Jump to content

Venüs Projesi

Recommended Posts

http://www.izle.bbs.tr/551-Zamanin-Ruhu-2-...meden-izle.html

Arkadaşlar neredeyse bütün kuruluşlarıyla içinde yaşadığımız dünya düzeninin nekadar ama nekadar yanlış olduğunu anlamamıza yarayacan bu akımı anlamanızı sağlıyacak linke bakmanızı şiddetle hepinize tavsiye ediyorum.İzleyin konuşalım tartışalım.Hepinize saygılar...

Sitelerde Paylaş

yaw hiç izlemekle uğraşma internet erişimi bir iki jim keith kitabı

bir de masonların gizli tairihi kitabıyla

artık ewinizde birkaç günde komplo teorisi hazırlayabilirsiniz

az kalsın unutuyordum novus ordo seclorum komplo klawuzunu almayıda unutmayın

üstelik şimdi yanında belge çarpıtma araçları bedawa

Sitelerde Paylaş
yaw hiç izlemekle uğraşma internet erişimi bir iki jim keith kitabı

bir de masonların gizli tairihi kitabıyla

artık ewinizde birkaç günde komplo teorisi hazırlayabilirsiniz

az kalsın unutuyordum novus ordo seclorum komplo klawuzunu almayıda unutmayın

üstelik şimdi yanında belge çarpıtma araçları bedawa

Hahaha aynen AnArchos :D

Bence Tavanarasına yollansın, bu zeytgayst venüs hedesi çin açılan kaçıncı başlık yahu...

Sitelerde Paylaş

İzliyorum ve faizin nasıl bir bela olduğunu çok güzel açıkladığını görüyorum. Bu belgeseli hazırlayanlar benim düşündüklerime çok yakın şeyler söylüyor. Sistem karşılıksız para basılması üzerine kuruludur ve faiz insanları yönetmenin bir yoludur. Bu sorunlu sistem bilinçli bir şekilde yaratılmıştır. Bu anlatılanlar boş diyenler saçmalıyor. Hadi yav liboşlar sizi.

Sitelerde Paylaş
İzliyorum ve faizin nasıl bir bela olduğunu çok güzel açıkladığını görüyorum. Bu belgeseli hazırlayanlar benim düşündüklerime çok yakın şeyler söylüyor. Sistem karşılıksız para basılması üzerine kuruludur ve faiz insanları yönetmenin bir yoludur. Bu sorunlu sistem bilinçli bir şekilde yaratılmıştır. Bu anlatılanlar boş diyenler saçmalıyor. Hadi yav liboşlar sizi.

Hahahaha hedef kitleye ulaştıklarına şaşırmadım.

Bu arada liberaller merkez bankaları ve para basma tekeli hakkında ne düşünür, Milton Friedman ve monetaristler bu konuda ne der vs. falan bilmeni beklemiyorum zaten, ama bilmediğin konular hakkında ahkam kesmesen iyi olur diye düşünüyorum.

Başbakan seviyesinde ingilizcen ile anlamaya çalış bakalım Rothbard'ın ne dediğini:

"It is no crime to be ignorant of economics, which is, after all, a specialized discipline and one that most people consider to be a 'dismal science.' But it is totally irresponsible to have a loud and vociferous opinion on economic subjects while remaining in this state of ignorance."

-- Murray Rothbard

Bir de işletme okumuştun değil mi? Anlatsana bana para ortadan kalkınca işler nasıl yürüyecek, 21.yy da takas mı yapmamızı öneriyorsun, hizmet sektöründeki insanlar nasıl birikim yapacak; aydınlat bizi. O fikirlerin sonra patentini de alabilirsin hem de.

