Jump to content

antiezan kampanyası..

Recommended Posts

yeni bir antiezan kampanyası başlatıyorum..

ezandan nefret edenler, ezan okunurken hocayı boğazlamak isteyenler..

katılımlarınızı bekliyorum..

kampanyamız boyunca her ezan sesini duyduğumuzda müziğin sesini sonuna kadar açıyoruz..

sizi saygısızlıkla suçlayacak müslümanalara ortak cevabımız şu olmalıdır..

bizde müziğe tapıyoruz..

inancımıza saygı gösterin..

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar bir antiateizm kampanyası başlatırsa sana onları katliamcılıkla suçlama şansı bile kalmaz.Dinlemek istemiyorsan istemiyor olabilirsin en doğal hakkın bu bak git caminin imamına söyle kardeşim ben rahatsız oluyorum de o sana anlayacağından dilden anlatacaktır şüphen olmasın.

Sitelerde Paylaş

Goddar bilemiyorum bir tesadüf mü ama 1 haftadır oturduğum yerde öğlen ezanı başlamadan hemen önce Hadise nin Düm Teki son ses çalmaya başlıyor ve ezan sesini bastırıyor.. Bunu yapanların senle bağlantısı var mı bilemem ama 1 haftadır her öğle ezanının düm tek eşliğinde dinletiyorlar..

Sitelerde Paylaş
Goddar bilemiyorum bir tesadüf mü ama 1 haftadır oturduğum yerde öğlen ezanı başlamadan hemen önce Hadise nin Düm Teki son ses çalmaya başlıyor ve ezan sesini bastırıyor.. Bunu yapanların senle bağlantısı var mı bilemem ama 1 haftadır her öğle ezanının düm tek eşliğinde dinletiyorlar..

valla ben olabilirim..

bayağı bir son ses asılıyorum ezan vakti..

15 gündür yapıyorum bunu..

ama genelde dance music çalıyorum..

ev sinema sistemim var..

bass mahalleden geçeni bile titretiyordur..

sesimiz çıksın azcık..

meydanın boş olamdığını anlasın bu gül kokulu müslolar..

Sitelerde Paylaş
Çok küçük şeylerle uğraşıyorsun goddar.. Bu çok kötü çok

Bir grup akıl hastası ülkemde 80000 tane binadan, herbirinde ikişer, üçer, onar hoparlörle gecenin saat beşinde, akşamın saat 10'unda car car arap putunun adını haykıracaklar, sen de buna küçük şey diyeceksin öyle mi?

Bunun neresi küçük? Zehirlenmiş bir toplumun simgesidir ezan denen rezillik.

Aynı şeyi ben sana yapsam, günde beş vakit hoparlörle tepende bağırsam kabul eder misin?

tarihinde BilgehanBengi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sehir merkezinden, tek bir camiden okunmali ezanlar. Guzel, medeni ve estetik olur. Aksi halde gurultu kirliligi, baska birsey degil.

Ama soyle de bakmak lazim, yetenekli ve sanatsal sekilde kisitli bolgelerde okunmasina karsi cikan insanlar, bogurtuyu seven insanlar, bundan hoslanan insanlar, bu inlemeden zevk alan insanlar bundan neden memnun? Cevabi basit: Cunku bunlar hayvani canli canli kesip bagirsaklarini cikarmayi da severler.

Hayvan cunku bunlar. Insan olamamislar.

(Hakaret diye silinmesin lutfen cunku bu hakaret degil)

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu bu camilere, müezzinlere verilen paranın binde biri ile her müslümana birer çalar saat rahatça satın alınabilir. İsteyen alarm kursun, isteyen 3333'e ezan yazıp yollasın falan beni ilgilendirmez, ben günde 5 vakit bu böğürtüyü dinlemek zorunda olmamalıyım.

Sitelerde Paylaş

Ezan sesinden rahatsız olmam. Hatta iyi okunan bir ezanı severek dinlerim. Ama ne yazık ki ezan okumakla ilgili gerekli düzenleme yapılmıyor. Ne ezanın genelde iyi okunduğu söylenebilir nede çatlak sesli hoparlörlerin ve fazla bağırmalarınının sorun olmadığı. Oysa iyi bir sistemle bir kerede okunsa. Şöyle ilahi gibi derin ve güzel okunsa güzel olur.

