Jump to content

Dincilerden İnciler

Recommended Posts

İlk inci benden:

Suudi Arabistanlı meşhur Şeyh Abdul Aziz Bin Baz'a ait.

Tarih: 1975

Kaynak: “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller”adlı kitabı

Fetva:

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir. Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür ve malı da Müslümanlar’ın hazinesine katılır.

Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi. Velhasıl bu iddia sayması uzun sürecek birçok nedenden dolayı batıldır.”

Sitelerde Paylaş

Doğru söylüyor. Dünya zaten yuvarlak değil ki. Geoid şeklinde. Ayrıca dünyanın döndüğüde yalan. O konudada doğru söylüyor. Çünkü dünya döndürülüyor. Bütün gök cisimlerini Tanrının yasaları döndürüyor. Yasalar öyle yasalar ki döndürülen bir gök cisminin üzerinde olan bizler bir sabitlik duygusu içinde yaşıyoruz. Bu kişi Tanrının bu mucizeleri yasaları ile yapmaktan aciz olduğunu söylemeyecek herhalde. Bana hak vermek durumunda kalacağını düşünüyorum. Bu hali ile bu müslümanın söylediklerine katılırım. Ancak benim açıklamalarımı duyunca o bana katılır mı bilemem? Aslında merak ettim ama konuştuğumuz dil bile aynı değil sanırım. Nasıl anlaşacağız ki?

Ayrıca dünyanın düz olması konusunda şunu söyleyebilirim. Dünya geoid şeklinde ama alan alan bölersek düz diyebileceğimiz bir sürü kare olur elimizde. Üzerinde yaşayanlara göre bu anlamda dünya düzdür elbette. Algımız böyle. Kıble konusunu müslümanların çok dert etmemesi gerekir. Onun sembolik anlamı daha önemli. Hem kişi niyette düşündüğü yerdedir zaten.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Doğru söylüyor. Dünya zaten yuvarlak değil ki. Geoid şeklinde. Ayrıca dünyanın döndüğüde yalan. O konudada doğru söylüyor. Çünkü dünya döndürülüyor. Bütün gök cisimlerini Tanrının yasaları döndürüyor. Yasalar öyle yasalar ki döndürülen bir gök cisminin üzerinde olan bizler bir sabitlik duygusu içinde yaşıyoruz. Bu kişi Tanrının bu mucizeleri yasaları ile yapmaktan aciz olduğunu söylemeyecek herhalde. Bana hak vermek durumunda kalacağını düşünüyorum. Bu hali ile bu müslümanın söylediklerine katılırım. Ancak benim açıklamalarımı duyunca o bana katılır mı bilemem? Aslında merak ettim ama konuştuğumuz dil bile aynı değil sanırım. Nasıl anlaşacağız ki?

Bence en iyi dinci incisi bu.

Sitelerde Paylaş
Bence en iyi dinci incisi bu.

Katılıyorumm..

Gece gece bu sözlere güleyim mi , ağlayayım mı diye çok düşündüm yaa.. :blink:

Sitelerde Paylaş

Iste böyleeee

Pante: İlk inci benden:

Suudi Arabistanlı meşhur Şeyh Abdul Aziz Bin Baz'a ait.

Tarih: 1975

Kaynak: “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller”adlı kitabı

Fetva:

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir. Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür ve malı da Müslümanlar’ın hazinesine katılır.

tolonbey: Gelin simdide gaziosmanpasa müftütüsü Hüseyin Asigin KÜFÜR SÖZLER kitabinin sanirim 168 inci sayfasindaki yazisina bakalim.Ki bu kitabin cok yerinde bir kitab olduguna onaylamisti Istanbul müftüsü Kemalettin Kayada,kücük bir ön yazi ekleyerek.

Aynen Saudili Esseyhu Abudul Aziz vede Bin Baz,in aynisinin tipkisi.

Buyrun

Herkes müslüman olmak zorundadir.(bunu biliyormuydunuz)?

Müslüman olmamak tehlikelerin en böyüyüdür,Facaattir.

