Jump to content

Bing bang üzerine...

Recommended Posts

Ben bigbang teorisini kabul etmiyorum, aslında bing bang hiristiyanların bir şekilde allahı ispatlamak için uydurdukları zırvalardan biri. Evren zamansız zamandan beri vardır ve herzaman var olacaktır yanlız değişim geçirecektir.

Bu değişimlerden birinide bigbang olarak almak yanlış olmasa gerek ?

Sitelerde Paylaş
Ben bigbang teorisini kabul etmiyorum, aslında bing bang hiristiyanların bir şekilde allahı ispatlamak için uydurdukları zırvalardan biri. Evren zamansız zamandan beri vardır ve herzaman var olacaktır yanlız değişim geçirecektir.

Vah vah keşke daha önce söyleseydin erosa .Millet ''cern ''de seferber olup bir sürüde masraf yaptı.Şimdi boşamı gidecek onca masraf . :lol:

Sitelerde Paylaş

Dünya düzdür, tepsidir, boynuzun üstündedir vs... Hristiyanlar da ne kadar çok yarar sağlamışlar şu Dünya ve Evren oluşumunu açıklamaya. Bing Bang'in de onların işi olduğunu yeni öğrendim...

Cern'de çalışan onlarca ateist bilimadamı bunlardan habersiz olmalı ya da birkaç müslüman bilimadamı...

Sitelerde Paylaş
Vah vah keşke daha önce söyleseydin erosa .Millet ''cern ''de seferber olup bir sürüde masraf yaptı.Şimdi boşamı gidecek onca masraf . :lol:

Evrim teorisi denince kanınız donuyor itiraz ediyorsunuz çünkü basit şekliyle adem ile havvanın olmadığını kanıtıdır, buda sizin düşüncelerinize ters düşer.

Ben big bang teorisini kabul etmiyorum deyince de bilim adamı kesildiniz hemen neden çünkü patlama öncesi bilinmeyen var o da allah olduğunun ispatı.

Siz ne iki yüzlü insanlarsınız ya.

Her türlü deney yapılsın itirazımız yok, zaten kesin big bang diye bir şey ispatlanmış olsaydı böyle bir deneye gerek kalmazdı demekki bilim adamlarınında bu konuda bilgileri yeterli değil incelesinler incelemek, deney yapmak, araştırmak bu yanlış bir şey değil.

Sitelerde Paylaş
Evren(boşluk) sonsuz'mudur?

Eğer evren sonsuz ise genişlmesinden bahsetmek mümkün değildir.

Zira zaten sonu yoktur.Eğer genişliyorsa mutlaka evreni içine alan birşey gerek'lidir.

Yada eğer evren sonsuz değil ise evreni içinde barındıran nedir?

Bing bang'da anlaşılmayan yada benim anlamadığım önemli hususlar neler'dir?

Uzay , gezegen ve galaksilerin içinde dolaştığı bir " Sonsuz Boşluk " falan değildir.Doğrusu uzay diye tanımlanabilecek tek ve homojen uçsuz bucaksız bir alanda söz konusu değildir.Parçacık teorisi sağladığı bilgiler Boşluk meselesini çöpe gönderir.karanlık madde ve karanlık enerji olarak adlandırılan yeni kavramlar tüm bakışları değiştirmiş , bilim adamları evrenin 3/1 bildiğimiz maddeden ,3/2 sinin ise henüz ne olduğu çözülememiş bu karanlık madde ve enerjiden olduğunu söylerler.Bunlar sadece gezegenlerin çekim etkileriyle algılanıp, ne morötesi, nede X-ışınlarıyla algılanmaz.

İnsan düşüncesinin şuan geldiği son nokta " Sonlu ama sınırsız uzay " fikridir.

Bakınız : Alan Lightman/Yıldızların zamanı.

Sitelerde Paylaş

Karanlık madde üzerinden uzlaşılmış bir açıklama değildir. Diğer bir fikir çok büyük boyutlarda mevcut fizik kanunlarının geçerli olmadığı, yani aslında oluşturduğumuz model ve teorilerin gerçeklerin sadece daha önce gözlemlenebilmiş boyutlarladaki bir izdüşümünü temsil ettiğidir. Buna göre karanlık madde diye birşey yok, bu sadece hesapların tutması için uydurulmuş birşey. Ama uzayın sonsuz bir boşluk olmadığı konusunda aykırı bir görüş şimdilik yok. Böyle olsa bile varlık kavramının tamamen böyle bir uzay ile kısıtlanabileceği anlamına gelmezdi bu.