Sitelerde Paylaş

İşletme değil ekonomi okudum. Ayrıca burada ben ingilizceyi iyi denecek seviyede bilmiyorum dedim. Çat pat demedim. Siz ne çarpıtmacı insanlarsınız. Zaten konu bu değil. Belgeselde herşey çok güzel anlatılmış. Benim genelde daha önceden bildiklerimden çok farklı bir şey yok. Para ortadan kalksın diyen kim? Aptal aptal konuşma. Ya adam gibi tartışmayı öğren yada bana sataşma. Benim yazdıklarımı çarpıtmak yerine ya benimle doğru düzgün tartış yada söylediklerimi çarpıt ve seni fena halde benzeteyim. Gıcık yaratık.

Liberallerin ne düşündüğü, Friedmanın ne zırvaladığı ve monetaristlerin ne dediği umurumda bile değil. Üstelik ne dediklerini gayet iyi biliyorum. Onları bu saatten sonra dinlemek isteyen olmaz. Bu sistem çatırdıyor ve göçmeye mahkum. Herkes bunu görüyor artık. Ancak bu göçüş tam bir göçüş olmamalı. Çünkü çok insan altında kalır. Bu çöküş değil daha sağlıklı düzenlemelere bir geçiş olmalı. Zaten istenenlerde bunlar. Çünkü bu şekilde sistem tıkandı ve yürümüyor. Gerekli olanlar radikal değişimler değil. Yavaş ve insani çözümlemeler. Ben bunun yapılabileceğini görüyorum. İstenirse yapılır.

Sitelerde Paylaş
İşletme değil ekonomi okudum. Ayrıca burada ben ingilizceyi iyi denecek seviyede bilmiyorum dedim. Çat pat demedim. Siz ne çarpıtmacı insanlarsınız. Zaten konu bu değil. Belgeselde herşey çok güzel anlatılmış. Benim genelde daha önceden bildiklerimden çok farklı bir şey yok. Para ortadan kalksın diyen kim? Aptal aptal konuşma. Ya adam gibi tartışmayı öğren yada bana sataşma. Benim yazdıklarımı çarpıtmak yerine ya benimle doğru düzgün tartış yada söylediklerimi çarpıt ve seni fena halde benzeteyim. Gıcık yaratık.

Liberallerin ne düşündüğü, Friedmanın ne zırvaladığı ve monetaristlerin ne dediği umurumda bile değil. Üstelik ne dediklerini gayet iyi biliyorum. Onları bu saatten sonra dinlemek isteyen olmaz. Bu sistem çatırdıyor ve göçmeye mahkum. Herkes bunu görüyor artık. Ancak bu göçüş tam bir göçüş olmamalı. Çünkü çok insan altında kalır. Bu çöküş değil daha sağlıklı düzenlemelere bir geçiş olmalı. Zaten istenenlerde bunlar. Çünkü bu şekilde sistem tıkandı ve yürümüyor. Gerekli olanlar radikal değişimler değil. Yavaş ve insani çözümlemeler. Ben bunun yapılabileceğini görüyorum. İstenirse yapılır.

Ekonomi mi? Abboov o zaman olay daha da fena. Belgeselde ne anlatılıyor? Venus project ve "resource based economy" ne demek? Bu şu andaki para ile çalışan ekonomiye bir alternatif olarak sunulmuyor mu belgeselde? Belgeselin tam olarak hangi önerilerini beğendin? Belgeselin önerdiği çözüm nedir bir yazsana bize...

Kimi benzetiyorsun teyzecim sen? Ben seni kapıma köpek diye bağlamam, paspas diye ayağımı silmek için kullanmam, untermensch seni.

Friedman zırvaladı diyor bir de... Büyük ihtimalle adamın adını ilk defa duydun, bir de utanmadan dediklerini gayet iyi biliyorum diyorsun. Patent işini de bildiğini iddia etmiştin, attığın linki bile okumadığın ortaya çıktı, rezaletlerin bir değil iki değil. Hayatımda senin kadar yalancı bir insan daha görmedim.

