Jump to content

ŞU ANDA NEDEN CANLILAR EVRİMLEŞMİYOR

Recommended Posts

canlıların evrimleştiğini savunuyorsunuz son zamanlarda yeni bir tür çıktımı bunu neye dayanarak savunuyorsunuz ara türlerin olmadığıda bir gerçek ayrıca selçuk ünv. okuduğum yıllarda milyon yıl önce yaşamış canlıların fosilleri vardı ve evrimciler bu canlıların yaşadığımız çağlarda evrimleştiğini savunmuşlar ama fosiller bu canlıların milyon yıl önce yaşadığını gösteriyor ayrıca balık sudan çıkınca yaşarmı ?insan yavrusunu doğaya yalnız başına koysan yaşarmı? ayrıca hrşey tesadüf eseri ortaya çıkamaz insan olarak kendinizi düşünün herşeyiniz tesadüfen dört dörtlük tesadüfen zengin oldunuz sınıfı tesadüfen geçtiniz tesadüfen evlendiniz tesadüfen bedavadan arabanız oldu tesadüfen saçlarınız şekil aldı tesadüfen bedavaya ev sahibi oldunuz bir insan bu tesadüflerin tamamını hayatı boyunca yaşayabilirmi bu kadar tesadüfede pes doğrusu!

tarihinde ASA1979 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 219
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu konuda yüzbin defa tartışıldı değişik başlıklarda ama tekrar tekrar açılıyor. ya başlık açmadan biraz forumu okusanız diyorum. canlıların evrilmesi öyle kısa sürede olan bir olay değil, milyonlarca yıl sürüyor bu nedenle bir insanın hayat süresinde bir türün evrildiğini gözlemleyebilmesi mümkün değil. darwin canlıların olduğu gibi yaratılmadığını, çevre koşullarına göre özellikler oluşturduğunu gözlem yoluyla anlamıştır. yaptığı dünya gezisi sonucunda farklı karalarda aynı kuşun farklı özellikler geliştirdiğine bakarak teorisini geliştirdi. sonrasında bulunan fosiller zaten evrimi destekler nitelikte. bir de ara fosili demişsin, al sana ara fosili:Archaeopteryx. harun yahya'dan gazı alıp geliyorsunuz ama harun yahya'nın iddialarının hepsi çürütüldü. bakınız:http://yaratiliscilaracevaplar.blogspot.com/

Sitelerde Paylaş

yeter yeterde şu yaşadığımız zamanda yeni bir tür çıktığını görmedim ben halbuki atmosfer artık kirlendiği için zaman eskisinin 100 misli hızlı işliyor hızla bir kuraklaşmaya gidiliyor peki çağ atlıyoruz peki yeni bir tür ortaya neden çıkmıyor

Sitelerde Paylaş

iyide evrim varsa; Değişim, Gelişim yada Başkalaşım şeklinde devam etmek zorunda..

Bu sürekli bri süreçtir.. Bu süreklilik için yoksa evrim evriliyor sonra birkaç milyar yıl dinlenip tekrar mı evriliyor.. nekadar saçma ve mantıksız..!

Evrim varsa sürekli yenitürler türemeli yada türler kendi içinde başkalaşmalı yada gelişmeli..

oysa en azından bi 10.00 senedir herşey neyse o.. Hiç değişmemiş..

Bunun tek sebebi ise; Kainatın Assolisti olan İnsanın bu yerküreye ayak basmasıdır..

Sitelerde Paylaş
yeter yeterde şu yaşadığımız zamanda yeni bir tür çıktığını görmedim ben halbuki atmosfer artık kirlendiği için zaman eskisinin 100 misli hızlı işliyor hızla bir kuraklaşmaya gidiliyor peki çağ atlıyoruz peki yeni bir tür ortaya neden çıkmıyor

walla 30 40 bin yaşındaysan bilemicem de hala tutturdun niye göremedim diye . yahu okusana eski yazıları bi arat bakalım cevabını bulursun belki.

öle atmosyonik bilgilerle olmaz bu işler :)

Sitelerde Paylaş
iyide evrim varsa; Değişim, Gelişim yada Başkalaşım şeklinde devam etmek zorunda..

Bu sürekli bri süreçtir.. Bu süreklilik için yoksa evrim evriliyor sonra birkaç milyar yıl dinlenip tekrar mı evriliyor.. nekadar saçma ve mantıksız..!

Evrim varsa sürekli yenitürler türemeli yada türler kendi içinde başkalaşmalı yada gelişmeli..

oysa en azından bi 10.00 senedir herşey neyse o.. Hiç değişmemiş..