Dinden cikanin mali ganimettir,(yani müslümana helaldir)

Dini korumak icin böyleleri öldürülür,idam edilir.Eyer tövbe istigfar edip dönmezse.(hani dini Allah koruyordu,demekki bu Asik ve Kaya dinin Allah tarafindan korunduguna inanmiyor)

Karisida otomatik BOS olurmus.

Daha bir sürü seyde varda, onlari yazmiyorum.

Simdiiiiii,varmi cöl fellahi ile Gazi osmanpasa müftüsü Hüseyin Asikla Istanbul müstüsü Kemalettin Kayanin kafalarinin farki?

Aziz Cölde okadar yetisebilmis.

Kültürleri geregi.

Asikla

Kayada modern Atatürk LAIK Türkiyesinde modern ilahiyat okullarinda yetistirilmis,ben aralarinda FARK göremiyorum,FARK görebilen varmi?

Tek fark,biri cölde yasiyor bizimkilerde Türkiyede.

Birde elbiseleri farkli.

Yakinda ,cok gecmez bizimkilerde entari giyerseler SASMAM.

Yalniz kendileri giyse neyse,bizede giydireceklerdir.

Ama haklilar.

Sen kendi (atanin)giysilerini birah,git gagurun elbisesini giy,beyin yapin deyisip modern olasin deye.Ne oldu ?Elbise deyistirmekle MODERN olunamayacagini bile bilememisin.

Arab giysisini deyistirdimi,Arab hala entari giyiyor.

Arab,

Taaaaaa Emerike baskanlariyla bile entarili konusuyorlar.

Sense, senin öz giysilerini kaldirip attin,tu kaka deyerek.

Kimi gördünse onunkini yapistin.

Oh olsun sana.

Hatta bir aralar,devlet baskanlarimizi tan sihribazlarada benzetmis,ellerinede sihribazlarin sihirli deyneyini bile vermistik.Basta föttttttrrrrrr sapka,sirtta kuyruklu bir ecaip giysi,elde siyah eldiven ,ayaktan basa kadar simsiyah.

yinede sagolsun ,Özalin sayasinda devlet baskanlari bu ucubeyi giymekten kurtuldu.

Yarinda ,talibanin UCUBE ehramini karilarimiza giydirerlerse sasmam vallaha.

Bukadar giysi deyistirdigimize göre birde kafesli ehrama deneyelim ,baharsaniz onunda beyeniriz.

Karilarimiz giymatlidir,kimseler görmemesi icin Taliban ehrami cok sih olur.

Türkiyede hersey olur.

OLMAZ , OLMAZ .

Onlar bize benzeyeceyine,bizi onlara benzetmisler.

Bunlarda Fellah Azizin diyer sacmalari:

Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi. Velhasıl bu iddia sayması uzun sürecek birçok nedenden dolayı .

------------

Kible coh önemli.

Kible ,Kibeleden gelmektedir.

Ama zavalli Aziz nerden bilsin.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

O kadar çok dinci var ki bunlardan yüzlerce-binlerce inci çıkarılabilir.

Gazali'ler, Erzurumlu'lar, Said Nursi'ler, Fetullah'lar, cübbeli'ler...

Sıradaki inci, Erzurumlu ibrahim Hakkı'nın Marifetname'sinden/ 4. Bölüm:

