Jump to content

ŞU ANDA NEDEN CANLILAR EVRİMLEŞMİYOR

Recommended Posts

• İleti 219
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ayrıca ben şunu düşünüyorum tamam türler kendi içinde evrimleşebilir mesala köpek eskiden başka bir tipte olabilir ama mutlaka köpeğe benzeyen bişeydir ama türler yeni bir tür oluşturamaz buna kesinlikle karşı çıkıyorum böyle saçma sapan bişey olamaz evrimleşme sadece kendi türünü geliştirebilir başka bir tür ortaya çıkaramaz insan evrimleşmeyle meydana gelmemiştir ama daha önce başka tipte olabilir mesela kafası büyüktür küçülmüştür boyu uzundur kısalmıştır bunun ötesine geçemez

Sitelerde Paylaş

son yüzyılda da bissürü köpek türü çıktı bu da bir tür evrimdir.

Şimdi diyeceksiniz ki her ikisi de köpektir. O halde tür nedir?

Farklı bir tür derken neyi kastediyoruz?

Şunu: O iki köpek birbiriyle çiftleşip sağlıklı bireyler olmuyorsa iki farklı türdür

Sitelerde Paylaş

bence herşey tanrı tarafından yaratılmıştır ama evrimlrşmede vardır ama her tür ayrı ayrı kendisini geliştirir buda atmosfer değişmelerinden olur eğer canlılar kendi başlarına meydana gelseydi evrimleşseydi o zaman eşleri olmazdı eksiklikler olurdu kafatası yamuk mamuk olurdu çoğu canlı biçinsiz olurdu özürlülük yüzde 99 a çıkardı herşeyin dört dörtlük nasıl oluyor peki

Sitelerde Paylaş
bence herşey tanrı tarafından yaratılmıştır ama evrimlrşmede vardır ama her tür ayrı ayrı kendisini geliştirir buda atmosfer değişmelerinden olur eğer canlılar kendi başlarına meydana gelseydi evrimleşseydi o zaman eşleri olmazdı eksiklikler olurdu kafatası yamuk mamuk olurdu çoğu canlı biçinsiz olurdu özürlülük yüzde 99 a çıkardı herşeyin dört dörtlük nasıl oluyor peki

"Natural selection" yani "doğal seçilim" sana birşey ifade ediyor mu?

Sitelerde Paylaş

Ateist arkadaşlar hep şunu merak etmişimdir.. Biriniz belki cevap verir..

Dünyada yaşamak için giyeceğe ihtiyacı olan tek varlık İNSAN ... Başka hiç bir canlı kendi derisi haricinde bir giysiye gerek duymuyor...

Neden insan örtünmeye ihtiyaç duyuyor; Neden diğer hayvanlar gibi yada sizin deyiminizle Maymun atalarınız gibi çıplak gezmiyoruz...

Evrim bunun neresinde yada giyinmek evrimin neresinde..?

Yoksa insanda diğer varlıklarda olmayan AHLAK anlayışının bir neticesimi bu giyinmek..!

Sitelerde Paylaş
o bakımdan bakarsan yanılırsın çünkü şu anda mesela fare koruması olmayan bir hayvan ve bir çok canlı tarafından seviliyor 1.5 milyar çinlide dahil ama soyunu devam ettiriyor

Fareler hızla tüketilse de ,hızla çoğalıyor da. Yanlış mı?

Diğer arkadaşın mutasyonla ilgili sorusuna net bir yanıt veremeyeceğim çünkü evrim konusunu iyi bilmiyorum,yanlış bilgi vermiş olmayayım,bildiğim kadarıyla yanıtlıyorum.Ama mutasyona örnek olarak bakterilerin antibiyotik karşısındaki durumları örnek veriliyor diye okumuştum biryerde. Sanırım daha bilgili arkadaşlar yanıtlarlar.

