Jump to content

Güney kutbunda ki insanlar neden baş aşağı durmaz.

Recommended Posts

Güney kutbunda ki insanlar neden baş aşağı durmaz. dünyanın altı değilmi orası . merakediyorum bu soruyu.

Biz kuzey kutbunda bulunuyor olsaydık, onlar bize göre baş aşağı durmuş olurlardı.

Biz de onlara göre baş aşağı duruyor olurduk..

Ama biz kuzey kutbunda yaşamadığımıza göre, onlar bize göre yaklaşık 90 derece dik duruyorlar demektir.

Sitelerde Paylaş
Güney kutbunda ki insanlar neden baş aşağı durmaz. dünyanın altı değilmi orası . merakediyorum bu soruyu.

Hiç düşündün mü neden antarktikada hiç insan yaşamıyor? Koskoca kıta neden bomboş?

Zamanında antarktikaya göç eden insanlar ters salto uzaya düşmüşler. Oysa bak kuzey kutbunda eskimolar aslanlar gibide yaşıyor. Çünkü düşmüyorlar.

Sitelerde Paylaş
hahahaha

Bunu da duydumya, ölsemde gam yemem :D

Abi öyle deme ben çok küçükken dünyanın içinde yaşadığımızı sanıyordum

Uçakların da bi kapaktan dışarı çıktığını sonra tekrar girdiğini sanıyordum:D

Sonra olayı öğrenince bu benimde aklıma gelmişti neden ters durmuyorlar eşyalar nasıl düşmüyor diye

:D Ama bunlar olurken ben 6-9 yaş arasındaydım :D

tarihinde CasTRo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer bizle kafa bulmuyorsan sorunu cevaplayayım.. Dünyayı genel olarak küre gibidir.. bizlerde dünyanın üstünde yüzeyinde bulunuyoruz.. doğal olarak bizi merkezine doğru çekiyor.. yani dünya üzerinde nerede olursan ol seni merkezine doğru çekecektir.. aslına bakarsan güney ve kuzey kutuplarında ayakta olan iki insan birbirine göre başaşağı durur..

Sitelerde Paylaş
Abi öyle deme ben çok küçükken dünyanın içinde yaşadığımızı sanıyordum

Uçakların da bi kapaktan dışarı çıktığını sonra tekrar girdiğini sanıyordum:D

Sonra olayı öğrenince bu benimde aklıma gelmişti neden ters durmuyorlar eşyalar nasıl düşmüyor diye

:D Ama bunlar olurken ben 6-9 yaş arasındaydım :D

Castro

Senin kronolojik yaşın Dehri'nin akıl yaşından epeyi ilerde imiş, sen dünyanın içinde yaşadğımızı sanıyırken..

Dehri hala dünyanın içinde yaşadığımızı sanıyor.

keeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

Dehri şakadan hiç anlamıyorsun.. Bir daha senle şakalaşmamayı düşünmeyi düşünceceğim bu gece..

Bana yazsan ne olacak? Çok mu önemli?

Şu anda sen Türkiye'de bana göre 45 derecelik bir açı ile horizantal bir konumdasın.

Ve buna gülebilirsin..

Sitelerde Paylaş
Hiç düşündün mü neden antarktikada hiç insan yaşamıyor? Koskoca kıta neden bomboş?

Zamanında antarktikaya göç eden insanlar ters salto uzaya düşmüşler. Oysa bak kuzey kutbunda eskimolar aslanlar gibide yaşıyor. Çünkü düşmüyorlar.

sular neden akmıyor diyen de olacak aldın başına belayı :blink:

Sitelerde Paylaş

İnsanlar tam kavrayamadıkları mevzular üzerine düşündüklerinde böyle oluyor. Özellikle ülkemizin ezberci eğitim sistemi buna neden oluyor. Hiç unutmam bir inançlı ile tartışıyorum, bana sorduğu soru şu idi, "Madem evren o kadar düzenli değil, dünya neden düşmüyor?". İtiraf ediyorum, bu hiç beklenmedik soruyla afallamıştım kısa bir süre nutkum tutulmuş yanıt dahi verememiştim. En sonunda konuşabildiğimde ise tek sorabildiğim "Nereye?". Böyle bir soruyu soran kişiyi, kulağından tuttuğun gibi ilköğretim okuluna götürmekten başka ne yapabilirsiniz ki!

Sitelerde Paylaş
Aslında dünya düşüyor..

Güneş sistemi, bütün yıldız ve galaksiler hep birlikte düşüyorlar.

Evren genişliyor.

Peki evrenin bu düşüşü /genişleyişi bir gün çöküşüne gerisin geri içe döneceğine delilmidir ?

Sitelerde Paylaş
Peki evrenin bu düşüşü /genişleyişi bir gün çöküşüne gerisin geri içe döneceğine delilmidir ?

Tam tersine.. Çökmeyeceğine delildir.

Genişlemekte olan bir şeyin bir gün çökeceği iddiası sizce mantıklı mı?

Biz bir balonun genişlemesinden bahsetmiyoruz ki..

Kaldı ki evren giderek artan hızlarla genişlemektedir.

Sitelerde Paylaş

Radyodaki müzikleri de, parmak kadar boyları olan insanlar çalar.

Biz sabah uyanmadan önce çalgılarıyla beraber gelip arka kapaktan içeri girerler, bütün gün çalıp söylerler, gece biz uyuyunca da radyodan çıkıp evlerine giderler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...