Jump to content

Emperyalistlerden bir pislik daha

Recommended Posts

Daha ne kadar açık anlatılır bilmiyorum ki,

Senin ve ludwigin söyledikleri verdik ya cevapları.

Diyorsun ki, o adamların ülkesinin yeraltı zenginlikleri durduğu yerde para etmiyor, çıkıp işlenince zenginleşiyorlar, bunda bizimde hissemiz var, doğru mu anlamışım?

Burdan devam edelim istersen....

Aşağı yukarı, doğru. Bir şans eseri Araplar, belirli bir coğrafyaya düşmüş. O coğrafyada bulunan bir maden de, yıllar sonra, o coğrafyada bulunmayan bireyler tarafından değerli kılınmış, bu bireyler olmasa, o değerin değer olabilmesinin mümkünatı yoktu, en azından uzun bir süre. Değer olmasına hiçbir katkısı olmadığı bir değeri kullanarak, değeri yaratanlarla pazarlık eden Araplar var karşımızda. Sence burada bir gariplik yok mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 209
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aşağı yukarı, doğru. Bir şans eseri Araplar, belirli bir coğrafyaya düşmüş. O coğrafyada bulunan bir maden de, yıllar sonra, o coğrafyada bulunmayan bireyler tarafından değerli kılınmış, bu bireyler olmasa, o değerin değer olabilmesinin mümkünatı yoktu, en azından uzun bir süre. Değer olmasına hiçbir katkısı olmadığı bir değeri kullanarak, değeri yaratanlarla pazarlık eden Araplar var karşımızda. Sence burada bir gariplik yok mu?

Hayır, bu bir masal, o değere değer katanlar dediğin zevatlar masal yani.

Şu an elimde bir kitap var, 12. Gezegen, Zecharia Sitchin'in.

O coğrafyada bulunan bireyler, yani Sümerler, petrolü ta o zamandan kullanmayı biliyorlar, en azından yakıt olarak. Bundan en az 3.000 yıl önce bunu bilen toplumların elinden siz petrolü kullanmayı bilmiyordunuz, biz size öğrettik bunu paraya çevirdik demek, benim gözlerim popomda demekten öteye gitmez, kusura bakma ama böyle. En basitiyle Mezopotamya ve Sümerler tarihine baktığında, petrolde dahil, tüm madenlerin gayet güzel işlendiğini, madeni paralar yapıldığını görürsün.

Yani o senin söylediğin minarene ancak kılıf olur, bizde bunu yemeyiz, kusura bakma.

Güzel kitap, okumanı öneririm, kaynakları ile beraber hoşuna gitmeyecek gerçekleri barındırıyor.

Hatta Muazzez İlmiye Çığ'ın kitaplarına da bir göz gezdir. Bak bakalım neler var neler....

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hayır, bu bir masal, o değere değer katanlar dediğin zevatlar masal yani.

Şu an elimde bir kitap var, 12. Gezegen, Zecharia Sitchin'in.

O coğrafyada bulunan bireyler, yani Sümerler, petrolü ta o zamandan kullanmayı biliyorlar, en azından yakıt olarak. Bundan en az 3.000 yıl önce bunu bilen toplumların elinden siz petrolü kullanmayı bilmiyordunuz, biz size öğrettik bunu paraya çevirdik demek, benim gözümlerim popomda demekten öteye gitmez, kusura bakma ama böyle. En basitiyle Mezopotamya ve Sümerler tarihine baktığında, petrolde dahil, tüm madenlerin gayet güzel işlendiğini, madeni paralar yapıldığını görürsün.

Yani o senin söylediğin minarene ancak kılıf olur, bizde bunu yemeyiz, kusura bakma.

Güzel kitap, okumanı öneririm, kaynakları ile beraber hoşuna gitmeyecek gerçekleri barındırıyor.

Hatta Muazzez İlmiye Çığ'ın kitaplarına da bir göz gezdir. Bak bakalım neler var neler....

Berguzar, ben bu işin dersini gördüm üniversitede.