Sitelerde Paylaş

makanik düşünürseniz tabiki yoktur.Aynı şekilde üçgenin iç açıları toplamıda 180 dir.Bunlar Euklides uzayı düşünceleri ve hala eğitim sistemi bunlarla işletilir.Einstein,born, kauffmann,hawking in süreç içinde yaptığı katkılar hala kullanımda değildir.parçacık teorisi ve kozmoloji uzayın boş olmadığını artık ortaya koymuştur.Karanlık maddenin var olduğu bugün artık bilinmektedir.Var olduğu bilinir fakat ne olduğu konusunda çok az fikir vardır.Aradaki ayrıntı karıştırılmamalıdır.

Karanlık madde , uzaya dağılmış durumdaki gezegenler veya çok sönük yıldızlar olabilir.Karanlık madde , engin bir atom-altı parçacıklar denizi olabilir.Her ne ise, karanlık madde , evrendeki maddelerin çogunluğunu oluşturduğu gerçeğidir.

Sitelerde Paylaş

Evren sonsuz olup, aynı zamanda de genişleyebilir..

Basitçe, sayı doğrusunda sıfır ile bir arasına kaç nokta gelebilir? Bu arada rasyonel veya irrasyonel kaç sayı olabilir. 0.5, 0.55, 0.5555555 serisini sonsuz basamağa kadar uzatıp 0 ila bir arasına sonsuz değer koyabilirsiniz..

Eğer 0 ile bir arasıanda sonsuz değer varsa, 1 ile iki arasında sonsuz değer varsa, 0 ile 2 arasında nasıl olurda 2 x sonsuz değer olabilir?

Buna biraz kafa yorun.. Müslümanlar uğraşmasada olur, zira onlarda kafa namevcut..

Sitelerde Paylaş
Buna biraz kafa yorun.. Müslümanlar uğraşmasada olur, zira onlarda kafa namevcut..

Bu adam gizli müslüman olabilir.:) Yoksa bir ateist "namevcut" sözünü neden kullansın? Blink blink. Bu bir uyarı sesi. İlgililere duyurulur. :D

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evrim teorisi denince kanınız donuyor itiraz ediyorsunuz çünkü basit şekliyle adem ile havvanın olmadığını kanıtıdır, buda sizin düşüncelerinize ters düşer.

Ben big bang teorisini kabul etmiyorum deyince de bilim adamı kesildiniz hemen neden çünkü patlama öncesi bilinmeyen var o da allah olduğunun ispatı.

Siz ne iki yüzlü insanlarsınız ya.

Her türlü deney yapılsın itirazımız yok, zaten kesin big bang diye bir şey ispatlanmış olsaydı böyle bir deneye gerek kalmazdı demekki bilim adamlarınında bu konuda bilgileri yeterli değil incelesinler incelemek, deney yapmak, araştırmak bu yanlış bir şey değil.

Evrimi kim reddetmiş :lol:

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry331819

Sitelerde Paylaş
Evren sonsuz olup, aynı zamanda de genişleyebilir..

Basitçe, sayı doğrusunda sıfır ile bir arasına kaç nokta gelebilir? Bu arada rasyonel veya irrasyonel kaç sayı olabilir. 0.5, 0.55, 0.5555555 serisini sonsuz basamağa kadar uzatıp 0 ila bir arasına sonsuz değer koyabilirsiniz..

Eğer 0 ile bir arasıanda sonsuz değer varsa, 1 ile iki arasında sonsuz değer varsa, 0 ile 2 arasında nasıl olurda 2 x sonsuz değer olabilir?

Buna neden kafa yormak gerekiyor ki? Başlığa bakıyorum Bing Bang yani somut bir olayın gerek somut gerekse soyut araçlarla açıklanmaya çalışılması...

Sizin yazdığınız ise soyut-soyut ikilemesidir. Başlığın ifadesiyle alakası olmayıp, Müslümanlara direkt laf çarpıtmak gereksizdir.

Sitelerde Paylaş

bu bing bang le alakalı bir muhabbet...

şimdi efendim...

yıldızlar birbirinden uzaklaşıyor...

öyleyse evren genişliyor...

öyleyse yarın bu günkünden daha geniş olacak...

öyleyse dün bu günkünden daha dardı...

daha eskiye doğru gittikçe bu gittikçe daralacak...

yeterinice eskiye gidersek yaklaşık on onbeş milyar yıl kadar ...

işte o zamanda evren tek bir nokta halinde olmalı...

yani bu mudur...

birini şu tarafa doğru giderken görüyorsun...

adamın gidiş yönüne bakarak geldiği yeri akrabalarını sütünü süllaesini şeceresini herşeyini buluyorsun...

ya adam bir ara o taraf doğru gidiyordu işte ...

yada balonu şişerken görüyorsun...

bu balon var ya ...

eee...

bilmem şu kadar zaman önce nokta kadar dı...

nerden bildin..

şişiyor ya şimdi ...

oldu...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...