Jump to content

İslamda hayvan sevgisi

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onlar insanı veya hayvanı aşağıladıklarını düşünmüyorlar hatta belki de tam aksini düşünüyorlar... Doğru-yanlış o ayrı konu ama özü farklı eylemlerin...

dediğim haberin köşesinde bir de müslüman/islam kelimesi geçseydi şurada yazılanların çok farklı olacağını hepimiz biliyoruz...

"böyle bir soysuzluk olur mu" diye başlayıp "insanı, insanlığı aşağıladılar" denilecekti ammavelakin haberde müslümanlık yoktu...

saygılarımla

EDIT: Ayşe'nin kendisinden kat kat yaşlı biriyle evlendirilmesi konusunda bu forumda onlarca başlık açıldı. Ama 7 yaşındaki bir kız çocuğu bir köpekle evlendiriliyor ve alınan yanıt bu oluyor...

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
dediğim haberin köşesinde bir de müslüman/islam kelimesi geçseydi şurada yazılanların çok farklı olacağını hepimiz biliyoruz...

Belki de evrensel din, son din falan diye lanse edildiği ve eylemleri ortada olduğu için öyle davranıyorlardır insanlar kim bilir...

Sitelerde Paylaş

"böyle bir soysuzluk olur mu" diye başlayıp "insanı, insanlığı aşağıladılar" denilecekti ammavelakin haberde müslümanlık yoktu...

saygılarımla

EDIT: Ayşe'nin kendisinden kat kat yaşlı biriyle evlendirilmesi konusunda bu forumda onlarca başlık açıldı. Ama 7 yaşındaki bir kız çocuğu bir köpekle evlendiriliyor ve alınan yanıt bu oluyor...

Haberde müslümanlık geçse ne olur geçmese ne olur,YANLIŞ YANLIŞTIR!. Buna itiraz eden yok zaten. Ama ben bu haberdeki sapkın durumdan dolayı bu küçük kızın köpekle gerdeğe gireceğini sanmıyorum...peki sen sanıyor musun? Küçük bir kız çocuğuyla dedesi yaşındaki birisinin evlenmesi durumunda müslüman ya da değil bunun doğru olmadığını zaten söylüyoruz. Ama müslümanların örnek aldığı birisi yapınca en başta müslümanların bu durumu düşünmesi gerekmez mi?

Sitelerde Paylaş

saygılarımla

Dogru soyluyorsun da, bu forumda tartislan konular dinlerle ilgili konular. Malum nedenlerden oturu de bizi en cok ilgilendiren din Islam. Sebebi bu olsa gerek. Yoksa senin verdigin haberde olan olayi kimsenin onayladigini sanmiyorum.

Bu haberde, bahsedilen inanisin Hindistan'da kucuk bir bolgede goruldugunden bahsediliyor. Ben o din/mezhep konusunda fazla bir sey bilmiyorum o yuzden de onlari Hindistan ateistlerine havale ediyorum. Bildigim dinleri elestiriyorum..

Sitelerde Paylaş

allahin kafiri koyunu inegi keserken aci cekmesin diye kafasina elektirik vererek bayiltiyo ve ondan sonra kesiyo.ama benim vahsi muslumanim o eti haram diye yemiyo.neymis hayvani elektirikle olduruyormus hayvan canliyken kesilmeliymis.isin asli hayvan sadece bayiltiliyor aci cekmesin diye bunu bile kabul etmeyen zihniyet.

Sitelerde Paylaş

Soluk soluğa süratle koşan, (koşarken ayaklarını) vurarak ateş çıkaran, sabah erkenden baskın yapan, orada tozu dumana katan ve düşman topluluğunun ortasına dalan atlara andolsun ki, insan gerçekten Rabbine karşı pek nankördür.

Atlara bile andolmuş... Bir de hayvan sevgisi yok diyorsun sevgili Andromeda...

Sitelerde Paylaş
Çocuklar hayvan sevgisinden uzak büyüyor,

"Köpekler tehlikelidir"

"Köpek giren eve melek girmez" gibi telkinlerle hayvan düşmanı nesiller yetiştiriliyor.

Demek ki kuranin rehberligindeki musluman cocuklar hem insan hem de hayvan sevgisinden mahrum kaliyorlar..

Cok yazik.. Islam'in insanlari gectim hayvanlara karsi bile hosgorusu yok

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne alakasi var simdi bu iki konunun.. 7 yasindaki kiz cocugu kopekle cinsel iliskiye mi girmis ?

Sitelerde Paylaş

aşağılanma diye bir alaka vardı...

7 yaşındaki bir kızın aşağılanması için illa da cinsel ilişkiye gerek yoktu...

öte yandan yunus katliamı örneği de yukarıda duruyordu., arenada boğalara gösterilen sevgi de... Ne aponya müslüman ne de ispanya.. Ama galiba gönül sadece belli bir kesimin uygulamaların görmeye odaklanmış

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...

Iste böyleeeee

Müslümanlarin Allahi bazi seyleri bilemeyerek yanlis yapmistir.

Bunlarin hicbir faydasi, yok zararida caba.

Ama, Allahin Uslu müslümanlari Allahin bu yanlislarini düzeltmislerdir,düzeltiyorlar vede düzeltecekler..

Köpek , Faydasiz pis bir hayvan.

Köpek olan eve melekler gelmez,faydasiz üstelikte zararli bir hayvandir.

Domuz ,buda cok pis,ahlaksiz,serefsiz,namussuz DÜMBÜK bir hayvandir.

Insana hicbir faydasi yoktur.

Zarari cok büyüktür.

Bunu yeyenler karilarini kiskanmazlar.

Istersen karisini gözünün önünde düz.

Hiristiyanlar,bu domuz yüzünden karilarini kiskanmiyorlar.

Sikin ucundaki kapcik yani deri fazlasinida bilemeyerek,fazla uzun yapmis.

Buda zararlidir.

Faydasi gattiyenem yohtur.

Ahilli müslümanlar Yahudilerden bunun zararli oldugunu ögrenince,Yahudiler gibi bu fazla kapcigi kesi kesi veriyorlar.

Misirli müslümanlar Kadinin seyindeki Kilitoriside zararli bulduklarindan,onuda ordan kesip aliyorlarki,adami ikide bir yataga cagirmasin.

Adamin 10 karisi varsa ,nasil basedecek bu karilarla,zirt virt yataga cagrilirsa.

Kim demis müslümanlarda kafa yok.

Onlardaki kafa Allahda bile yok vallaha.

Allahin bile yanlislarini düzeltiyorlar herifler.

Moselleh ,Suphanelleh ,velillahil hemd.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İnsanları sevmeyen bir`i hayvanı niye sevsin ki? Bu yazdığım müslümanlara ait değil, sevmeyen tüm insanlara aittir. dini,cinsi ,dili`nden aslı olmayarak. İslam`daki hayvan sevgisine geldiğimizde,doğru, hayvanları keseceklerine bir-birlerini kesseler şu garibim insanlar ne güzel olur,kurtarırlar kendilerinden <_<

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...