Jump to content

Çok garip bir haber.

Recommended Posts

Çok şaşırtıcı bir haber. Resmen tırstım. Anlamadığım ağacın nasıl fotosentez yaptığı? Ya bitkilerin fotosentez yaptığı bilgisi hatalı. Yada insan vücudu da fotosentez benzeri birşey yapıyor ve bu bitki ondan yararlandı. Yani bitki gibi bir fotosentezden bahsetmiyorum. Güneş ışığı ile ilgili bir işlemin insan vücudunda olmasından bahsediyorum. Ama D vitamini sentezi bunun içi yeterli olmaz sanırım.

Sitelerde Paylaş

Himm :)

Sizi bir bitki gibi yerden bitirdik ..

Ahanda kuran mucizesi .Çatlayın ataisler :p

tarihinde ezberbozan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu haberin şaşılacak tarafı bir ağacın insan dokusu olan akciğerde gelişmeye çalışması..

Tohumunun inhale edilmiş olduğu kesin.

Toprak yerine rutubetli bir ortamda büyümeye çalışıyor. Etrafında kendisi için gerekli gıda maddeleri de var.

Yani nitrojen, bol miktarda karbondioksit ve oksijen mevcut.

Aslında aslıl şaşılacak şey bu gibi olayların neden çok yaygın olmadığı..

Onun da nedenini biliyoruz aslında..

Bağışıklık..

Vücüt kendisine giren mikroplarla ve diğer tek veya çok hücreli canlılarla mücadele eder. Onları reddeder.

Ama yine de insan vücudunda yaşayan çok sayıda parazitler vardır. Kimi endoparazit olarak iç organlarda yaşarlarken, bazıları ekto parazit olarak deride ve dışarda varlıklarını sürdürürler. Uyuz ve bit gibi.

Mantar hastalıkları bağışıklıklarını kaybeden insanlarda görülür. Oldukça yaygındırlar.

Mantarlar bitki kökenli canlılardır. Örneğin kandida tek hücreli mantardır. Kandidiazis yaygın bir insan hastalığıdır.

Diğer mantarlar da insanlarda hastalıklara ve ölümlere neden olurlar.

Onlara daha çok kanser tedavisi sırasında rastlanır.

Kemoterapi ilaçları bağışıklığı kırarlar.

Bu ilginç olayın nedeni kişinin soluduğu tohumun yeşermesine karşı bir reaksiyon göstermemesidir.

Garip ve olağan dışı olan budur.

Yoksa tek hücreli bitkiler insanların üzerinde ve içinde mükemmel bir şekilde üreyip hastalıklara neden olabilirler.

Sitelerde Paylaş
Haberin doğruluğu hakkında bilgim yok.

Doğru olduğunu varsayarsak;

Bitki nerde yetişir? Toprakta...

İnsan vücudunda bitkinin yetişiyor olması neyi gösterir?

Tabiki toprakla insanın birbirlerine yabancı olmadığını...

Düşünebilen'ler için...

Her insanın ham maddesinin toprak olduğunu mu düşünüyorsun? Bence sen bu haberden daha garipsin.

Sitelerde Paylaş

Düşünebilen'ler için...

bundan ne gibi bir anlam çıkardığını tahmin edebiliyorum; ama dikkat et çıkardığın anlam bastığın zemini havaya uçurmasın.

Bir bitki insan vücudunda yaşayıp gelişebiliyorsa, bunun tek bir anlamı vardır: doğadaki bütün canlılar ortak bir noktaya sahiptir; hepsi birbiriyle şu veya bu şekilde bağlantılıdır; aralarında geçişlilik söz konusudur; bu da onları ortak kökene yaklaştırır; bütün canlıların evrildiği ortak köken; öyle ya bir bitki bir hayvanın vücudunda yaşayabiliyorsa, birbirlerinden tamamen bağımsız olmadıkları, yaşam biçimleri ve yaşam araçları yönünden birbirleriyle örtüşen özelliklere sahip oldukları anlaşılıyor. Sadece birkiler değil, başka bir sürü canlı insanın vücudunda yaşayıp gelişebiliyor. Sonuç: Evrim, yine evrim, hep evrim...

Sitelerde Paylaş
Her insanın ham maddesinin toprak olduğunu mu düşünüyorsun? Bence sen bu haberden daha garipsin.

Neden? Maymunla insan'ın kromozom sayıları'nın yakınlığı insan'ın maymun ile ortak bir ata'dan geldiğine işaret edecek.

Ama insan'ın vücudunda toprakta yetişen bitki'nin yetişmesi hiç birşey ifade etmeyecek. Öyle mi?

Sitelerde Paylaş

bu haberden daha ilginç.

gerçi bunlardan çok varmış daha.

Bu haberle ilgili 3 kişinin yorumu bulunmaktadır.

fakurban - 14.04.2009 10:41

Çok garip

Bence o fidanı toprağa dikip büyümesini takip etmeli.Bakarsınız büyüyünce insan olur.öyleya insan akciğerinde fidan olduğuna göre insan geni taşıyor olabilir.Zaten bu Ruslardanda herşey beklenir.Bir ağaç insan denemesi yapmış olabilirler.:)

senem_tk - 14.04.2009 09:37

AYYYYY ANNECİM

KORKTUM YAAAA ALLAH KORUSUN:(

karayel61_1984 - 14.04.2009 08:16

Öldürmeyen Allah öldürmez

Rabbim şifa adı ile şifasını versin gerçekten mucize birşey, yemyeşil duruyor sanki toprakta büyürcesine büyüyor,Rabbimin hikmetinden sual sorulmaz,Tekrardan geçmiş olsun..

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Mürtedd fakurban nickiyle yazan şahs bir espri yapmış.

Senin gibiler anlasın diyede sonuna mimik koymuş.

Senemtk nickli şahs gerçekten safça içinden geçenleri yazmış.

Karayel'in yorumuda gayet güzel.

Burda ilginç olan nedir?

karayelinki yeterince komik.

:lol:

Sitelerde Paylaş
Haberin doğruluğu hakkında bilgim yok.

Doğru olduğunu varsayarsak;

Düşünebilen'ler için...

Ben ilkokudayken, bir kabın içinde su ve pamukla fasülye büyütmüştüm.

Bu fasülye büyürken toprak nerededir, ayıptır sorması!?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...