Şu andaki ekonomik krize nasıl bir çözüm gerektiğine inanıyorsun mesela? "Yavaş ve insani" mi? Yahu 2 paragraf yazıyorsun ama içerik 0; cehaletini böyle yuvarlak laflar kullanarak gizleyebileceğini düşünüyorsan yanılıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bana bak kapımın paspası kılıklı salak doğru konuş. Teyzede senin anandır. Ekonomi okumuş birisi Friedmanı ilk kez nasıl duymuş olabilir acaba? O diplomayı bana rüşvetle mi verdiler gerzek? Dört sene fakültede okudum ve okuduğum sürece ve sonrasında bana öğretilenlere katılmadım zaten. Derslerimde her zaman başarılı oldum ama öğrendiklerimi hayatın gerçeği olarak hiç bir zaman kabul etmedim. Ben böyle aykırı birisiyim. Sen anlamazsın.

Venüs projesi çok önemli şeyler söylemesine rağmen ona katıldığımı söylemedim. Böyle bir projenin gerçek olması için insanlığın iyi niyetli ve düzgün kişilerden oluşması gerekir. O zaman bu proje mümkündür. Ama biliyoruz ki insanlık tümüyle böyle değildir. Geleceği bilemem. Ama bunların düşünülüp yayınlanması bile çok güzel.

Ben başta faiz sistemine karşı çıktım. Zaten ilk videoda ortalama insanlar için bunun nasıl bir çıkmaz olduğu anlatılıyor. Sistemin temelden ne olduğu ve neden böyle olduğu anlatılıyor. Bugünkü yaşanan krizde bunu doğruluyor. Kanıtıyla ortada. Daha konuşacak mısın anlama özürlü?

Bir söz daha. Bu iki videoyu hakkıyla ancak bir ekonomist anlar. Ekonomist olmayanlar bu iki videoyu hakkıyla anlayamaz. Ve ben bir ekonomistim. Bilir bilmez konuşma car car car. Benden iyi bilemezsin.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bana bak kapımın paspası kılıklı salak doğru konuş. Teyzede senin anandır. Ekonomi okumuş birisi Friedmanı ilk kez nasıl duymuş olabilir acaba? O diplomayı bana rüşvetle mi verdiler gerzek? Dört sene fakültede okudum ve okuduğum sürece ve sonrasında bana öğretilenlere katılmadım zaten. Derslerimde her zaman başarılı oldum ama öğrendiklerimi hayatın gerçeği olarak hiç bir zaman kabul etmedim. Ben böyle aykırı birisiyim. Sen anlamazsın.

Bence seni mezun eden üniversitede sorun vardır. Sen Stanfordda, Columbiada falan 4 değil 40 yıl okusan sana bir yararı olmaz, çünkü işlevsiz bir beynin var. Sudan yapılan bilgisayarın patentini almaya yeten aklını görünce, beni senin hakkında hiçbirşey şaşırtmıyor, 4 sene ekonomi okuyup Milton Friedman'ın adını ilk defa duymayı başarabilecek biri varsa o da sensindir. Bu arada annem teyzedir, evet, kız kardeşinin çocuğu var zira. Neo klasik iktisatçılar da sana komplo kuruyor, dediklerini dinlemeyerek iyi etmişsin.

Venüs projesi çok önemli şeyler söylemesine rağmen ona katıldığımı söylemedim. Böyle bir projenin gerçek olması için insanlığın iyi niyetli ve düzgün kişilerden oluşması gerekir. O zaman bu proje mümkündür. Ama biliyoruz ki insanlık tümüyle böyle değildir. Geleceği bilemem. Ama bunların düşünülüp yayınlanması bile çok güzel.

Öyle mi? Yukarıda şöyle demedin mi?

Bu belgeseli hazırlayanlar benim düşündüklerime çok yakın şeyler söylüyor.

Bu arada Jacques Fresco'nun düşünceleri 70lerde de yayınlanıyordu.

