Jump to content

ŞU ANDA NEDEN CANLILAR EVRİMLEŞMİYOR

Recommended Posts

• İleti 219
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Allah'ın varlığı; Kainatın Varlığından daha zahir.. Ama kafası basmıyanın, basmıyor işte..

Şu anda ananı kütürdeten bir süper zencinin varlığıda, kainatın varlığından daha zahir.. Ama kafan basmadı mı, basmıyor işte.. Ne diyon sen vs. demeden önce, bunun aksini kanıtla da görelim..

Sitelerde Paylaş

Buna Tevehhüm Derler.. Bu aslında bir Hastalıktır; Tıpta psikolojide çaresi vardır.. İmkan-ı Zati ile İmkan-ı Akliyi birbirine karıştırmaktır...

Psikolojide Meşhur arslan örneği vardır bu konuya alakalı..

Duvardaki Arslan resmine bakarsın..

İşte bu arslandır dersin..

Her Arslan parçalar..

Öyle ise bu arslanda parçalar.. Seninki buna benzemiş..

böyle bir vehmi sorunun varsa acil tedavi ol; yoksa hayatını da zir-ü zeber edersin.. Oturduğun yerde Anam napıyor, eşim napıyor, şimdi onlara kim basıyor v.s. gibi tevehhümler ile bu hayat yaşanmaz...

Sitelerde Paylaş
>>> Allah'ın varlığı; Kainatın Varlığından daha zahir.. Ama kafası basmıyanın, basmıyor işte..

Şu anda ananı kütürdeten bir süper zencinin varlığıda, kainatın varlığından daha zahir.. Ama kafan basmadı mı, basmıyor işte.. Ne diyon sen vs. demeden önce, bunun aksini kanıtla da görelim..

Sevgili anibal:

Konuyla alakalı değil ancak senin örneklemenle alakalı birşey söylemek istiyorum. Dün buraya bir yazı asıldı Allahsızlar başlığı altında ve çoğunu okuduğum gibi başlıkların onu da okudum. Orada iki kişi arasında geçen tercihe göre şık, tercihe göre şık olmayan bir konuşma vardı, ki kişilerin özelidir ne yorum yaparım ne de beni bağlar. Ancak bu yazıya kişileri ifşa ettiği gerekcesi ile forum yöneticileri tarafından müdahale edildi ve yazı kaldırıldı. Şimdi bu kadar duyarlı olduğunu savunan bir forumda ananı kütürdeten zenci ibaresi kullanılınca sence şık duruyor mu? Hadi inanmıyorsunuz diye bizim bütün kutsal değerlerimize hakaret ediyorsunuz ve empati yaparak bunları hakaret olarak algılamadığımı ve aynı şekilde diğer inanan kişilere de hakaret olarak algılamaması gerektiğini yazılarımda hep söyledim ve söylediğimi de yazılarımı okursan zaten görürsün. Şimdi kişinin kutsalından biriside annesidir, kim olursa olsun, bu tavrın hiç şık değil, insanlığa aykırı bana göre, bunları laf olsun diye yazmıyorum, 43 yaşında bir anne olduğum için ve seni de bir annenin doğurduğunu bildiğim için yazıyorum, umulur ki niyetim anlaşılır. Başka örneklerle açıklayabileceğin bir konuyu 2. kez aynı şekilde örneklemen inan hiç şık olmamış ve sana yakışmamış.....

Selametle....

Sitelerde Paylaş

Olabilir.. Sen buyur öyle olmadığını ispat et, ondan sonra benim tevehhümüme kanaat et..

Dediğim gibi, şu anda malum meseleyi yürüten bir süper zenci var diyorum. Eğer yok diyorsan, buyur aksini ispat et. Eğer aksini ispat edemiyorsan, bunun böyle olduğunu kabul et..

Sitelerde Paylaş

>>> Şimdi kişinin kutsalından biriside annesidir, kim olursa olsun, bu tavrın hiç şık değil, insanlığa aykırı bana göre, bunları laf olsun diye yazmıyorum, 43 yaşında bir anne olduğum için ve seni de bir annenin doğurduğunu bildiğim için yazıyorum, umulur ki niyetim anlaşılır.

Bunu diyen adamın/kadının öncelikle, şunu söylerken iki, üç, beş, onbeş kere düşünmesi gerekir, sn. bercenay: "Ama kafası basmıyanın, basmıyor işte.."

