Jump to content

Kadın ile Bayan

Recommended Posts

Dondurma derken? :blink:

Bahsi geçen tartımada bazı üyeler(müslüman) bekaretin neden önemli olduğunu savunurken bu başkası tarafından yalanmış dondurma örneği vermişlerdi.Bu bakımdan iyicocuğun verdiği sıfır kilometre araba örneği oldukça insaflı geliyor

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bahsi geçen tartımada bazı üyeler(müslüman) bekaretin neden önemli olduğunu savunurken bu başkası tarafından yalanmış dondurma örneği vermişlerdi.Bu bakımdan iyicocuğun verdiği sıfır kilometre araba örneği oldukça insaflı geliyor

Ama makul. Bizim felsefe hocamıza 'analojiden ispat' olmayacağını anlatmaya çalışmıştım saatlerce, ama şimdi ikna oldum. Gerçekten de 'yalanmış dondurma yemem', öyleyse 'bakire kızla hayatta birlikte olamam.'

Bence 2+2=4 gibi olmuş.

Sitelerde Paylaş

E evlilik ve aile denen kurumlara bu kadar fazla anlam yükleyip bu kadar zorlarsanız elbette evlenilecek kızlar ve erkekler, eğlenilecek kızlar ve erkekler olagelecektir.

O kadar abartmayın mülkiyetçi toplum geleneklerini. Cinsler birbirlerini, birbirlerinin malı gibi görüp tapu senedi imzaladıkları sürece, ikinci el olup olmadıkları da önemli olacaktır hep...

Sitelerde Paylaş
Çok makul, evrensel bir gerçek.

Amma kolay evrensel gerçek tarifi yapıyon maşallah...

Sen vahşi batının evrensel gerçekleri en hızlı tespit eden kovboyu olmalısın.

Zaten kadın dediğin ilk yaratıldığı günden beri vajinası üzerinde garanti etiketli bir incir yaprağı ve elinde bir prospektüs ile geliyor evlerimize di mi?

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kadınların da böyle düşünebileceğini hiç aklıma getirmemiştim. Kültürümüzde yok böyle şeyler. Demokrasi diye birşey var. Çoğunluk ne derse, o doğrudur. 'Vox populi, vox dei' demiş atalarımız.

erkekler düşününce normalde biz kadınlar düşününce niye abest olsun ki.. yurtdışında açılmış olan erkek genelevlerinin türkiyedede açılmasını talep ediyorum.. o denilince akla ilk akla gelen cinsin kadın olması düşüncesi biraz değişirde belki erkekler bu lafı söylerken bir kere daha düşünürler..

beraberinde yasal hak olarak 1 den çok adamla evlenme özgürlüğünün bize tanınmasını istiyorum..

geyşa okulları gibi okullar açılsın öğrencileri erkek olsun.. erkek geyşalar istiyorum..

ve tekrar ediyorum BAKİR ERKEK istiyorum.. ama salt evlilik için.. yaşamamış olacak..

bu liste uzaaar gider..

Sitelerde Paylaş
erkekler düşününce normalde biz kadınlar düşününce niye abest olsun ki.. yurtdışında açılmış olan erkek genelevlerinin türkiyedede açılmasını talep ediyorum.. o denilince akla ilk akla gelen cinsin kadın olması düşüncesi biraz değişirde belki erkekler bu lafı söylerken bir kere daha düşünürler..

beraberinde yasal hak olarak 1 den çok adamla evlenme özgürlüğünün bize tanınmasını istiyorum..

geyşa okulları gibi okullar açılsın öğrencileri erkek olsun.. erkek geyşalar istiyorum..

ve tekrar ediyorum BAKİR ERKEK istiyorum.. ama salt evlilik için.. yaşamamış olacak..

bu liste uzaaar gider..

bunları böyle diziyorsunuzda

en ufak bir cinsel çağrışımlı şaka yapıldımı forum ahalisine madara ediyorsunuz

hadi hepsini geçtim bari tutarsız olmayın o kadar okul ew yaptıdınız hayrına hala bakir istiyorsunuz ayıp walla

Sitelerde Paylaş
Amma kolay evrensel gerçek tarifi yapıyon maşallah...

Sen vahşi batının evrensel gerçekleri en hızlı tespit eden kovboyu olmalısın.

Zaten kadın dediğin ilk yaratıldığı günden beri vajinası üzerinde garanti etiketli bir incir yaprağı ve elinde bir prospektüs ile geliyor evlerimize di mi?

Yav bir kere de espriyi, espri olarak anlamayı denesen thecrow?

Onun bir üzerindeki iletime baksana, sence o da mı ciddi? :)

iyicocuk canhıraç 'vallahi cinsiyetçi değilim' muhabbeti yapmaya başladıberi ciddi yazı yazmadım bu başlığın altına.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hadi hepsini geçtim bari tutarsız olmayın o kadar okul ew yaptıdınız hayrına hala bakir istiyorsunuz ayıp walla

Bizim hemcinsimiz olan magandalara karşı kendi magandalarını üretiyorlar haklı olarak. Şu durumda yapabileceğimiz rövanşı almalarına izin vererek pozitif ayrımcılık uygulamak. Skor 1-1 olunca kadının magandasına da tolerans sıfırlanacaktır elbet...

