Jump to content

Muhammed sağa sola mektup yolladın

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslam evrensel bir din değil, dinin kitabı Kuran da bu iddiada değildir. Bu din yerel Arap dinindir;

Şura-7 Böylece biz sana Arapça bir Kur'an vahyettik ki, şehirlerin anası olan mekke'de ve çevresinde bulunanları uyarasın. Hakkında asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları uyarasın. Bir grup cennette, bir grup ise cehennemdedir.

insanlığın başlangıcından beri gerçek tek bir dini olmuştur...

bu da allahtan başkasını ilhlaştırmadan insanca adil bir yaşamın adı olan islam yani allaha teslim olmadır...

bütün peygamberler aynı şeyi insanlara söyleyip durmuşlar kendi toplumlarında adaleti ve düzeni sağlamaya çalışmışlar...

isada musada muhammedde ibrahimde ademde nuh ta hep aynı temel prensipleri insanlarına hatırlatıp azgınlık yapanların hesab vereceklerini bildirmişler...

fakat insanların bazısı bu dinden uzaklaşıp yanlışlıklara düşmüşler ve bir sürü değişik din yani hayat tarzı edinmişler...

insanlığın gereği olan akıllı ve vicdanlı hayat tarzına dönmemiz aslımıza fıtratımıza dönmemiz hak dine yönelmemiz lazım...

Sitelerde Paylaş

Ah Ah Muhammed Yaktın Alayımızı.bak Filistine ona buna islamı yaydın Burunları bokdan Ekonomileri borcdan Kurtulmuyor.Biz Gene Şanslıyız Nihayet Biri Çıkmışda Şu Dine Dur Demiş.Mustafa Kemal Büyük adamdı ama onunda Gücü Yetmedi Milyonlarca Cahil İdiot a Laf anlatmaya.Bu kadar yapabildi işte

Sitelerde Paylaş
insanlığın başlangıcından beri gerçek tek bir dini olmuştur...

bu da allahtan başkasını ilhlaştırmadan insanca adil bir yaşamın adı olan islam yani allaha teslim olmadır...

bütün peygamberler aynı şeyi insanlara söyleyip durmuşlar kendi toplumlarında adaleti ve düzeni sağlamaya çalışmışlar...

isada musada muhammedde ibrahimde ademde nuh ta hep aynı temel prensipleri insanlarına hatırlatıp azgınlık yapanların hesab vereceklerini bildirmişler...

fakat insanların bazısı bu dinden uzaklaşıp yanlışlıklara düşmüşler ve bir sürü değişik din yani hayat tarzı edinmişler...

insanlığın gereği olan akıllı ve vicdanlı hayat tarzına dönmemiz aslımıza fıtratımıza dönmemiz hak dine yönelmemiz lazım...

Yalanın kuyruklusu...

İnsanlar başlangıçtan beri çeşitli şeyleri ilahlaştırmaktadır ve bunların çoğu birbirinden bağımsızdır

Ancak kökende hepsi birbirinin bi kısımlarını kopyalamıştır

Bir diğer konuda demişsin ki ;

"fakat insanların bazısı bu dinden uzaklaşıp yanlışlıklara düşmüşler ve bir sürü değişik din yani hayat tarzı edinmişler...

insanlığın gereği olan akıllı ve vicdanlı hayat tarzına dönmemiz aslımıza fıtratımıza dönmemiz hak dine yönelmemiz lazım.."

Belki senin dininde gerçek hak dinden sapmış değişik yeni bir din yeni bir hayat tarzı oluşturmuştur.

Özüne dönmemiz gereken yaşam şekli belki Yahudilik ??

Daha geriye gidersek belki güneş tanrısı hak din ve diğer dinler bunlardan sapmış yeni yollar oluşturmuşlar ...

Mutlak dinin islam ve allah olduğu fikrine nerden kapıldın

Bay bol keseden sallayan ?

Sitelerde Paylaş
sence yeryüzünde islam dinini duymayan varmı ? varsada öğrenmesi pek uzun sürmez merak etme :)

yüzyıl önceye git.

insanların yüzde kaçının okuma yazması vardı?

ortada islamı öğrenecek yayınlar mı vardı güney amerikada, çinde, sibiryada?

şaka mısın be.

insanların bin dört yüzyıldır üçte ikiden fazlası islamı tanıyamadan geberip gittiler.

allah figuran olarak yaratıyor zaten onları.

Sitelerde Paylaş
dünyada islamdan peygamberden haberleri olmayan milyarlarca insan an be an ölüyor ...

onlara herhangi bir insan haber vermedi diye sorgusuz sualsiz cennete gidecekler...

öyle ise haberi olmamak daha avantajlı değil mi...

haberi olanlar için cehennem gibi bir ihtimal sözkonusu...

en iyisi haberleri olmasın hiç olmazsa cehenneme gitme ihtimalleri ortadan kalkar...

kireç sen bizden misin, anlamadım gitti.

söylediklerin çok doğru şeyler.

çok ciddi çelişkiler var bu hususlarda.

her kavme peygamber gönderen allah

bin dört yüz yıldır insanların çok fazlasını vahiyden mahrum ediyor.

üstelik insanların sayıları geometrik artığı için

son bin dört yüz yılda yaşayanların sayısı son on bin yılda yaşayanlardan çok ama çok daha fazla.

önceki kavimler vahye boğan allah sayıca çok olan onca insanı neden vahiyden mahrum ediyor.

islmadan çıkmam için tk başına yeterli bir gerekçe bu.

ortada sınav da vahiy de allah da kitap da yok.