Sitelerde Paylaş
yanişunu demek istedim dünya milyar yıl önce ortaya çıkmış deniyor halbuki ilk patlamada dünya çok hızlı hareket ediyordu ve o hızda zaten canlı yaşayamaz düşünün bir kayayı patlatıyorsunuz ve parçalarından bir tanesi ilk başta çok hızlı gider ve sonra ağırlaşarak yerçekiminden dolayı yere düşer dünya ilk oluştuğunda uzay boşluğunda hızla savrulmuştur 1 milyarı yüzbin senede tamamlamıştır o zaman da evrimleşme yoktur

sen bana dinazorları bir açıklasana bakalım:) 100 bin senenin hangi bölümünde yaşamışlar..

zaman izafi bir kavramdır. zaman yoktur. dünyanın hızlı dönmesi de bir şeyi değiştirmez. öncelikle bunun bilimsel açıklamalarını getir, bu bir..

ikincisi; dünya hızlı dönüyor diye zaman hızlı geçmez:) dinlerdemi yazıyor yüz bin yıllık bir tarih olduğu, şimdilerde bu yalanla çıkmaya başladınız.. hayret bir şeysiniz yahu.. bir o kadar da cahil..

dünyanın ilk 1-2 milyar yılında hayat yoktu. ne atmosfer, ne bitkiler..bilmiyor, bilmiyor, bilmiyorsun. hiçbir şey bilmiyorsun.

En iyisi mi, gir islami sitelere; ebedi hayata dair masalları okuyarak kendinden geç.. bu dünyada çekeceğin tasa 20-30 yıl.. sonrası rahatsın:) bebekler gibi.. sonsuz bir hayat seni bekliyor.. ok? yeter ki böyle saçmalıklarla dolaşma burada..

Sitelerde Paylaş
Ateist arkadaşlar hep şunu merak etmişimdir.. Biriniz belki cevap verir..

Dünyada yaşamak için giyeceğe ihtiyacı olan tek varlık İNSAN ... Başka hiç bir canlı kendi derisi haricinde bir giysiye gerek duymuyor...

Neden insan örtünmeye ihtiyaç duyuyor; Neden diğer hayvanlar gibi yada sizin deyiminizle Maymun atalarınız gibi çıplak gezmiyoruz...

Evrim bunun neresinde yada giyinmek evrimin neresinde..?

Yoksa insanda diğer varlıklarda olmayan AHLAK anlayışının bir neticesimi bu giyinmek..!

insanlar pamuktan kıyafet dokumayı keşfettiklerinde ısınmak için kullandılar bunu. yani kıyafetin nedeni edepli olmak değil. tamamen bir keşif sonucu. tarımın keşfedilmesi gibi.

Sitelerde Paylaş

Bak sen şu işe.. Demek elbise yapmayı öğreninceye kadar maymun gibi çıplak gezdiğimizi sanıyorsun..?

Evrim denen bu oluşum insana akıl ve ahlak vermiş ama insanın en temel gereksinimi olan derisini başka elbiselere muhtaç bırakmış.. Başka hiç bir canlının gerek duymadığı bu dış korunmaya insan gibi bir varlığın muhtaç olması nekadar ilginç ?

Sitelerde Paylaş
sen bana dinazorları bir açıklasana bakalım:) 100 bin senenin hangi bölümünde yaşamışlar..

zaman izafi bir kavramdır. zaman yoktur. dünyanın hızlı dönmesi de bir şeyi değiştirmez. öncelikle bunun bilimsel açıklamalarını getir, bu bir..

ikincisi; dünya hızlı dönüyor diye zaman hızlı geçmez:) dinlerdemi yazıyor yüz bin yıllık bir tarih olduğu, şimdilerde bu yalanla çıkmaya başladınız.. hayret bir şeysiniz yahu.. bir o kadar da cahil..

dünyanın ilk 1-2 milyar yılında hayat yoktu. ne atmosfer, ne bitkiler..bilmiyor, bilmiyor, bilmiyorsun. hiçbir şey bilmiyorsun.

