Jump to content

Recommended Posts

Ben hadu ve nasara kelimelerinin yahudi ve hristiyanlar diye çevrilmesine karşıyım gerçi ama hadu ifadesini haddi aşan Allahçılık yapan dindar yobazlar olarak çevirmekte beis görmüyorum.

zaten hadu ve nasara kelimeleri yahudi ve hristiyanlar değil :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben hadu ve nasara kelimelerinin yahudi ve hristiyanlar diye çevrilmesine karşıyım gerçi ama hadu ifadesini haddi aşan Allahçılık yapan dindar yobazlar olarak çevirmekte beis görmüyorum.

sana katılıyorum

ama

bir iki eklemeyle birlikte

hadu ifadesini sınırı aşan haddi aşan detaya dalan kılı kırk yaran kolaya çözüme değilde işi zora koşan karıştırıp dolaştıran allahçılık yapan dindar YADA ateist yobazlar olarak çevirmekte bende beis görmüyorum

tarihinde dogan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allahçılık oynayanlar bolca var ve onlar kendilerini Allah'ın özel cennetlik kulu filan sanarlar.İşte bunlar gibilerin hepsi yahudi.

neyse

konuyu dağıtmayalım

kısaca

ibrahim hadu ve nasara değilmiş

:)

ali imran 67 diyanet:

İbrahim, ne Yahudi idi, ne de Hıristiyan. Fakat o, hanif (Allahı bir tanıyan, hakka yönelen) bir müslümandı. Allaha ortak koşanlardan da değildi.

http://www.kuranmeali.org/3/ali_imran_suresi/67.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Sitelerde Paylaş

neyse

konuyu dağıtmayalım

kısaca

ibrahim hadu ve nasara değilmiş

:)

ali imran 67 diyanet:

İbrahim, ne Yahudi idi, ne de Hıristiyan. Fakat o, hanif (Allahı bir tanıyan, hakka yönelen) bir müslümandı. Allaha ortak koşanlardan da değildi.

http://www.kuranmeali.org/3/ali_imran_suresi/67.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Evet ibrahim yobaz dindar değildir.

Sitelerde Paylaş

peki nasara!?

Onlar daha light,

Nasara dinin daha çok özüyle ilgilenen,haniflere çok katı davranmayan ve onlara yaşam alanı bırakan ama belli putperest düşüncelerle hurufi doktrinleri takip edenler.

Sünnileri-Yahudi

Alevileri-Nasrani ile denk düşünebilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...