Jump to content

DAYATMA NEDIR?

Recommended Posts

Forumda sık sık müslüman arkadaşlardan "bize dayatma yapıyorsunuz, bize ateizmi dayatıyorsunuz" şikayetleri okuyorum. Burda elbette fikirler eleştrilir "Senin fikrin yanlış" denilir, bunu herkes diyebilir. Dayatma, hayatına doğrudan veya dolaylı müdahale oluyorsa söz konusudur. Bu durumda mahallemizde, kentimizde, köyümüzde kısaca çevremizdede gördüğümüz gibi asıl dayatmayı inanan kesim yapmaktadır.

Sitelerde Paylaş
Forumda sık sık müslüman arkadaşlardan "bize dayatma yapıyorsunuz, bize ateizmi dayatıyorsunuz" şikayetleri okuyorum.

Amma da salladın ha. Konuna kulp bulmak için yalan söylemene gerek yok.

Cübbeli bilimin bu durumdakilere teşhisi neydiŞizofrenimiydi neydi? : )

Sitelerde Paylaş
Forumda sık sık müslüman arkadaşlardan "bize dayatma yapıyorsunuz, bize ateizmi dayatıyorsunuz" şikayetleri okuyorum.

Amma da salladın ha. Konuna kulp bulmak için yalan söylemene gerek yok.

Sen yazılanları okumadığın için, bunu söylemen normal.

Sitelerde Paylaş
Forumda sık sık müslüman arkadaşlardan "bize dayatma yapıyorsunuz, bize ateizmi dayatıyorsunuz" şikayetleri okuyorum. Burda elbette fikirler eleştrilir "Senin fikrin yanlış" denilir, bunu herkes diyebilir. Dayatma, hayatına doğrudan veya dolaylı müdahale oluyorsa söz konusudur. Bu durumda mahallemizde, kentimizde, köyümüzde kısaca çevremizdede gördüğümüz gibi asıl dayatmayı inanan kesim yapmaktadır.

Ateistlerin sanal olarak dayattıklarından bahsedebilirsiniz.

Bu mümkündür ve bazı ateistler gerçekten dayatıyor izlenimini vermektedirler.

Ama teistler yalnız sanal değil, aslında gerçek yaşamda da dayatmaktadırlar.

Ateistler için gerçek yaşamda dayatma söz konusu değildir.

Asıl dayatanların teistler olduğu o kadar açık ve net ki..

Tartışma götürmez.

Sitelerde Paylaş

Forumdaki bir arkadaşım imzasında gösteriliyordu.

Bir dairesel grafik verilmişti. Bu grafikte insanlar metafizik görüşlerine göre gruplandırılıyordu. Grafiğin %95lik büyük kısmı teistlerden oluşmaktaydı ve onların altında:

"Eziliyoruz, dinimizi yaşayamıyoruz" gibisinden yazılar vardı. :D

Maalesef bu baskın grup hep ezilir :D

Sitelerde Paylaş
Forumdaki bir arkadaşım imzasında gösteriliyordu.

Bir dairesel grafik verilmişti. Bu grafikte insanlar metafizik görüşlerine göre gruplandırılıyordu. Grafiğin %95lik büyük kısmı teistlerden oluşmaktaydı ve onların altında:

"Eziliyoruz, dinimizi yaşayamıyoruz" gibisinden yazılar vardı. :D

Maalesef bu baskın grup hep ezilir :D

Evet vardı öyle biri :good:

Sitelerde Paylaş
Ateistlerin sanal olarak dayattıklarından bahsedebilirsiniz.

Bu mümkündür ve bazı ateistler gerçekten dayatıyor izlenimini vermektedirler.

Ama teistler yalnız sanal değil, aslında gerçek yaşamda da dayatmaktadırlar.

Ateistler için gerçek yaşamda dayatma söz konusu değildir.

Asıl dayatanların teistler olduğu o kadar açık ve net ki..

Tartışma götürmez.

Sevgili Haci, kızmayın ama ateistler sayıca biraz daha artsa sanırım yobazlıkta teistleri sollayacaklar. Bu forumda öyle yobazlık örnekleri var ki ben gerçekten korktum. Korkum insanlık adına. Çünkü bir ateiste kural yada etik benimsetecek hiç birşey yok. Bu tamamen onun keyfiyetine kalmış birşey. Örnekler ve onların daha geniş bir tabanda nereye varabileceklerini düşünmek beni ürküttü. Durum gerçekten vahim ki siz bunun farkında olmalısınız.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...