Ben başta faiz sistemine karşı çıktım. Zaten ilk videoda ortalama insanlar için bunun nasıl bir çıkmaz olduğu anlatılıyor. Sistemin temelden ne olduğu ve neden böyle olduğu anlatılıyor. Bugünkü yaşanan krizde bunu doğruluyor. Kanıtıyla ortada. Daha konuşacak mısın anlama özürlü?

Yahu çeyrek akıllı, faiz denen şey ne zaman ortaya çıkmış? 1980de mi çıkmış? 2000 de mi çıkmış? Bugünkü kriz "faiz sistemi"nden mi çıkmış? Kanıtıyla ortadaymışmış; nedense Stiglitz, Krugman falan gibi Nobel ödüllü ekonomistler; Roubini gibi uzmanlar falan kriz hakkında konuşurlarken hiç krizin "faiz sistemi"nden çıktığı yönünde birşey söylemiyorlar. Bugünkü para yarınki paradan daha değerlidir, insanlar diğer herşey gibi parayı da kiraya verir; faiz denen olayda bir şeytanlık yok. Faiz diye birşey olmasa kim kime neden kredi versin? Kredi sistemi olmadan ekonomi mi işler? Bugünkü krizin sebebi bankacılık sektöründeki sorunlar, dolayısıyla bankaların, kredi veren bu kurumların işlememesi değil mi? Senden daha akıllı canlıları laboratuarlarda denek olarak kullanıyorlar ya...

Bir söz daha. Bu iki videoyu hakkıyla ancak bir ekonomist anlar. Ekonomist olmayanlar bu iki videoyu hakkıyla anlayamaz. Ve ben bir ekonomistim. Bilir bilmez konuşma car car car. Benden iyi bilemezsin.

Sen kendine ekonomist deme bir kere, ekonomi bilimine hakaret etme. Ben ekonomi işini senden iyi bildiğim konusunda da her türlü bahse girerim. Bu videoyu izleyen adam gibi her ekonomist de bu "belgesel"e bir tarafıyla güler.

Sitelerde Paylaş

Video faizin temelde sistemdeki yerini anlatıyor. Eskiden faiz olmasına rağmen büyük sorun yaratmıyordu. Sistem işliyordu. Elbette mükemmel değildi, bu zaten imkansız ama işliyordu. Son yıllarda bu işin bu hale gelmesinin sebebi sistemde zaten hep var olan kar maksimizasyonu amaçlı faaliyetin aşırılaşmış olmasıdır. Bu aşırılaşma bu krizi doğurmuştur. Bir diğer adı ile açgözlülük ve ne pahasına olursa olsun çok kazanma hırsı diyelim buna. Etik değerlerin hiçe sayılması diyelim buna. Bunun bir kanıtı ise çok zenginler listesinin kabarması ve eskisinden çok daha zengin olmalarıdır. Bunlar yazıldı çizildi. Bilmem haberin var mı? Sistemin tıkanması ile zaten temelinde sorunlu alan faiz olayı alıp başını gitmiştir. Çünkü faiz denilen şey sistemde sağlıklı bir şekilde açıklanamaz. Gerek işleyişi gerek uygulaması böyledir. Gerçi sadece faiz değil sistemin tamamı reellikten uzaktır.

Ben ekonomist olmama rağmen işletmecilik yapıyorum. Mesleğimi yapmıyorum yani. Bu ekonomik sistemin açmazını ve zengin birsini bile nasıl fakir edebileceğini yıllardır çok iyi bilirim. Bunun için biraz aptallık yapman yeterde artar bile. İşte bundan dolayı sistemin yap dediğini yapmadım. Herkesin gittiği yöne gitmedim. Hep bildiğimiz gibi yaptık işleri. Zararlı değil karlı çıktık. Sen kimsin bana akıl verecek. Tvlere çıkan ekonomistlere bol bol k..rederim ben. Masal anlatırlar çünkü. Sistemi savunacak kadar sistem seni besliyor mu bari? Kemiğini alabiliyor musun ha?

