Jump to content

Muthis bir yazi

Recommended Posts

Yonetimden azar isittigim icin bu az once okudugum muthis yaziyi aynen buraya yapistirmak yerine sadece link veriyorum... Lutfen bunu konuyla ilgilenen herkes okusun.. Kurtulus savasi ile alakali bir yazi... Tek kelimeyle muthis... Oguz beyden ozur dilerim.. eger bu yaptigim da asiri bir hareketse beni tekrar uyarsin, ic politika linkler paylasmayi birakirim.. herkese saygilar...

Örtmenim bu konular kitapta yazmıyor

http://www.taraf.com.tr/haber/31639.htm

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yazı gayet güzel taraf okumayalı baya oldu bugün bir gözden geçireğim siteyi

bu arada sende bu yolu seçtikte ne fark etti sorusu üzerinde bir yazı hazırla bari tadından yenmesin :)

(heweslisin ya ondan)

bu konulara genel bir bakış çok fazla soru ortaya çıkarıyor hakikaten

Sitelerde Paylaş

bu adamin yazdigi seyler hakkaten de okul kitaolarinda yazmiyor

bu adamin "yanlis cumhuriyet" diye bir kitabi var.. almistim ama henuz tam okumadim... cok daha tafsilatli olarak bu konulari irdeliyor... kitabi 1992 de mi ne yazmis ama yayinlamaya cesaret edememis bugune kadar....

Sitelerde Paylaş

Ahmet Altan da bu gazetede yazıyor.

"Vatan dediğin şeyi bir kadın memesine satarım" diyen bir adam.

Bu lafı dışında hiç bir yazacağı şey beni ilgilendirmiyor.

Ancak "vatan millet" edebiyatından da bu kadar kaçmaya çalışmak neden diye de düşünüyorum hep.

Neden hep bir "taraf"tır bu gazete.

Neden bizden olan şeylerden değil de karşıdan "taraf"tır acaba?

Sitelerde Paylaş

bu yazı üzerine epey şey konuşulabilir elbette.

ana ben yazarın bütün dünyayı sömürgeleştirmiş bulunan,

sömürgecilik kavgası adına milyonlarca insanı telef eden emperyalist devletlerinin yöneticilerini

pek bir adilane hareket eden adamlar gibi göstermesini yadırgadım.

elbette resmi tarihin çok şişirilmiş bir tarih olduğunu biliyoruz.

bir kaç öncü yunan birliğini tepelemenin adının 1. inönü zaferi olduğunu da bliyoruz.

bu liste daha çok uzar.

ama kurtuluş savaşı sevre karşı değil deyip

ve ardından da sevr kurtuluş savaşına karşı demenin

hangi akla hizmet olduğunu anlamadım.

arkadaş tarafını belli edeydi de ona göre konuşsaydık.

Sitelerde Paylaş

"Türkiye’de de 1923’te Lozan Antlaşması’na kadar kaldılar, sonra bir damla kan dökülmeden bırakıp gittiler. Türk antlaşmasının aslında 1919 yazında imzalanması planlanmıştı, Batı gazeteleri 1919 baharında öyle yazmıştı. Neden dört yıl gecikti? Bu soruyu sorabilsen, zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir, modern Türk tarihini birdenbire ANLAMAYA başlarsın."

Söz konusu yazının sadece şu kısmına bir cevap vermek istiyorum, acizane: Bunun için midir ki, Suriye'nin bağımsızlığı 1946'ya, Libya'nın 1951'e, Cezayir'in 1962'ye, Fas ve Tunus'un 1956'ya vs. dayanmaktadır? 1919 ila (mesela) 1962 arasında gerçekten 4 yıl mı vardır? Bu yazıyı yazan vatandaş, hangi boyutta yaşıyor, merak ettim.

Sitelerde Paylaş
"Türkiye?de de 1923?te Lozan Antlaşması?na kadar kaldılar, sonra bir damla kan dökülmeden bırakıp gittiler. Türk antlaşmasının aslında 1919 yazında imzalanması planlanmıştı, Batı gazeteleri 1919 baharında öyle yazmıştı. Neden dört yıl gecikti? Bu soruyu sorabilsen, zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir, modern Türk tarihini birdenbire ANLAMAYA başlarsın."

Söz konusu yazının sadece şu kısmına bir cevap vermek istiyorum, acizane: Bunun için midir ki, Suriye'nin bağımsızlığı 1946'ya, Libya'nın 1951'e, Cezayir'in 1962'ye, Fas ve Tunus'un 1956'ya vs. dayanmaktadır? 1919 ila (mesela) 1962 arasında gerçekten 4 yıl mı vardır? Bu yazıyı yazan vatandaş, hangi boyutta yaşıyor, merak ettim.

sevgili cakirali

bu SEVAN NİŞANYAN isimli şahıs öyle bir boyutta yaşıyor ki

gidiyor hacetini bir kaba gideriyor

o pisliği alıp kavgalı olduğu eşinin üstüne atıyor!

yaşanmış bir olaydır...

ayrıca ludwig'e sormak istiyorum o 30 milyon çinliyi teker teker saydın mı lan? o memlekette milyar insan yaşıyor normal şartlar altında bile yılda milyon insan ölüyordur!

afrikada kaç milyon insan açlıktan ölmüş ölüyor ve ölecek sence bu da mı komunist sistemin kabahati?

tarihinde iyicocuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Taraf gazetesinin yazarlarını gözden geçirin. Hiçbirisi emperyalizm olgusunu kötü olarak kabul etmezler.

