xislam... Birde Nurcu olacaksın...

Evlenmeme bahanesi için SaiT ne demiş?

"Allah bir kulu sevdiği vakitte onu Zât-ı Uluhiyetine hizmet etmek için seçer. Onu kadınla ve evlâd ile meşgul ettirmez."

Peki bu üstadın yatak arkadaşı evlendiğine göre, bu eleman Allah ın sevdiği kulu değilmiş demektir.. Bu arada evli olmak ibnelik yapmaya engel değildir..

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

insanlarda oyle bozuklar var ki, yilan gibi etrafa zehir sacmaktan lezzet aliyorlar.

bilhassa bu asirda bazilari oyle alcakliga dusmus ki, kendisinde bulunan kotu ahlaki, masum birine hic dusunmeden takar, onunla onu mahkum eder, herkesin icinde bir iftira sallar. hic de vicdani sizlamaz. yok ki sizlasin.

bir adam, omru boyunca gunahlardan uzak durdugu etrafindaki herkesin sahitligiyle sabit olmus, hatta o zamanda yasayan dusmanlari bile iftira atamamis.

aha bu zamanda biri cikiyor,ruhundaki bosluktan dolayi herkesi bos saniyor. icindeki pisligi millete bulastirmak istiyor.

omru boyunca medreselerde ilme calisan, birinci dunya savasinda gonullu alay kumandani olarak cephede harbeden ve esir dusen, esaretten sonra istanbulda ingilizlere karsi matbuat yoluyla uzun mucadeleler veren[hatta bu mucadelesinden dolayi mustafa kemal birkac defa onu ankaraya cagirtmistir], hayatinda hizmet icin faaliyetten baska seyleri dusunmeye bile vakit bulamayan birine, namustan habersiz birisi cikiyor, kendi rahat doseginde yattigi icin, onu da oyle zannedip utanmadan iftira atiyor. kendisinin kafasinda veya hayatinda hep farkli seyler dolandigindan, masumlara da o damgayi vuruyor. n.suzlugunu en namuslularda goruyor.

1950 yilina kadar, yani seksen yasina kadar bulundugu eve aksam namazindan sonraki gun ogleye kadar kimseyi kabul etmeyen, o yildan sonra da on yil alti talebesiyle ayni binada fakat hep farkli odada kalan, serefini bu derece muhafaza eden en esref birisine, birisi cikmis, o yasinda bakin ne isnadlarda bulunuyor.. kendi s.sizligini en sereflilerde gormek istiyor. yetmisinden sonra tanistigi gayretli bir talebesine de pis iftiralarini savuruyor.

maneviyattan uzak, insanligin dunya ve ahiretine hizmet gibi ulvi hislerden habersiz, maddiyatta ve maddi zevklerde bogulmus bir ruh hastasinin, boyle konularda soz hakki olursa, ortaya ancak boyle zehir gibi iftiralar cikar normal olarak..

ama sen kabrinde rahat uyu ustadim. amacinda muvaffak olmussun ki, bak bu adam hep aleyhinde birseyler sallamaya calisiyor. senin nurlarla gosterdigin manevi kuvvetten cok korkmus olmali ki, devamli senle ugrasmaya calisiyor. adeta can cekisiyor. e ne yapsin ustadim, eserlerin adamin butun fikirlerinin belini kirmis, hayatini cehennemden beter eylemis....

Sitelerde Paylaş
Malumunuz Hırıstiyanlık kurumunda özellikle din adamları arasında ruhbanlık mevcuttur.. Din görevlileri hayatları boylarınca asla evlenmezler ve cinsel ilişkiden uzak dururlardı.. Zira Hırıstiyanlık felsefesi bunu öngerir, onlara göre cinsellik işin içinde evlilik dahi olsa ruhu kirletmektedir ve nefs hakim olma ve nefsi terbiye etme anlamında kesinlikle cinsellikten uzak durulmalıdır..Oysa İslam dininde kesinlikle böyle bir uygulama yoktur. Kuran insanların evlenmesini emreder hatta köle ve cariyelerin evlenmesini ister..

Aranızdaki bekarları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi davranışta olanları evlendirin.

Nisa Suresi 4 Kadınlardan hoşunuza gidenleri nikahlayınız"

Ama gelin görin ki Sait hayatında hiç evlenmemiştir.. Hayatı boyunca kadınlardan hep uzak durmuştur.. İnsan ister istemez sormadan duramıyor.. Madem bu kadar bu dine kalben bağlısın o halde neden dininin emrettiği bir görevi yerine getirmiyorsun?