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İşletme değil ekonomi okudum.

:blink:

Yahu ''Ekonomi Bölümü'' diye bir bölüm mü varmış.. İlk defa duyuyorum.

Benim bildiğim devlet üniversitelerinde, İktisat, İşletme, Maliye, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi bölümleri var.

Bir kaç özel üniversitenin, özel bölümü hariç ''Ekonomi Bölümü'' de yok.

Garip bir durum gerçekten de.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Gerçekten mi?? Nedense ben hiç böyle söylendiğini duymadım.

Hem de İktisat Fakültesi, Maliye bölümünde olmama rağmen.

Garip bir durum tabii.

Cins misin nesin? İktisat mezunları ekonomist olmuyor mu? Bundan dolayı ekonomi mezunuyum demek normal. Duymamış etmemiş. Esas sizin fakülte bir garip galiba.

Sitelerde Paylaş
Cins misin nesin? İktisat mezunları ekonomist olmuyor mu? Bundan dolayı ekonomi mezunuyum demek normal. Duymamış etmemiş. Esas sizin fakülte bir garip galiba.

He ya, Türkiye'nin en iyi üniv.lerinden birinin İktisat Fakültesi bir garip gerçekten de :)

İktisat Fakültesinde istediğin kişiye sor hangi bölümde okuduğunu, adam gibi bölümünün adını söyler.. İktisatsa, iktisat.. İşletmeyse, işletme der.. Hiçkimse ''Ben ekonomi bölümünde okuyorum'' demez.. Kimi kandırıyosun sen??

Ayrıca Ekonomist genel tanımdır.. Fakülteden mezun olan her hangi bir kişiye, hangi işle uğraştığını sorarsan, sana mesleğini söylecektir.. Özel sektördeyse, Mali müşavir vs.. Kamudaysa, yine hangi kurumda hangi işi yaptığını söyler..

Konu hakkında yazdığın hiç bir yazıyı da, bir İktisat mezunu gibi yazmıyorsun.. Sanırım yalan söylemek sende adet olmuş :)

Sitelerde Paylaş

Konuyu tartışmayı denedim ama bu konuyu da derin cehaletin ve aptallığın içinde boğmayı başardın.

Sitelerde Paylaş
Konuyu tartışmayı denedim ama bu konuyu da derin cehaletin ve aptallığın içinde boğmayı başardın.

Senle bu konuyu tartışmak isteyen kim? Senin bakış açın belli. Tartışacak bilgisi olanlar nerede? Her konuda sayfalarca döktürenler nerede? Ben burada yazdıklarıma benzer başka bir yazı yazdım herkes kaçıştı. Ne oluyor? Düzenin ateisti misiniz? Bakın bu düzen içinde benimde tuzum kuru. Ama yanlışları görmekten ve eleştirmekten uzak değilim.

Sitelerde Paylaş
Senle bu konuyu tartışmak isteyen kim? Senin bakış açın belli. Tartışacak bilgisi olanlar nerede? Her konuda sayfalarca döktürenler nerede? Ben burada yazdıklarıma benzer başka bir yazı yazdım herkes kaçıştı. Ne oluyor? Düzenin ateisti misiniz? Bakın bu düzen içinde benimde tuzum kuru. Ama yanlışları görmekten ve eleştirmekten uzak değilim.

Yahu insanlar senin ne mal olduğunu bildiklerinden seninle muhattap olmaktan kaçınıyor diye kendini haklı falan mı sanıyorsun? Ben ekonomi konusunu senden 10 kat daha iyi bildiğime eminim bu arada, sende bilginin kırıntısı yok. Düzenin ateisti ne demek? Yanlış gördüğün şey kapitalizm mi? Faiz mi? Ekonomik kriz neden çıktı ondan bile haberin yoktur senin, yanlışı görme yeteneği nerede sende.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...