Sitelerde Paylaş

okul ve evler işin eğlencelik kısmı bakiri evlenmek için istiyorum.. bir akşamlık siz erkekler gibi düşünmeye ve davranmaya çalışıyorum.. bu bile şimdiden çok geldiyse size gelecek yıllarda gerçekleştiğinde napacaksınız merak ediyorum.. tutki dünya tersine döndü..

Sitelerde Paylaş
okul ve evler işin eğlencelik kısmı bakiri evlenmek için istiyorum.. bir akşamlık siz erkekler gibi düşünmeye ve davranmaya çalışıyorum.. bu bile şimdiden çok geldiyse size gelecek yıllarda gerçekleştiğinde napacaksınız merak ediyorum.. tutki dünya tersine döndü

çok geldiğini nerden çıkardın 2.satıra bak eleştiri o

3.satır şaka amaçlı

tutki dünya tersine döndü..

şu anki yapıdan yararlanmaya çalışan embesiller düşünsün banane

hem şimdiki kadar kötü olmaz ya

Sitelerde Paylaş

Toplumumuz düşünmeyi sevmeyen ve dadikoducu bir toplumdur. Bekaret tabusunun yaygınlığının temelinde, toplumdaki çeşitli söylentiler yatar. Bu söylenti ve dedikodular sayesinde bakire kadının ''daha güvenilir'' olduğu düşüncesi yaygın olduğu için toplum nezdinde bekarete değer verilir. Buna karşı bir karşıt-söylenti çıkarılıp yaygınlaştırılır ve başarılı olunursa, artık kimse bekarete önem vermez. Örneğin şöyle söylentiler türetilebilir;

1-) ''Çirkin ve kusurlu kadınlar bakiredir'' söylentisi.

Açıklaması: Bir kadın belli bir yaşa kadar hiç ilişki yaşamamışsa, bu durumda onun bir kusuru olmalıdır. Bunca sene neden hiçbir erkek bu kadına yaklaşmamış? Bu kadın çirkin mi? Cinsel fonksiyonlarında bir bozukluk mu var? Zekasında mı bir problem var? Kötü mü seks yapıyor? Vücudunda mı bir kusuru var? Kukusu mu yok? Aslında erkek mi? v.s. gibi şüpheler yaygınlaştırılabilir.

2-) ''Bakire kadınları tercih eden erkekler aslında iktidarsızdır'' söylentisi.

Açıklaması: Bir erkek deneyimli değil de tecrübesiz ve cinselliği bilmeyen bir kadını tercih ediyorsa, mutlaka kendi cinsel performansına dair şüpheleri vardır. Kendine güvenmiyordur. Belki de ereksiyon olamıyordur. Hatta belki çükü yoktur(çok mu abartılı oldu? :) )! Kendi kusurunun farkına varmaması için, cinsel yönden cahil olan bir kadını istemektedir... v.b. söylentiler yayılabilir. Bu söylenti tutarsa, artık hiçbir erkek bakire kadın istemez valla.

3-) ''Uzun süre bakire kalınca başına bir musibet geliyormuş'' söylentisi.

Açıklama: Uzun süre bakire kalan kadının baş ağrısı artırmuş, sinir hastası oluyormuş, kukusu kapanıyormuş v.b. söylentiler yayılabilir.

4) ''Bakire kadınlar 'anormal' ilişkilere giriyormuş'' söylentisi.

Açıklama: Her kadın ilişkiye girer, bakireler ise ''normal'' yoldan(vajinal) ilişkiye giremedikleri için anal veya oral ilişkiye giriyorlarmış türünden bir dedikodu yaygınlaştırılabilir. Bu söylenti tutarsa, valla memlekette bakire kadın kalmaz. :lol:

Şimdilik önerilerim bunlar. Ama kafamda tilkiler dolanmaya devam ediyor. Yeni şeyler de yumurtlayabilirim. Gücünü dedikodu ve söylentilerden alan bu gibi tabuları yıkmak için, oyunu kuralına göre oynamak gerekir bence. Karşı saldırıya geçip kendi dedikodularımızı türetmemiz lazım. :)

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hayatımda kullanmadım "bayan" kelimesini, nazik olmam gerekiyorsa hanımefendi demişimdir.

"o kadın kim anne?" der çocuklar mesela, masumdur o kelime aslında. 30'undan büyük karşı cinse kadın denir hem

kadın erkek herkes sevmediği bir kadını aşağılamak isterse "karı" der, "o karıyla ne konuşuyorsun!" gibi..

aslında "bayan" kelimesini kullananlara da çok gülerim, hiç yakışmaz genelde, çok kıro bi kelime bayan...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...