Bunun tek sebebi ise; Kainatın Assolisti olan İnsanın bu yerküreye ayak basmasıdır..

kendi ağzınla söylemişsin işte 10.000 yıldır yeni bir tür niye oluşmuyor çünkü 10.000 yıldır insan çevreyi değiştirip şekillendirmeye başladı. dünyada zeki ve güçlü bir varlık varken onun kadar güçlü ve zeki bir varlık evrilemez. dinozolar varken insanın evrimleşmesi imkansızdı. yani dinazorlara teşekkür etsen yeridir, yok olmasalardı insan olmayacaktı. biz yokolana kadar da bizim kadar güçlü bir tür olmayacak.

"yeter yeterde şu yaşadığımız zamanda yeni bir tür çıktığını görmedim ben halbuki atmosfer artık kirlendiği için zaman eskisinin 100 misli hızlı işliyor hızla bir kuraklaşmaya gidiliyor peki çağ atlıyoruz peki yeni bir tür ortaya neden çıkmıyor"

zaman nasıl oluyor da eskisinden 100 misli hızlı işliyor???

Sitelerde Paylaş

Evrim şu an yok diyelim bakalım ne olacak?

- Demek ki senin 20 yaş dişlerin YOK!

- Demek ki senin kuyruk sokumu kemiğin YOK!

- Demek ki senin kör bağırsağın YOK!

Sadece bu üçü dahi sende yoksa zaten sende YOKSUN!

Madem yoksun yorma bizi.

Lütfen biraz "la bu kafirler ne demiş evvelden" diye merak edip forumu oku! Sonra dilediğin kadar başlık açarsın. Biz de tartışır bilgilerimizi paylaşırız.

Sitelerde Paylaş

durun durun .. ben gördüm . dün önümde bi balık evrimleşti.birden ayakları çıktı kementini karaya atıp yürümeye başladı. ozaman dedim way be evrim doğruymuş. ama yalan sölemişler bana .yok yüzbinlerce yıl gerekliymiş yok milyonlar. gördüm işte :)

bu başlık espri başlığı olsun bari

Sitelerde Paylaş

Yahu kendi aklınıza bi sorun... O bile size isyan edecektir..

hem yokluktan ve hiçlikten böylesine faal bir hayat ve hayattar milyonlarca türün evrildiğini kabul ediyor ve bu masala inanıyorsunz.. Ama masalın neden bittiğini ve evrimleşmenin duruverdini düşünmüyorsunz..?

Evet; yokluktan ve hiçlikten milyarlarca yıolda da olsa oluşan bu çeşitlilik artmaya devam etmeli.. Artık hergün yenib mahluk ortaya çıkmalı... Bir uyanıyorsun yatağında bir mahluk sana bakıp sırıtyor.. Aynen bu olmalı..

Ama olmuyor... olamazda.. Çünki Hayat da varlık da diğer herşey gibi bir Kanuna tabi.. Emir tahtında hareket ediyor..

tırnaklar, saçlar durmadan büyürken; Kafanız sabit kalıyor; Kollarınız bir yaşa kadar uzadığı halde; vudunuzdaki her hücre senede en az 2 defa değiştiği halde İnsan nev olarak değişmiyor........

Belki bir gün bi ateist sureten de maymunlaşmayı becerir.. İşte o gün sizde bi mucize göstermiş olursunuz.... Hatta belki bir gün ateistler maymun filan doğurmaya başlar.. Amma mutlu olursunuz dimi.. ehe heeee :)

Sitelerde Paylaş
tamam okuruzda şurada birşey araştırıyoruz insan milyonlarca yıl önce evrimleşmiş diyorsunuz milyarlarca yıl önce dünya vardı diyorsunuz peki bunun tersini söylersem

yok bizde tersini diyoz zati.evrim pat diye olur. allahın gücü ve kudretiyle. o ol der balığın ayakları çıkar. o ol der sürüngeler kuş olur .

Sitelerde Paylaş

yanişunu demek istedim dünya milyar yıl önce ortaya çıkmış deniyor halbuki ilk patlamada dünya çok hızlı hareket ediyordu ve o hızda zaten canlı yaşayamaz düşünün bir kayayı patlatıyorsunuz ve parçalarından bir tanesi ilk başta çok hızlı gider ve sonra ağırlaşarak yerçekiminden dolayı yere düşer dünya ilk oluştuğunda uzay boşluğunda hızla savrulmuştur 1 milyarı yüzbin senede tamamlamıştır o zaman da evrimleşme yoktur

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...