Sitelerde Paylaş
Ezan sesinden rahatsız olmam. Hatta iyi okunan bir ezanı severek dinlerim. Ama ne yazık ki ezan okumakla ilgili gerekli düzenleme yapılmıyor. Ne ezanın genelde iyi okunduğu söylenebilir nede çatlak sesli hoparlörlerin ve fazla bağırmalarınının sorun olmadığı. Oysa iyi bir sistemle bir kerede okunsa. Şöyle ilahi gibi derin ve güzel okunsa güzel olur.

Öyle bir uygulama başlatıldı bağlantı abla.

Ezanı çirkin sesli müezzinlerin önlemesi için.Şöyle ki;

Ezan bir tek camiden güzel sesli ve güzel okuyan biri tarafından okunuyor.Etrafta ki camilerede bu ses aktarılıyor.Bir kişi okuyor bir çok yer dinliyor.

Fakat bu her ilde uygulamaya kondumu bilemiyorum..

Sitelerde Paylaş
illagaltm 'ye maalesef katılıyorum

ayrıca bence deli der geçerler...

tebrik ederim..

efendilerinin emirlerine karşı gelmediğin, uslu çocuk olduğun için..

köleleriyle gurur duyuyor olmalı bizi yöneten efendilerimiz..

hiç sesimizi çıkartmayalım..

hoca hoparlörü yarın evimizin baş köşesine koyarsada direk kabul edelim..

sana bir fıkra anlatayım bu konuyla alakalı..

baskı ve korku toplumunda kaçınılmaz olarak görülen durum.

vezirler huzura çıkmışlar:

- padişahım, hazinede para kalmadı.yeni vergilere ihtiyacımız var,

+ eeee! ne vergisi koyalım?, demiş..

- köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar!

padişah, tamam demiş.

aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:

- tepki var mı?

+ hiç bir tepki yok!

- iyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın! aradan bir süre geçmiş, padişah:

- var mı şikayet?

+ yok!

halkının tepkisizliğine kızan padişah, gürlemiş:

- köprülerin ortasına da adam koyun, gelip geçeni becersin!

aradan birkaç gün geçmis, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen padişah, çagırmış vezirlerini, halkı dinleyelim hele bir, demiş.

gitmişler köye, padişah sormuş:

- var mı şikayet?

ses yok. padişah tekrar :

- var mı şikayet? şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:

- padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..

eeee! demiş padisah bir umutla...

- akşamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, bir adam daha koysanız...

şikayet yok..

hoca anırmaya devam o zaman..

Sitelerde Paylaş
Son senelerde Türkiye'de ezan sesini abarttılar iyice.

Neyse ki Cezayir'e geldim de kurtuldum ezan çilesinden.

ülkemizi öyle bir hale getirdiler ki iran'ı kıskanır duruma geldik..

"islam rejimiyle yönetilen iran'da günlük yaşamı tüm yönleriyle araştıran hürriyet muhabiri alaverdi turhan, başkent tahran'da hoparlörlü ezan okunmadığını şu cümlelerle anlattı: ‘‘istanbul'un nerdeyse her mahallesinde bir cami bulunurken, iran'ın 15 milyonluk başkenti tahran'da göze çarpacak sadece 3-4 cami var. iran'da ezan sesi duymak da mümkün değil. çünkü, hoparlörle ezan okumak yasak. iran halkı, ‘‘çok fazla gürültü oluyor, rahatsızlık veriyor’’ gerekçesiyle hoparlöre karşı çıktığı için bu karar alınmış. bu yüzden ezan çıplak sesle okunuyor ve iran gibi bir ülkede ezan sesi duymamak insanı şaşırtıyor.’’

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2001/10/19/43100.asp

bu kadar olur..

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama sen hiç bir şey yapamazsın..

Kapasiten belli çünkü...

ezan okunurken müzik açacakmış? gelde gülme bu işe.

Senin gibilere zarar bile vermez,hatta deli der geçerler

ramazan ayında kral tv de sahurda okunan ezan ne güzel bir ezan öyle..onu hiç dinledinizmi?

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...