Hak Taâlâ, yedi göğün her birisini, balıklar gibi binlerce çeşit yaratıkla dopdolu etmiştir. Yedi göğün duvarı olan kaf dağının ötesinde bir büyük yılan yaratmıştır. Yılan, büyük dağı halkı gibi kuşatıp, başını kuyruğu üzerine koymuştur. Kıyamete dek Hak Taâlâ'ya yüksek savtıyle tesbih eder. Bu denizler ortasında yedi yer, bir gemi gibi hareketli ve huzursuz iken, Hak Taâlâ bir büyük melek tayin etmiştir ki, yerlerin etrafını kavrayıp, bir omuzu üzerinde sâki kılmıştı. Sonra Hak Taâlâ, o meleğin ayağı sağlam dursun için yeşil yakuttan bir büyük kare biçiminde kaya yaratmıştır ki; onun en üst düzeyinde bin vâdi yaratıp, her birini bir deniz ile ve her denizi binlerce çeşit yaratıkla doldurmuştur. Daha sonra Hak Taâlâ, o kayayı sabit tutmak içi bir büyük kırmızı öküz yaratmıştır ki, onun kırkbin başı, kırkbin boynuzu, kırkbin ayağı vardır. Her iki ayağı arası bir yıllık yoldur. Kayayı, boynuzları ve sırtı üzerine yüklenmiştir. Bu öküzün adı: Liyunan'dır. Sonra Hak Taâlâ, onun ayaklarını sabitleştirmek için bir büyük balık yaratmıştır ki, yedi deniz onun ağzında bir damla gibidir. Sonra Hak Taâlâ, o balığın altında bir büyük deniz yaratmıştır ki, büyük alık, bu büyük denizde sükûn ve karar etmiştir. Sonra Hak Taâlâ, o denizi altıda, yedi tabaka cehennem yaratmıştır. O büyük deniz, cehennem üzerinde sâkin olmuştur. Sonra Hak Taâlâ, yedi cehennemin altında sert rüzgâr yaratmıştır ki, sair ve sakar (cehennemin iki tabakası) onun üzerinde karar kılmıştır. Daha sonra Hak Taâlâ, o rüzgârın altında karanlık ve onun altında pere yaratmıştır. Yaratıkların ilmi o perdeye dek yetmiştir. Mülkünü ve mülkünde olanları Allah daha iyi bilir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar Erzurumlu'nun bu incilerine ne diyecekler acaba? Erzurumlu aklına eseni yazmış, bizimkiler de bunu yorumlarken aklına eseni söyleyip, aslında şöyle de böyle, işte orda şunu diyor bunu diyor gibisinden geveleyeceklerdir...

bu kadar atıp tutarken kendi inandıkları Tanrıdan bile hiç çekinmiyorlar, eminim Tanrının bile ağzı bir karış açık kalmıştır.. kafası karışmıştır...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee

Arkadaslar güldürdünüz beni :-))))).

Komunizmi hic sevmemde ,su Leninin su lafi hic kulagimdan cikmaz.

Din bir AFYONDUR.

Hamsi Nörü diyorki Allahla kandiriyorlar.

Imzami basarimki DOGRU.

Pekiiiiiiii,hemserim Nörüüüüü,sen sekreterini ne ile gandirdin?

Din olaki , VIYAGRADAN bin kellim daha guvvatli .

Bu dindarlari GEMLEMENIN mömkunati yohdur.

VURUSLARI hep belden asagidir.

Cenelerinden .............. daha guvvatlidir.

Dememe büle gerek yoh.

Gazalalar,tilivizyonlar carsaf carsaf anlatiyor hergün.

Ben derimkiiiiiii,dohdorlara ,eczanelere gideceyinize azginlastiracah OT ariyacaniza gidin bir Arap hocanin dizinin dibine oturupda TÖBE ISTIGFAR edip müsülüman olun.

Müslümaninda EHLI SÜNNETINDEN OLMAH VAaaaaa.

Yabani sünnetten olursaniz pek tesirini göremezsiniz.

Ben bu islerin icindeki birisi olarak habar veriyimde,TÖHMET altinda galmiyim:-))))).

Gerci hemserimin azmasinda hamsi baligininda coh etkiside vardir tabi.

Sargamista hanimla carsiya giderken,bizim Alay komutaninin karisiyla karsilastik.

Selamlastik ,yahu Tolon bumu senin kari? evet dedim,döndü benim hanima,kizim sen bu halinle nasil kendine güvenipde bu Lazla evlendin.Bunlara 3 gari bile az gelir demesinmi.

:-))))Abla dedim,hanimi korkutma lütfen.

Hanimin aniden yüzü asilmazmi.

Külhan bey bir kadindi

Ulan dedi yalanmi söylüyorum,

Hanki karadenizli subay assubay tek kadinla yetiniyor demezmi.

Benim azginda Tirabzonluda SIMSIKI TUTMAZSAN aninda birtane bulmaya amade demezmi?

:-)))) saka bir yanada,gercekten din adamlarinin cogu coh yamandir valla.