Birilerini kafası kalın olmakla itham etmeden önce, ne söylediğini iyi düşünmek icap eder. Varlığı hakkında hiç bir delil olmayan bir şeyi böyle iddia etmek, ardından da, bu zırvalığa inanmayanlara kalın kafalılık, aptallık vs. imasında bulunmak, gelecek böyle bir tepkiye razı olmayı baştan kabul etmek demektir.

Diyeceksin ki, "Ama evrimin de...".. Geç bunu, ben 12 yıl biyoloji ihtisası yaptım, evrimin çok kanıtı kendi ellerimle tuttum. Daha henüz kimya nedir bilmeyen, DNA nedir bilmeyen aklıevvellerin çıkıp edeceği bu boş zırvalıklara karnım yeterince tok..

Sitelerde Paylaş
Sevgili dostum John..

Demek ki soyumuz farklı.... ehhe eehhe :D

Herşey madem aslına döner; Bizim aslımız Cennet..

Ben Adem soyundan geliyorum ve Cennet yolcusuyum ve Allah'ın Kuluyum.. Senin gibi yok olup çürümeyeceğm...

Şimdi çaktım meseleyi... Bunu daha önce deseydiniz yaa..

Sorunun temelinde soyumuzdaki farklılık yatıyormuş...

Dikkat et sizin soyunuz Ensest iliskiye dayanir, aslina dönersen sakincali olabilir senin icin.

Sitelerde Paylaş

Konuyu dağıtıp; ben haklıyım, o haksız v.s. ye götürmeye gerek yok.. Ben soruyu ciddiye aldım; Hakeret olarak algılamadım ve cevap verdim.. Onca sene tıp okudum nede olsa.. Bu psikolojik bir sorundur ve tedavisi de mümkündür.. Acil tedavi tavsiye ediyorum..

Ayrıca 120 nolu iletiye bakınız.. Bu Sayfa başındaki İlk cevabım o cevaba cevaptır..

tarihinde Mask tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu forumun açılması iyi olmuş :)

Şöyle bir konuyu baştan sona okuyunca müslümanların içinde yüzdükleri cehalet daha net ortaya çıkıyo.

Tek yaptıkları takılmış plak gibi "evrim yoktur" "evrim saçmadır" demek.

Başka bişey diyemezler zaten çünkü bilgi yok.

Zekaları bir deney faresinden farksız çalışıyo,

Müslüman: Evrim var :blink:

Müslüman: Allah var :blink:

Müslüman: O zaman ikisinden birini yok etmek zorundayım, hadi evrime saldırayım.

Bir deney faresini iki girişli bir labirentin başına koyduğunuzda, o da buna benzer bir mantık yürüterek kapılardan birini seçer.

Deney faresi = Evrim karşıtı müslüman

Sitelerde Paylaş

anibal elimde çok kanıt var diyorsun ama hiç sunduğunu görmedik bi sun bakalım.evrimcilerin klasik komikliklerinden biride ordan burda maymun ve insan kafatasları toplayıp yapıştırıp alın işte evrim demeleridir.bakalım seninkiler ne olacak heyecanla bekliyoruz seni :)

Sitelerde Paylaş
>>> Şimdi kişinin kutsalından biriside annesidir, kim olursa olsun, bu tavrın hiç şık değil, insanlığa aykırı bana göre, bunları laf olsun diye yazmıyorum, 43 yaşında bir anne olduğum için ve seni de bir annenin doğurduğunu bildiğim için yazıyorum, umulur ki niyetim anlaşılır.

Bunu diyen adamın/kadının öncelikle, şunu söylerken iki, üç, beş, onbeş kere düşünmesi gerekir, sn. bercenay: "Ama kafası basmıyanın, basmıyor işte.."

Birilerini kafası kalın olmakla itham etmeden önce, ne söylediğini iyi düşünmek icap eder. Varlığı hakkında hiç bir delil olmayan bir şeyi böyle iddia etmek, ardından da, bu zırvalığa inanmayanlara kalın kafalılık, aptallık vs. imasında bulunmak, gelecek böyle bir tepkiye razı olmayı baştan kabul etmek demektir.