En iyisi mi, gir islami sitelere; ebedi hayata dair masalları okuyarak kendinden geç.. bu dünyada çekeceğin tasa 20-30 yıl.. sonrası rahatsın:) bebekler gibi.. sonsuz bir hayat seni bekliyor.. ok? yeter ki böyle saçmalıklarla dolaşma burada..

tamam o zaman şunu söylim ewet dünyada 1 milyar yıl önce atmosfer yoktu zaten atıyorum 1 trilyon ışık hızıyla giden bir gezegende atmosfer olamaz ancak dünya sürtünmeden dolayı yawaşlayıp şimdiki hızına düştükten sonra atmosfer oluştu ve canlıların yaşayacağı ortam oluştu ortam oluşmadan önce zaman o kadar hızlı aktıki dünya atıyorum 1 milyar yılı 100000 senede yaşadı ve biz araştırmalarımızda dünyanın yaşını bunları düşünmeden hesaplıyoruz

Sitelerde Paylaş

sanırım yazdığım şey okumamışsın. muhtaç olsaydı binlerce yıl o olmadan nasıl yaşasın ki? dünyadaki insanların tipleri ve vücutları birbirinden neden farklı sanıyorsun? allah öyle yarattığı için mi? hiç sanmıyorum. hepsi içinde yaşadıkları koşullara uyum sağlamışlar. zencilerin tenleri niye kara? çünkü deri güneşten kendini korumak için kararır. yazın güneşe yatınca bronzlaşmamızın sebebi budur. yeryüzündeki her insan dünyanın yerleşmiş olduğu bölgesine göre şekillenmiştir. kıyafet olmadan insanlar doğada yaşayabilir. kıyafet sadece uyum sağlamadığın bir bölgeye gidip yerleşmeni sağlayabilir ancak. insanın şu anda sahip olduğu hiçbirşey ihtiyacı değildir. insanlar onbinlerce yıl avcılık ve yiyecek toplayıcılıkla yaşamışlardır.

Sitelerde Paylaş

Yani utanma duygusu ile giyinmenin bi alakası yok diyorsun... Hayvanlarda olmayan bu duygular tıpkı akıl gibi evrimin bize bi kıyağı yani...

Tekrar evrimleşip çıplak gezmeyi yada maymunlar gibi daldan dala atlamayı istemezmisin.. İşte özgürlük.. Din yok, kural yok...

Sitelerde Paylaş
Yani utanma duygusu ile giyinmenin bi alakası yok diyorsun... Hayvanlarda olmayan bu duygular tıpkı akıl gibi evrimin bize bi kıyağı yani...

Tekrar evrimleşip çıplak gezmeyi yada maymunlar gibi daldan dala atlamayı istemezmisin.. İşte özgürlük.. Din yok, kural yok...

saf dostum.. saf..

afrika da, bir çok medeniyetten mahrum kalmış kabilede insanlar çıplak dötle dolaşıyor. birbirlerine de saldırmıyorlar. arabistan gibi ucube bir yerde ise, normal kot pantolon giysende sana fahişe muamelesi yaparlar.

bu göreceliktir. nasıl alıştıysan öyle gider.. hayvandan bir farkın yok. öleceksin ve onların canlılık mekanizması nasıl son buluyorsa, seninkide bulacak.. ruh yok. cennet yok. cehennem yok..

hadi anam.

Sitelerde Paylaş

Sevgili dostum John..

Demek ki soyumuz farklı.... ehhe eehhe :D

Herşey madem aslına döner; Bizim aslımız Cennet..

Ben Adem soyundan geliyorum ve Cennet yolcusuyum ve Allah'ın Kuluyum.. Senin gibi yok olup çürümeyeceğm...

Şimdi çaktım meseleyi... Bunu daha önce deseydiniz yaa..

Sorunun temelinde soyumuzdaki farklılık yatıyormuş...

Sitelerde Paylaş
tamam o zaman şunu söylim ewet dünyada 1 milyar yıl önce atmosfer yoktu zaten atıyorum 1 trilyon ışık hızıyla giden bir gezegende atmosfer olamaz ancak dünya sürtünmeden dolayı yawaşlayıp şimdiki hızına düştükten sonra atmosfer oluştu ve canlıların yaşayacağı ortam oluştu ortam oluşmadan önce zaman o kadar hızlı aktıki dünya atıyorum 1 milyar yılı 100000 senede yaşadı ve biz araştırmalarımızda dünyanın yaşını bunları düşünmeden hesaplıyoruz

ASA kardeşim kendince birşey öğrenmişsin onu da yanlış öğrenmişsin. Birincisi cisim hızlandıkça zaman yavaşlar, hızlanmaz. İkincisi dünya hiçbir zaman o bahsettiğin hızlara çıkmamıştır. Zaten hiç bir cisim ışık hızının üstüne çıkamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...