Sümerlerden beri, petrol kimi alanlarda kullanılıyordu, doğru. Ama petrolü onlar çıkarmazdı topraktan, nerede kendiliğinden fışkırıyor petrol, onu kullanırlardı. Sondaj işine çok sonra girildi. (19.yy)

Bir ikincisi, develere filan sürüyorlardı petrolü, endüstri-sisteminin bir parçası olarak kullanımı -yine- 19.yy'dır. Benim kastım da budur. Bugün ekonominin motoru petrolse, bunun sebebi, motoru petrol olabilecek, fazlasıyla karmaşıklaşmış bir ekonominin yaratılabilmiş olmasıdır ki, bunun müsebbibi Batı'dır.

Biz yemeyiz' filan diye, olayı kabileci bir anlayışa çekmeye çalışma. Siz, biz diye birşey yok. Seninle aynı toplumun parçasıyız.

Uykum geldi, sonra devam edelim. Bir de bugün çok gerildim.

Sitelerde Paylaş

bergüzar kafayı yedirtirsin insana ben burdan çıldırdım :D

yahu sümerlerin petrole kattıkları değer werimlilik ws. ile

şu anki aynı mı??

buhar her zaman oluşturulabilir

tartışılan buharla çalışan fabrikalardır onları yapmak birşeyler getirir

hele altın konusu damların aptal olması lazım

Sitelerde Paylaş
Berguzar, ben bu işin dersini gördüm üniversitede.

Sümerlerden beri, petrol kimi alanlarda kullanılıyordu, doğru. Ama petrolü onlar çıkarmazdı topraktan, nerede kendiliğinden fışkırıyor petrol, onu kullanırlardı. Sondaj işine çok sonra girildi. (19.yy)

Bir ikincisi, develere filan sürüyorlardı petrolü, endüstri-sisteminin bir parçası olarak kullanımı -yine- 19.yy'dır. Benim kastım da budur. Bugün ekonominin motoru petrolse, bunun sebebi, motoru petrol olabilecek, fazlasıyla karmaşıklaşmış bir ekonominin yaratılabilmiş olmasıdır ki, bunun müsebbibi Batı'dır.

Biz yemeyiz' filan diye, olayı kabileci bir anlayışa çekmeye çalışma. Siz, biz diye birşey yok. Seninle aynı toplumun parçasıyız.

Uykum geldi, sonra devam edelim. Bir de bugün çok gerildim.

Önce iyi uykular dileyim, uyu ki büyüyesin ablası...

Batı dediğin, o toprakların sahiplerini bin yıllardır hangi zihniyetle sömürerek, baskı ve zulüm ile ve en çok ta din üzerinden nasıl geriletti, ne eziyetler etti, onları da tarihleri ile vermemi ister misin?

İnsan zekası o gün nasılsa, bugün de aynı değişme yok.

Batıyı daha zeki, onları geri zekalı ilan etmenin de bir anlamı yok.

İbrahim Tatlıses aklıma geldi niyeyse, derki muhterem.

Urfada Oxford vardı da biz mi gitmedik :lol:

İşte böyle....

Sitelerde Paylaş
Batı dediğin, o toprakların sahiplerini bin yıllardır hangi zihniyetle sömürerek, baskı ve zulüm ile ve en çok ta din üzerinden nasıl geriletti, ne eziyetler etti, onları da tarihleri ile vermemi ister misin?

naaptı batı size bergüzar hanım :D

Sitelerde Paylaş
petrolü kullanma yolları bulmaları gibi kötü şeylerden mi bahsediyorsunuz

weya teknoloji ayyy insan bir kötü oluyor bak

Türksün ve bu topraklarda yaşıyorsun değil mi sen, o zaman bu iletinle bütün batının senden çok ama çok zeki olduğunu mu söylemek istiyorsun, ben mi yanlış anlıyorum yoksa :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
Sen abd de yaşıyorsan evet bana yaptı batı, ama yok burda yaşıyorsan bana olanlar sana da oldu :lol:

Ne yapmış ABD sana ya? Kıçını Sovyet istilasından kurtarmış. 1950lerde 60larda ülkene Sovyetlere karşı seni güçlendirmek için milyonlarca dolar hibe etmiş. Senin sıkıştığında borç alabileceğin bir IMF, World Bank kurmuş. Saddam'ın bögede güç olmasını, petrole el koymasını engellemiş. İran'ın bölgede nükleer güç olmasını engelliyecek. Senin ülkene de saldırmış olan El Kaide ile savaşıyor. Dünyanın güvenliğini sağlıyor, haydut devletlerin başını eziyor. Daha ne istiyorsun ki? Gelip evini de temizlesinler mi?