Diyeceksin ki, "Ama evrimin de...".. Geç bunu, ben 12 yıl biyoloji ihtisası yaptım, evrimin çok kanıtı kendi ellerimle tuttum. Daha henüz kimya nedir bilmeyen, DNA nedir bilmeyen aklıevvellerin çıkıp edeceği bu boş zırvalıklara karnım yeterince tok..

Sevgili anibal:

Ben berguzarım, bercenay değilim. Ve ben konuyla ilgili birşey demedim, sadece senin yaklaşımını eleştirdim. Umulurki anlaşılır. Ancak kafası kalın diye itham edenlere bu tarz şeyler söyleme hakkını kendinde buluyorsan, burda bir sürü birbirine ahmak, aptal vs diyenler var. E onlar ne edecek o zaman, küfürden geçilmiz burda senin mantığınla.....İster adem-havva, ister evrilerek farketmez, şu an insansan ve insani değerleri taşıdığını savunuyorsan tarzına dikkat edeceksin diyorum. Bunun inanıp inanmamakla bir alakası da yok üstelik....

Selametle...

Sitelerde Paylaş

Hiç bir zaman için bir yaradıcının varlığı yada yokluğunu evrim ile ilişkilendirmedim.. Evrime karşı oluşumun altında Dinsel değil; Bilimsel ve Mantıksal değerler yatıyor.. Asla Evrimin olmadığından ispat ile bir yaradıcının varlığını kabul gibi bir yöntem izlemem...

Bana elle tutulur; Tıbbi kanunlar arasına girmiş bir tek örnek göster.. Yani Darvin ile basşlayan ve bir sürü yama ile bir şekle sokulmaya çalışılan bu teoriden kaynakla bilimsel literatürlere girmiş; tıbbi bir kabun haline gelmiş 1 tek örnek ver...

Sitelerde Paylaş
ateistler okadar saldırgan bi tavır içindelerki annelere bile küfreder duruma geldiler.işte ateizmin ahlak anlayışı işte sapkınlığın zirvesi bu.

Her konuda hakarete karşıyım ama bu arada İslamistlerin ve temsilcilerinin güncel ahlakını görmek günlük gazetelere bir göz atmak yeter...

Sitelerde Paylaş
Hiç bir zaman için bir yaradıcının varlığı yada yokluğunu evrim ile ilişkilendirmedim.. Evrime karşı oluşumun altında Dinsel değil; Bilimsel ve Mantıksal değerler yatıyor..

Evrim teorisi yakında bir kanun olabilir; bilime aykırı hiçbir tarafı da yok; çünkü dogmatik değil...

Sitelerde Paylaş
Evrim teorisi yakında bir kanun olabilir; bilime aykırı hiçbir tarafı da yok; çünkü dogmatik değil...

İhtimaller üzerine hüküm verilmez.. Bu hukuğun ve bilimin ve mantığın temel kuralıdır..

İşte internet; Araştırın ve bana 1 tek elle tutulur; Teoriden çıkmış ve bilimselleşmiş örnek gösterin.. Somut bi örnek üzerinde konuşalım..

Sitelerde Paylaş
İhtimaller üzerine hüküm verilmez.. Bu hukuğun ve bilimin ve mantığın temel kuralıdır..

İşte internet; Araştırın ve bana 1 tek elle tutulur; Teoriden çıkmış ve bilimselleşmiş örnek gösterin.. Somut bi örnek üzerinde konuşalım..

Ne gibi bir örnek istiyorsunuz; biraz açınız...

Sitelerde Paylaş

Evrim Teorisinden kaynakla bilim dünyasının kabul edip, literatürleştirdiği bir örnek.. Herhangi basit bir örnek istiyorum....

Ayrıca Siz Ateistlerin "Tanru Yanılgısı" nı okuduğunuzu farz ediyorum.. Okumadıysanızda okuyun; Başka kitap önersem okumıyacaksınız nasolsa..

Sitelerde Paylaş
Evrim Teorisinden kaynakla bilim dünyasının kabul edip, literatürleştirdiği bir örnek.. Herhangi basit bir örnek istiyorum....

Ayrıca Siz Ateistlerin "Tanru Yanılgısı" nı okuduğunuzu farz ediyorum.. Okumadıysanızda okuyun; Başka kitap önersem okumıyacaksınız nasolsa..

Biyoloji literatürünün hemen hemen tamamı evrim teorisi üzerine kuruludur...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...