Jump to content

Duman Grubu'nun Yaptığı Terbiyesizlik

Recommended Posts

ALINTIDIR

Duman Grubu, SONY BMG etiketiyle çıkarmış oldukları son albümlerinde konsept olarak “ateizm” konusunu ele alıyor.

Bu albümdeki bazı şarkılarda “ahiretin olmadığı” şeklinde telkinleri bulunan grubun, “Rezil” isimli şarkıları ise Kur’an-ı Kerim’in bir sûresi olan “İhlas Sûresi” nin bir ayetini dejenere ediyor… Yani ayet ironi ve kinaye karışımı bir konseptin içinde bayağılaştırılıyor… “Lem yelid velem yuled” olarak bildiğimiz sürenin ayetleri Duman tarafından “Lem Yelid Ve Löp Yutar” şeklinde değiştirilmiş… Şarkıda din üzerinden geçinenleri eleştirmek isteyen Duman, bu sefer işi daha fazla ileriye götürerek kantarın topuzunu kaçırmış görünüyor…

kendi gorusleriyle baskalarinin goruslerini kotulemek kadar igrendigim bir konu yoktur. Burada cok buyuk bir ayip etmisler, umarim muzik yayilmadan ortadan kaldirilir yoksa duman gurubundan bir uye bile cani kalamaz ozellikle Turkiye gibi dini bir toplumun oldugu bir ulkede.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet ateizmin destekçisi eroinman psikopat bir grub müjdeler olsun..

:lol: :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Duman grubunun üyelerinden birini(uzun saçlı olan) ben burda bir bankada(reklam olmaması açısından banka ismini vermiyorum) görmüştüm.o zamanlar böyle bir şey olsa idi yüzüne karşı eleştrim ağır olurdu.

ALINTIDIR

Duman Grubu, SONY BMG etiketiyle çıkarmış oldukları son albümlerinde konsept olarak “ateizm” konusunu ele alıyor.

Bu albümdeki bazı şarkılarda “ahiretin olmadığı” şeklinde telkinleri bulunan grubun, “Rezil” isimli şarkıları ise Kur’an-ı Kerim’in bir sûresi olan “İhlas Sûresi” nin bir ayetini dejenere ediyor… Yani ayet ironi ve kinaye karışımı bir konseptin içinde bayağılaştırılıyor… “Lem yelid velem yuled” olarak bildiğimiz sürenin ayetleri Duman tarafından “Lem Yelid Ve Löp Yutar” şeklinde değiştirilmiş… Şarkıda din üzerinden geçinenleri eleştirmek isteyen Duman, bu sefer işi daha fazla ileriye götürerek kantarın topuzunu kaçırmış görünüyor…

kendi gorusleriyle baskalarinin goruslerini kotulemek kadar igrendigim bir konu yoktur. Burada cok buyuk bir ayip etmisler, umarim muzik yayilmadan ortadan kaldirilir yoksa duman gurubundan bir uye bile cani kalamaz ozellikle Turkiye gibi dini bir toplumun oldugu bir ulkede.

bu arada bir site linki verseydiniz daha iyi olurdu sanırım

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben nedense forumdaki müslümanların bir defa olsun ateistlere küfürler yağdıran heriflerle ilgili başlık açıp da eleştri yaptığını görmedim.

Halep oradaysa arşın burada. İyi yapmışlar. Ellerine sağlık. Normalde pek sevmem duman grubunu ama cesur davrandıkları için takdir ettim.

Sitelerde Paylaş
Çocukları otelde kıstırıp yakmasalar bari :vava:

Oteldemi kalıyorlarmış?

Ben nedense forumdaki müslümanların bir defa olsun ateistlere küfürler yağdıran heriflerle ilgili başlık açıp da eleştri yaptığını görmedim.

saçmalama böyle bir şeyi nerde gördük ki getirip yazalım.Kafamızdan hikaye uydurmamızı beklemiyorsun heralde.

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ALINTIDIR

2009 albümleri var da pek dinlemedim. Uykumu getiriyo. Keşke popüler bi rakçı da islama sataşabilse. Bi kaç blekçi var. Onlar da sataşmıyor islama falan.

Bana "ahiretin olmadığı" şeklindeki telkinleri gösterebilir misin?

Biz de yabancı şarkıcılardan dinliyoruz artık islama karşı hıncımızı almak için. Taghut dinleyin ;)

Ejaculate Upon the Holy Qur'an: http://rapidshare.com/files/154034688/2008...Qur_an.rar.html

Blaspheme Muhammad's Name (Muhammedin ismine küfretmek) şarkısında:

Muhammad false prophet

I piss upon your shrine

Muhammad, you faggot

Your name shall fade with time

Muhammed yalancı peygamber

Senin türbenin üstüne işeyim

Muhammed sen çalı çırpısın (artık ne demekse...)

Senin ismin zamanla yok olacak

Taghut Hristiyan değil. Aynı albümde Hristiyanlığa sataşan bir şarkı daha yazmış.

Sitelerde Paylaş
Faggot argo olarak eşcinsel anlamına gelir.

Saçma sözler tabii. İslamdan anlamayan bir batılının yazdığı belli.

Doğru benim terbiyeli ingilizce sözlüğüm yazmamış. :)

İnternette baktım da öyle diyor. Aslında Muhammed için bu ifade kullanılabilir.

Sitelerde Paylaş

dumanı çok severim.

hatta solistinin seçkin piriler isimli geri zekalı

manken bozuntusuyla takılmasına rağmen severim.

önceki şarkılarında da sıklıkla allaha giydirdiklerini biliyorum.

sanırım kantarın topuzu biraz fazla kaçmış bu sefer.

neyse, dinlemek lazım.

Sitelerde Paylaş
2009 albümleri var da pek dinlemedim. Uykumu getiriyo. Keşke popüler bi rakçı da islama sataşabilse. Bi kaç blekçi var. Onlar da sataşmıyor islama falan.

Bana "ahiretin olmadığı" şeklindeki telkinleri gösterebilir misin?

bir adım attın karanlıktan dünyaya

düşünmeden sattın ruhunu bir yalana

bin çile çektin ömrünün her anında

uyan dostum uyan şu tatlı rüyadan

hadi keyfine bak inan bana

aldanma öbür dünyaya

hayatı yaşa

korkma

öbür dünyayı sorma

hayatı yaşa

Sitelerde Paylaş
mor ve ötesi ateist olduğu halde cambazlarını bile üstü örtük ve adabiyla yapmışlardı.

cambazınki fazla örtüktü be.

ilk kez dinleyenlerin yüzde kaçının o şarkının

allahın varlığını sorguladığını

farkedebildiğini merak ediyorum. :fool:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...