Sitelerde Paylaş
Ne yapmış ABD sana ya? Kıçını Sovyet istilasından kurtarmış. 1950lerde 60larda ülkene Sovyetlere karşı seni güçlendirmek için milyonlarca dolar hibe etmiş. Senin sıkıştığında borç alabileceğin bir IMF, World Bank kurmuş. Saddam'ın bögede güç olmasını, petrole el koymasını engellemiş. İran'ın bölgede nükleer güç olmasını engelliyecek. Senin ülkene de saldırmış olan El Kaide ile savaşıyor. Dünyanın güvenliğini sağlıyor, haydut devletlerin başını eziyor. Daha ne istiyorsun ki? Gelip evini de temizlesinler mi?

Rusya Türkiyenin koruma kalkanıydı, birgün bu gerçek ergeç su yüzüne çıkacak.

Diğer saydıkların ise Saddam ve Ladin yani, abd menşeli şahıslar.

Güldürme ludwig ya :lol:

Sitelerde Paylaş
Rusya Türkiyenin koruma kalkanıydı, birgün bu gerçek ergeç su yüzüne çıkacak.

Diğer saydıkların ise Saddam ve Ladin yani, abd menşeli şahıslar.

Güldürme ludwig ya :lol:

Bu sana son yazım. Bir daha seni kaale alıp yazarsam iki olsun.

Sitelerde Paylaş
Niye?

Cunku aşırı derecede saçma ve uçuk şeylere, sırf ortalıkta çok dolaştığı için inanmışsın, sana kim ne derse desin aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyorsun. Senle uzlaşmak mümkün değil.

Rusya bizi kurtarmış ne demek ya........ Saddam Ladin ABD adamı demek ne demek ya........ABD'nin Saddam ve Ladinle savaşı tiyatro muydu diyeceksin? Ben böyle bir lafa nasıl cevap vereyim? Aynı "piramitleri UFO'lar yaptı" ayarında bir zırvalık. Nasıl ben seni ciddiye alıp konuşayım?

Sitelerde Paylaş
Cunku aşırı derecede saçma ve uçuk şeylere, sırf ortalıkta çok dolaştığı için inanmışsın, sana kim ne derse desin aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyorsun. Senle uzlaşmak mümkün değil.

Rusya bizi kurtarmış ne demek ya........ Saddam Ladin ABD adamı demek ne demek ya........ABD'nin Saddam ve Ladinle savaşı tiyatro muydu diyeceksin? Ben böyle bir lafa nasıl cevap vereyim? Aynı "piramitleri UFO'lar yaptı" ayarında bir zırvalık. Nasıl ben seni ciddiye alıp konuşayım?

Ladin'in abd'nin köpeği olduğu boş bir iddia değildir.Ladin'in abd'den destek alırken çekilmiş fotoları var.

Cengiz Özakıncı'nın İblisin Kıblesi isimli kitabını okursan bu konuyu daha net anlarsın.

Saddam hakkında bilgim yok.

Sitelerde Paylaş

sadamin misirda abd-cia icin ajanlik yaptigini , belegelenmistir ,

sadamm silahlari kimden almis , simens alman sirketi kiymyasal silah yapti sadam icin

sadam kime karsi kulanmis bunlari Müslümanlara karsi , niye Israel ve abd askerlerine karsi kulanmamis

Iranla Türkiye arasindaki sinir 360 yilik bir sinir ,abd yoktu ozamanlar

iran kime karsi savas acmis misal versene

imf ne bok oldugunu bilmiyorsan , ayakta uyuyorsun ,

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ladin'in abd'nin köpeği olduğu boş bir iddia değildir.Ladin'in abd'den destek alırken çekilmiş fotoları var.

Cengiz Özakıncı'nın İblisin Kıblesi isimli kitabını okursan bu konuyu daha net anlarsın.

Saddam hakkında bilgim yok.