Elbette İslama göre evlenmemek için belli sebepler mevcuttur ki bunlar çeşitli hadislerde : Yeterli nafaka sağlayamamak, cinsi münasebete yeterli olmamak, sıhhî yönden müsait olmayıp, evlenince hastalığı artabilecek kimse, akli dengesi bozuk olanlar sayılmaktadır..

SaiT i Nurside yukarıda sayılanların hiç birisi mevcut değildir.. Tabi hemen bu konuda SaiT olmayan bir hadis uydurup kendisini bu işten sıyırmayı becermiştir.. İlgili Hadis şudur : "Allah bir kulu sevdiği vakitte onu Zât-ı Uluhiyetine hizmet etmek için seçer. Onu kadınla ve evlâd ile meşgul ettirmez."

Allah İslam yoluna başını koymuş, ayrıca onun Zat ı Uluhiyetine hizmet eden ve en sevdiği kulu olan Muhammede onlarca karı hatta ve hatta gelini ile meşgul ettirmişken senin bu ayrıcalığın nedir? Yoksa bu işin içinde başka bir iş olmasın ey SaiT?

Evlenmemesi hakkında bir diğer açıklaması : Hz. Mesih ve Hz. Yahya evlenmemişlerdir ve Hz. Mesih ve Hz. Yahya gibi imana hizmet eden, ahlaksızlığa sapmamış, daha tertemiz bir hayli bekâr vardır. Eh be SaiT sen Hırıstiyan mısın? Yoksa bu işin içinde başka bir iş olmasın ey SaiT?

SaiT neden evlenmediği konusunda bakın neler sıkıyor: Kırk seneden beri gayet dehşetli bir zındıka hücumu karşısında, her şeyini feda edecek hakikî fedakârlar lâzım geldiği bir zamanda, Kur'an-ı Hâkim’in hakikatına, değil dünya saadetimi, belki lüzum olsa âhiret saadetimi dahi feda etmeye karar verdim.

Sait yine fena sallamış. Adama sormazlar mı be SaiT Muhammed hayatı boyunca gayet dehşetli bir zındık hücumu karşısında kalmış, mürtedlerle, gazalarla, baskınlarla, savaşlarla, Kureyşle, göçle, müşriklerle uğraşmış, üzerine birde vahiy almak gibi bir iddiada bulunmuş ama yinede karı kızla olan münasebetinde aksama olmamıştır.. Hatta ve hatta baskın sonrası kendine düşen cariyeyi eve götürüp işini görecek kadar beklemeden yolda çadırda halletmişken sende kalkıp neler diyorsun be SaiT. Acaba bunun sebebi senin bastırdığın duyguların olmasın eh be SaiT...

Âyet-i kerimede ve hadîs-i şerifteki (evlilikle ilgili) emirler emr-i daimî ve vücubî değildirler. Belki istihbabî ve sünnet emirleridir. Hem şartlara bağlıdır. Hem de herkes için her vakit değildir. SÖYLE O ZAMAN SaiT senin evlenmemek için bahanen NEDİR? Zira yukarıda ki Muhammed in hayatı senin öne sürdüğün mazeretlerini yerle bir ediyor. Hadi SaiT şöyle yat ve uzan ve de rahatla bilinç altındakileri bizlere dök bakalım:

DEVAM EDECEKTİR.

Mohammed yalan söyleme

said i kürd inin

akl i dengesi bozuktur

o yüzden

evlenmemesi

normal

dir

:)

Sitelerde Paylaş
Mohammed yalan söyleme

said i kürd inin

akl i dengesi bozuktur

o yüzden

evlenmemesi

normal

dir

:)

Akli durumu bozuk olan adam cinsel yönden ölü değildir.. İbne olmasınada engel değildir.. 

Hikyar bize hikaye anlatma... 16 talebesi ile ayrı odada kaldığında sende mi oradaydın? Orgy yapmadıkları ne malum? 

Sitelerde Paylaş
Akli durumu bozuk olan adam cinsel yönden ölü değildir.. İbne olmasınada engel değildir..

Hikyar bize hikaye anlatma... 16 talebesi ile ayrı odada kaldığında sende mi oradaydın? Orgy yapmadıkları ne malum?

Orgy yaptıkları ne malum diye sorar akıllı bilinçli insan değilmi..

Mesela seninde pek çok erkek arkadaşın var senin ibne olmadığın ne malum?

Tabi bu senin mantığın ben senin ibne olduğunu düşünmüyorum böyle bir idda atacak osam kanıtlamak ile yükümlü olurum.

Erkeklerle eğlentilerin uygunsuz hallerinin fotoğrafları yada videoları yada senin ibne olduğuna dair şahitler.. vss..

Sen bu başlıkta böyle bir kanıt vermiyorsun bediüzzaman ile ilgili.Sadece evlenmediyse ibnedir gibi bir mantık kurmuşsun.Ha bu mantığı beyninlemi kurdun yoksa başka bir tarafınlamı belli değil..