Italyada papaz okuluyla Rahibe okulunun arasindaki uzahlik 500m imis.

Bir cumartesi pazar,papaz adaylari cihiyormus disari,diyer cumartesi pazarda rahibe adaylari.

Avcilar caliliklar arasinda düsürülen cocuk ceninleri bulur oldular.

Belediye baskani bu is nasil olduda birden artti deye düsüne dursun.

Avcilar hergün bir ceninle cikip geliyorlar.

Iki okulunda idarecikeri,belediye baskani ,kaymakam,polis candarma bir türlü cözemiyorlar bu isi.

Polisin biri iniyor papaz adaylarinin bodrumuna,duvara dayali bir tahta görüyor.Tahtayi alinca ,bahiyorki duvarda koca bir tunel girisi,cakiyor elfenerini yürüyor tunelde birde ne görsün Rahibe adaylarinin okulunun bodrumunda bulmasinmi kendini:-)))))).

Tabiki erkeklerin okulu baska sehire kaldiriliyor.

Allah bu gücü herkese vermiyor tabiiii:-)))).

Isin kötüsü mahkeme Nörüyü deyilde,Hatununu evden uzaklastirdi.

Dersin suclu kadinmis kimin.

Buda yeni bir moda galiba.

Kalin saglicahla

tolonbey

Sitelerde Paylaş

Şimdi yazacağımız inci, günümüzün modern dincisine ait. Yaşar Nuri Öztürk diyor ki:

"Stephen Hawking'in bütün sözlerini Kuran-ı Kerim'de bulabiliriz. Benim kanaatime ve araştırmalarıma göre, Kuran-ı Kerim'de kıyametin habercisi olarak adlandırılan Dabbet-ül-arz Hawking'dir. Hatta bu konuda Hawking'e bir mektup da yazdım. Mektubumda sonuna kadar kendilerini destekleyeceğimi belirttim. Ancak Hawking'in neden Dabbet-ül-arz olduğuna dair inancımı daha sonra açıklayacağım."

Neml-82. Söylenen söz başlarına geleceği zaman, onlar için yerden bir dabbe çıkarırız, insanların ayetlerimize kesin inanmadıklarını kendilerine söyler.

19. yüzyılın sonlarında treni gören dinciler “İşte dabbe budur!” demişlerdi. “Hem yer üzerinde hızla gidiyor hem de yerden besleniyor, kömür yiyor.”

Tren konuşmayınca, dabbe'nin konuşanını buldular. :)

Sitelerde Paylaş

Ayrıca dünyanın düz olması konusunda şunu söyleyebilirim. Dünya geoid şeklinde ama alan alan bölersek düz diyebileceğimiz bir sürü kare olur elimizde. Üzerinde yaşayanlara göre bu anlamda dünya düzdür elbette. Algımız böyle. Kıble konusunu müslümanların çok dert etmemesi gerekir. Onun sembolik anlamı daha önemli. Hem kişi niyette düşündüğü yerdedir zaten.

:ph34r:

Sitelerde Paylaş

sait amcadan:

"Canavarların ve vahşi hayvanların helal rızıkları ölü hayvanlardır.” Sağ hayvanları parçalayıp rızık yapmak şeriat-ı fıtriyece haramdır. Yapsalar ceza görürler. Bir aslanın kendi öz evlatlarına olan şiddet-i şefkat ve himayeyi nazara almayarak, helal olan cenazeleri bırakıp, fıtri şeraitçe haram olan zavallı ceylanın yavrucuğunu parçalayıp, yavrularına rızık yaptığından, fıtratın şefkat ve himaye kanununu incitip kırdığından dolayı bir avcının tuzağına düşüp öldürülmesi aynı adalettir. Bu ceza dünyada görülmezse; ukbada görülür. Gerçi cesetleri fena olur, fakat ruhları baki olduğundan, hayvanlara arasında dahi bir muhasebe ve adalet mekanizması işleyecektir."

yırtcı hayvanlar saide göre leş yemelilermiş. :aggressive: :aggressive:

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya döndürülünce, dönmemiş mi sayılıyor? Bizim neden sabit durduğumuzun cevabı katmanlarda gizli coğrafyaya bu kadar uzak mısınız? Alan alan da bölseniz Dünya'nın her metre karesi aşağıdan yukarıya geoide doğru ilerler bu geoidler puzzle parçaları gibi büyük geoidi oluşturur. Kare olsaydı karelerin birleşiminden kare şekli olurdu.