Sitelerde Paylaş

yavv bırakın su peygamber sacmalıgını bence bır cogu szofrendı

bır ses duydum bır melek geldı bırılerı var :D :D

ben cınlı hındlı bır peygamber bılmıyorum kı dunya nufusunun cogunlugu onların gene yok yazık adamlara

Sitelerde Paylaş
yavv bırakın su peygamber sacmalıgını bence bır cogu szofrendı

bır ses duydum bır melek geldı bırılerı var :D :D

ben cınlı hındlı bır peygamber bılmıyorum kı dunya nufusunun cogunlugu onların gene yok yazık adamlara

Şizofren ama adamların etkiledikleri kitleleri düşündükçe hacı'nın (muhammedin yaşamama ihtimali & kollektif bilinc ) fikrini benimsiyorum

Sitelerde Paylaş
Şizofren ama adamların etkiledikleri kitleleri düşündükçe hacı'nın (muhammedin yaşamama ihtimali & kollektif bilinc ) fikrini benimsiyorum

yasamıslardırda oyle anlatıldıgı gıbı degıldır

cok buyuk ıhtımal bunlar sızofren

Sitelerde Paylaş
kireç sen bizden misin, anlamadım gitti.

söylediklerin çok doğru şeyler.

çok ciddi çelişkiler var bu hususlarda.

her kavme peygamber gönderen allah

bin dört yüz yıldır insanların çok fazlasını vahiyden mahrum ediyor.

üstelik insanların sayıları geometrik artığı için

son bin dört yüz yılda yaşayanların sayısı son on bin yılda yaşayanlardan çok ama çok daha fazla.

önceki kavimler vahye boğan allah sayıca çok olan onca insanı neden vahiyden mahrum ediyor.

islmadan çıkmam için tk başına yeterli bir gerekçe bu.

ortada sınav da vahiy de allah da kitap da yok.

bu sorgulamayı cidden önemsiyorum...

aslında herkes bu sorgulamayı yapmalı...

saniye saniye doğan ölen insanlığı nasıl bir sınava tabi tutabilirsin...

bu eğer sadece peygambere muhatab olanlar için olsaydı herkese doğduğu andan itibaren bir peygamber göndermek lazım dı...

öte yandan peygamberi görenler ve duyanlar mesul diğerleri mesul değilse o zamanda ortada büyük bir adaletsizlik olduğu ortaya çıkıyor...

benim ne suçum var ki bildiğim için mesulum hesap görüp cehhenneme yahut cennete gideceğim...

peygamberden vahyden haberi olmayanlar benim sorgulandğım şeylerden sorulmayacaklar...

bu imtihan anlayışında bir yanlışlık olmalı...

eğer bir sınav varsa herkesin eşit şartlarda bu sınava girmesi gerekiyor...

benim vardığım sonuç şudur ki...

allah insana akıl ve vicdanla donatarak bunlara uygun yaşamalarını istiyor...

vahyle bunu hatırlatıyor sadece...

bir çok ateisti dediği şeyde buna yakın...

vicdanına uy akıllı yaşa diyorlar...

bende peygamberlerde aynen bunu demiştir diyorum...

peygamberlerde kendi toplumları tarafından dinsiz olarak görülmüşler...

Sitelerde Paylaş

"Delinin biri kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz"

durumu da olabilir.

Kaldı ki yaşamışsa bile yaşadığı tarihde hiç sallanmamış, kollektif bilinç ve çıkar çevreleri ile bu günkü formuna uydurulmuş olabilir. isa gibi.

Sitelerde Paylaş
sence yeryüzünde islam dinini duymayan varmı ? varsada öğrenmesi pek uzun sürmez merak etme :)

Dünyada din değiştirme oranı % 1'in altındadır... Yani insanlar genellikle ve çok çok büyük bir ihtimalle doğdukları din üzere ölürler... Müslüman çoğunluklu bir ülkede müslüman bir aileden doğup, ahkam kesmek kolay tabii... Keşke biraz daha fazla çalıştırabilsen o kafayı...

Sitelerde Paylaş
bu sorgulamayı cidden önemsiyorum...

aslında herkes bu sorgulamayı yapmalı...

(...)

bende peygamberlerde aynen bunu demiştir diyorum...

peygamberlerde kendi toplumları tarafından dinsiz olarak görülmüşler...

evet, söylediklerin makul şeyler.

mesela benim anneannemin okuma yazması yok.

kendisi ordan burdan islam olmayan şeyleri islam sayarak yaşıyor.

müslüman toplumlarda bile islamın aslına ve doğru bir tevhid anlayışına erişmek bu kadar zorken

müslümanların azınlık olduğu ülkelerde yaşayanlar ne yapsın?

yani bir tanrı insanları gerçekten imtihan ediyorsa

doğru akideyi, kendine inanılmasını dert etmez,

adilse bu durum bunu gerektirir.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Delinin biri kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz"

durumu da olabilir.

Kaldı ki yaşamışsa bile yaşadığı tarihde hiç sallanmamış, kollektif bilinç ve çıkar çevreleri ile bu günkü formuna uydurulmuş olabilir. isa gibi.

Doğrudur.

Ancak kırk akıllı o delinin başını çoktan ezerdi gibime geliyor

O yüzden geçmiş zamana bağlı hikayelerle yaratılmış olması çok daha mantıklı geliyor

Tabi şuan bunun bize ne yararı var hiç.Bekleyip göreceğiz...

Sitelerde Paylaş
Dünyada din değiştirme oranı % 1'in altındadır... Yani insanlar genellikle ve çok çok büyük bir ihtimalle doğdukları din üzere ölürler... Müslüman çoğunluklu bir ülkede müslüman bir aileden doğup, ahkam kesmek kolay tabii... Keşke biraz daha fazla çalıştırabilsen o kafayı...

ben duymayan varmı diyorum sen ne diyorsun ? a acayipsin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...