Tıpkı ludwig gibi. Emperyalist sermaye geri kalmış ülkelere gelir onları kalkındırır gözü ile bakarlar.

Her şeyi emperyalizmin gücüne bağlamak bunlar için geçer akçedir.

İşçi ile patron pazarlık masasına otururlar. İşçi istediğini masaya yumruk vurarak dile getirir. Patron işçinin istediğini vermek zorunda kalır. Sonra da.

-Ben işçilerimi severim. Onlara istediğimi veririm.

Diye kendi inisiyatifini önde tutan beyanlarda bulunur.

Ludwig in gündeme getirdiği konu tıpkı bu minval üzre.

Yani bizim TC nin tüm kazanımları bizlerin değil de. Emperyalistlerin uygun görüp verdikleri.

Bir insan veya insanlar topluluğu bu denli emperyalizm uşağı olabilir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
mürteddd yazılanlar üzerine konuş

amaç amerikayı haklı çıkarmak değil ama bu sawaşlar olmasa şu an durum farklımı olurdu

bu hakikaten canalıcı bir soru

evet, kurtuluş savaşı sevre tepki değil

sevr kurtuluş savaşına tepkiymiş.

cart curt ilkelerine göre zaten türklerin yoğun olduğu yerler bizimmiş.

birleri de efsana olmak için demek savaşmış anlaşılan.

bak, baak, baaak...

eee, deli saidin her iddiasını da ayrı ayrı cevaplayayım mı?

Sitelerde Paylaş

gerçekten farklı tarihi bilgiler verecek düşüncesiyle linke tıkladım ve yazılanları okudum. sonuç hayal kırıklığı ; bilinmeyen hiçbir şey yok. sadece mevcut veriler üzerine çok ama çok zorlama kanaatler var. sevr kurtuluş hareketine tepkiymişmiş. yuh.

hele şu cümle akıllara zarar (aklı olanlardan bahsediyorum elbette) :

...Vatanımızı İŞGAL edip bütün kalelerini zaptetmediler mi? Bütün tersanelerine girmediler mi?

Ettiler tabii. Dünya savaşı çıkartıp yenilirsen seni de zaptederler.

.....

yazı hakkında söyleyebileceğim şu ki ; müslümanların beni kureyza savunması bu zırvadan çok daha savunulabilirdir.

ludwig siyasi görüşün, dünyayı ve tarihi algılayış tarzın beni ilgilendirmiyor. ancak herhangi bir konuyu tartışacaksak uzlaşmasak dahi bazı temel kabullerde anlaşmamız gerekir. bugüne kadar ancak islami sitelerde ve islami basında gördüğüm çarpıtma ve zorlamaların bu "müthiş" örneğini "müthiş" diye getirip buraya astıysan bu çok zor gibi görünüyor.

neyse ki bu ve benzeri hezeyan sahiplerine takılacak çok güzel bir kapak olarak sevr antlaşması bulunmaktadır. yazının değeri de sevri kurtuluş savaşına tepki olarak görmenin tarih karşısındaki değeri kadardır.

aynı yazarın, örneğin amerika'nın işgali ve pizarro hakkındaki yazılarını da bekliyoruz. inka medeniyeti artık ordu beslemiyor ne kadar güzel!

zaman zaman ilginç tespitler yapmasına rağmen taraf'ı düzenli olarak okumazdım. birşey kaybetmediğimi anladım.

sonuç olarak ; cumhuriyeti karalayacağım diye bu kadar ıkınırsanız, ortalığa sıçıp batırmanız kaçınılmazdır elbette.

Sitelerde Paylaş

Taraf gazetesiyle k.çımı bile silmem...

Bütün şahsiyetsiz , liboş , entel-dantel vatan hainleri orada masturbasyon yaparlar..

Sitelerde Paylaş

Bu yazının neresi müthiş? Bu herifler girdikleri nereden 2-3 yıl içinde çıktılar da bizim ülkemizden 2-3 yıl içinde çıkmış olsunlar? İngiltere, Fransa, İtalya, Hollanda vs. sömürgeci ülkeler kimileri yüzyıllardır işgalleri altında bulunan "kolonilerinden" 2. Dünya Savaşından sonra çekildiler. Ancak yine de ipin ucunu bırakmadılar, el altından sömürmeye devam ettiler.

Ludwig, sen bu yazıya müthiş dediğine göre işgalcilerin Anadolu'dan çıkmalarının gerçek nedenini biliyor olmalısın. Yoksa yüreği insan sevgisiyle dolu İngiliz, Fransız, İtalyan vs. dostlarımız "Bu zavallı Türkler yeterince ezildiler, bir darbe de biz vurmayalım, kendi hallerine bırakalım" deyip mi gittiler?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...