ABD Sovyetler'e karşı Afgan mücahitleri destekledi. Ama bu mücahitler o zaman da İslamcıydı, şimdi de islamcı. O zaman Sovyetler'e karşı savaşıyorlardı, bugün ABD'ye karşı savaşıyorlar. O zaman geçici bir ortaklıkları olması onların aynı zihniyette insanlar olduğuna, bunların mücahitliğinin göstermelik olduğu anlamına gelmez. Hiçbir insan göstermelik mücahit olup da kendini intihar bombacısı yapmaz, yahut bile bile uçağını gökdelşene sürüp, kendiyle birlikte binleri öldürmez. CIA ajanı kendini intihar etmez. Milyonlarca doları varken mağaralarda kaça kaça yaşamaz.

Sitelerde Paylaş

Evet Abd türkiyeye milyonlarca dolar para aktarmıştır...Özel harb dairesine giden bu paralar gizli kalmıstır...bu paraların nerelere hangi katliamlara, kimlere silah olarak gittigi acıktır...Göz göre göre abd nin galdyoyu olusturdugunu itiraf ediyorsun...bir çok faili mechul ölümlerin parası abd den geldigini itiraf ediyorsun tebrikler.......Bin ladin ve saddam abd desteklidir..İran ırak savasında bil bakalım abd kimi desteklemiş ve sürekli kimyasal silah hibe etmiştir....Ladin ise cabası..Sovyetlere karsı taliban rejimini destekleyen bugunki isami akımlara para aktaran kimlermiş git arastır biraz....

Sitelerde Paylaş
ABD Sovyetler'e karşı Afgan mücahitleri destekledi. Ama bu mücahitler o zaman da İslamcıydı, şimdi de islamcı. O zaman Sovyetler'e karşı savaşıyorlardı, bugün ABD'ye karşı savaşıyorlar. O zaman geçici bir ortaklıkları olması onların aynı zihniyette insanlar olduğuna, bunların mücahitliğinin göstermelik olduğu anlamına gelmez. Hiçbir insan göstermelik mücahit olup da kendini intihar bombacısı yapmaz, yahut bile bile uçağını gökdelşene sürüp, kendiyle birlikte binleri öldürmez. CIA ajanı kendini intihar etmez. Milyonlarca doları varken mağaralarda kaça kaça yaşamaz.

Eski dosttan düşman olmaz.

Sitelerde Paylaş
Evet Abd türkiyeye milyonlarca dolar para aktarmıştır...Özel harb dairesine giden bu paralar gizli kalmıstır...bu paraların nerelere hangi katliamlara, kimlere silah olarak gittigi acıktır...Göz göre göre abd nin galdyoyu olusturdugunu itiraf ediyorsun...bir çok faili mechul ölümlerin parası abd den geldigini itiraf ediyorsun tebrikler.......Bin ladin ve saddam abd desteklidir..İran ırak savasında bil bakalım abd kimi desteklemiş ve sürekli kimyasal silah hibe etmiştir....Ladin ise cabası..Sovyetlere karsı taliban rejimini destekleyen bugunki isami akımlara para aktaran kimlermiş git arastır biraz....

Komunist devrimcilere hukuk dışı uygulamalar yapılmış olduğu büyük ihtimal doğrudur. Ama o adamların da çok masum adamlar olmadığını biliyoruz. Tarihin en büyük kitle katliamcısı Stalin'i sevmelerinden ne tarz adamlar oldukları ve muvaffak olursa ne tarz işler yapacakları belli.

ABD ise İran-Irak savaşında iki tarafından bariz bir şekilde galip gelmemesi için çalışmıştır. İzlediği politika Orta Doğu'nun güç dengelerinin değişmemesiydi. Ki bu Türkiye'nin de işine gelen bir durum. Gayet mantıklı bir politika. Nitekim, Saddam İran'ı yendiğini kabul edip ordan da ödül olarak Arap ülkelerini ufak ufak işgal etmeye Kuveyt'den başlayınca karşısında Amerika önderliğinde bir koalisyon bulmuştur.

Bin Ladin'in ise milyarca doları olduğunu biliyorsun. Peki bu adam niçin Arabistan'da bir sarayda değilde Afganistan'da mağaralarda yaşıyor eğer ki CIA ajanıysa? Deli mi bu adam? Bana bunu açıkla.

Sovyetler'e karşı ise Afganlar desteklenmek zorundaydı. Yoksa Sovyetler'in galip gelmesi, ve istilalarına devam ederek Arap petrollerine kadar yayılmaları ihtimali vardı. ABD, Suudlar ve Pakistan o savaşta ortak çalışmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...