Kucak dolusu sevgiler kucak dolusu öpücükler mohammed..

Aman ha son yazdığımdan dolayıda beni ibne ilan etme... :fool:

Sitelerde Paylaş

Hayatının son 40 senesi tecrit altında, hapishanelerde yada gözetim altında geçen birisine bu yakıştırmaları yapmak için;

- Ya o insanın ar damarının çatlamış olması lazım..

- Ya insanlıktan hiç nasibini almamış, iftira atmaktan hoşlanan gözü dönmüş bir mahluk olması lazım.

- Ya büyük bir eziklik içerisinde olması lazım..

- Yada bir mefaat uğruna hertürlü yalanı söyliyebilecek birisi olması lazım..

Ama özellikle hayatı bütün detaylarına kadar malum olan ve hayatının son 40 senesi gün ve gün devlet gözetiminde olan, çevresinde her an onlarca insan olan, en büyük hileyi hilesizlikte bilen ve davası uğruna tüm dünya zevlerini feda edebilen bir insana bu iftiraları atabilen bir insanda yukardaki özelliklerin tümü olması lazım...

Ben Üstadı savunmayacağım, çünki böle gereksiz bir meseleye ehemmiyet verip savunma yapmaya kalkmak, yukardaki kişiliksiz insanın ekmeğine yağ sürmek olur... Dolayısı ile Sait Nursi ne olursa olsun, önemli olan onun kim yada ne olduğu değil; ortada duran eserleri ve fikirleridir....

Bu ezik takım Risale-i Nur karşısında hem fikren, hem aklen, hm mantıken hep yeni ve ezik oldukları ve asla ona ilişemedikleri için dönem dönem böyle hezeyanlar ile o ezikliklerini bastırmaya çalışırlar...

Eeee, bir mal kıymetli ise onun çevresinde çok insan olur.. Kimi muhabbetinden, kimi hasatinden etrafında gezinir durur...

Risaleler ortada; onlardaki hakikatler ise bütün dünya tarafından kabul edilmiş, her kıtaya, her millete, her şehre girmiş ve vicdanı sönmemiş, kalbi kararmamış ve hakikati arayan yüzmilyonlrca insanın malı olmuş durumda...

Hem siz onun şahsı ile ilgilendikçe Risalei Nur prim yapıyor.. Nasıl mı ?

Sayenizde birileri onun eserlerini okuyor.. Okuyanların çoğu ondaki hakikate boyun eğiyor ve imanını kurtarıyor... Sizin kandırabileceğiniz insanlar ie zaten bellidir.. İflah olmaz cinsten olanlar.. Onları etkilemek için zaten böyle iftiralara ve hezeyanlara başvurmanıza gerek yok...

Siz üstadın şahsı ile didişe durun; Eserleri her gün binlerce insanın imanını nurlandırmakta.... Allah ondan Razı olsun...

Sitelerde Paylaş
Orgy yaptıkları ne malum diye sorar akıllı bilinçli insan değilmi..

Mesela seninde pek çok erkek arkadaşın var senin ibne olmadığın ne malum?

Tabi bu senin mantığın ben senin ibne olduğunu düşünmüyorum böyle bir idda atacak osam kanıtlamak ile yükümlü olurum.

Erkeklerle eğlentilerin uygunsuz hallerinin fotoğrafları yada videoları yada senin ibne olduğuna dair şahitler.. vss..

Sen bu başlıkta böyle bir kanıt vermiyorsun bediüzzaman ile ilgili.Sadece evlenmediyse ibnedir gibi bir mantık kurmuşsun.Ha bu mantığı beyninlemi kurdun yoksa başka bir tarafınlamı belli değil..

Kucak dolusu sevgiler kucak dolusu öpücükler mohammed..

Aman ha son yazdığımdan dolayıda beni ibne ilan etme... :fool:

Şimdi arada ki fark şu.. Tabi bunlarda benim ibne olmadığımın ispaı değil ama Saitle karşılaştırılınca kesin ibne olmadığım anlaşılır...

Ben evlendim.. Beraberliğim süresince şu anda askerde olan bir çocuğum oldu.. Bir başka kadına aşık olduğum için evliliğim bitti.  Müslüman olsam üzerine alırdım elbette ama maalesef salağın biriyim ben.. 

Peki Saitin hayatın da böyle bir durum var mı? SaiT ve kadın yanyana görülmemiş bile... 

İbne olsam sizin SaİT gibi davranırdım canım.. 

Sanada kucak dolusu öpücükler ama yanlış anlama peygamberiniz SaİT gibi ibne değilim.. İş çıkmaz benden sana.. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...