Siz inanmışsınız ama inançsız haliniz daha mantıklıydı <_< .

Sitelerde Paylaş
Doğru söylüyor. Dünya zaten yuvarlak değil ki. Geoid şeklinde.

Bağlantı'ya yanıt vermiyorum, yanlış anlaşılmasın. ironi yaptığını umuyorum.

Yuvarlak tabirine, "yuvarlak değil geoid" demek yanlıştır.

Geoid de yuvarlaktır, küre de yuvarlaktır.

Yuvarlak sözcüğü köşeleri olmayan kavisli, oval şekilleri-cisimleri tanımlar.

Elma, portakal, karpuz yuvarlak olduğu gibi kavun da yuvarlaktır.

Eğer küre denseydi, "küre değil geoid" itirazı doğru olurdu.

Gök cisimlerinin hemen hemen tümü yuvarlaktır diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

İslam insana sonsuz sayıyı 10 işaterle yazabilmeyi getirdiğinden dolayı toplama, bölme, çarpma, çıkarmayı da insanlara öğrettiler (!).. Bundan 40 sene evvel biz Almanya da tank profesörleri ile(!) münakaşa etmişizdir..

Batılılar Müslümanlara bir patent verdiği zaman, patent hakkı ödetiyorlar.. Hiç düşündüler mi Müslümanlar onlardan patent hakkı istese ne olur? O zaman ayaklarında don bile kalmaz. O zaman bize sormuşlardı, Müslümanların bizden isteyeceği ne patent hakkı var, bize ne verdiniz ki?

Bende onlara şunu söyledim.. Bakın sizin alışveriş merkezindeki kasadaki kızlar yapılan her alışverişin rakamlarını yazıyorlar.. Bu rakamlar bizim, en ufak para da bir paradır. Her kullandığınız rakam için biz sizden bir para patent hakkı istesek, her toplamanız, çarpmanız ... için istesek bize 10 tane Londrayı, 10 tane Parisi verseniz bile yine 1000 senelik patent borcunu ödeyemezsiniz..

Bugün batılılar aya gidiyor ama nasıl? Müslümanların rakamlarını kullanıyorlar. Müslümanların matematik ve fizik kurallarını kullanıyorlar. Yani aya giderken kullandıkları her şeyin sahibi Müslümanlar. Asırlardan beri insanlara ilimleri Müslümanlar öğrettiler. Batı düşünürlerinin yaptığı iş büyük köklü buluşlar değil, İslam ilimlerinin çizdiği kanaviçenin içini boyamaktan ibarettir. Yeni çığır açamazlar.. Neden açamazlar? Zira onların inançlarının temelini teslis teşkil ediyor, yani zekaları tevhid fikrine gelecek kadar gelişmemiştir.

Erbakan dan inciler bölüm I

Sitelerde Paylaş

Iste böyleeeeee

Les yemeyip ceylanin yarusunu Tutup yavrusuna götüren Aslanin götünde BASUR CIHSIN,amennnnnnnn.Allahu Azimusyan onu dum dum gursunu atan avciya denk getirsin:-))))

Hayvanlarinda aciyan esirgeyeni varmis.

Bahin sincik inanmayacahsiniz bana.

O zaman dinleyin beni.

Bir geyik,gölden su icmek ister,timsah agzindan yakalar geyigi.

Geyik geri timsah suya cekmeye calisir.

Durumu gören su aygiri timsaha saldirir.

Timsah geyigi birahip suda kaybolur.

Geyik yukari düze cikar ve yere düser.

Suyun kenarinda bekleyen su aygiri,yukari cikar,geyige bakmaya,surasini burasini yoklar.

Geyik ölmüstür.

Bunu gören su aygiri geri gelip suya girer.

Gercekten agzim acik kaldi.

Hayret birsey.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...